Paczki do Kirgistanu

O przesyłkach kurierskich można powiedzieć wiele dobrego – że są one najtańsze, najszybsze, najbezpieczniejsze, najwygodniejsze, po prostu najlepsze. Aby jednak nie być gołosłownym, chcielibyśmy pokazać, jak wygląda to w sytuacji, gdy interesują nas przesyłki do Kirgistanu. Może się wydawać, że tak odległy i mało atrakcyjny turystycznie kraj nie znajduje się w przedmiocie działalności firmy kurierskiej, a jednak wyraźnie trzeba zaznaczyć, że tą drogą możliwa jest do nadania nie tylko paczki do Kirgistanu, ale do niemal każdego innego państwa na świecie.

Zamów kuriera po odbiór paczki do Kirgistanu na tej stronie: https://allekurier.pl/nadaj lub poniżej.

Paczka do Kirgistanu - jak wysłać?

Nadawca przesyłki kurierskiej powinien mieć świadomość tego, że posiada on nie tylko swoje prawa (do szybkiej, taniej, bezpiecznej usługi), ale też obowiązki, spośród których najważniejszym jest takie przygotowanie paczki, by została ona bez problemów zaakceptowana przez taką instytucję jak urząd celny. Mówiąc ściślej, jej zawartość musi być zgodna z obowiązującymi w Kirgistanie przepisami celnymi.

Na szczęście przepisy celne w Kirgistanie praktycznie nie odbiegają od tych, które powszechnie stosuje się w większości państw na świecie, nie są więc one w jakiś wyjątkowy sposób restrykcyjne. Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że kurier do Kirgistanu nie przyjmie paczki, w której znajdują się narkotyki, broń, amunicja. Ponadto, trzeba wyraźnie zaznaczyć, regulamin firmy kurierskiej zabrania przewożenia produktów, które podlegają różnorakim ograniczeniom na granicy Kirgistanu. Chodzi tu przede wszystkim o zwierzęta, rośliny, nasiona, wyroby alkoholowe, wyroby tytoniowe, lekarstwa i gotówkę. Co więcej, ów regulamin nie pozwala na umieszczanie w paczkach przedmiotów o dużej wartości – takich jak dzieła sztuki, antyki, cenna biżuteria, klejnoty – bagaży oraz produktów spożywczych, które mają krótki termin ważności lub mogą łatwo ulec zepsuciu w trakcie długiej drogi do Kirgistanu.

Jeśli okaże się, że wysyłka do Kirgistanu zawiera jednak któryś z wymienionych wyżej produktów – zwłaszcza tych zabronionych przepisami celnymi – wówczas trzeba liczyć się z konsekwencjami. Do tych najłagodniejszych należy nieprzyjęcie przez kuriera przesyłki lub jej cofnięcie w trakcie realizacji zlecenia (bez zwrotu poniesionych przez nadawcę kosztów), jednak na granicy mogą już pojawić się takie problemy jak kara grzywny, a nawet pozbawienia wolności. Dlatego dla własnego dobra warto przed nadaniem paczki zapoznać się z przepisami celnymi państwa docelowego oraz z regulaminem firmy kurierskiej.

Tania paczka do Kirgistanu – jak pakować?

Ile wynosi odległość z Polski do Kirgistanu? Tak w przybliżeniu, lekką ręką trzeba liczyć ponad 5 tysięcy kilometrów. To bardzo duża odległość, którą przebyć można, jadąc bez żadnej przerwy ponad 60 godzin. Ponadto, nie oszukujmy się, trasa do Kirgistanu posiada odcinki o różnych warunkach drogowych. Oznacza to, że mimo maksymalnych starań kuriera, przesyłki za granicę są narażone na uszkodzenia, głównie na skutek wstrząsów i uderzeń. Oczywiście można wykupić opcję ubezpieczenia, jednak chyba każdemu nadawcy zależy na tym, by przesyłka dotarła w całości, bez konieczności korzystania z przywilejów ubezpieczenia paczki. Dlatego też nadawcy powinni pamiętać o tym, jak ważne jest to, by bezpiecznie zapakować swoje przesyłki kurierskie do Kirgistanu. Jeśli będą one dobrze zabezpieczone, wówczas ryzyko ich uszkodzenia będzie niemal zerowe.

Pakując paczkę do Kirgistanu, warto pamiętać o kilku – wcale nie takich trudnych w realizacji – zasadach. Po pierwsze, zapomnijmy o owijaniu paczek w papier pakowny (nawet jeśli wysyłamy książkę czy płytę), nie najlepiej mogą też sprawdzić się koperty, również te bąbelkowe, mimo że dobrze amortyzują one wstrząsy. Papierowe opakowania mogą bardzo łatwo ulec uszkodzeniu, nawet w trakcie magazynowania oraz sortowania przesyłek. Zamiast tego używajmy kartonowych kopert oraz kartonowych pudeł, a jeśli wysyłamy sprzęt elektroniczny i mamy taką możliwość – wykorzystajmy oryginalne opakowanie pochodzące od producenta. Folia bąbelkowa może okazać się przydatna, gdy wysyłamy przedmioty delikatne, które mogą się wylać, rozbić, wykruszyć, zarysować, pęknąć itp. Ale warto owinąć nią wszystko, co chcemy umieścić w paczce. Dodatkową i skuteczną amortyzacją okazuje się także wypełnienie wolnej przestrzeni w przesyłce styropianem, watą, gąbką, pianką czy nawet zwykłym papierem.

Oczywiście pamiętajmy też o tym, by karton lub kartonową kopertę mocno i kilka razy zakleić szeroką taśmą klejącą. A dla większej pewności można także dokleić karteczkę z ostrzeżeniem „Uwaga! Szkło” - oczywiście nie tylko w wersji polskojęzycznej.

Jak najtaniej wysłać paczkę do Kirgistanu?

Trudno spodziewać się tego, że paczki zagraniczne – zwłaszcza te, które mają do przebycia grube tysiące kilometrów – będą kosztować tyle co krajowe. A jednak ich cena jest nadal atrakcyjna w porównaniu z innymi alternatywami wysyłki listu czy paczki. Osoby zainteresowane tym, ile kosztuje paczka do Kirgistanu, muszą wiedzieć, że koszt takiej usługi jest zależny od kilku czynników.

Wśród nich największy wpływ na cenę usługi kurierskiej mają gabaryty przesyłki, pod którymi kryją się wymiary oraz ciężar paczki. Dzięki gabarytom nadawca może szybko i łatwo samodzielnie oszacować koszty wysyłki. Wystarczy, że spisze sobie gabaryty swojej paczki i albo porówna je z poszczególnymi grupami gabarytowymi i cenowymi obowiązującymi w cenniku firmy kurierskiej, albo też wpisze te dane w specjalnym kalkulatorze, który znajduje się na stronie internetowej firmy kurierskiej.

Pamiętajmy jednak o tym, że wielkość przesyłki – choć ma kluczowe znaczenie – nie jest jedynym czynnikiem wpływającym na koszty usługi kurierskiej. Duże znaczenie ma także sposób transportu przesyłki z Polski do Kirgistanu. Można bowiem zdecydować się na opcję tradycyjną, czyli w tym wypadku lądową. Jest ona tańsza, ale i jednocześnie wyraźnie dłuższa. Z kolei opcja ekspres zapewnia, że przesyłka dotrze do odbiorcy dużo szybciej, z racji tego, że doleci ona do kraju docelowego samolotem. Jednocześnie będzie ona droższa.

Ile idzie paczka do Kirgistanu?

Czas realizacji usługi kurierskiej z Polski do Kirgistanu jest kwestią złożoną, podobnie jak cena, i zależy od kilku czynników – od formy transportu paczki, od organizacji działań wewnątrz firmy, a nawet od tego, do jakiego miasta przesyłka jest kierowana.

O sposobie transportu co nieco zostało powiedziane wyżej. Powiemy więc krótko – szacuje się, że w przypadku drogi lądowej termin otrzymania przesyłki kurierskiej w Kirgistanie wynosi ok. 7 tygodni, z kolei gdy paczka dociera samolotem, ów termin skraca się do 7-10 dni.

Organizacja wewnątrz firmy to wszelkie procesy związane z logistyką, magazynowaniem i sortowaniem przesyłki. A trzeba zaznaczyć, że te procesy mają miejsce i na terenie Polski, i w Kirgistanie. Jeśli wyślemy paczkę do odbiorcy mieszkającego w większym mieście, jak np. Biszkek, Osz, Dżalalabad, Karakoł, Tokmok czy Bałykczy, możemy spodziewać się, że dotrze ona szybciej niż przesyłka nadana do maleńkiej prowincji. W tych miastach znajdują się zazwyczaj magazyny i sortownie, z których korzysta firma kurierska.

Jak nadać paczkę do Kirgistanu?

Sposób nadania przesyłki z Polski do Kirgistanu jest bardzo wygodny, a do tego szybki. Co więcej, takie same zasady obowiązują także wtedy, gdy interesują nas paczki do Węgier i do każdego innego miejsca na świecie i w Polsce.

Przesyłki kurierskie nadajemy online. Dlatego też można zrobić to we własnym domu. Co najlepsze, nie ma pod tym względem ograniczeń czasowych. Paczkę można zgłosić nawet w środku nocy w okresie świątecznym. Wystarczy tylko podać za pośrednictwem strony internetowej firmy kurierskiej wymiary i ciężar paczki, wybrane opcje wysyłki oraz dane osobowe, kontaktowe i adresowe swoje i nadawcy. Następnie to nadawca ustala, kiedy kurier ma przyjechać odebrać od niego paczkę. Po opłaceniu usługi (również online) nadawca otrzymuje Międzynarodowy List Przewozowy – niezbędny do tego, by paczka dotarła pod właściwy adres w Kirgistanie. Można też za jego pomocą śledzić na bieżąco postępy w realizacji danego zlecenia.

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto