Paczka na Litwę

Paczka na Litwę? Nic skomplikowanego! Swoje przesyłki na Litwę możesz nadać z AlleKurier - tanio, szybko i bezpiecznie! Przekonaj się, że tani kurier jest na wyciągnięcie ręki. Wyceń swoją paczkę i zobacz jak niewiele zapłacisz za jej nadanie. A w jaki sposób najłatwiej wysłać paczkę na Litwę? Sprawdź niezbędne informacje zawarte w poniższym poradniku i wszystko stanie się jasne!

Zamów kuriera po odbiór paczki na Litwę na tej stronie: https://allekurier.pl/nadaj lub poniżej.

Paczki na Litwę - jak wysłać?

Obojętnie do jakiego miasta na Litwie (np. Wilno, Kowno, Kłapejda, Szawle, Poniewież, Olita czy inne) chcielibyśmy nadać paczkę, to musimy wcześniej zapoznać się z przepisami obowiązującymi w zakresie towarów, które można do niej zapakować. Czego paczki na Litwę na pewno więc nie mogą zawierać? Bez zgody odpowiednich miejscowych organów nie można na teren tego państwa dostarczyć m.in. broni palnej, amunicji, a także broni dla kolekcjonerów lub jej oddzielnych części oraz artykułów pirotechniki cywilnej. Ograniczenie to obejmuje również dzikie zwierzęta – bez względu na to czy są martwe czy żywe, ich części lub produktów łatwo rozpoznawalnych (dotyczy to trofeów myśliwskich, rybackich), jaj, ikry, a nawet futer, które są przetworzone lub nie.

Niedozwolone są też wypchane zwierzęta czy produkty służące do kolekcji zoologicznej oraz produkty pochodzenia zwierzęcego i pochodzenia roślinnego. O specjalną zgodę trzeba też ubiegać się w przypadku metali szlachetnych i biżuterii powyżej 25 g czy przedmiotów, które mają wartość kulturalną, nie wspominając o antykach czy innych przedmiotach sztuki. Na pewno również paczki na Litwę nie mogą zawierać narkotyków, środków psychotropowych czy innych substancji odurzających, przedmiotów podrobionych i pirackich kopii, substancji promieniotwórczych i wywołujących zakażenie. Na tej liście znajdują się również przedmioty nieprzyzwoite i niemoralne, jak i również sprzęt wojskowy – nawet rozbrojony oraz jego repliki.

Paczka Polska Litwa – oferta dla firm

Korzystanie z firm kurierskich (kurier Polska Litwa) jest często wielkim udogodnieniem dla firm, które współpracują z zagranicznymi partnerami, klientami czy też po prostu w innym państwie posiadają swoje oddziały. Nie wszystko bowiem da się wysłać faxem czy za pośrednictwem poczty e-mailowej. Podmioty gospodarcze korzystające z usług przewoźników (zwłaszcza często lub długofalowo) mogą również liczyć na ciekawe rabaty czy zniżki w tym zakresie. Ze swej strony z kolei zobligowane są do odpowiedniego przygotowania danej przesyłki. Dana komórka w firmie czy też pracownik odpowiadający za jej merytoryczny charakter przekazują korespondencję czy paczkę do kancelarii (jeśli takowa działa i odpowiada za tego typu działania), najlepiej za pokwitowaniem. A przed wysłaniem przesyłki dobrze jest jeszcze upewnić się np. dane pismo jest podpisane, posiada datę i miejsce sporządzenia, stosowne załączniki czy niezbędne oznakowania. Następnie trzeba poprawnie zaadresować przesyłkę – ze wszystkimi jej danymi od nazwy odbiorcy począwszy aż po właściwy kod poczty (zresztą te zawsze można sprawdzić również w Internecie). Warto też pamiętać o tym, aby listów np. nie zaklejać dodatkowo taśmą czy nie zszywać zszywkami. Wystarczy je po prostu zakleić.

Gdy chcemy, aby nasz adresat potwierdził odbiór przesyłki, to wówczas trzeba dodatkowo wypełnić druk „za potwierdzeniem odbioru”.

Wysyłka na Litwę za pobraniem i nie tylko

Firmy kurierskie oferują nam kilka wariantów w zakresie uregulowania należności za daną przesyłkę. Te udogodnienia mają sprawić, że właściwie w każdym miejscu czy czasie, mając pod ręką sprzęt komputerowy i Internet, możemy dokonać danej zapłaty. Pozostają jeszcze inne, bardziej tradycyjne formy, a jedną z nich jest przesyłka za pobraniem. To jedna z często wykorzystywanych opcji dodatkowych, które oferują firmy kurierskie. Głównie dotyczy ona sprzedaży wysyłkowej, ale korzystają z niej również i inni klienci. Na czym to polega? Nadawca w momencie, kiedy przygotowuje np. wysyłkę na Litwę określa kwotę, którą chce otrzymać od odbiorcy jako zapłatę za wysyłany towar. Pieniądze te w jego imieniu odbiera kurier doręczając taką przesyłkę. Adresat musi jednak najpierw formalnie przyjąć paczkę, aby móc ją otworzyć i uregulować kwotę, jaka za nią ciąży.

Zadaniem kuriera z kolei jest rozliczenie się – jeszcze w tym samym dniu - w kasie firmy kurierskiej. Ta następnie wykonuje przelew należności na konto bankowe nadawcy. Tym samym nadawca ma większą gwarancję, że przykładowo jego paczki na Litwę zostaną opłacone, a on otrzyma swoją należność. Warto jeszcze raz podkreślić, że odbiorca takiej przesyłki musi być świadom, że nie może sprawdzić jej zawartości dopóki jej formalnie nie odbierze i opłaci. Wyjątkiem może być dodatkowo opłacona opcja: „sprawdzenie zawartości”, choć nie jest ona raczej stosowana w praktyce. Dodatkowo adresat paczki wysłanej w takiej formie musi być przygotowany na tę okoliczność pod względem finansowym. Inaczej bowiem kurier nie przekaże mu przesyłki.

Inną popularną formą płatności może być przelew bankowy zwykły. W praktyce najczęściej polega to na tym, że w panelu, na którym dokonywana jest formalność związana z nadaniem przesyłki wyświetlają się również dane do przelewu czyli adres oraz numer rachunku bankowego, na który należy wpłacić kwotę należności. A nadawca uiszcza kwotę bezpośrednio ze swojego rachunku – zlecając tego typu usługę bankowi. W tytule warto wówczas wpisać – poza swoimi danymi – również numer zlecenia albo faktury za dany towar. Usługa kurierska realizowana jest jednak dopiero po zaksięgowaniu wpłaty na rachunku. Najczęściej ten fakt następuje następnego dnia po dokonaniu przelewu.

Szybszym rozwiązaniem jest przelew bankowy on-line czyli tzw. e-przelew. Potrzeba bowiem na to kilka lub kilkanaście minut. Użytkownik zostaje automatycznie przekierowany na stronę, na której umieszczony jest wykaz banków i wybiera ten, z którego będzie dokonywał zapłaty. Po - znowu automatycznym - przeniesieniu na stronę logowania do banku klient dokonuje już konkretnego przelewu. Ma bowiem już od razu zazwyczaj gotowy formularz z uzupełnionymi danymi firmy kurierskiej oraz kwotą i tytułem przelewu. Po dokonaniu płatności wraca z powrotem do wcześniejszego panelu użytkownika.

Kolejna opcja to płatność kartą on-line czyli kartą płatniczą. Jest to działanie bardzo podobne do e-przelewu bankowego z tą tylko różnicą, że tu są wymagane przez serwis dane identyfikacyjne posiadacza karty. W zależności od rodzaju karty, następuje potem automatyczne przejście do strony logowania bankowości on-line – a tam dalsza weryfikacja. Jeśli klient posiada konto pre-paid, zasilone odpowiednią ilością środków, to może również skorzystać właśnie z niego.

Inaczej wygląda sytuacja w przypadku klientów, którzy np. mają podpisaną stałą umowę z daną firmą spedycyjną. Wówczas mogą skorzystać z tzw. płatności odroczonej. W praktyce oznacza to, że wszelkie rozliczania wystawiane są na fakturze zbiorczej (np. przygotowywanej raz w tygodniu bądź miesiącu), a ta rozliczana jest w określonym terminie.

Przesyłka na Litwę - FAQ

Jak wysłać paczkę na Litwę?

Jak wysłać paczkę na Litwę?

Ile zapłacę za wysłanie paczki na Litwę?

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto