Paczki do Norwegii

Za pomocą naszej strony tanie przesyłki kurierskie wysyłaj paczki do Norwegii do znajomych lub rodziny w Norwergii. Wystarczy wypełnić formularz online, opłacić wysyłkę i wydrukować list przewozowy. Kurier odbiera paczkę z podanego adresu bez dopłat! Codzienne wyjazdy do Norwegii.

Zamów kuriera po odbiór paczki do Norwegii na tej stronie: https://allekurier.pl/nadaj lub poniżej.

Rodzaj przesyłki

Paczka do Norwegii – jak poprawnie spakować?

Każda przesyłka kurierska, nawet taka, którą nadajemy z Lublina do Zamościa, powinna być odpowiednio i bezpiecznie spakowana. Zasada ta dotyczy zwłaszcza przesyłek międzynarodowych, które mają do przebycia nierzadko tysiące kilometrów. I choć nadanie paczki jest wyjątkowo proste – bez wychodzenia z domu – to jej poprawne spakowanie należy do obowiązków klienta, a kurier ma prawo odmówić przyjęcia przesyłki, jeśli uzna, że jest ona nieprawidłowo zapakowana. W tym miejscu wyjaśniamy więc, jak powinna prezentować się dobrze zapakowana paczka do Norwegii. Przygotowując paczkę do wysłania, ważne jest, by odpowiednio dostosować rodzaj materiału pakownego do przedmiotów, które chcemy wysłać. Wbrew pozorom wcale nie jest to taka prosta sztuka, a przecież każdy nadawca chce mieć pewność, że jego towar dotrze do odbiorcy nieuszkodzony.

W przypadku, gdy mamy do zapakowania takie przedmioty, jak książki i płyty, możemy zdecydować się na specjalne koperty kartonowe. W przypadku większej ilości tych produktów może być też zwykły karton. Nie radzimy owijać tych przedmiotów papierem, gdyż ten najprawdopodobniej zostanie uszkodzony, narażając tym samym zawartość na zniszczenia. Pamiętajmy o tym, by nawet w przypadku kartonowych opakowań zostawić trochę przestrzeni między kartonem a kantami przedmiotów, by te nie uszkodziły one opakowania.

Jeśli paczka do Norwegii ma zawierać ubrania, warto zadbać o to, by opakowanie było sztywne. Nie powinno ono zapadać się po naciśnięciu. Ewentualnie – jeśli ilość ubrań nie jest duża – można zdecydować się na kopertę z folią bąbelkową. Kolejna grupa towarów to kosmetyki, perfumy oraz inne przedmioty szklane. Te są najbardziej narażone na zniszczenia – nie dość, że mogą się wylać, to jeszcze istnieje zagrożenie stłuczeniem. Warto więc umieścić w kartonie dodatkowy materiał, który będzie amortyzował wstrząsy. Może to być nawet tektura, papier czy gazety. Bardzo dobrze w tej roli sprawdzi się także folia bąbelkowa, którą dobrze dodatkowo owinąć każdy taki delikatny przedmiot osobno.

Do Norwegii często wysyłane są również urządzenia elektroniczne, zwłaszcza telefony komórkowe oraz sprzęt komputerowy. Takie przedmioty są bardzo delikatne, dlatego nie można bagatelizować ich właściwego zapakowania. Jeśli nie mamy oryginalnego pudełka, można użyć kartonu zastępczego – warto jednak wcześniej obłożyć przedmiot folią bąbelkową. Skuteczny okaże się w tym celu także styropian lub pianka.

Bez względu na to, jaki produkt pakujemy do Norwegii, zadbajmy o to, by paczka była dokładnie obklejona taśmą klejącą. Ponadto, należy mieć na względzie to, że firmy kurierskie zabraniają łączenia ze sobą kilku opakowań oraz takiego umieszczania w nich przedmiotów, by te odstawały, narażając jednocześnie przesyłkę na łatwe uszkodzenie.

Jak nadaje się przesyłki do Norwegii?

Gdy nasza przesyłka jest już odpowiednio i bezpiecznie zapakowana, nie pozostaje nic innego jak jej nadanie. Najtrudniejsze mamy już za sobą, gdyż samo zamawianie kuriera jest szybkie, łatwe, wygodne, a co najważniejsze, może odbyć się online, czyli za pomocą Internetu. Jeśli mamy już wybraną firmę kurierską, po prostu wchodzimy na jej stronę internetową i postępujemy według umieszczonych tam wskazówek. Na początku trzeba podać parametry przesyłki – a więc jej wymiary oraz wagę. Są to bowiem dane, które w największym stopniu decydują o cenie zamawianej usługi kurierskiej. Następnie należy podać informacje niezbędne do odebrania i dostarczenia paczki, czyli dane nadawcy i odbiorcy.

Tu powinny się znajdować: imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer telefonu kontaktowego oraz adres e-mail – z czego nie wszystkie pozycje muszą być obowiązkowe, warto jednak zaznaczyć, że od nich będzie zależeć sprawność usługi.

Gdy podaliśmy już wszystkie dane dotyczące paczki, nadawcy i odbiorcy, wówczas należy wybrać termin wizyty kuriera, który bez żadnej dodatkowej opłaty odbierze paczkę o umówionym czasie. Następnie wystarczy już tylko uiścić opłatę za usługę kurierską, co także można uczynić drogą internetową. Zanim kurier zapuka do drzwi, należy jeszcze odebrać wysłane na adres e-mailowy bardzo ważne dokumenty przewozowe, czyli tak zwany międzynarodowy list przewozowy.

Należy go wydrukować, a następnie przyczepić do wysyłanej paczki do Norwegii. Oczywiście trzeba sprawdzić, czy wszystkie umieszczone na nim dane, zwłaszcza adresowe, zgadzają się – jeśli nie, paczka może nie dojść we właściwe miejsce. Za pomocą unikalnego numeru międzynarodowego listu przewozowego można śledzić przez Internet postępy w realizacji usługi kurierskiej – dzięki czemu wiadomo, czy paczka jest jeszcze w trasie czy też dotarła do norweskiej sortowni, a może nawet zapukała już do drzwi adresata.

Kurier Polska-Norwegia – co wolno przewozić?

Wiemy już jak powinna przedstawiać się poprawnie spakowana i nadana paczka do Norwegii. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że istnieją przepisy prawne, które określają, co może znajdować się w takiej zagranicznej przesyłce, a raczej, mówiąc ściślej, jakie produkty są zabronione podczas transportu do Norwegii. W przypadku paczek do tego kraju jest to niezwykle ważne. Norwegia nie należy bowiem do Unii Europejskiej, a to oznacza, że firma kurierska – jak każda inna osoba wjeżdżająca do Norwegii – musi przejść przez urząd celny. W związku z tym firmy kurierskie deklarują jedynie przyjęcie w paczkach takich produktów, z którymi można przekroczyć norweską granicę bez konieczności opłacania cła, akcyzy czy podatku VAT. A co to oznacza w praktyce? Czego nie wolno przesyłać do Norwegii za pośrednictwem firmy kurierskiej?

Przede wszystkim bezwzględnie zabronione jest wwożenie takich przedmiotów, jak narkotyki, lekarstwa, trucizny, broń, amunicja, fajerwerki, alkohol o zawartości alkoholu powyżej 60%, mięsa, mleka i produktów pochodnych pochodzących spoza krajów należących do EOG, ssaków, zwierząt egzotycznych, roślin (w tym nasion, cebulek, sadzonek itp.) przeznaczonych do uprawy, a także ziemniaków. Ponadto, wewnętrzne regulaminy firm kurierskich zwykle umieszczają na liście przedmiotów zakazanych także produkty łatwo psujące się, o krótkim terminie ważności, przedmioty o wyjątkowej wartości (np. antyki, dzieła sztuki, złoto) oraz bagaże.

Warto przed zamówieniem kuriera dokładnie zapoznać się z listą przedmiotów zakazanych znajdującą się w regulaminie usług wybranej firmy kurierskiej. Pomoże to uniknąć przykrych konsekwencji, takich jak cofnięcie przesyłki na granicy, oczywiście bez zwrotu poniesionych przez nadawcę kosztów.

Ile kosztuje wysyłka paczki do Norwegii?

Ponieważ usługi kurierskie są zróżnicowane, nie da się dokładnie określić, ile kosztuje wysłanie paczki do Norwegii. Z pewnością trzeba liczyć się z wyższymi kosztami niż w przypadku przesyłek krajowych. Cena paczki do Oslo, Bergen, Stavanger, Trondheim, Fredrikstad czy Drammen jest uzależniona przede wszystkim od odległości dzielącej miejsce zamieszkania nadawcy z miastem docelowym (czyli od przebytych przez kuriera kilometrów), a także od wymiarów i wagi paczki.

Każda firma kurierska dysponuje własnym cennikiem, który jest umieszczony na stronie internetowej, dzięki czemu łatwo można oszacować koszt usługi jeszcze przed jej zamówieniem. Na ostateczną cenę ma także wpływ to, czy wysyłamy paczkę tradycyjną drogą – czyli lądową + prom – czy też lotniczą. W pierwszym wypadku przesyłka jest tańsza, ale może iść do odbiorcy nawet nawet ok. tygodnia. W przypadku, gdy wybieramy ekspres, czyli przesyłkę samolotem, wówczas odbiorca otrzymuje paczkę najpóźniej w ciągu 48 godzin. Na cenę zlecenia nie pozostaje bez wpływu także wysokość ubezpieczenia.

Paczka do Norwegii - FAQ

Ile idzie paczka do Norwegii?

Jaka jest maksymalna waga paczki do Norwegii?

Jak zapakować przesyłkę do Norwegii?

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto