Paczka do Kambodży

Zastanawiałeś się jak wysłać paczkę na inny kontynent? A szczególnie jak wysłać paczkę do Kambodży? Z odpowiedzią przychodzi AlleKurier! To broker usług kurierskich. Ty sam decydujesz, którą ofertę wybierasz. Korzystając z prostej i intuicyjnej wyceniarki dowiesz się ile będziesz musiał zapłacić za swoją paczkę. Cena nie będzie dla Ciebie zaskoczeniem!

Czy paczka do Kambodży może być tania?

Wysyłając paczkę na tak dużą odległość zastanawiamy się co zrobić, aby przesyłka była jak najtańsza? Tak samo jest w przypadku paczki do Kambodży. Tu z pomocą przychodzi AlleKurier! Dzięki wyceniarce znajdującej się na tej platformie już przed wysyłką wiemy ile wyniesie nas taka usługa. Co więcej, możemy wybrać najtańszą wśród dostępnych ofert. Ale to nie wszystko! Powiemy Ci też jak uniknąć dodatkowych kosztów. Wystarczy, że dopilnujesz wszystkich formalności związanych z wysyłką i podasz prawidłowe wymiary paczki. Tym sposobem przyspieszysz też odprawę celną i samo doręczenie paczki. Już wiesz co zrobić, aby paczka do Kambodży była tania.

Czego nie można wysyłać do Kambodży?

Jak wiadomo przesyłki międzynarodowe muszą przejść przez odprawę celną. Nie inaczej jest w przypadku Kambodży. Dlatego wypełniając formularz nadawczy należy dopełnić pewnych formalności. Wystarczy go dokładnie przeczytać, aby dowiedzieć się jak mamy postąpić z naszą paczką.

Szczególnie ważny jest tutaj opis przedmiotu, który wysyłamy oraz faktura do zgłoszenia celnego. Należy dokładnie uzupełnić te informacje, ponieważ przyspieszy to całą odprawę.

W pierwszej części formularza opisujemy przedmiot najdokładniej, jak się da. Jeśli znamy kod celny (HS) to również powinniśmy go podać. W dalszej części podajemy nazwę wysyłanego przedmiotu. Najlepiej po polsku i po angielsku. Następnie określamy ilość przedmiotów, ich wagę, wartość i walutę.

Przesyłki do Kambodży podlegają odprawie celnej. Dlatego nie można tam wysyłać: substancji i materiałów niebezpiecznych, w tym rtęci, kwasu, petard, broni czy sprzętu wojskowego, alkoholu, papierosów oraz żywności z krótkim terminem przydatności.

Jak zabezpieczyć paczkę do Kambodży?

Często nie chcemy wysyłać paczek na tak duże odległości, ponieważ obawiamy się ich zniszczenia podczas transportu. To prawda, że paczka wysyłana na inny kontynent ma do przebycia długą drogę. Ale bez obaw! AlleKurier korzysta z usług tylko sprawdzonych przewoźników. Co więcej w kwocie paczki kurierskiej mamy wliczone podstawowe ubezpieczenie. Jednak jak wiemy zdarzają się sytuacje losowe i w trakcie transportu nasza przesyłka może ostatecznie nie dotrzeć do miejsca docelowego lub zostać uszkodzona. Dlatego, gdy wysyłamy jakieś wartościowe przedmioty warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie.

Czy możemy jeszcze coś zrobić, aby uniknąć uszkodzenia paczki? Tak! I to najważniejszą rzecz. Musimy dobrze zabezpieczyć nasze przedmioty. Jak to zrobić? Nasze przedmioty muszą być nieruchome, dlatego w tym celu umieśćmy je w kartonie wypełnionym folią bąbelkową, poduszkami powietrznymi lub gazetami. Taki karton najlepiej owinąć stretchem lub taśmą klejącą. Nie możemy też zapomnieć o etykiecie nadawczej, którą musimy nakleić w widocznym miejscu. W ten sposób nasza paczka do Kambodży powinna dotrzeć bez żadnych uszkodzeń.

Poznaj Kambodże!

Kambodża jest państwem w południowo-wschodniej Azji, na Półwyspie Indochińskim, nad Zatoką Tajlandzką. Ma 181 tysięcy kilometrów kwadratowych. Liczba ludności Kambodży wynosi około 17 milionów. W Kambodży obowiązują dwie waluty: dolar amerykański i riel kambodżański. Stolicą tego kraju jest Phnom Penh. 

Bezpieczne doręczenie paczki do Kambodży

Paczka do Kambodży leci samolotem. To najszybsza forma wysyłki! Ten bezproblemowy transport jest możliwy dzięki rozbudowanej siatce połączeń naszych przewoźników. Paczka do Kambodży jest dostarczana w przeciągu 3-5 dni roboczych. Zadbaj o to, aby przesyłka została na pewno zakwalifikowana jako standardowa. Wtedy jest ona najtańsza, a także najszybciej można ją sortować. Co więcej, aby zaspokoić twoją ciekawość możesz śledzić swoją przesyłkę na naszej platformie!  

Paczka do Kambodży - FAQ

Ile idzie paczka do Kambodży?

Ile kosztuje paczka do Kambodży?

Co można wysłać kurierem do Kambodży?

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto