Paczka do Japonii

Chcesz wysłać paczki do Japonii? Z Allekurier to możliwe! Czas dostawy od 3 do 5 dni roboczych. Transport międzynarodowy objęty jest zerową stawką VAT. Jeśli chcesz nadać paczki do 30 kg możesz odrazu przejść do formularza nadawania paczki do Japonii. Jak wysłać paczki do Japonii krok po kroku? Dowiedz się tego z naszego poradnika!

Zamów kuriera po odbiór paczki do Japonii tej stronie: https://allekurier.pl/nadaj lub poniżej.

Wysyłka paczki do Japonii

Wysyłka do Japonii jest ostatnimi czasy niezwykle poszukiwaną usługą. Nic, więc dziwnego, że firmy świadczące usługi tego typu, zaczęły prześcigać się w swoich ofertach, proponując to coraz niższe ceny tudzież coraz sprawniejsze dostarczenie przesyłki - niezależnie czy odbiorca mieszka w Tokio, Jokohamie, Osace czy też na wyspie Hokkaido. Wiele przedsiębiorstw oferuje także usługi, jak: wycena transportu, uregulowanie opłat (cło, vat, należności celne), usługi „ekspres” i inne. Mimo wielu udogodnień, firmy kurierskie jasno stawiają także pewne warunki, formułując zasady i wskazując, których towarów nie zdecydują się przewozić. Nie są to fanaberie wspomnianych przedsiębiorstw, ale przestrzeganie ustalonego odgórnie prawa o transporcie międzynarodowym. Czego, więc kurier dla nas nie dostarczy?

Przesyłki nieprzyjmowane do przewozu przez kuriera

 • Przedmiotów, które zostały sklasyfikowane, jako materiały lub towary niebezpieczne lub artykuły zakazane lub zabronione przez IATA (Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych), ICAO (Międzynarodowa Organizacja Lotnictwa Cywilnego), ADR (Umowa europejska dotycząca międzynarodowego przewozu drogowego towarów niebezpiecznych), tudzież wszelkie stosowne agendy rządowe lub inne kompetentne organizacje.
  Według polskiego prawa, jako przedmioty niebezpieczne należy traktować: przedmioty, które mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa i porządku w jednostce organizacyjnej, w szczególności: broń palną i białą, amunicję, narzędzia do cięcia metalu, środki służące do obezwładniania, środki odurzające i substancje psychotropowe; Z kolei jako przedmioty niedozwolone: przedmioty, które mogą utrudniać prawidłowy tok postępowania karnego, w szczególności: sprzęt łączności i urządzenia techniczne służące do rejestrowania oraz odtwarzania informacji;
 • Towary podrobione, zwierzęta, surowe złoto/srebro, metale i kamienie szlachetne, prawdziwą broń palną lub jej imitację, części takiej broni, materiały wybuchowe i amunicję, szczątki ludzkie, pornografię lub nielegalne środki odurzające.
 • Przesyłki, których zawartość nie została zadeklarowana zgodnie z prawem międzynarodowym; towary, które nie posiadają deklaracji celnej, gdy ta jest wymagana.
 • Wszelkie towary, które według danego przewoźnika łamią prawo lokalne bądź międzynarodowe oraz takie, które nie mogą być przez firmę przewiezione w odpowiednich dla produktu warunkach. Każdy przedmiot, który dane przedsiębiorstwo uzna za niebezpieczny lub nielegalny.

Towary wymagające specjalnej dokumentacji

Poza przedmiotami zdecydowanie zakazanymi do transportu istnieje również szereg wymagań dotyczących tych, które wysyłać można. Wszystkie one muszą spełniać odpowiednie normy oraz być specjalistycznie opakowane, by można było je określić mianem – tania paczka do Japonii (bo błędy kosztować nas mogą krocie).

Szczególną uwagę należy zwrócić na:

 • Baterie litowe. Zmiana prawa w tym zakresie obowiązuje od 1 stycznia 2013 roku, a wprowadziło ją IATA (Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych). Zgodnie z tym rozporządzeniem do każdej przesyłki zawierającej baterie litowe wymagane jest dołączenie dokumentu transportowego. Dodatkowo, jeżeli przesyłka ma trafić na teren Azji, koniecznym jest wypełnienie MSDS – karty charakterystyki producenta.
 • Każda bateria powinna posiada odrębne opakowanie wewnątrz paczki, którego celem jest ochrona przed ewentualnym zwarciem. Dodatkowo przesyłka musi także charakteryzować się solidnym opakowaniem zewnętrznym – takim, które wytrzyma upadek z wysokości 1,2 metra. Maksymalna waga dla paczki netto to 2,5 kilograma. Ponadto przesyłka powinna posiadać odpowiednią naklejkę i dopisek na liście przewozowym o charakterze przesyłki. Należy także zaznaczyć, by obchodzić się z paczką ostrożnie i że w razie jej uszkodzenia istnieje możliwość pożaru. Rozporządzenie dotyczące baterii jest rozporządzeniem dość obszernym, jeżeli więc planujemy dostarczyć gdzieś tego typu przedmioty warto zapoznać się z nim w całości.
 • Wiele produktów, między innymi: biżuteria, perfumy, rysunki techniczne, kawa, artykuły tekstylne i wiele, wiele innych, wymaga przed wysłaniem specjalnego kontaktu z obsługą danej firmy kurierskiej. Na stronie internetowej każdego przedsiębiorstwa istnieje konkretny spis przedmiotów, wymagających wcześniejszego kontaktu.

Przed próbą przetransportowania danej paczki do innego kraju, szczególnie spoza kręgu europejskiego, koniecznym jest zapoznanie się z prawem danej lokalizacji. Różne typy kultury, zwłaszcza odrębność mentalności azjatyckiej i europejskiej, bez zapoznania się, może doprowadzić do niepotrzebnych komplikacji, konfliktów, czy nawet kosztów.

Czym wysłać paczkę do Japonii? - procedury w przypadku eksportu do Japonii

Kupowanie towarów lub usług za granicą i sprowadzanie ich do własnego kraju, to procedura mało niezwykła. W dzisiejszych czasach chętnie dokonujemy zakupów na płaszczyźnie międzynarodowej – równie chętnie także towary tam eksportujemy (posiadamy stosunkowo niskie ceny, które dla wielu państw i ich mieszkańców, wydają się wciąż atrakcyjnymi). Problemy zaczynają się jednak, gdy postanowimy zainteresować się importem tudzież eksportem poza Unią Europejską. Odległe procedury celne mogą wydać się niezwykle przytłaczające i szybko nas zniechęcić. Przewozy paczek do Azji zawsze nasuwają także pytania z serii: ile kosztuje, ile trwa, ile „idzie”, jak zamówić, czy jak wysłać. Na większość tych pytań uzyskamy odpowiedź, gdy zapoznamy się z procedurami celnymi, interesującego nas pod względem pocztowym kraju.

Cena paczki do Japonii

Przesyłki dostępne za pośrednictwem serwisu allekurier.pl to ekspresowe paczki zagraniczne. Czas doręczenia to raptem od 3-5 dni roboczych. Cena zawiera zarówno koszt opłaty paliwowej, jak również opłatę za odprawę celną (tą eksportową w Polsce oraz importową w Japonii). Podsumowując, zamawiając kuriera do Japonii cena którą widzisz na stronie jest ostateczna i nie ulegnie zmianie. Stawki w zależności od wagi paczki widoczne są w tabeli powyżej.

Przesyłki do Japonii a procedury celne

Wszelkie towary dostarczane do kraju kwitnącej wiśni, przechowywane są w miejscach ściśle określonych przez organy celne. Miejsca takie nazywane są w Japonii – Hozei. Tutaj także dochodzi do zadeklarowania importu, co odbywa się poprzez wypełnienie stosownej dokumentacji w formie elektronicznej lub odręcznej (90% takich wniosków wypełniana jest elektronicznie). W przypadku rozwiązania komputerowego niezbędnym okazuje się skorzystanie z systemu komputerowego o nazwie NACCS (po polsku: Japoński Automatyczny System Odpraw Celnych) – wszelkie wpisane tam informacje są dostępne jednocześnie dla inspekcji roślinnych i zwierzęcych oraz agencji kwarantanny.

Po zadeklarowaniu importu przychodzi czas na opłaty celne oraz podatki. Ich wysokość obliczana jest w zależności od rodzaju przewożonego towaru oraz jego wagi. Tylko wniesienie stosownej zapłaty pozwala na dopuszczenie towaru do importu oraz otrzymanie zawiadomienia o zezwoleniu na import, wydanego przez organy celne (w wersji elektronicznej, oczywiście). Zawiadomienie o zezwoleniu na import jest potwierdzeniem odprawy celnej.

Całą opisywana powyżej procedura może zająć sporo czasu, dlatego szczególne zasady dotyczą paczek, zawierających towary, które mogą ulec np. szybkiemu zepsuciu. W takim przypadku skorzystać można z sytemu sprawdzenia „przed przybyciem”. Sprawdzenie towaru odbywa się wtedy jeszcze przed ulokowaniem w Hozei – niemniej do jego „zameldowania” stosuje się identyczny formularz importowy.

Tanie przesyłki do Japonii

Często zdarza się, że polska firma współpracuje z podmiotem w Azji. Konieczne może być wysłanie próbki towaru (niehandlowej) lub wzoru, na podstawie którego zostanie zbudowana linia produkcyjna. Dlatego też tak ważna jest szybka kurierska paczka do Japonii, zwłaszcza, że nie od dzisiaj wiadomo jak wysokiej jakości są produkowane tam towary. Coraz więcej firm oferuje nie tylko najtańsze i najszybsze przesyłki samolotem tudzież statkiem, ale również załatwienie wszelkich koniecznych formalności. Wystarczy znaleźć jedynie przedsiębiorstwo posiadające atrakcyjny cennik i (przede wszystkim) budzące zaufanie. Być może czas wysyłki który wynosi zaledwie kilka dni jest korzyścią nieoceniona (alternatywna to powolne przesyłki pocztowe).

Unia Europejska i Japonia – porozumienie celne, eksport i import

UE bardzo szczegółowo określa współpracę pomiędzy organami celnymi krajów związkowych i Japonii. Decyzja Rady pochodzi z 28 stycznia 2008 roku, a więc jest rozporządzeniem stosunkowo nowym, i dotyczy współpracy celnej oraz porozumienia w zakresie administracji spraw celnych, które mają pozytywnie wpłynąć na liberalizację handlu między wspomnianymi narodami, czy też grupą narodów.

Wskazana powyżej „umowa” dotyczy wszelkich obszarów prawa związanych z prawodawstwem celnym, eksportem oraz importem. Zasadniczo wspólne działanie poszczególnych państw ma się tutaj opierać na wykreowaniu odpowiednich sposobów komunikacji oraz pełnego skoordynowana postępowań właściwych organów celnych. Pewnym bonusem powinny być tutaj niższe stawki i ceny za wysyłanie z oraz do Japonii paczek tudzież listów.

Bezpieczeństwo przesyłek ma zapewnić jasne określenie dwóch rodzajów pomocy ze strony władz:

 • „Pomoc na wniosek”. Jak wskazuje sama nazwa odbywa się ona na prośbę danego organu, jeżeli ten ma jakiekolwiek zastrzeżenia lub podejrzenia, co do zgodności przepisów i procedur towarów eksportowanych tudzież importowanych. Na wniosek można większy nacisk położyć na przebadanie podejrzanych osób, miejsc przechowywania, transportu towarów.
 • „Pomoc z własnej inicjatywy”. Jest ona stosowana w przypadkach, gdy dochodzi do podejrzenia prowadzenia czynności, które mogą stanowić potencjalne zagrożenie dla gospodarki danego państwa tudzież bezpieczeństwa na jego terenie lub publicznego porządku.

Istnieją oczywiście aspekty formalne, które należy spełnić, aby móc skorzystać z któregokolwiek rodzaju pomocy. Przede wszystkim dokumenty sporządzone w tym celu powinny zostać spisane w języku zrozumiałym dla obu stron postępowania. Samo podanie musi być dobrze udokumentowane – powinno posiadać ściśle skonkretyzowane dane, operować nazwiskami, opisami towarów i procedur. Za sprawne funkcjonowanie umowy odpowiedzialny jest Wspólny Komitet Współpracy Celnej.

Paczki do Japonii

Szybkie przesyłki wysyłane z Polski, czy z innych krajów należących do Unii Europejskiej, są objęte takimi procedurami ochronnymi i usprawniającymi działanie, iż ich przemieszczanie można określić jako: najszybsze, najtańsze i najlepsze – zwłaszcza w kontekście utrudnionego transportu sprzed wprowadzenia opisywanego powyżej rozporządzenia. Urząd celny, czy agencja celna, nie muszą się nam obecnie kojarzyć z wysokimi opłatami i oczekiwaniem, bowiem i tutaj procedury zostały ujednolicone i uproszczone.

Paczki do Japonii - FAQ

Ile zapłacę za wysłanie paczki do Japonii?

Jak szybko moja paczka dotrze do Japonii?

Czy konieczne będzie opłacenie cła?

Jak wysłać paczkę do Japonii?

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto