Paczka do Finlandii

Polacy coraz chętniej wyjeżdżają do krajów skandynawskich i to nie tylko w celach rekreacyjnych, ale również zarobkowych. A to oznacza, że paczki wysyłane z Polski do Finlandii cieszą się dużym zainteresowaniem. Są to zwykle paczki wysyłane przez rodzinę, związane z przeprowadzką, ale też zlecane przez firmy, które zajmują się eksportem produktów z Finlandii do Polski. Paczki, ale też listy, najczęściej wysyłane są do tego kraju za pośrednictwem usług kurierskich, które okazują się bardziej korzystne niż tradycyjne świadczenia pocztowe. Przesyłki kurierskie są przede wszystkim tańsze, szybsze, ale również słyną z wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Za pomocą kuriera można wysłać nie tylko listy i małe paczki, ale też całe palety. A jak to wygląda w przypadku paczek do Finlandii? Sprawdź poniższy poradnik!

Zamów kuriera po odbiór paczki do Finlandii na tej stronie: https://allekurier.pl/nadaj lub poniżej.

Paczka do Finlandii – jak wysłać?

Proces zamawiania kuriera w stu procentach odbywa się online, a paczkę z domu nadawcy odbiera sam kurier bez pobierania dodatkowych opłat. Aby paczka do Finlandii mogła zostać nadana, należy najpierw wypełnić specjalny formularz, który jest umieszczony na stronie internetowej. Jest to proste i szybkie zadanie – wystarczy podać jedynie dane swoje i odbiorcy (imię, nazwisko, dokładny adres oraz telefon kontaktowy), a także informacje niezbędne do wyceny zlecenia, czyli waga przesyłki oraz jej wymiary. Jeśli klient jest zainteresowany takimi usługami jak priorytet (ekspres) czy ubezpieczenie przesyłki – także powinien to uwzględnić, składając ów formularz. Po zarejestrowaniu formularza w systemie następuje wycena zlecenia. Klient może dokonać należnej zapłaty także przez Internet, dzięki czemu cała ta procedura nie zabiera więcej niż 10 minut.

Ostatnim krokiem jest międzynarodowy list przewozowy, który jest istotny z trzech powodów – jest na nim nadany numer identyfikacyjny dla przesyłki, znajduje się na nim adres nadawcy i odbiorcy, co oznacza, że list jest niezbędny do tego, by paczka dotarła tam gdzie powinna, a po trzecie, za pomocą numeru międzynarodowego listu przewozowego nadawca i odbiorca przesyłki mogą na bieżąco śledzić w Internecie aktualny status realizacji zlecenia.

Kurier Finlandia – przygotowanie paczki

Aby kurier nie odmówił przyjęcia paczki do wysłania, należy odpowiednio ją przygotować, zwracając uwagę na dwa jej aspekty – zawartość i właściwe zapakowanie. Życie w Finlandii nie należy do najtańszych, dlatego bardzo często rodzina i przyjaciele wysyłają mieszkającym tam Polakom takie przedmioty, jak żywność, ubrania, kosmetyki, środki chemiczne czy drobne sprzęty elektroniczne. Okazuje się jednak, że paczka do Finlandii może zawierać jedynie określone rzeczy, a dokładniej – nie może zawierać niczego, co znajduje się na liście produktów zakazanych. Na liście tej czołową pozycję zajmują produkty zabronione prawem unijnym, a więc narkotyki, substancje niebezpieczne (łatwopalne, wybuchowe, żrące, trujące) oraz broń. Firmy kurierskie w swoich wewnętrznych regulaminach zabraniają także umieszczania w przesyłkach produktów o ograniczonym prawie do przewozu – takie, które prawnie są dozwolone pod pewnymi warunkami.

A są to przede wszystkim: wyroby alkoholowe, wyroby tytoniowe, zwierzęta i leki. Ponadto niedozwolone jest przewożenie futer, wyrobów z kości słoniowej, żywności, która ma krótką datę ważności i może łatwo się zepsuć w trakcie transportu do Finlandii, przedmiotów o szczególnej wartości, a nawet bagaży.

Jeśli już mamy pewność, że przygotowana przez nas paczka nie zawiera niczego, przez co mogłaby zostać cofnięta, pozostaje etap odpowiedniego jej zapakowania. Przede wszystkim regulaminy firm kurierskich zabraniają łączenia ze sobą w ramach jednej przesyłki kilku opakowań. Nie można również tak pakować przesyłki, bo poszczególne przedmioty wystawały z niej. Bardzo ważne jest to, by zawartość paczki została odpowiednio zabezpieczona przed uszkodzeniem. Droga z Polski do Finlandii jest daleka i niełatwa, dlatego też paczki są narażone na liczne wstrząsy i uderzenia, a przecież za bezawaryjne dostarczenie przesyłki odpowiedzialność bierze firma kurierska.

Jeśli więc kurier, który przyjdzie po paczkę, stwierdzi, że ta jest źle zabezpieczona, ma prawo odmówić przyjęcia tak przygotowanego zlecenia. Paczka do Finlandii powinna znajdować się w sztywnym kartonie lub – w przypadku niewielkich przedmiotów – w kopertach bąbelkowych.

Zawartość paczek kartonowych także warto dodatkowo owinąć folią bąbelkową lub zabezpieczyć bardziej „domowymi” metodami, np. kawałkami materiału, gazetą, watą itp. Przygotowując paczkę do wysłania, nie zapomnijmy także o tym, by na samym końcu przyczepić do niej sprawdzony i wydrukowany międzynarodowy list przewozowy.

Przesyłki do Finlandii – ile trwa doręczenie paczki?

Nie da się ukryć, że przesyłki do Finlandii wysyłane drogą kurierską dochodzą szybciej niż te za pośrednictwem tradycyjnych usług pocztowych. Jednak i tak trzeba liczyć się z tym, że paczka będzie jechała do Finlandii kilka dni – zwykle przyjmuje się, że jest to czas od 6 do 8 dni. Jeśli komuś wyjątkowo zależy na czasie, może wybrać lotnicze usługi kurierskie, a więc takie, w których przesyłka trafia do Finlandii samolotem. Jest to tak zwana paczka priorytetowa (ekspres) i dociera do odbiorcy zwykle tego samego lub następnego dnia od nadania.

Oczywiście za opcję ekspres trzeba zapłacić więcej niż za przesyłkę wysyłaną w trybie standardowym. Pamiętajmy o tym, że podany tu czas dostarczenia przesyłki obejmuje dni robocze. Oznacza to, że jeśli zahaczymy o weekend lub ważne święta, może się okazać, że paczka spędzi nieco więcej czasu w magazynie lub w sortowni, co może wydłużyć czas realizacji zlecenia.

Czas realizacji paczki do Finlandii zależy także od organizacji przyjętej wewnątrz firmy. Trasa do Finlandii jest długa, a do tego wymaga połączenia promowego. Wziąć pod uwagę należy także to, że paczki do Helsinek – stolicy Finlandii – i do innych większych tamtejszych miast, np. do Espoo, Tampere, Vantaa, Oulu czy Turku mogą zostać zrealizowane szybciej niż w przypadku małych miasteczek. Jest to spowodowane tym, że są to główne miasta poszczególnych rewirów działalności firmy kurierskiej, a więc siłą rzeczy paczki tam nadawane są zwykle rozwożone w pierwszej kolejności.

Ile kosztuje paczka do Finlandii?

Tak samo, jak nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, ile idzie paczka do Finlandii, tak samo trudno podać jedną odpowiedź na pytanie, ile kosztuje taka usługa. Jak już wspomnieliśmy wyżej, na pewno trochę więcej trzeba będzie zapłacić za przesyłkę zagraniczną ekspresową, czyli wykonywaną drogą lotniczą. Ale cena jest uzależniona od większej ilości czynników.

Duży wpływ na cenę międzynarodowej usługi kurierskiej ma fakt, czy przesyłka jest klasyfikowana jako list czy też jako paczka. Tańsza jest opcja pierwsza .Jednocześnie należy pamiętać, że samo zapakowanie przedmiotu w kopertę nie gwarantuje, że przesyłka zostanie potraktowana jako list – ważny jest również jej ciężar (jest to istotne, bo w przypadku, gdy klient zgłosi list, a kurier, który przyjdzie po odbiór przesyłki uzna, że to już paczka, może on po prostu odmówić realizacji zlecenia).

W przypadku, gdy mamy do czynienia z paczką, ważne jest to, jakie posiada ona wymiary (gabaryty) oraz jej waga. By określić cenę przesyłki, warto skorzystać z wyceniarki dostępnej na allekurier.pl. Znajdziesz w niej nie tylko koszt przesyłki, lecz również firmy kurierskie, które paczkę o wpisanych wymiarach mogą dostarczyć do miejsca docelowego.

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto