Paczka na Ukrainę - tanie przesyłki na Ukrainę | AlleKurier.pl

Paczka na Ukrainę - wysyłka paczki na Ukrainę

min czytania

Dlaczego warto wysyłać paczki na Ukrainę właśnie za pośrednictwem AlleKurier? Przede wszystkim takie rozwiązanie jest najtańsze i najszybsze. Ale to nie wszystko. Cechy te idą w parze z solidnością, profesjonalizmem i bezpieczeństwem każdego zlecenia. Przesyłki kurierskie w AlleKurier są również wygodne i przyjazne dla klienta – można je nadać każdego dnia – nawet w weekendy i święta – o dowolnej godzinie (24 godziny na dobę), oczywiście bez wychodzenia z domu, czyli online. Ponadto, masz do wyboru tyle różnych opcji wysyłki, że może idealnie dostosować zlecenie do swoich potrzeb, oczekiwań oraz możliwości, na przykład finansowych.

Nadaj paczkę na Ukrainę

Waga i wymiary
kg
x cm
x cm
x cm
Wyceń przesyłkę
paczki na Ukrainę

Paczki na Ukrainę- jak wysłać?

Osoby, które poszukują najlepszego sposobu na to, by nadać paczki do Chin lub paczki do Australii czy do każdego innego państwa, nie tylko w Europie, powinny zdecydować się na usługi kurierskie. Dobra firma kurierska, realizująca paczki zagraniczne, jest w stanie dostarczyć list lub paczkę niemal do każdego państwa na świecie. W ofercie znajdują się także przesyłki na Ukrainę. Za pomocą tego spedytora można nadać nie tylko listy i standardowe paczki, ale również przesyłki, które transportuje się na palecie. Są to często towary ponadgabarytowe, zwykle nadawane przez firmy, których działalność polega między innymi na eksporcie swoich produktów do innych krajów, w tym na Ukrainę. Dużą zaletą jest to, że polski kurier na Ukrainę zwykle współpracuje z tamtejszą firmą kurierską, dzięki czemu przesyłka dociera i do odbiorców mieszkających w dużych miastach, takich jak na przykład Kijów, Charków, Odessa, Dniepropetrowsk, Doniec, Zaporoże, i do osób zamieszkujących nawet najmniejsze, znacznie oddalone od dużych miejscowości wsie.

Ubezpieczona wysyłka na Ukrainę

Usługi kurierskie zawsze staramy się wykonywać z jak największą ostrożnością i z pełnym profesjonalizmem. Niestety, zdarzają się sytuacje, na które spedytor nie ma wpływu – są to przede wszystkim warunki na drodze. Dlatego warto poza zaufaniem dla naszej rzetelności wybrać także opcję ubezpieczenia przesyłki. Czasem bywa ona obligatoryjna, czasem jest kwestią wyboru dla klienta. My jednak polecamy nigdy nie rezygnować z tej możliwości. Dodatkowe koszty związane z ubezpieczeniem są praktycznie nie odczuwalne – dzięki czemu tania paczka na Ukrainę nadal wiąże się z niskimi kosztami. Wysokość zarówno owych kosztów, jak i odszkodowania, jest zależna od tego, na jaką kwotę nadawca w przybliżeniu wyceni wartość przesyłki. Można zawsze zaniżyć tę wartość – by koszty ubezpieczenia były niższe – jednak trzeba wówczas liczyć się z tym, że w razie problemów odszkodowanie może nie zrekompensować wszystkich poniesionych strat.

Ubezpieczenie chroni nadawcę przed stratami związanymi z zagubieniem przesyłki lub uszkodzeniem jej zawartości. Warunkiem uzyskania rekompensaty finansowej jest otwarcie i sprawdzenie stanu paczki przez nadawcę jeszcze przed pokwitowaniem odbioru przesyłki. Kurier ma obowiązek poczekać, aż klient dokładnie sprawdzi, czy zawartość paczki nie uległa uszkodzeniu w trakcie transportu. Jeśli tak – zdarza się to niezmiernie rzadko, ale nigdy nie można wykluczyć takiej ewentualności – wówczas kurier sporządza specjalny protokół, niezbędny do tego, by rozpoczęła się procedura reklamacyjna. A ponieważ – jak wspominaliśmy – odbiorca otrzymuje przesyłkę z rąk ukraińskiej firmy kurierskiej, należy o fakcie uszkodzenia paczki poinformować również firmę z Polski, która zlecenie przyjmowała. Trzeba to zrobić jak najszybciej (dokładny czas jest uwzględniony w regulaminie firmy kurierskiej).

Przepisy celne a przesyłki na Ukrainę

Przesyłki kurierskie – jak i wszystkie inne paczki wysyłane za granicę – muszą przejść odprawę celną. W przypadku krajów należących do Unii Europejskiej procedura ta jest dużo łatwiejsza. Niestety, Ukraina do grona członków UE się nie zalicza, dlatego też trzeba liczyć się z tym, że Urząd Celny może podchodzić do kontroli bardziej restrykcyjnie, a przewożenie niektórych produktów może się wiązać z obowiązkowymi opłatami celnymi.Zanim więc przygotujemy paczkę na Ukrainę, sprawdźmy, czy jej zawartość jest zgodna z tamtejszymi przepisami celnymi.

Na teren Ukrainy nie można wwozić narkotyków, materiałów wybuchowych, broni, amunicji, substancji trujących i innych zagrażających życiu lub zdrowiu. Ograniczeniom podlegają natomiast wyroby tytoniowe, wyroby alkoholowe, lekarstwa, zwierzęta i rośliny. Ponadto, opłatom celnym podlegają przedmioty, których ilość wskazuje na to, że są one przeznaczone na sprzedaż. Jeśli zaś chcemy wwieźć na teren Ukrainy kwotę większą niż dziesięć tysięcy euro, wówczas musimy pisemnie ją zadeklarować.

Regulamin firmy kurierskiej nieco upraszcza powyższe kwestie, gdyż zabrania on umieszczania w paczkach wszelkich przedmiotów – w tym gotówki – które podlegają ograniczeniom celnym. Ponadto nie należy umieszczać w przesyłkach przedmiotów charakteryzujących się dużą wartością materialną (takich jak dzieła sztuki, antyki czy kosztowna biżuteria), gotowych bagaży oraz produktów spożywczych o krótkim terminie ważności lub też takich, które mogą łatwo zepsuć się podczas transportu z Polski na Ukrainę.

A co grozi za umieszczenie w przesyłce przedmiotów zakazanych? Jeśli jest to kwestia tylko tych, których zabrania jedynie regulamin firmy kurierskich, konsekwencje mogą polegać na nieprzyjęciu zlecenia lub na wycofaniu paczki w trakcie jej realizacji. Nadawca nie odzyskuje wówczas poniesionych kosztów. Jeśli jednak na granicy z Ukrainą wyjdą na jaw przedmioty zakazane przepisami celnymi, wówczas należy liczyć się z takimi konsekwencjami jak kara grzywny, a w niektórych sytuacjach nawet pozbawienia wolności.

Jak najtaniej wysłać paczkę na Ukrainę?

Koszty usług kurierskich są uzależnione od kilku czynników, dlatego trudno jest udzielić jedną precyzyjną odpowiedź na pytanie, ile kosztuje paczka na Ukrainę. A , znając główne czynniki mające wpływ na koszt wysłania paczki, można postarać się choć trochę go zredukować. Pierwszym z tych czynników są gabaryty przesyłki, a dokładnie jej wymiary oraz ciężar. Jeśli spojrzymy na cennik umieszczony na stronie internetowej firmy kurierskiej, zobaczymy, że są tam wydzielone poszczególne przedziały gabarytowe wraz z przyporządkowanymi im cenami. Wszystko to uporządkowane jest według zasady – im cięższa i większa paczka, tym cena wyższa. A gdy waga zalicza się do tańszej grupy gabarytowej niż wymiary, wówczas obowiązującą ceną jest ta z większej grupy gabarytowej. Dlatego dobrze jest pakować przesyłkę w jak najmniejsze możliwe opakowanie – dzięki temu przesyłka może okazać się nie tylko tańsza, ale będzie i lepiej zabezpieczona przed ewentualnymi uszkodzeniami.

Drugim istotnym dla ceny usługi kurierskiej czynnikiem jest to, ile idzie paczka na Ukrainę. Mniej zapłacimy za wysyłkę standardową, czyli taką która dociera do odbiorcy drogą lądową. Droższa jest opcja ekspres, w której paczka dostaje się do Ukrainy samolotem. To nie znaczy, że ta druga opcja jest mniej atrakcyjna – jest ona idealna dla osób, którym zależy na czasie. Standardowa przesyłka dociera do odbiorcy w ciągu tygodnia, z kolei droga lotnicza może sprawić, że adresat odbierze swoją paczkę następnego dnia od nadania.

Jak nadać paczkę na Ukrainę?

Bez względu na to, czy interesuje nas opisywana tu przesyłka na Ukrainę, czy też paczka do Danii, procedura jej nadania jest zawsze taka sama – szybka, łatwa i przyjazna dla klienta. Siada on wygodnie w swoim domu przed komputerem połączonym z Internetem i wchodzi na stronę internetową firmy kurierskiej. Tam należy wypełnić bardzo prosty formularz. Na początku podajemy informacje o paczce – jej wymiary, ciężar, szacowaną wartość oraz opcje wysyłki wraz z miejscem docelowym. Dzięki temu system ustala koszty. Potem podajemy dane swoje i odbiorcy potrzebne do zrealizowania usługi kurierskiej. Następnie, już po dokonaniu odpowiednich płatności, nadawca otrzymuje Międzynarodowy List Przewozowy – niezbędny do tego, by przesyłka mogła dotrzeć do Ukrainy i trafić pod wskazany adres. Jeden egzemplarz tego dokumentu zostaje u nadawcy, drugi w firmie kurierskiej, a trzeci wraz z paczką jedzie do adresata.

Wylogowanie po okresie nieaktywności

Podaj swoje dane aby zalogować się ponownie.

   Zapomniałem hasło

Porozmawiaj z nami