Paczka do Egiptu

Dla wielu osób może się wydawać, że taka usługa jak paczka do Egiptu jest trudna w realizacji. Na szczęście z AlleKurier jest to możliwe! W dodatku szybko, tanio i bezpiecznie! Jeśli potrzebujesz nadać tanie przesyłki kurierskie do Egiptu lub innych krajów poza UE, nasza platforma pomoże Ci na pewno w prawidłowym złożeniu zlecenia. Przekonaj się o tym, sprawdzając poniżej przygotowany poradnik!

Zamów kuriera po odbiór paczki do Egiptu na tej stronie: https://allekurier.pl/nadaj lub poniżej.

Paczka do Egiptu – jak wysłać?

Dzięki usługom kurierskim można tanio wysłać paczkę do Egiptu bez względu na to, czy odbiorca mieszka w jednym z głównych miast (np. Kair – stolica Egiptu – czy Aleksandria, Giza, Szubra aj-Chajma, Port Said, Suez), czy może raczej w małej prowincji znajdującej się na drugim końcu państwa, z dala od znaczących miast.Korzystając z pośrednictwa firm kurierskich, można nadać nie tylko list i paczkę, ale również większe partie towaru na palecie – takie usługi to spedycja, a ich klientami są zwykle albo firmy zajmujące się eksportem swoich towarów do Egiptu, albo osoby, które przeprowadzają się do tego dalekiego kraju i szukają taniego transportu dla swoich rzeczy.

Klienci firm kurierskich mają do wyboru paczki wysyłane drogą tradycyjną, czyli w tym przypadku lądowo-morską, oraz samolotem – jest to paczka w wersji ekspres. Ponadto nie ma praktycznie ograniczeń odnośnie do gabarytów przesyłek, bo nawet jeśli te nie mieszczą się w ustalonych przez firmę normach, to zawsze można nadać je jako przesyłki niesortowane, czyli ponadgabarytowe.

Warto wspomnieć także o możliwości ubezpieczenia przesyłki, które sprawia, że w przypadku zagubienia listu, paczki lub też uszkodzenia zawartości, zostanie zwrócone klientowi należyte odszkodowanie.

Przesyłka do Egiptu – procedury celne

Przewóz paczek do obcego kraju zawsze wiąże się z pewnymi określonymi przepisami celnymi, które trzeba respektować – w przeciwnym wypadku trzeba liczyć się z karą grzywny, a nawet pozbawienia wolności. Na szczęście w przypadku Egiptu procedury obowiązujące na granicy nie są bardzo uciążliwe.

Przepisy celne mają wpływ na to, co może zawierać przygotowywana przez klienta paczka do Egiptu. Odpowiedzmy więc na pytanie, jak nadać przesyłkę do Egiptu, by agencja celna nie robiła problemów na granicy. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że w przesyłce nie mogą znajdować się produkty zakazane, to jest narkotyki, broń, amunicja, substancje niebezpieczne, takie jak trucizny, materiały łatwopalne, wybuchowe, a także leki nie przeznaczone do własnego użytku. Jeśli zaś chodzi o wwożoną gotówkę, to nie trzeba jej deklarować, o ile jej wartość nie przekracza 10 tysięcy USD (liczy się także równowartość tej kwoty w innych walutach). Warto jednak mieć na względzie to, że firmy kurierskie w swoich wewnętrznych regulaminach i tak nie pozwalają na przewóz pieniędzy.

Skoro już mowa o wewnętrznym regulaminie firmy kurierskiej – ten także posiada listę produktów, których klient nie może umieszczać w przesyłkach, zwłaszcza tych międzynarodowych. Często są to produkty, które zgodnie z prawem celnym można przewieźć (ewentualnie w ograniczonych ilościach), jednak firmy kurierskie z różnych powodów na nie nie zezwalają. Zwykle są to takie przedmioty, jak wyroby alkoholowe i tytoniowe, zwierzęta, nasiona, sadzonki, rośliny, wyroby z kości słoniowej, ze skóry i futer zwierząt, fajerwerki, sztuczne ognie, bagaże, artykuły spożywcze łatwo psujące się oraz o krótkim terminie ważności, a także przedmioty bardzo cenne, w tym dzieła sztuki, antyki, wartościowa biżuteria itp.

Jeśli paczka do Egiptu zawiera któryś z tych produktów, kurier ma obowiązek jej nie przyjąć. Jeśli w trakcie realizacji zlecenia okaże się, że takie przedmioty znajdują się w przesyłce, wówczas zostaje ona cofnięta bez zwrotów kosztów nadania.

Paczka do Egiptu – ile kosztuje?

Niestety wysłanie paczki w tak odległe miejsce, jakim jest Egipt, musi się wiązać z wyższymi kosztami niż przesyłki krajowe, a nawet te kierowane do wielu państw europejskich. Na szczęście międzynarodowe usługi kurierskie są na tyle elastyczne, że można znaleźć opcje atrakcyjne pod względem ponoszonych kosztów.

Jednym z głównych czynników wpływających na to, jaka jest cena paczki do Egiptu, jest wielkość przesyłki. Jeśli coś da się przewieźć w formie listu, warto skorzystać z tej możliwości, gdyż takie zlecenie będzie tańsze w realizacji. Ogólnie jest taka zasada – im większa i cięższa paczka, tym więcej trzeba zapłacić za jej dostarczenie. Wyjątek stanowi spedycja towarów eksportowanych, gdyż takie zamówienia wyceniane są zwykle indywidualnie, choć ich koszt też w dużym stopniu zależy od tego, jakie wymiary ma przewożona paleta.

Jeśli chcemy, by paczka do Egiptu była jak najtańsza, wybierzmy tradycyjną formę dostawy, czyli lądowo-wodną. Co prawda, będzie ona iść do odbiorcy dłużej, ale jeśli nie ma wyraźnej przesłanki do pośpiechu, to może nie warto przepłacać? Osoby, dla których czas ma znaczenie, mogą skorzystać z dodatkowej, płatnej, opcji, jaką jest ekspres (priorytet). Takie ekspresowe przesyłki zagraniczne docierają z Polski do Egiptu samolotem.

Przesyłka kurierska do Egiptu – jak spakować?

Paczka, która ma do przebycia tak daleką trasę, jaka prowadzi z Polski do Egiptu, powinna być jak najlepiej zapakowana, by zapobiec ewentualnemu uszkodzeniu jej zawartości. Ponadto, właściwe zapakowanie może mieć wpływ na to, ile kosztuje wysłanie paczki do Egiptu. Jak już zaznaczyliśmy, cena takiej usługi zależy między innymi od gabarytów przesyłki, a więc i od jej wymiarów. Starajmy się więc tak układać zawartość, by pomieścić ją w jak najmniejszym opakowaniu.

Jednak to nie kwestie oszczędnościowe powinny być kluczowe podczas przygotowywania paczki do wysłania. Najważniejsze jest odpowiednie zabezpieczenie przesyłanych przedmiotów. W tym celu unikajmy miękkich opakowań, które zapadają się pod niedużym naciskiem. Najlepsze są sztywne kartony oraz specjalne koperty kartonowe, które nie rozerwą się na trasie. Ponadto przydatna okaże się folia bąbelkowa, którą warto owinąć wszystkie przedmioty delikatne, mogące się stłuc, złamać, porysować czy pęknąć. Aby zamortyzować wstrząsy, wypełnijmy wolną przestrzeń w paczce gazetami, papierem, watą, a nawet skrawkami materiału.

Jeśli zaś chcemy przesłać w paczce urządzenie elektroniczne, skorzystajmy z tego, by zabezpieczyć je styropianem, pianką lub gąbką. Ponadto, sprzęt elektroniczny najlepiej jest umieszczać w oryginalnym opakowaniu, jeśli tylko takie posiadamy.

Co więcej można zrobić, by właściwie zabezpieczyć paczkę? Oczywiście szczelnie ją zamknijmy, owijając ją wielokrotnie szeroką taśmą klejącą. Dla większego bezpieczeństwa warto dokleić także karteczkę z napisem „uwaga, szkło” (także w wersji angielskiej) oraz wykupić odpowiednie ubezpieczenie przesyłki.

Jak wysłać paczkę do Egiptu?

Procedura nadania paczki do Egiptu tak naprawdę jest taka sama, jak w przypadku przesyłek krajowych. Na stronie internetowej firmy kurierskiej znajduje się specjalny formularz, za pomocą którego następuje zamawianie kuriera. Trzeba tylko podać wymiary i wagę paczki, dane nadawcy i odbiorcy potrzebne do sprawnej realizacji zlecenia, a także określić ewentualne opcje dodatkowe (wysokość ubezpieczenia, ekspres itp.). Ponadto, klient może określić, kiedy kurier ma odebrać paczkę z jego domu.

Kolejnym krokiem jest wydrukowanie międzynarodowego listu przewozowego, który przychodzi na adres e-mailowy nadawcy. List ten jest wymagany w trzech egzemplarzach – jako dowód nadania dla nadawcy, dla firmy kurierskiej oraz do przesyłki. Bardzo ważne jest, by sprawdzić wcześniej, czy wszystkie dane wygenerowane na międzynarodowym liście przewozowym się zgadzają – jeśli nie, paczka może nie dojść we właściwe miejsce. Ponadto, specjalny numer międzynarodowego listu przewozowego służy do tego, by móc śledzić bieżące postępy w realizacji zlecenia przez firmę kurierską.

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto