Chcesz wysłać paczki do Japonii? Z Allekurier to możliwe! Czas dostawy od 3 do 5 dni roboczych. Transport międzynarodowy objęty jest zerową stawką VAT. Jeśli chcesz nadać paczki do 30 kg możesz odrazu przejść do formularza nadawania paczki do Japonii. Jak wysłać paczki do Japonii krok po kroku? Dowiedz się tego z naszego poradnika!
Wysyłka do Japonii jest ostatnimi czasy niezwykle poszukiwaną usługą. Nic, więc dziwnego, że firmy świadczące usługi tego typu, zaczęły prześcigać się w swoich ofertach, proponując to coraz niższe ceny tudzież coraz sprawniejsze dostarczenie przesyłki - niezależnie czy odbiorca mieszka w Tokio, Jokohamie, Osace czy też na wyspie Hokkaido. Wiele przedsiębiorstw oferuje także usługi, jak: wycena transportu, uregulowanie opłat (cło, vat, należności celne), usługi „ekspres” i inne. Mimo wielu udogodnień, firmy kurierskie jasno stawiają także pewne warunki, formułując zasady i wskazując, których towarów nie zdecydują się przewozić. Nie są to fanaberie wspomnianych przedsiębiorstw, ale przestrzeganie ustalonego odgórnie prawa o transporcie międzynarodowym. Czego, więc kurier dla nas nie dostarczy?
Poza przedmiotami zdecydowanie zakazanymi do transportu istnieje również szereg wymagań dotyczących tych, które wysyłać można. Wszystkie one muszą spełniać odpowiednie normy oraz być specjalistycznie opakowane, by można było je określić mianem – tania paczka do Japonii (bo błędy kosztować nas mogą krocie).
Szczególną uwagę należy zwrócić na:
Przed próbą przetransportowania danej paczki do innego kraju, szczególnie spoza kręgu europejskiego, koniecznym jest zapoznanie się z prawem danej lokalizacji. Różne typy kultury, zwłaszcza odrębność mentalności azjatyckiej i europejskiej, bez zapoznania się, może doprowadzić do niepotrzebnych komplikacji, konfliktów, czy nawet kosztów.
Kupowanie towarów lub usług za granicą i sprowadzanie ich do własnego kraju, to procedura mało niezwykła. W dzisiejszych czasach chętnie dokonujemy zakupów na płaszczyźnie międzynarodowej – równie chętnie także towary tam eksportujemy (posiadamy stosunkowo niskie ceny, które dla wielu państw i ich mieszkańców, wydają się wciąż atrakcyjnymi). Problemy zaczynają się jednak, gdy postanowimy zainteresować się importem tudzież eksportem poza Unią Europejską. Odległe procedury celne mogą wydać się niezwykle przytłaczające i szybko nas zniechęcić. Przewozy paczek do Azji zawsze nasuwają także pytania z serii: ile kosztuje, ile trwa, ile „idzie”, jak zamówić, czy jak wysłać. Na większość tych pytań uzyskamy odpowiedź, gdy zapoznamy się z procedurami celnymi, interesującego nas pod względem pocztowym kraju.
Przesyłki dostępne za pośrednictwem serwisu allekurier.pl to ekspresowe paczki zagraniczne. Czas doręczenia to raptem od 3-5 dni roboczych. Cena zawiera zarówno koszt opłaty paliwowej, jak również opłatę za odprawę celną (tą eksportową w Polsce oraz importową w Japonii). Podsumowując, zamawiając kuriera do Japonii cena którą widzisz na stronie jest ostateczna i nie ulegnie zmianie. Stawki w zależności od wagi paczki widoczne są w tabeli powyżej.
Wszelkie towary dostarczane do kraju kwitnącej wiśni, przechowywane są w miejscach ściśle określonych przez organy celne. Miejsca takie nazywane są w Japonii – Hozei. Tutaj także dochodzi do zadeklarowania importu, co odbywa się poprzez wypełnienie stosownej dokumentacji w formie elektronicznej lub odręcznej (90% takich wniosków wypełniana jest elektronicznie). W przypadku rozwiązania komputerowego niezbędnym okazuje się skorzystanie z systemu komputerowego o nazwie NACCS (po polsku: Japoński Automatyczny System Odpraw Celnych) – wszelkie wpisane tam informacje są dostępne jednocześnie dla inspekcji roślinnych i zwierzęcych oraz agencji kwarantanny.
Po zadeklarowaniu importu przychodzi czas na opłaty celne oraz podatki. Ich wysokość obliczana jest w zależności od rodzaju przewożonego towaru oraz jego wagi. Tylko wniesienie stosownej zapłaty pozwala na dopuszczenie towaru do importu oraz otrzymanie zawiadomienia o zezwoleniu na import, wydanego przez organy celne (w wersji elektronicznej, oczywiście). Zawiadomienie o zezwoleniu na import jest potwierdzeniem odprawy celnej.
Całą opisywana powyżej procedura może zająć sporo czasu, dlatego szczególne zasady dotyczą paczek, zawierających towary, które mogą ulec np. szybkiemu zepsuciu. W takim przypadku skorzystać można z sytemu sprawdzenia „przed przybyciem”. Sprawdzenie towaru odbywa się wtedy jeszcze przed ulokowaniem w Hozei – niemniej do jego „zameldowania” stosuje się identyczny formularz importowy.
Często zdarza się, że polska firma współpracuje z podmiotem w Azji. Konieczne może być wysłanie próbki towaru (niehandlowej) lub wzoru, na podstawie którego zostanie zbudowana linia produkcyjna. Dlatego też tak ważna jest szybka kurierska paczka do Japonii, zwłaszcza, że nie od dzisiaj wiadomo jak wysokiej jakości są produkowane tam towary. Coraz więcej firm oferuje nie tylko najtańsze i najszybsze przesyłki samolotem tudzież statkiem, ale również załatwienie wszelkich koniecznych formalności. Wystarczy znaleźć jedynie przedsiębiorstwo posiadające atrakcyjny cennik i (przede wszystkim) budzące zaufanie. Być może czas wysyłki który wynosi zaledwie kilka dni jest korzyścią nieoceniona (alternatywna to powolne przesyłki pocztowe).
UE bardzo szczegółowo określa współpracę pomiędzy organami celnymi krajów związkowych i Japonii. Decyzja Rady pochodzi z 28 stycznia 2008 roku, a więc jest rozporządzeniem stosunkowo nowym, i dotyczy współpracy celnej oraz porozumienia w zakresie administracji spraw celnych, które mają pozytywnie wpłynąć na liberalizację handlu między wspomnianymi narodami, czy też grupą narodów.
Wskazana powyżej „umowa” dotyczy wszelkich obszarów prawa związanych z prawodawstwem celnym, eksportem oraz importem. Zasadniczo wspólne działanie poszczególnych państw ma się tutaj opierać na wykreowaniu odpowiednich sposobów komunikacji oraz pełnego skoordynowana postępowań właściwych organów celnych. Pewnym bonusem powinny być tutaj niższe stawki i ceny za wysyłanie z oraz do Japonii paczek tudzież listów.
Bezpieczeństwo przesyłek ma zapewnić jasne określenie dwóch rodzajów pomocy ze strony władz:
Istnieją oczywiście aspekty formalne, które należy spełnić, aby móc skorzystać z któregokolwiek rodzaju pomocy. Przede wszystkim dokumenty sporządzone w tym celu powinny zostać spisane w języku zrozumiałym dla obu stron postępowania. Samo podanie musi być dobrze udokumentowane – powinno posiadać ściśle skonkretyzowane dane, operować nazwiskami, opisami towarów i procedur. Za sprawne funkcjonowanie umowy odpowiedzialny jest Wspólny Komitet Współpracy Celnej.
Szybkie przesyłki wysyłane z Polski, czy z innych krajów należących do Unii Europejskiej, są objęte takimi procedurami ochronnymi i usprawniającymi działanie, iż ich przemieszczanie można określić jako: najszybsze, najtańsze i najlepsze – zwłaszcza w kontekście utrudnionego transportu sprzed wprowadzenia opisywanego powyżej rozporządzenia. Urząd celny, czy agencja celna, nie muszą się nam obecnie kojarzyć z wysokimi opłatami i oczekiwaniem, bowiem i tutaj procedury zostały ujednolicone i uproszczone.