Paczka do Ukrainy

Relacje między Polską a Ukrainą zawsze były silne i intensywne, a w ostatnich latach głównie z powodu migracji dodatkowo uległy wzmożeniu. Ten stan rzeczy skutkuje nieustannie wzrastającą potrzebą podtrzymywania kontaktów ze znajomymi, rodziną i partnerami biznesowymi pozostającymi na terenie Ukrainy, a jednym ze sposobów na podtrzymanie wspomnianych więzi jest wysyłka paczek i korespondencji. Jak i gdzie nadawać paczki na Ukrainę? O czym warto pamiętać przy tej okazji?

UWAGA: W związku z aktualną sytuacją, wstrzymana została możliwość wysyłania przesyłek do i z Ukrainy, Białorusi i Rosji do odwołania.

Gdzie nadać paczkę na Ukrainę?

Paczki na Ukrainę najwygodniej można nadać, korzystając z usług firm kurierskich. Paczka na Ukrainę doręczana przez doświadczone firmy przewozowe dociera do swojego celu bezproblemowo i w stosunkowo krótkim czasie, a jej nadanie jest banalnie proste – wymaga jedynie złożenia zamówienia u taniego kuriera poprzez wypełnienie prostego w obsłudze formularza online na stronie AlleKurier.pl. Jeśli chcesz wysłać paczkę na Ukrainę, nie musisz nawet wychodzić z domu ani odrywać się od innych ważnych zajęć. Potrzebne Ci będą jedynie: dostęp do internetu i odrobina czasu. Nadanie paczki na Ukrainę przez serwis AlleKurier.pl jest błyskawiczne, łatwe i wyjątkowo tanie. Masz też gwarancję, że Twoja paczka znajdzie się w bezpiecznych rękach, ponieważ nadane za naszym pośrednictwem paczki są doręczane tylko i wyłącznie przez sprawdzone i doświadczone firmy kurierskie.

Ile kosztuje paczka na Ukrainę?

Cena paczki na Ukrainę zależy przede wszystkim od jej wymiarów i wagi. Na ostateczny koszt nadania paczki zagranicznej kierowanej poza Unię Europejską wpływ ma oczywiście również rodzaj transportu, którym posłuży się przewoźnik, by dostarczyć przesyłkę do celu oraz koszty związane z odprawą celną. Pamiętaj, że cena paczki na Ukrainę, którą u nas nadasz, zawiera już koszt przedstawicielstwa podczas formalności celnych, a w podczas procedury związanej z odprawą będzie reprezentował Cię pracownik wybranej przez Ciebie firmy przewozowej. Nie musisz też martwić się, że przepłacisz, ponieważ serwis AlleKurier daje ci możliwość błyskawicznego porównania ofert różnych firm kurierskich, spośród których możesz wybrać najtańsze i najlepsze dla siebie rozwiązanie. Bezpieczne i szybkie paczki na Ukrainę możesz z nami wysłać już za około 180 złotych. Aby sprawdzić, ile będzie Cię kosztowała Twoja paczka na Ukrainę, wpisz do wyceniarki dostępnej na naszej głównej stronie wymiary przesyłki, jej wagę oraz wybierz z listy Ukrainę jako kraj doręczenia i… gotowe! Możesz od razu skorzystać z najniższej ceny za nadanie paczki na Ukrainę.

Jak tanio wysyłać paczki na Ukrainę?

Pamiętaj, że na cenę paczki na Ukrainę największy wpływ ma jej masa oraz wielkość. Postaraj się więc odpowiednio dobrać pudełko, do którego zapakujesz wysyłane przedmioty. Ważne, by nie było ono zbyt duże, a także miało regularny kształt prostopadłościanu. Warto również wiedzieć, że paczka na Ukrainę może zostać wyceniona jako droższa, jeśli firma przewozowa zakwalifikuje ją jako przesyłkę niestandardową. Lepiej więc unikać m.in. owijania paczki folią stretch czy łączenia w jedną przesyłkę kilku kartonów. Nie chcesz zapłacić zbyt dużo? Skorzystaj z naszej intuicyjnej wyceniarki i nadawaj przesyłki na Ukrainę nawet 70% taniej niż bezpośrednio na stronach firm przewozowych!

Jak długo trwa transport paczki na Ukrainę?

Paczka na Ukrainę potrzebuje zwykle kilku dni, by pokonać trasę z Polski do wyznaczonego jej celu. Dzięki temu, że paczki nadane w naszym serwisie doręczają najbardziej doświadczone firmy kurierskie, możesz liczyć na możliwie krótki czas dostawy paczki na Ukrainę. Czas doręczenia przesyłki na Ukrainę wynosi u nas od 2 do 5 dni roboczych. Pamiętaj, że nie uwzględnia on czasu odprawy celnej.

Czego nie może zawierać paczka na Ukrainę?

Przesyłka na Ukrainę nie może zawierać przedmiotów umieszczonych na liście towarów zabronionych w transporcie międzynarodowym. Do paczki na Ukrainę nie należy wkładać m.in.: wyrobów jubilerskich, dzieł sztuki, papierosów, alkoholi, leków, substancji niebezpiecznych, broni, roślin, produktów pochodzenia zwierzęcego. Podczas wypełniania naszego formularza skorzystaj z podpowiedzi, które dla Ciebie przygotowaliśmy i upewnij się, że zawartość nadawanej przez Ciebie paczki na Ukrainę jest zgodna z wymogami prawa i regulaminami firm kurierskich.

Formalności celne przy wysyłce paczek na Ukrainę

Paczki na Ukrainę poddawane są kontroli celnej, dlatego ich wysyłka wiąże się z koniecznością dokładnego opisania ich zawartości podczas składania zamówienia kuriera oraz dołączenia wymaganej dokumentacji. Osoby prywatne nadające paczkę na Ukrainę powinny dołączyć do niej wypełniony i podpisany formularz pełnomocnictwa do czynności celnych. Firmy są zobligowane dodatkowo do załączenia faktury lub proformy oraz umieszczenia w formularzu numeru EORI.

FAQ – paczki na Ukrainę

Jak nadać paczkę na Ukrainę?

Paczka na Ukrainę – ile kosztuje?

Jaki jest czas dostawy paczki na Ukrainę?

Jakie dokumenty są konieczne do odprawy celnej paczki na Ukrainę?

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto