Paczki do Chin - tanie przesyłki do Chin


Przyjmujemy do przewozu przesyłki kurierskie (krajowe i paczki zagraniczne) od osób indywidualnych oraz od firm. Usługi dostępne są bez podpisywania umowy. Aby nadać paczkę lotniczą do Chin wystarczy wypełnić formularza zamówienia kuriera, opłacić ją szybkim przelewem i wydrukować list przewozowy. Kurier odbierze przesyłkę w zaplanowanym terminie. Paczki odbierane są codziennie bez dodatkowych opłat z terenu całej Polski. Czas doręczenia do Chin to 3-5 dni roboczych (plus czas odpraw celnych). Ceny poniżej zawierają całkowity koszt transportu od drzwi do drzwi oraz koszt standardowej odprawy celnej w Polsce i Kanadzie. Do przesyłki należy dołączyć dokumenty niezbędne do odprawy celnej (upoważnienie, fakturę, dokumenty firmy lub skan dowodu osobistego).

Wysyłka paczek do Chin

Nasza oferta na szybki transport lotniczy do Chin jest jedną z najatrakcyjniejszych dostępnych obecnie na rynku. Współpracujemy wyłącznie ze sprawdzonymi przewoźnikami oraz generujemy duży wolumen obrotu, dlatego nasze stawki są wyjątkowo atrakcyjne cenowo.

Towary, których eksport do Chin jest zabroniony

Rynek chiński jawi się europejskim eksporterom, jako bardzo atrakcyjny. Duże terytorium, ogromna ilość konsumentów, a także rosnąca potrzeba posiadania coraz to większej ilości produktów, rzeczywiście uzasadnia ten pogląd. Tak więc producenci z Europy, jak również ze Stanów Zjednoczonych coraz częściej myślą o stworzeniu własnego rynku zbytu na terenie Chińskiej Republiki Ludowej. Zanim jednak wyruszą na poszukiwanie odbiorców dla swoich towarów, koniecznie powinni zapoznać się z listą produktów, których nie wolno eksportować do tego bądź, co bądź egzotycznego dla nas kraju.

Paczka do Chin - na co uważać?

Chińska Administracja Celna, jak również Ministerstwo Handlu Chin publikują specjalne katalogi towarów, których import do ChRL jest zabroniony. Znajdziemy na niej cały szereg produktów. Zacznijmy od tego, że nie możemy sprzedać mieszkańcom Chin używanych samochodów, czy też używanej odzieży. Zresztą import nowej odzieży bawełnianej, czy samej przędzy bawełnianej również jest bardzo ograniczony. Podobnie rzecz ma się z wyrobami stalowymi, jak również surowcami do produkcji plastiku, czy sztucznych włókien. Na liście tej znajdują się również nasiona, wszelkiego rodzaju dodatki od pasz czy nawozy sztuczne używane w rolnictwie.

Myśląc o dostarczaniu do Chin produktów spożywczych, koniecznie należy upewnić się, że w ich składzie nie występują składniki, czy nawet barwniki, które Chińskie Ministerstwo Zdrowia uznało za szkodliwe dla zdrowia.

Uzasadnione jest natomiast fakt, że Chińczycy nie zgadzają się na to, aby na ich teren wwozić odpady radioaktywne, fałszywe pieniądze, czy papiery wartościowe, dotknięte chorobą zwierzęta, jak również rośliny. Zresztą niedopuszczalne jest eksportowanie żywności, a także innych produktów z terenów dotkniętych przez choroby.

Absolutnie zabronione są transporty, w których znajdują się: broń, amunicja, a także materiały wybuchowe. Dość trudne może również okazać się eksportowanie filmów, a także zdjęć. Zasada jest taka, że nie mogą one być w żaden sposób szkodliwe dla moralnych, politycznych, a także kulturalnych interesów Chin. To dość enigmatyczne sformułowanie może okazać się nie tylko kluczowe, ale również dość wyraźnie ukazać eksporterowi różnice w sposobie postrzegania niektórych kwestii.

Pomimo, że lista zakazów jest dość obszerna, to rynek chiński jest tym obszarem, który warto z pewnością zagospodarować .

Certyfikaty umożliwiające eksportowanie towarów do Chin

Coraz większa grupa przedsiębiorców myśli o wprowadzeniu na rynek określonych towarów, wyprodukowanych w Europie. Biorąc pod uwagę chłonność rynku w tej części Azji, pomysł dystrybuowania własnych produktów jest jak najbardziej uzasadniony. Równie atrakcyjne może być importowanie towarów z Chin na rynek europejski. Niezależnie od tego, jaką formę kooperowania przedsiębiorcy wybierają, konieczne jest doskonałe przygotowanie się do tego przedsięwzięcia. Władze chińskie bowiem nie rozpieszczają inwestorów. Należy liczyć się z tym, że konieczne będzie spełnienie szeregu wymogów dotyczących zarówno certyfikacji produktów, zgód na import, a nawet zasad dotyczących pakowania i etykietowania towarów. Pojawia się więc pytanie:

Przesyłki do Chin

Niezależnie od tego, czy przedsiębiorca działa w Warszawie, czy Gdańsku, musi przygotować się na stosunkowo długą procedurę w uzyskiwaniu certyfikacji dopuszczającej określony produkt na rynek. Czasem nie wystarcza, niestety, samo zapoznanie się regulacjami, jakim podlega określona grupa towarów. Wynika to z faktu, że chińskie urzędy mają tendencję do niekonsekwencji w określaniu, a w zasadzie definiowaniu niektórych wymogów. To niestety grozi opóźnieniami we wprowadzeniu produktów na rynek. Co więcej, różnice kulturowe również nie pomagają. To, co doskonale sprawdza się w polskim urzędzie, np. w Krakowie czy Poznaniu, w Hong Kongu, Pekinie czy Szanghaju może być jedynie utrudnieniem. Warto więc zapoznać się przed wizytą w urzędzie z podstawami etykiety biznesowej obowiązującej w Chinach.

Gdzie po certyfikaty?

Ponieważ w Chinach niemożliwe jest załatwienie wszystkiego w jednym miejscu, szybko, a co najważniejsze skutecznie, poniżej lista niezbędnych certyfikatów, a także instytucji, które należy odwiedzić, zanim kurier do Chin dostarczy pierwszą partię towaru na obszar celny Chin (m.in. na takie prowincje Chin, jak: Anhui, Fujian, Hebel, Junnan, Liaoning czy Syczuan).

  • General Administration for Quality Supervision and Quarantine (AQSIQ) – instytucja certyfikująca, zajmująca się również inspekcją oraz kwarantanną.
  • China Compulsory Certification (CCC) – znak towarowy. Niezbędny podczas eksportu, sprzedaży czy też produkcji w Chinach sprzętu elektronicznego, a także elektrycznego, motoryzacyjnego. Dotyczy również produktów konsumpcyjnych, a także towarów związanych z bezpieczeństwem.
  • China Quality Certification Center (CQCC) – instytucja, do której muszą trafić próbki towarów przeznaczonych na eksport wraz ze specyfikacją.
  • China Compulsory Certificate – certyfikat umożliwiający eksport towarów do Chin.

Transport towarów z Chin

W polskich sklepach królują chińskie produkty. W zasadzie nie tylko w polskich, zdecydowanie można powiedzieć, że tendencja ta panuje w większości sklepów na terenie Europy. Tym samym przesyłki z Chin stały się niezwykle popularne. Co więcej, coraz większa grupa przedsiębiorców zainteresowana jest importem z Chin.

Transport morski

Najtańszą formą sprowadzenia drobnicy z Chin do Polski jest oczywiście transport morski. Towary najczęściej wychodzą z Hong Kongu, Szanghaju, Shenzhen, Ningbo, Xiamen. Jeśli zależy nam na czasie, warto przemyśleć opcję, która zakłada dostarczenie towar u do portu w Niemczech, niekoniecznie w Polsce. Czas dostarczenia towarów do Hamburga jest najczęściej nieco krótszy, niż np. do Gdyni. Nie oznacza to, że musimy znaleźć odbiorców w Bonn, Berlinie czy Monachium. Doświadczony spedytor sprawnie dostarczy towar do dowolnego miasta w Polsce.

Doświadczony spedytor gwarantuje bezpieczne dostawy

Chcąc nawiązać współpracę handlową z partnerami chińskimi, niezbędne jest zgromadzenie informacji na temat realizacji tego typu transakcji. Nie wystarczy bowiem znalezienie i zakupienie interesującego nas produktu. Towar trzeba jeszcze sprowadzić do Polski, a to już może okazać się całkiem niezłym wyzwaniem.

Przesyłki kurierskie do Chin - formalności

Zacznijmy od tego, że transport międzynarodowy wymaga dodatkowych formalności ze względu na odprawę celną. Dla początkującego importera sprawa wygląda na skomplikowaną. Nieco łatwiej jest w przypadku importu lub eksportu próbek handlowych z Chin lub też odsyłaniu towaru do uszlachetnienia (biernego/czynnego) np. w ramach gwarancji.

Jeśli chcesz zamówić kuriera do Chin za pomocą platformy AlleKurier, musisz dołączyć upoważnienie do odprawy celnej, fakturę proforma i dokumenty firmy (lub skan dowodu osobistego dla osób prywatnych).

Doświadczenie i wiedza doświadczonych naszych pracowników gwarantuje, że zamówiony przez nas towar nie utknie w magazynach celnych na bliżej nieokreślony czas - pod warunkiem posiadania kompletu dokumentacji.

Czas transportu z Chin

Transport morski z Chin do Polski trwa najczęściej trochę ponad miesiąc. Zależy to oczywiście od tego, czy wychodzi on z Hong Kongu, Szanghaju, Shenzhen, Ningbo czy Xiamen. Ważna jest również częstotliwość połączeń, a także wybór portu docelowego. Warto również mieć świadomość tego, że do czasu trwania samego tranzytu, konieczne jest doliczenie kilku dni, które niezbędne są do dopełnienia formalności w magazynie celnym. Tak więc należy liczyć się z tym, że pełny okres oczekiwanie na zamówione produkty będzie trwał ok. półtorej miesiąca.

Jak najtaniej wysłać paczkę do Chin?

To, że przedsiębiorcy decydują się na sprowadzanie produktów z Chin wynika z faktu, że zależy im na obniżeniu kosztów, zwiększając tym samym swoje zyski. Samo znalezienie taniego produktu, to dopiero połowa sukcesu. Należy pamiętać jednak o tym, że koszty transportu są ważną składową całej inwestycji. Tym samym szczególnie mniejsze firmy szukają pomysłów na zmniejszenie kosztów logistycznych.

Idealnym rozwiązaniem dla takich przedsiębiorstw jest skorzystanie z regularnych linii drobnicowych. Pozwala on na zamawianie mniejszych partii towaru. Tym samym nie ma konieczności wynajmowania całego kontenera. Co więcej, mając możliwość zamówienia mniejszej partii towaru, mniejsze firmy nie muszą zamrażać dużej ilości kapitału, który pochłaniają zapasy magazynowe. Nie bez znaczenia jest również fakt, że odpadają tym samym koszty związane z utrzymywaniem całego zaplecza odpowiedzialnego za system zaopatrzenia.

Transport drobnicowy jest doskonałym rozwiązaniem szczególnie wtedy, kiedy firma rozwija się i poszukuje nowych rozwiązań.

info

Serwis Allekurier.pl używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.