Paczka do Iraku

Przesyłki kurierskie cieszą się ogromną popularnością konsumentów, przede wszystkim dlatego, że można je wysłać w dowolne miejsce na świecie. Tym sposobem drogą kurierską można nadać zarówno paczkę do Islandii, przesyłkę do Indii czy do Brazylii, jak i do wszystkich innych państw. Oczywiście dostępne są także usługi krajowe.

Przygotowując paczki, zwłaszcza te zagraniczne, ważne jest, by były one zgodne z obowiązującymi w danym kraju przepisami celnymi. Przesyłki do Iraku nie mogą zawierać przedmiotów, których nie zaakceptuje tamtejszy urząd celny. Ponadto, trzeba mieć świadomość tego, że za pewne produkty o określonej wartości trzeba będzie zapłacić cło. Za złamanie zasad może grozić nie tylko kara grzywny, ale i nawet pozbawienia wolności.

Zamów kuriera po odbiór paczki do Iraku na tej stronie: https://allekurier.pl/nadaj lub poniżej.

Paczka do Iraku - jak wysłać?

W przypadku Iraku sprawa jest na tyle skomplikowana, że tamtejsze przepisy prawne są ciągle kształtowane. Jeśli więc chodzi o przepisy celne, to te są zbliżone do tych, które są ogólnie stosowane wśród państw europejskich. Tym sposobem kurier do Iraku nie przyjmie przesyłki, w której znajdują się broń, amunicja, narkotyki oraz substancje niebezpieczne, takie które mogą zagrażać zdrowiu oraz życiu (np. wybuchowe, łatwopalne, trujące). Ograniczeniom podlegają zaś takie produkty, jak lekarstwa, wyroby tytoniowe, wyroby alkoholowe, gotówka, zwierzęta, również domowe, oraz rośliny. Należy tu zaznaczyć, że regulamin firmy kurierskiej zabrania umieszczania w przesyłkach także tych produktów, które podlegają ograniczeniom.

Regulamin firmy kurierskiej posiada listę przedmiotów niedozwolonych, z którą należy się zapoznać przed nadaniem paczki. Na tej liście znajdują się nie tylko produkty zabronione przepisami celnymi innych państw, ale także przedmioty, które mogą okazać się z różnych powodów problematyczne. Tu wymienić można również przedmioty o dużej wartości (np. dzieła sztuki, cenną biżuterię, kamienie szlachetne, antyki), bagaże, a także produkty żywnościowe, które mogą się zepsuć w trakcie transportu lub też posiadają krótką datę ważności.

Wysyłka do Iraku, która zawiera wymienione tu przedmioty, może spowodować to, że kurier nie przyjmie zlecenia. A jeśli niedozwolone produkty wyjdą na jaw już w drodze z Polski do Iraku, wówczas ma on prawo wycofać daną przesyłkę bez zwrotu poniesionych przez nadawcę kosztów.

Tania paczka do Iraku – bezpieczna wysyłka

Irak to państwo nie tylko znacznie oddalone od Polski – o ponad cztery tysiące kilometrów. To również kraj o niestabilnej sytuacji politycznej, a to wszystko sprawia, że przesyłki narażone są na zagubienie lub uszkodzenie. Na szczęście firmy kurierskie zapewniają taką opcję jak ubezpieczenie. A jeśli do tego odpowiednio zapakujemy nasze przesyłki kurierskie do Iraku, wówczas możemy być niemal pewni, że przesyłka dotrze w całości, a w razie jakichkolwiek problemów, otrzymamy rekompensatę finansową za poniesione straty.

Jeśli chodzi o ubezpieczenie, to jest ono naliczane na podstawie deklarowanej wartości przesyłki. Aby odszkodowanie mogło zostać wypłacone, odbiorca musi otworzyć i sprawdzić stan zawartości paczki w obecności kuriera, jeszcze przed podpisaniem jej odbioru. Wówczas, w razie problemów, kurier sporządza specjalny protokół, który stanie się podstawą do przeprowadzenia dalszej procedury reklamacyjnej.

A jak powinno wyglądać bezpieczne przygotowanie paczki? Po pierwsze, wybierajmy tylko takie opakowania, które są mocne i sztywne (nie uginają się pod naciskiem). Ponadto delikatne przedmioty dobrze jest zabezpieczyć dodatkowo folią bąbelkową. Aby natomiast zamortyzować wstrząsy, należy wypełnić pustą przestrzeń w kartonie takim materiałem, jak np. styropian, gąbka, pianka czy po prostu papier. Oczywiście owińmy szczelnie karton szeroką taśmą klejącą. Dodatkowym zabezpieczeniem może okazać się przyklejenie ostrzegającej karteczki z napisem „Uwaga, szkło” (także w wersji anglojęzycznej).

Jak najtaniej wysłać paczkę do Iraku?

Paczki do Iraku można wysyłać w dowolne miejsce tego kraju. Odbiorca może więc zamieszkiwać jedno z głównych miast, jak na przykład Bagdad, Mosul, Basra, Irbil, Kirkuk, Karbala, jak i maleńką, oddaloną od centrum, miejscowość. Od dokładnej odległości, jaką ma do pokonania kurier, zależeć będzie koszt usługi. Ale odpowiadając na pytanie, ile kosztuje paczka do Iraku, należy wyraźnie zaznaczyć, że nie jest to jedyny czynnik mający wpływ na cenę usługi.

Nadawca musi zwrócić uwagę przede wszystkim na gabaryty przesyłki. Jej wymiary oraz ciężar są kluczowymi kwestiami odnośnie do kosztów, które trzeba będzie ponieść. Cennik standardowych usług kurierskich jest zwykle podzielony na różne grupy gabarytowe. Każda z tych grup posiada przyporządkowane sobie zakresy wagi i wymiarów oraz ceny usługi. Wystarczy więc porównać właściwości swojej paczki z cennikiem, by móc oszacować przybliżony koszt wysyłki.

To, co również ma znaczący wpływ na koszty usługi kurierskiej, to fakt, ile idzie paczka do Iraku. Czas realizacji zlecenia może bowiem wynosić parę tygodni, nawet ok. 5-6, jak i 7-10 dni. Pierwsza opcja jest standardowa, a przesyłki docierają do odbiorcy drogą lądową. Taka forma wysyłki jest zdecydowania tańsza. Z kolei te paczki zagraniczne, które docierają szybciej do adresata, wysyłane są do odbiorcy w opcji ekspres (priorytet). A w takiej sytuacji przesyłki przybywają do Iraku drogą lotniczą, czyli samolotem. Warto więc dobrze zastanowić się przed nadaniem listu i paczki, czy większe znaczenie ma czas realizacji usługi czy też koszt, który należy uiścić.

Starając się nadać paczkę do Iraku jak najtaniej, pamiętajmy, by nie oszczędzać przy tym na ubezpieczeniu przesyłki.

Jak nadać paczkę do Iraku?

Jak mogliśmy się już przekonać, przesyłki kurierskie do Iraku są najtańsze, najszybsze i bezpieczne. Ale nie tylko to świadczy o tym, że są one po prostu najlepsze. Równie ważna i komfortowa jest procedura nadania przesyłki. I nie ważne, czy interesuje nas paczka do Danii czy też do omawianego tu Iraku lub po prostu przesyłka krajowa – w każdym przypadku, aby nadać przesyłkę kurierską nie trzeba nawet wychodzić z domu. Można nawet w niedziele lub w święto usiąść wygodnie we własnym fotelu, w środku nocy, i wówczas nadać list czy paczkę. Potrzebny będzie w tym celu komputer połączony z Internetem, za pomocą którego należy połączyć się ze stroną internetową firmy kurierskiej. Cała procedura nadania przesyłki nie zabiera więcej niż kilka minut. A oto, co należy wykonać:

Krok pierwszy – podajemy informacje dotyczące zgłaszanej przesyłki – jej wymiary, ciężar oraz wybrane opcje wysyłki, np. ekspres, ubezpieczenie (podajemy w tym celu także szacowaną wartość paczki lub listu). Na tej podstawie ustalany jest koszt usługi kurierskiej.

Krok drugi – jeśli warunki wysyłki nas satysfakcjonują, wówczas musimy podać następujące dane: imię, nazwisko, dokładny adres zamieszkania, telefon kontaktowy oraz adres e-mailowy. Oczywiście podajemy informacje o sobie i o odbiorcy,

Krok trzeci – ustalamy, kiedy kurier ma przyjechać odebrać od nas przesyłkę,

Krok czwarty – opłacamy usługę kurierską (najszybciej można to zrobić online),

Krok piąty – odbieramy Międzynarodowy List Przewozowy, który przychodzi do nas na adres e-mailowy, gdy tylko płatność zostanie zaksięgowana w systemie firmy. Należy sprawdzić, czy wszystkie znajdujące się na nim dane są prawidłowe. Ten dokument jest bardzo ważny – są na nim umieszczone informacje dotyczące przesyłki, nadawcy i odbiorcy. To dzięki niemu przesyłka może dotrzeć do Iraku pod właściwy adres. Do realizacji usługi potrzebne są trzy egzemplarze tego Listu – dla nadawcy, dla odbiorcy oraz dla firmy kurierskiej. Jeśli klient nie jest w stanie sam wydrukować Międzynarodowego Listu Przewozowego, nie musi się martwić, gdyż wszystkie niezbędne dane znajdują się w systemie firmy.

Krok szósty – czekamy na przyjazd kuriera, który osobiście odbierze paczkę,

Krok siódmy – istnieje możliwość tego, by na bieżąco śledzić postępy w realizacji zlecenia. Do tego celu potrzebny będzie unikalny numer wspominanego wyżej Międzynarodowego Listu Przewozowego. Paczkę może śledzić zarówno nadawca, jak i odbiorca – już od momentu zarejestrowania przesyłki w systemie firmy kurierskiej.

Paczka do Iraku - FAQ

Jak długo zajmie dostarczenie paczki do Iraku?

Ile zapłacę za wysłanie paczki do Iraku?

Jak wysłać paczkę do Iraku.

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto