Paczka do Chin

Paczka do Chin to chętnie wybierana usługa z naszego portfolio. Wielu Polaków prowadzi sklepy internetowe z wysyłką w różne egzotyczne kierunki. Polonia w tym kraju nie jest może specjalnie liczna - liczy mniej niż tysiąc osób - są to przede wszystkim pracownicy na kontraktach oraz studenci. Jednak może się przydać usługa paczka do Chin, by na przykład wysłać swoim bliskim, którzy przebywają tam na stałe lub tymczasowo, prezent. 

Każdy, kto planuje wysyłkę paczki do Chin, a chce uniknąć wielu formalności do dopełnienia oraz przepłacania, powinien wybrać ofertę brokera kurierskiego Allekurier. Jesteśmy pośrednikami w transporcie międzynarodowym paczek, palet oraz listów. 

Zamów kuriera bez wychodzenia z domu po odbiór paczki do Chin na naszej podstronie Zamów kuriera lub uzupełnij dane w poniższej wyceniarce: 

Rodzaj przesyłki

Paczka do Chin dla klienta indywidualnego

Za pomocą naszej strony każdy klient indywidualny może szybko i bez zbędnych formalności nadać paczkę do Chin. Osoby szukające taniej wysyłki paczek lub listów w tamtym kierunku, powinny sprawdzić, z jakimi przewoźnikami mamy podpisane umowy i wybrać coś, co najbardziej spełnia ich oczekiwania. Współpracujemy z wszystkimi wiodącymi kurierami, takimi jak FedEx czy UPS. Wszystko po to, by oferować tanią, bezpieczną i szybką wysyłkę paczki do Chin. 

Paczka do Chin także dla klienta biznesowego

Z usług naszego brokera kurierskiego Allekurier korzystają także klienci biznesowi. Za pomocą naszej strony mogą oni nadać paczkę do Chin tanio i szybko. Mamy przygotowane specjalne oferty dla firm - wystarczy skontaktować się z nami i poprosić o indywidualną wycenę. Już przy kilkunastu-kilkudziesięciu paczkach wysyłanych miesięcznie na międzynarodowych trasach jest to opłacalne.

Odprawa celna i cło na paczki do Chin

Ponieważ Chiny są krajem niezrzeszonym w Unii Europejskiej, obowiązują tam inne przepisy odnośnie przewozu międzynarodowego niż w krajach unijnych. Formalności, które należy dopełnić, to między innymi odprawa celna oraz ewentualne opłacenie cła. W trakcie odprawy celnej funkcjonariusz podejmuje decyzję, czy adresat zapłaci cło i podatek VAT. Decyzja ta zależy od tego, jaka jest wartość przesyłki oraz przez kogo została nadana: osobę prywatną czy firmę. 

Inne dokumenty, które powinny się znaleźć w paczce do Chin, to faktura handlowa, lista zawartości opakowania oraz świadectwo pochodzenia.

Czego nie można wysłać w paczce do Chin?

Warto też wiedzieć, jakich produktów nie można umieszczać w paczce do Chin, bo ich przewóz w świetle tamtejszych przepisów jest nielegalny. Są to między innymi:

 • używana odzież
 • bawełniana odzież 
 • nawozy sztuczne
 • lekarstwa niedopuszczone do oficjalnej dystrybucji 
 • materiały graficzne uznane przez chińskie władze za szkodliwe dla interesów państwa lub polityki 
 • inne

Przesyłka do Chin krok po kroku

Jak nadać przesyłkę do Chin? Wystarczy wykonać wszystkie poniżej opisane kroki:

 • Wejdź na podstronę Zamów kuriera
 • Podaj dokładne wymiary oraz wagę przesyłki do Chin
 • Kliknij przycisk “Wyceń przesyłkę”
 • Sprawdź, jacy przewoźnicy pojawili się pod wyceniarką
 • Wybierz najlepszą Twoim zdaniem opcję: najszybszą, najtańszą itp.
 • Uzupełnij formularz z danymi do wysyłki 
 • Opłać przesyłkę do Chin
 • Czekaj na kuriera, który przyjedzie po paczkę

Przesyłka do Chin wysyłana jako osoba prywatna

Przesyłkę do Chin wysyłaną przez osobę prywatną należy wysłać, dołączając do niej fakturę pro forma. Na szczęście na stronie Allekurier ta faktura utworzy się automatycznie - wystarczy tylko uzupełnić prawidłowo formularz i wszystkie znajdujące się w nim pola, takie jak nazwa przedmiotu oraz jego wartość.

Przesyłka do Chin wysyłana jako firma 

Przesyłkę do Chin wysyłaną przez firmę obowiązują inne przepisy. Niezbędny będzie - tak jak w przypadku wysyłki przez osobę prywatną - opis towaru (najlepiej wpisując także jego kod celny HS). 

Dodatkowe elementy to faktura do zgłoszenia celnego (handlowa lub proforma). Faktura handlowa jest potrzebna, gdy sprzedaje się towary, a proforma przy  wysyłce próbek handlowych lub zwrocie towaru. 

W naszym formularzu znajdują się pola, jak numer faktury, wartość faktury i waluta faktury, które także wymagają uzupełnienia. Kolejna formalność to pełnomocnictwo do odprawy celnej, które należy podpisać i nakleić w kopercie na paczkę. (pełnomocnictwo raz złożone jest ważne bezterminowo). 

Warto wspomnieć o EORI. Każda firma wysyłająca przesyłkę do Chin lub innego kraju niezrzeszonego w Unii Europejskiej powinna też uzyskać numer EORI. 

Paczka do Chin i jej cena

Wiele osób, które planują nadanie międzynarodowej przesyłki, szuka przede wszystkim możliwie jak najtańszej opcji. 

Paczka do Chin i jej cena zależy przede wszystkim od:

 • wymiarów
 • wagi
 • sposobu zapakowania (standardowa dociera szybciej niż niestandardowa i jest tańsza)
 • tempa doręczenia (ekspresowe doręczenie jest droższe niż o standardowym czasie)

Przesyłkę do Chin i jej cenę najlepiej sprawdzać na naszej stronie Cennik. Sytuacja na świecie dynamicznie się zmienia z uwagi na pandemię oraz inne okoliczności, dlatego trudno o podanie konkretnych kwot czy nawet widełek.  

Ile idą paczki do Chin?

Przewoźnicy, z którymi współpracujemy, podają, że paczki do Chin idą 3-5 dni roboczych lub 3-7 dni roboczych. 

Pamiętaj, że czas doręczenia, podawany przez przewoźników, jest tylko orientacyjny. Jeśli wysyłasz coś ważnego, to zaplanuj wysyłkę na tyle wcześniej, by mieć pewność, że na pewno dotrze na czas.

Kurier do Chin - z jakimi przewoźnikami współpracujemy?

Jesteśmy brokerem kurierskim, czyli pośrednikiem pomiędzy kurierami a osobami prywatnymi lub firmami nadającymi paczki. Mamy podpisane umowy z większością wiodących przewoźników. Na trasie Polska - Chiny obecnie na naszej stronie można zamówić kuriera do Chin UPS lub FedEx. Obydwa te brandy mają renomę oraz wieloletnie doświadczenie w branży kurierskiej, dlatego oferują wysokiej jakości usługi oraz szybkie, bezpieczne dostarczenia przesyłek do wielu zakątków na całym świecie - w tym także do Chin.

Jaką drogą wysłać przesyłki do Chin?

Najszybsza droga, by przesyłki do Chin dotarły pod wskazany adres, to oczywiście lotnicza. Atutem tego rozwiązania jest szybkość doręczenia i bezpieczeństwo przesyłek. Zaleta to także fakt, że przesyłki do Chin mogą być duże i ciężkie - w przypadku UPS jest to maksymalnie 20 kilogramów, w przypadku FedEx limit wagowy to 30 kilogramów.

A może list do Chin?

Poza paczką, na naszej stronie można także nadać list do Chin. To idealna opcja dla klienta indywidualnego i biznesowego, na przykład sklepów internetowych. Wiele sytuacji w życiu, jak podjęcie nowej pracy czy przeprowadzka, wymaga dopełnienia różnych formalności oraz podpisania odpowiedniej dokumentacji. List do Chin to idealna opcja w takich momentach - może zawierać list, certyfikat, umowę, fakturę, kartkę z życzeniami i wiele innych. 

Szacowany czas dostawy listu do Chin to od 3 do 5 dni roboczych. Uwaga: Przewidywany czas doręczenia nie uwzględnia czasu ewentualnych odpraw celnych.

Tani kurier Chiny

Nie trzeba samodzielnie wertować stron różnych firm przewozowych i zestawiać ze sobą ich cenników oraz szacowanych czasów dostaw. Strona brokerów kurierskich, taka jak nasza, w jednym miejscu zbiorczo przedstawia różne opcje taniego kuriera do Chin. Można znaleźć coś, idealnie odpowiadającego potrzebom: może to być niska cena, a może inne kryteria - szybkość doręczenia, opcja ubezpieczenia przesyłki, pomoc w formalnościach celnych w Polsce. 

Wysyłka paczki do Chin bez wychodzenia z domu

Wielki atut naszej strony to możliwość wysyłki paczki do Chin bez wychodzenia z domu. Wystarczy uzupełnić formularz znajdujący się na podstronie Nadaj, a następnie opłacić przesyłkę, wydrukować list przewozowy oraz nakleić go na paczkę i czekać na kuriera, aż przyjedzie po odbiór. 

Tanie paczki do Chin? Tylko z Allekurier!

Jako broker kurierski możemy zaproponować tanie paczki do Chin - tańsze niż na stronie konkretnego przewoźnika, obsługującego tę trasę. Mamy wynegocjowane atrakcyjne cenowo stawki niższe nawet o 70% niż w ofercie na stronach kurierów. Tanie paczki do Chin za pomocą naszej strony mogą nadawać zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi. 

Paczka do Chin - FAQ

Ile idzie paczka do Chin?

Ile kosztuje paczka do Chin?

Ile może ważyć paczka do Chin?

Jak zapakować paczkę do Chin?

Jak zapakować list do Chin?

Jacy kurierzy pracują na trasie Polska-Chiny?

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto