Paczka do St. Martin

Co z tego, że przesyłka wysłana na St. Martin ma długą drogę do przebycia, proces jej nadania nie musi być tak długi! Zajmie Ci to tylko kilka minut! Dzięki porównywarce kurierów Allekurier sprawnie podejmiesz decyzję komu chcesz ją powierzyć. Twoim zadaniem jest tylko wypełnienie intuicyjnego formularza nadawczego na naszej stronie internetowej!

Wystarczy skorzystać z prostej i intuicyjnej wyceniarki, którą znajdziesz tutaj: https://allekurier.pl/nadaj.

Od czego zacząć nadanie paczki na St. Martin?

Wysłanie paczki na St. Martin nie różni się niczym od nadania paczki do innego kraju znajdującego się poza Unią Europejską. Posiadając wymiary oraz wagę paczki możesz udać się na stronę internetową brokera kurierskiego AlleKurier, a następnie skorzystać z wyceniarki. W sprawny sposób zostaną Ci przedstawione wszystkie możliwe, najkorzystniejsze opcje wysyłki. Wysyłki na St. Martin są obsługiwane przez AlleKurier Przesyłka Ekspresowa oraz UPS Express Saver. Porównywarka poda Ci dokładną cenę wysyłki oraz szacowany czas jej doręczenia.

Procedury celne a paczka wysyłana na St. Martin

Paczka przekraczająca granicę Unii Europejskiej podlega odprawie celnej. Po wybraniu jednego z dostępnych kurierów, musisz dopełnić pewnych dodatkowych formalności w formularzu nadawczym. Allekurier na swojej stronie internetowej wszystko tłumaczy, więc nie musisz się obawiać, że coś pójdzie nie po twojej myśli!

Przy wypełnianiu formularza nadawczego musisz zwrócić uwagę na dwa istotne elementy. Opis przedmiotu wysyłki oraz na fakturę do zgłoszenia celnego. Poprawne uzupełnienie tych informacji usprawni proces odprawy celnej, co może pozytywnie wpłynąć na czas dostarczenia paczki. 

Opisz przedmiot najdokładniej jak potrafisz oraz podaj kod celny (HS), jeśli go znasz. W dalszej części musisz podać nazwę wysyłanego przedmiotu - po polsku i angielsku. Następnie określ ilość przedmiotów, ich wagę, wartość i walutę, w jakiej podajesz wartość.

Odprawa celna paczek na St. Martin

Po wybraniu kuriera, możemy przejść do wypełniania formularza. Najważniejszym punktem jest podanie danych zleceniodawcy. Musimy określić czy jesteśmy osobą prywatną czy firmą. Następnie przechodzimy do danych nadawcy i odbiorcy.

To nie jest Twój pierwszy raz gdy korzystasz z Allekurier? Twoje dane teleadresowe mogą być już zapisane w koncie klienta! Pozwoli Ci to na automatyczne uzupełnienie formularza - jeszcze szybciej nadasz paczkę na St. Martin oraz innych miejsc.

Aby usprawnić pobyt paczki w biurze odprawy celnej, dokładnie określmy w formularzu zawartość przesyłki. Dobrze zapoznaj się z wytycznymi podanymi przy każdym z okienek do wypełnienia - wszystko jest dokładnie opisane przez Allekurier.

Jak najtaniej wysłać paczkę na St. Martin?

Istnieją dwa znaczące czynniki wpływające na cenę przesyłki, są to jej waga oraz wymiary. Czym większa lub cięższa paczka tym cena jej wysyłki może być wyższa. Postaraj się jak najdokładniej określić wagę oraz wymiary przesyłki - jeśli w trakcie odprawy okaże się, że dane są niezgodne, cena paczki może wzrosnąć! Nieprawidłowe dane w formularzu do odprawy celnej mogą spowodować dodatkowe koszty oraz bardzo wydłużyć czas dostawy. Podane w wyceniarce AlleKurier ceny tyczą się paczek standardowych. Czyli o regularnych kształtach w kartonie - bez dodatkowych oznaczeń, owinięcia folią strecz czy łączonych ze sobą elementów. Zapakuj rzeczy w taki sposób, aby były zakwalifikowane jako paczka standardowa.

Poznaj St. Martin!

St. Martin, a właściwie Wspólnota Saint-Martin jest położone w Małych Antylach, zależnym terytorium Francji. Ma tylko 53,2 kilometry kwadratowe, a jego stolicą jest miasto Marigot! A liczba ludności St. Martin wynosi około 32 tysiące. Mieszkańcy Wspólnoty w sklepie płacą w Euro.

Na St. Martin już w kilka dni!

Przesyłka Ekspresowa AlleKurier oraz UPS EXPRESS SAVER szacują doręczenie paczki na St. Martin w ciągu od 3 do 5 dni roboczych. Czas ten niestety nie uwzględnia odprawy celnej, która znacznie może przedłużyć czas doręczenia. Przed nadaniem, zadbaj o to, aby przesyłka została na pewno zakwalifikowana jako standardowa. Wtedy jest ona najtańsza, a także najszybciej można ją sortować.

Paczka do St. Martin - FAQ

Ile idzie paczka do St. Martin?

Ile kosztuje paczka do St. Martin?

Co można wysłać kurierem do St. Martin?

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto