Paczka do St. Vincent i Grenadyny

Co z tego, że przesyłka wysłana na St. Vincent i Grenadyny ma długą drogę do przebycia, proces jej nadania nie musi być tak długi! Wszystko dzięki porównywarce cen kurierów AlleKurier! Allekurier dopilnuje aby Twoja paczka dotarła bezpiecznie do celu. Twoim zadaniem jest tylko wypełnienie intuicyjnego formularzu nadawczego na naszej stronie internetowej i ciesz się brakiem zbędnych formalności!

Wystarczy skorzystać z prostej i intuicyjnej wyceniarki, którą znajdziesz tutaj: https://allekurier.pl/nadaj.

Pierwsze kroki w nadawaniu paczki na St. Vincent i Grenadyny

Wysłanie paczki na St. Vincent i Grenadyny nie różni się niczym od nadania paczki do innego kraju znajdującego się poza Unią Europejską. Procedura nadania paczki nie jest trudna. Wejdź na stronę brokera kurierskiego Allekurier i wybierz kraj docelowy oraz wpisz wymiary i wagę paczki. Na Vincent i Grenadyny swoją paczkę możesz wysłać za pomocą AlleKurier Przesyłka Ekspresowa oraz UPS Express Saver. Obydwie te opcje są bezpieczne, pewne i szybkie! Czas dostarczenia przesyłki międzynarodowej zazwyczaj wynosi od 3 dni do 5 dni roboczych. Bez uwzględnienia odprawy celnej.

Procedury celne a paczka wysyłana na St. Vincent i Grenadyny

Przekroczenie przez paczkę granic Unii Europejskiej wiąże się z obowiązkową odprawą celną. Dlatego też po wybraniu jednego z dostępnych kurierów, musisz dopełnić pewnych formalności w formularzu nadawczym. Allekurier na swojej stronie internetowej wszystko tłumaczy, więc nie musisz się obawiać, że coś pójdzie nie po twojej myśli!

Jeśli chodzi o procedury celne, to w formularzu są dwa istotne elementy. Mowa tutaj o opisie przedmiotu wysyłki oraz fakturze do zgłoszenia celnego. Poprawne i dokładne uzupełnienie tych informacji pozwoli na maksymalne przyspieszenie całej odprawy. 

Opisz przedmiot bardzo dokładnie. Najlepiej podaj kod celny (HS), jeśli tylko go znasz. W dalszej części musisz podać nazwę wysyłanego przedmiotu - po polsku i angielsku. Następnie określ ilość przedmiotów, ich wagę, wartość i walutę, w jakiej podajesz wartość.

Odprawa celna paczek na St. Vincent i Grenadyny

Kiedy zdecydowaliśmy już, któremu kurierowi chcemy powierzyć naszą paczkę możemy przejść do formularza. Musimy w nim przede wszystkim zawrzeć dane zleceniodawcy. Określamy czy jesteśmy osobą prywatną czy wysyłamy jako firma. Następnie przechodzimy do danych nadawcy i odbiorcy.

To nie jest Twój pierwszy raz gdy korzystasz z Allekurier? Twoje dane teleadresowe mogą być już zapisane w koncie klienta! Pozwoli Ci to na automatyczne uzupełnienie formularza - jeszcze szybciej nadasz paczkę na St. Vincent i Grenadyny czy innych miejsc.

Aby usprawnić pobyt paczki w biurze odprawy celnej, dokładnie określmy w formularzu zawartość przesyłki. Dobrze zapoznaj się z wytycznymi podanymi przy każdym z okienek do wypełnienia - wszystko jest dokładnie opisane przez Allekurier.

Jak najtaniej wysłać paczkę St. Vincent i Grenadyny?

To waga oraz wymiary paczki wpływają na końcową cenę wysyłki. Czym większa lub cięższa paczka tym cena jej wysyłki może być wyższa. Jak najdokładniej określ wagę oraz wymiary przesyłki - w trakcie odprawy może się okazać, że dane są niezgodne, wtedy cena paczki może wzrosnąć! Nieprawidłowe dane w formularzu do odprawy celnej mogą bardzo wydłużyć czas dostawy. Podane w wyceniarce AlleKurier ceny tyczą się paczek standardowych. Czyli o regularnych kształtach w kartonie - bez dodatkowych oznaczeń, owinięcia folią strecz czy łączonych ze sobą elementów. Zapakuj rzeczy w taki sposób, aby były zakwalifikowane jako paczka standardowa.

Poznaj St. Vincent i Grenadyny!

St. Vincent i Grenadyny to wyspiarskie państwo znajdujące się w archipelagu Małych Antyli, na Morzu Karaibskim. Ma 389 kilometrów kwadratowych. Liczba ludności St. Vincent i Grenadyny wynosi około 110 tysięcy. Walutą obowiązującą tam jest Dolar wschodniokaraibski, a stolicą tego kraju jest słynne Kingstown.

Na St. Vincent i Grenadyny już w kilka dni!

Przesyłka Ekspresowa AlleKurier oraz UPS EXPRESS SAVER szacują doręczenie paczki na St. Vincent i Grenadyny w ciągu od 3 do 5 dni roboczych. Twoja paczka doleci tam samolotem! Czas ten niestety nie uwzględnia odprawy celnej, która znacznie może przedłużyć czas doręczenia. Przed nadaniem, dobrze zapakuj przesyłkę, aby została zakwalifikowana jako standardowa. 

Paczka do St. Vincent i Grenadyny - FAQ

Ile idzie paczka do St. Vincent i Grenadyny?

Ile kosztuje paczka do St. Vincent i Grenadyny?

Co można wysłać kurierem do St. Vincent i Grenadyny?

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto