Paczka na Gibraltar

Paczka na Gibraltar? Ten pakunek lub inne tanie przesyłki kurierskie zagraniczne oraz krajowe wysyłaj tanio i bezpiecznie. Pomoże Ci w tym AlleKurier! W naszym serwisie nadasz paczkę na Gibraltar nawet 70% taniej, niż wysyłając ją bezpośrednio na stronie przewoźnika. Chcesz dowiedzieć się w jaki sposób najlepiej wysłać swoją przesyłkę? Przeczytaj dalszą część artykułu!

Zamów kuriera po odbiór paczki na Gibraltar na tej stronie: https://allekurier.pl/nadaj lub poniżej.

Przesyłka na Gibraltar - co warto wiedzieć?

Jedną z najważniejszych zalet przesyłek kurierskich jest ich solidność oraz bezpieczeństwo. Ta cecha ma duże znaczenie zwłaszcza w przypadku przesyłek zagranicznych, które mają do pokonania tysiące kilometrów. Przesyłki na Gibraltar muszą przebyć z Polski blisko trzy i pół tysiąca kilometrów. To bardzo dużo, w związku z czym ryzyko zagubienia lub uszkodzenia przesyłki jest wyższe niż w przypadku kurierskich usług krajowych, np. z Krakowa do Zakopanego. Na szczęście firmy kurierskie oferują atrakcyjne opcje ubezpieczenia na wypadek zagubienia lub zniszczenia przesyłki.

Wysokość ubezpieczenia jest naliczana na podstawie deklarowanej przez nadawcę wartości paczki. Aby móc skorzystać z odszkodowania, niezbędne jest przestrzeganie procedury reklamacyjnej. Nie jest ona na szczęście skomplikowana. Zacznijmy od tego, że polski kurier na Gibraltar dostarcza przesyłki tylko do państwa docelowego. Tam odbiera je tamtejsza partnerska firma kurierska – i to ona jest odpowiedzialna za ostateczne dostarczenie przesyłek pod właściwe adresy. Odbiorca musi otworzyć swoją przesyłkę w obecności kuriera z Gibraltaru. Ten sporządza protokół reklamacyjny w przypadku stwierdzenia uszkodzenia zawartości paczki. Jest to warunek niezbędny do tego, by procedura reklamacyjna mogła mieć miejsce. Ważne jest także to, by poinformować o wszczętym procesie reklamacyjnym polską firmę kurierską, która przyjmowała dane zlecenie. Trzeba to uczynić jak najszybciej, w terminie zgodnym z wewnętrznym regulaminem firmy.

Pamiętajmy również o tym, że bezpieczna wysyłka na Gibraltar powinna być nie tylko ubezpieczona, ale i odpowiednio zapakowana. W tym celu rezygnujemy z miękkich opakowań na rzecz sztywnych kartonów (oraz kopert kartonowych). Używajmy także folii bąbelkowej do dodatkowego zabezpieczenia przedmiotów delikatnych (które mogą się potłuc, porysować, złamać), styropianu lub papieru do amortyzacji wstrząsów (należy wypełnić nimi wolną przestrzeń kartonu) oraz mocnej, szerokiej taśmy, którą warto kilkakrotnie owinąć opakowanie. Dzięki temu można mieć niemal pewność, że zawartość paczki dotrze do odbiory w nienaruszonym stanie.

Tania paczka na Gibraltar – przepisy celne

Wszystkie przesyłki zagraniczne muszą zostać przygotowane z uwzględnieniem przepisów prawnych, a dokładniej celnych. Przesyłki wysyłane do innych krajów są poddawane kontroli, a w niektórych państwach muszą ponadto przejść przez opłaty celne. Dlatego też kurier jest w stanie zabrać tylko te przesyłki kurierskie na Gibraltar, które przejdą bezpiecznie przez taką instytucję jak urząd celny.

Odprawa celna w przypadku Gibraltaru nie odbiega praktycznie od zasad prawnych ogólnie przyjętych w państwach europejskich. A to oznacza, że zabronione jest wwożenie (a więc i umieszczanie w paczkach) narkotyków, broni, amunicji, substancji psychotropowych, a także takich, które mogą szkodzić życiu (np. wybuchowych, łatwopalnych, trujących). Co więcej, ograniczeniom (w większości przypadków ilościowym) podlegają takie produkty, jak wyroby alkoholowe, wyroby tytoniowe, lekarstwa, rośliny (w tym sadzonki, nasiona itp.), zwierzęta (w tym domowe), perfumy oraz gotówka. Ponadto przedmioty nowe o wartości przekraczającej kwotę (lub równowartość) 340 funtów podlegają opłatom celnym.

Firmy kurierskie bardzo skrupulatnie kontrolują to, czy takie przedmioty przypadkiem nie znajdują się w paczkach kierowanych na Gibraltar. Co więcej, większość z produktów podlegających ograniczeniom jest całkowicie zakazana przez wewnętrzny regulamin rządzący firmą kurierską. Ponadto nie można umieszczać w paczkach lekarstw, przedmiotów cennych - takich jak na przykład biżuteria, dzieła sztuki, kamienie szlachetne, antyki – bagaży, a także produktów spożywczych, ale takich, które mogą łatwo zepsuć się w warunkach panujących podczas transportu lub takich o krótkim terminie przydatności.

Warto zapoznać się dokładnie – jeszcze przed nadaniem przesyłki – z regulaminem firmy kurierskiej. Pamiętajmy o tym, że nadanie paczki jest jednoznaczne z akceptacją tego regulaminu, a jego łamanie może spowodować wycofanie przesyłki bez możliwości zwrotu poniesionych przez nadawcę kosztów.

Jak najtaniej wysłać paczkę na Gibraltar?

Niewątpliwie, dla wielu osób największymi zaletami przesyłek kurierskich jest ich atrakcyjna cena – konkurencyjna względem tradycyjnych usług pocztowych. Niestety, trudno jest konkretnie odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje paczka na Gibraltar. Na koszt takiej usługi ma bowiem wpływ niejeden czynnik.

Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę gabaryty – czyli wymiary i ciężar przesyłki. Najtańsze do wysłania są oczywiście listy. Ceny dla poszczególnych grup gabarytowych można przeczytać w cenniku umieszczonym na stronie internetowej firmy kurierskiej.

Po drugie, wpływ na cenę ma także to, ile idzie paczka na Gibraltar. Jeśli zależy nam na czasie, musimy wybrać droższą opcję ekspres, czyli wysyłkę paczki samolotem. Wówczas odbiorca może spodziewać się jej w ciągu 7-10 dni od nadania. Droga tradycyjna, czyli lądowa, to wyraźnie niższy koszt, ale i dłuższy czas realizacji zlecenia – około 6-7 tygodni. Ponadto koszt usługi kurierskiej zależy od wewnętrznej organizacji firmy oraz od wysokości ubezpieczenia.

Jak nadać paczkę na Gibraltar?

Jeśli ktoś jeszcze nie czuje się do końca przekonany do usług kurierskich niskimi cenami oraz krótkim czasem realizacji zleceń, to z całą pewnością da się skupić wyjątkowo prostą i szybką procedurą nadawania przesyłek. I nie ważne, czy interesują nas opisywane tutaj przesyłki na Gibraltar czy też może paczki na Litwę i do każdego innego miejsca na świecie. Za każdym razem proces ten wygląda tak samo, a co więcej, nie istnieją żadne ograniczenia terytorialne – to znaczy odbiorca może mieszkać nie tylko w dużym, strategicznym mieście, ale i w maleńkich, niepozornych miejscowościach. W przypadku Gibraltaru wygląda to nieco inaczej, gdyż Gibraltar to specyficzne, wielkie miasto. Są tam natomiast dzielnice – między innymi East Side, Nirth Districk, Reclamation Areas, Sandpits Area i South Districk - i żadna z nich nie jest wyłączona z działalności firmy kurierskiej.

A jak dokładnie wygląda proces nadawania przesyłki? Największym plusem jest to, że nadawca nie musi wychodzić z domu, by zgłosić list czy paczkę do wysłania – zupełnie inaczej niż przy tradycyjnych usługach, gdy trzeba stać w długich kolejkach, nie licząc ograniczeń godzinowych. A w firmie kurierskiej paczkę można nadać o dowolnej godzinie, nawet w niedziele i święta. Aby to zrobić, wystarczy po prostu wejść na stronę internetową wybranej firmy kurierskiej – cała procedura odbywa się bowiem online. Tam znajdziemy specjalne miejsce, w którym trzeba podać wymiary i ciężar paczki, państwo docelowe oraz ewentualne opcje dodatkowe wysyłki, takie jak np. priorytet. Na podstawie tych danych system oblicza koszt zlecenia.

Jeśli warunki nam odpowiadają, wówczas nie pozostaje nic innego, jak podanie danych swoich i odbiorcy – imię i nazwisko, dokładny adres zamieszkania, numer telefonu oraz adres e-mailowy. Ponadto trzeba dokonać wyliczonych wcześniej płatności, co można uczynić także drogą internetową. Ostatnim krokiem jest wydrukowanie Międzynarodowego Listu Przewozowego, który przychodzi na adres e-mailowy nadawcy. Ten dokument jest niezbędny do tego, by paczka dotarła pod odpowiedni adres w państwie docelowym. Międzynarodowy List Przewozowy posiada swój specjalny numer. Jeśli wpiszemy go w specjalnej aplikacji znajdującej si na stronie internetowej firmy kurierskiej, wówczas możemy na bieżąco sprawdzać aktualny stan realizacji usługi.

Jak widać, proces nadania przesyłki online nie zabiera więcej niż 10 minut. A ponadto wszystko, kurier osobiście przyjeżdża do nadawcy po odbiór zgłoszonej paczki – i to nadawca sam ustala, jakiego to ma być dnia i o której godzinie.

Przesyłka na Gibraltar - FAQ

Jak szybko moja paczka dotrze na Gibraltar?

Jak wysłać paczkę na Gibraltar?

Ile zapłacę za wysłanie paczki na Gibraltar?

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto