Paczka do Gwatemali

Gwatemala to państwo w Ameryce Środkowej, położone nad Oceanem Atlantyckim i Oceanem Spokojnym. Masz za zadanie wysłać tam paczkę? W takim razie trafiłeś w dobre miejsce. Z AlleKurier zrobisz to w mig! Wystarczy parę kliknięć na stronie https://allekurier.pl/nadaj a przekonasz się w jak łatwy sposób obsługuje się naszą wyszukiwarkę. Nie zapomnij też sprawdzić naszych ofert. Na pewno znajdziesz coś dla siebie!

Paczka do Gwatemali - nie ma problemu!

Gwatemala oddalona jest od Polski o prawie 10 000 km. Mimo tego nasi kurierzy dołożą wszelkich starań, by twoja paczka bezpiecznie tam dotarła. Jeśli szukasz w jaki sposób wysłać swoją przesyłkę, wystarczy, że skorzystasz z intuicyjnej wyceniarki lub sprawdzisz nasz cennik. W parę chwil znajdziesz wszystkie informację na temat ceny i dokumentów po czym nadasz i wyślesz swoją przesyłkę z AlleKurierem.

Jak najtaniej przesłać paczkę?

Jeśli chcesz mieć pewność, że twoja paczka zostanie szybko dostarczona, pamiętaj o poprawnym uzupełnieniu dokumentacji. Jest to kluczowy krok. Nie zapomnij też o dokładnym przygotowaniu przesyłki. Dzięki temu, że twoja rzecz będzie odpowiednio zapakowana, a w dokumentach nie będzie brakowało informacji, paczka sprawnie przejdzie kontrolę celną i szybko dotrze do odbiorcy. Co za tym idzie, nie poniesiesz dodatkowych kosztów. Dokładnie przeczytaj też regulamin danego przewoźnika, tak by uniknąć wszelkich niedociągnięć. By mieć pewność, że wysyłka będzie szybka i tania dostosuj się do norm w wysyłce międzynarodowej. 

Procedury celne dotyczące paczek do Gwatemali

Pamiętaj, że każda przesyłka wysyłana poza granice Unii Europejskiej musi przejść odprawę celną. Dlatego też podczas wypełniania formularzu nadawczego, po wybraniu jednego z dostępnych kurierów, musisz dopełnić pewnych formalności. Ale nie martw się, wszystko jest przejrzyście opisane. Dodatkowo koszt standardowej odprawy celnej masz już wliczony w cenę paczki zagranicznej, więc nie musisz się martwić o wysokie dodatkowe koszty. Podczas wypełniania formularza, zwróć uwagę na dwa istotne elementy. Chodzi o opis przedmiotu wysyłki oraz fakturę do zgłoszenia celnego. Dokładne uzupełnienie tych rubryk pozwoli na jak najszybsze zrealizowanie całego procesu.

Pamiętaj aby w pierwszej części formularza opisać bardzo dokładnie wysyłany przedmiot. Wpisz kod celny jeśli go znasz. Następnie musisz podać nazwę wysyłanej rzeczy- po polsku i angielsku. Na koniec określ ilość  przedmiotów, ich wagę, wartość i walutę, w jakiej podajesz wartość.

Pamiętaj o poprawnym uzupełnieniu dokumentacji i zapakowaniu swojej przesyłki. Znacznie skróci to proces a twoja paczka dojdzie do Gwatemali znacznie szybciej!

Poznaj Gwatemalę!

Gwatemala leży nad Oceanem Spokojnym oraz Oceanem Atlantyckim w Ameryce Środkowej. Liczba mieszkańców w Gwatemali wynosi około 17 milionów. Używaną walutą jest Quetzal, a stolicą kraju jest miasto o nazwie Gwatemala. Czy wiedziałeś, że słowo “Gwatemala” pochodzi z języka Nahuatl i znaczy „miejsce wielu drzew”? 

Zaufaj nam!

AlleKurier oferuje ci szeroką ofertę sprawdzonych przewoźników, którzy pomogą Ci wysłać paczki z ubezpieczeniem i odprawą celną w cenie. Jeśli nie przepadasz za czekaniem na przybycie kuriera do twojego domu, możesz przynieść gotową paczkę do naszego punktu. Pamiętaj tylko żeby poprawnie zapakować swoją przesyłkę tak, aby została zakwalifikowana jako standardowa. Na pewno sprawi to że jej cena nie będzie wygórowana i przyśpieszy to proces sortowania.

Nie zapominaj, że z AlleKurierem możesz wysłać paczki do Gwatemali, ale też do wielu różnych miejsc! Oferujemy przesyłki do ponad 150 krajów z całego świata. Nadawaj paczki gdzie chcesz i kiedy tego potrzebujesz - tanio, sprawnie i z gwarancją bezpieczeństwa!

Paczka do Gwatemali - FAQ

Na co uważać wysyłając paczkę do Gwatemali?

Jaki jest czas wysyłki paczek do Gwatemali?

Ile zapłacę za wysłanie paczki?

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto