Paczka do Portugalii

Mimo że Portugalia nie należy do tych europejskich krajów, w których znajdują się najwyższe odsetki osób polskiego pochodzenia, to dość często pojawia się potrzeba wykonywania przesyłek do tego państwa. Są one bowiem nadawane nie tylko przez osoby prywatne. Bardzo często są to przesyłki spedycyjne, a więc zlecane przez firmy eksportujące do Portugalii swoje wyroby. Koszty związane z przesyłkami międzynarodowymi są dość wysokie – wie to każdy, kto choć raz próbował nadać list czy paczkę do Portugalii za pośrednictwem tradycyjnych usług pocztowych. Na szczęście z AlleKurier tanie przesyłki kurierskie do Portugalii są na wyciągnięcie ręki! Jak wysłać paczkę do Portugalii? Zapoznaj się z naszym poradnikiem!

Zamów kuriera po odbiór paczki do Portugalii na tej stronie: https://allekurier.pl/nadaj lub poniżej.

Jak wysłać paczkę do Portugalii?

Przesyłki kurierskie charakteryzują się nie tylko konkurencyjnymi cenami, ale też szybką realizacją usługi oraz wygodną procedurą nadania przesyłki. A co należy zrobić, żeby wysłać paczkę z Polski do Portugalii? To proste! Wystarczy skorzystać ze strony allekurier.pl! W kilka chwil wycenisz swoją paczkę i wyślesz do dowolnego kraju na całym świecie. Od czego należy zacząć?

Wpisz w wyceniarce informacje o swojej przesyłce. Są to wymiary, waga i kraj doręczenia paczki. Użyj następnie przycisku wyceń przesyłkę. Powinny wyświetlić Ci się dostępne dla podanych parametrów firmy kurierskie, które dostarczą Twoją przesyłkę. Zobaczysz również ceny przesyłek oraz szacowany czas doręczenia paczki. Wybierz dla siebie najbardziej atrakcyjną ofertę.

Wypełnij pozostałą część formularzu. Dotyczy ona danych nadawcy oraz odbiorcy. Niezbędne będą do podania: imię i nazwisko, adresy zamieszkania, nr telefonu oraz adresy e-mail. Na tym etapie można wybrać usługi dodatkowe jak np. ubezpieczenie przesyłki. W formularzu zaznaczasz również w jakim dniu oraz w jakich godzinach kurier powinien zjawić się po odbiór paczki. Opłać jeszcze przesyłkę i gotowe!

Aby paczka do Portugalii mogła zostać wysłana, niezbędny jest specjalny list przewozowy – międzynarodowy. Taki list dotrze na podanego przez Ciebie maila, zaraz po zaksięgowaniu wpłaty za usługę. Sprawdź poprawność danych i wydrukuj ów list. Na międzynarodowym liście przewozowym znajdują się informacje o nadawcy, odbiorcy i o samej przesyłce. Ponadto numer tego listu może posłużyć do tego, by śledzić status realizacji zamówienia w Internecie.

Przesyłki do Portugalii – jakie są rodzaje?

Przesyłki kurierskie kojarzą się przede wszystkim z paczkami – zwłaszcza tymi wysyłanymi przez sklepy internetowe. A prawda jest taka, że wachlarz usług kurierskich jest dużo szerszy, także w przypadku przesyłek zagranicznych, w tym też do Portugalii. Przede wszystkim należy wprowadzić tu rozróżnienie na listy i paczki. Ma to zasadniczy wpływ na cenę. Nie oznacza to więc tego, że każda mała rzecz zapakowana w kopertę może zostać potraktowana jako list. Jeśli zamówimy kuriera po odbiór listu, a ten stwierdzi, że przesyłka waży zbyt dużo lub też istnieje zbyt duże prawdopodobieństwo uszkodzenia zawartości, wówczas po prostu jej nie przyjmie. Warto wspomnieć też o tym, że wśród listów do Portugalii można przesyłać różnego rodzaju dokumenty – istnieje też możliwość ubezpieczenia przesyłek do Portugalii.

Każdy rodzaj przesyłek – listów i paczek – można wysyłać do Portugalii w dwóch wariantach: standardowym oraz expres. Pierwszy wariant dostarczany jest drogą lądową. Przesyłki ekspresowe są natomiast realizowane samolotem. Dzięki temu odbiorca dużo szybciej dostaje swoją przesyłkę. Oczywiście za priorytet trzeba zapłacić trochę więcej.

Ale usługi kurierskie obejmują nie tylko standardowe paczki oraz listy. Istnieją także przesyłki kurierskie z Polski do Portugalii o charakterze spedycyjnym. Z tego typu usług korzystają firmy, które importują swoje produkty za granicę, w tym do Portugalii. Transport takich zamówień odbywa się zwykle na palecie, a jego cena zależy od gabarytów i ciężaru całego pakunku znajdującego się na palecie.

Każdy z powyższych rodzajów przesyłek można adresować zarówno do osób i instytucji znajdujących się w dużych miastach, takich jak Lizbona (stolica Portugalii), Porto, Vila Nova de Gaia, Amadora, Braga, Almada, jak i w mniejszych prowincjach. Z AlleKurier wszystkie przesyłki do Portugalii nadasz tanio, szybko i bezpiecznie!

Tanie paczka do Portugalii - jak nadać?

Cena paczki zależna jest od kilku czynników. Główną rolę gra tutaj oczywiście waga oraz wymiary przesyłki. Za mniejszą paczkę zapłacimy mniej, za większą - więcej. Trzeba również wystrzegać się pakowania przesyłki w sposób niestandardowy (przesyłka owinięta w folię stretch, posiadająca nieregularny kształt i wystające elementy) - mogą za to zostać naliczone dodatkowe opłaty.

Na cenę usługi ma wpływ także to, czy paczka ma być wysyłana jako expres, czyli kurierem lotniczym, a także, czy klient decyduje się na ubezpieczenie jej zawartości.

W AlleKurier możesz nadać paczki do Portugalii w atrakcyjnej cenie! Nawet do 70% taniej niż w przypadku przesyłek wysyłanych bezpośrednio na stronach przewoźników.

Przesyłki do Portugalii – czego nie można w nich umieścić?

Przekraczanie granic krajów Unii Europejskiej wiąże się z uproszczoną procedurą – np. nie występuje już tu takie zjawisko jak agencja celna. Nie znaczy to jednak, że paczka do Portugalii może zawierać wszystko, co tylko zechce przesłać nadawca. Wystarczy zapoznać się z regulaminem firm kurierskich, by doczytać się, jakich produktów nie można umieszczać w paczkach. Takie listy przedmiotów zakazanych mogą nieco różnić się pomiędzy poszczególnymi firmami. Zawsze jednak znajdują się tam produkty zabronione prawnie, czyli broń ostra i palna, substancje trujące, chemiczne, żrące, wybuchowe, a także narkotyki.

Do tego należy dodać leki, wyroby alkoholowe i tytoniowe. Ponadto na liście przedmiotów zakazanych u większości firm widnieją jeszcze produkty żywnościowe, przedmioty szczególnej wartości (m.in. drogocenna biżuteria, antyki, dzieła sztuki), zwierzęta żywe i martwe, wyroby z kości słoniowej, a nawet bagaże, których wysyłka często wychodziłaby taniej niż np. jako bagaż samolotowy. Warto zapoznać się dokładnie z listą przedmiotów zakazanych jeszcze przed zamówieniem kuriera.

Paczka do Portugalii - FAQ

Ile idzie paczka do Portugalii?

Ile kosztuje paczka do Portugalii?

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto