Paczka do Gruzji

Wyślij paczkę w góry Kaukaz z AlleKurierem! Skorzystaj z szerokiej oferty firm kurierskich w niezwykle atrakcyjnych cenach. Wysyłka przesyłki do Gruzji jest bardzo prosta. Dzięki intuicyjnej wyceniarce porównasz ceny wszystkich dostępnych kurierów. AlleKurier to najlepszy broker usług kurierskich - nadaj paczkę już teraz!

Wybierz teraz - najtańszy kurier do Gruzji

Zapewne myślisz, że wysyłka przesyłek do Gruzji jest niemożliwa. Nic bardziej mylnego. Od 2016 Gruzja jest członkiem strefy wolnego handlu z Unią Europejską. Dzięki temu wiele przesyłek może dotrzeć do celu bez dodatkowych kosztów celnych. Nie zmienia to faktu, że jest to daleka podróż. Wybierz AlleKuriera, który bezpiecznie dostarczy twoją paczkę. Na naszej stronie otrzymasz atrakcyjne ceny - aż do 70% taniej niż bezpośrednio u danego kuriera. Nie czekaj i wysyłaj z AlleKurierem już dziś!

Czy Gruzję obejmują procedury celne?

Każda paczka poza granice Unii Europejskiej musi przejść odprawę celną. Jednakżę na mocy podpisanych z Unią Europejską porozumień ponad 90% produktów objętych jest zerowa stawką celną. Od 2016 roku wysyłka paczek do Gruzji jest o wiele łatwiejsza. Cło obejmuje jedynie kosmetyki, perfumy czy mydła, a także wyszczególnione środki chemiczne oraz czyszczące. Jeżeli twoja przesyłka nie spełnia tych wymagań, musisz wypełnić wszystkie formalności. Wypełnij formularz nadawczy - na stronie zostaniesz poprowadzony krok po kroku. 

Najważniejsze są dwa elementy - opis przedmiotu wysyłki oraz faktura do zgłoszenia celnego. Wypełnij te sekcje dokładnie, gdyż błąd może prowadzić do opóźnienia w urzędzie celnym oraz naliczenia dodatkowych kosztów. Uzupełnienie dokumentów w poprawny sposób pozwoli na szybkie dotarcie przesyłki na wskazane miejsce.

W pierwszej kolejności należy uzupełnić specjalny kod celny (HS), jeśli tylko go znasz. Bez problemu znajdziesz go w Internecie. W kolejnej części należy podać nazwę wysyłanego przedmiotu. Opisz produkt po polsku oraz angielsku - jeżeli tylko masz taką możliwość. Następnie określasz ilość przedmiotów, ich wagę, wartość i walutę, w jakiej podajesz wartość.

Niezależnie wysyłanego produktu ważne jest sporządzenie odpowiedniej dokumentacji, która powinna zostać dołączona do paczki. Przesyłki do Gruzji podlegają odprawie celnej w wyznaczonych przypadkach, a brak odpowiednio wypełnionych dokumentów będzie skutkował opóźnieniem w realizacji. Jednak procedury te są obowiązkowe i dotyczą każdej przesyłki poza granice Unii Europejskiej.

Kurier do Gruzji - bezpieczna przesyłka z AlleKurierem

Poprawna dokumentacja oraz prawidłowe przygotowanie paczki przed wysyłką to nie tylko gwarancja szybkiej odprawy i dostarczenia. Te dwa aspekty wiążą się także z najtańszą ceną za taką przesyłkę! Nie narażaj się na niechciane opłaty za nieprawidłowe opakowanie, źle podane wymiary czy brak wszystkich informacji o paczce. Koniecznie sprawdź też regulamin danego przewoźnika. Choć większość firm ma takie same wytyczne i normy, to najlepiej jest zawsze sprawdzać ewentualne zmiany. Szybka i tania wysyłka to przede wszystkim dostosowanie się do norm w wysyłce międzynarodowej!

Poznaj Gruzję!

Gruzja to państwo położone na granicy Europy oraz Azji. Stolicą Gruzji jest Tbilisi, a mieszka tam prawie 4 miliony osób. Walutą w tym kraju jest Lari. To jeden z najtańszych krajów na świecie, dlatego często wybierany jest jako destynacja turystyczna - idealne miejsce dla twojej paczki! Jednym z powodów przyjazdu turystów jest także kuchnia gruzińska - niezwykle charakterystyczna i bardzo smaczna.

Wyślij paczkę do przyjaciela z Gruzji!

Jeżeli posiadasz znajomych mieszkających w Gruzji, to z AlleKurierem możesz przesłać im co tylko chcesz! Spraw niespodziankę swoim kolegom i koleżankom. Wybierając AlleKuriera możesz znaleźć wiele atrakcyjnych ofert. Porównaj ceny poszczególnych przewoźników i zdecyduj, która jest dla Ciebie najlepsza. Twoja paczka jest bezpieczna - nie musisz martwić się o dostarczane produkty. Przesyłkę możesz wysłać na wiele sposobów. Wybierając punkt nadawczy nie musisz czekać cały dzień na kuriera. Zrób to samodzielnie - łatwo i szybko!

Paczka do Gruzji - FAQ

Jak długo leci przesyłka do Gruzji?

Ile kosztuje kurier do Gruzji?

Czego nie można wysłać kurierem do Gruzji?

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto