Paczka do Indonezji

Zastanawiasz się jak wysłać paczkę do Indonezji? Martwisz się, że podczas tak dalekiej podróży Twoja przesyłka się zgubi? Bez obaw! AlleKurier zaopiekuje się Twoją paczką! Decydując się na usługi kurierskie sam wybierasz ofertę, która jest dla Ciebie najlepsza. Wystarczy, że skorzystasz z prostej i intuicyjnej wyceniarki, którą znajdziesz na naszej stronie.

Czy opłaca się wysyłać paczki do Indonezji?

Wysyłając paczkę na inny kontynent najbardziej obawiamy się tego, że cena takiej usługi nas przerośnie. A jak to jest z wysyłką paczki do Indonezji? Czy powinniśmy spodziewać się wysokich kosztów? Na pewno nie z AlleKurier! Ten broker usług kurierskich znajdzie dla Ciebie najlepszą ofertę. Korzystając z porównywarki cen umieszczonej na tej platformie będziesz mógł wybrać najbardziej atrakcyjną dla Ciebie ofertę. Oczywiście AlleKurier współpracuje tylko ze sprawdzonymi firmami. Dlatego decydując się na nasze usługi nie musisz martwić się o bezpieczeństwo i gwarancję dostawy. Z nami w kilka minut nadasz i wyślesz paczkę do Indonezji!

Procedury celne dotyczące paczek do Indonezji

Jak wiadomo przesyłki kurierskie do większości krajów muszą przejść przez odprawę celną. Nie inaczej jest w przypadku Indonezji. Dlatego wypełniając formularz nadawczy należy dopełnić pewnych formalności. Wystarczy go dokładnie przeczytać, aby dowiedzieć się, jak mamy postąpić z naszą paczką.

Szczególnie ważny jest tutaj opis przedmiotu, który wysyłamy oraz faktura do zgłoszenia celnego. Należy dokładnie uzupełnić te informacje, ponieważ przyspieszy to całą odprawę.   

W pierwszej części formularza opisujemy przedmiot najdokładniej, jak się da. Jeśli znamy kod celny (HS) to również powinniśmy go podać. W dalszej części podajemy nazwę wysyłanego przedmiotu. Najlepiej po polsku i po angielsku. Następnie określamy ilość przedmiotów, ich wagę, wartość i walutę.

W AlleKurier koszt standardowej odprawy celnej masz już wliczony w cenę przesyłki zagranicznej! 

Do Indonezji, jak i do innych państw, nie można wysyłać między innymi: substancji i materiałów niebezpiecznych, broni, materiałów wojskowych, alkoholi, wyrobów tytoniowych oraz żywności o krótkim terminie przydatności.

Jak wysłać paczkę do Indonezji najtaniej?

Nikt z nas nie chce przepłacać za wysłanie paczki. Dlatego, aby nie narażać się na niechciane koszty zwróć uwagę na kilka rzeczy. Przede wszystkim podaj dobre wymiary paczki. Jest to bardzo ważne! Jeśli faktyczne wymiary nie będą się zgadzać z tymi w formularzu to zostaną naliczone Tobie dodatkowe koszty. Koniecznie też sprawdź regulamin danego przewoźnika. Pomimo, że większość firm kurierskich ma takie same wytyczne to może się nieco różnić. A więc jak wysłać paczkę do Indonezji najtaniej? Stosując się do norm w wysyłkach międzynarodowych i danej firmy kurierskiej.  

Poznaj Indonezję!

Indonezja to oficjalnie Republika Indonezji. Państwo wyspiarskie znajduje się w Azji Południowo-Wschodniej oraz w Oceanii. To największy kraj wyspiarski świata! Ma prawie 8 milionów kilometrów kwadratowych. Indonezję zamieszkuje 273,5 miliona ludzi. Walutą w Indonezji jest rupia indonezyjska. Stolicą tego kraju jest Dżakarta.

Wysyłka do Indonezji szybko i sprawnie

Pomimo, że Indonezja jest krajem wyspiarskim i znajduje się po części w Oceanii to wysłana tam paczka nie musi płynąć statkiem przez wiele dni. W ofercie AlleKurier znajdują się przesyłki lotnicze. Korzystając z usług sprawdzonych przewoźników masz ubezpieczenie i odprawę celną w cenie! Chcąc przekazać swoją paczkę do Indonezji możesz skorzystać z wielu punktów nadania. Jednak jeśli nie chcesz wychodzić z domu możesz zamówić kuriera po odbiór paczki. W ten sposób zaoszczędzisz sporo czasu. Pamiętaj tylko o odpowiednim zapakowaniu swoich rzeczy! Jeśli przesyłka zostanie zakwalifikowana jako standardowa szybciej będzie można ją sortować.       

Paczka do Indonezji - FAQ

Ile idzie przesyłka do Indonezji?

Ile kosztuje przesyłka do Indonezji?

Czego nie można wysyłać kurierem do Indonezji?

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto