Paczka do Gwinei

W Gwinei sytuacja polityczna jest bardzo napięta. Jest duże zagrożenie przestępczości kryminalnej. Władze nie wykluczają nawet ataków terrorystycznych. Przez wszystkie te wydarzenia odradzane są podróże do Gwinei. Jednak w dalszym ciągu możesz wysłać tam paczkę. Zastanawiasz się jak masz to zrobić? Z pomocą naszej firmy AlleKurier twoja paczka zostanie dostarczona bez trudu! Sprawdź już teraz jak nadać przesyłkę oraz co wiąże się z wysyłką paczki do Gwinei.

Jak tanio wysłać paczkę do Gwinei?

Koszty związane z wysyłką paczek do Gwinei z pewnością nie są niskie. Przesyłka musi przebyć długą drogę zanim trafi do odbiorcy. Najczęściej wiele osób wybiera prywatnych przewoźników. Jednak nie zdają sobie sprawy, że taka metoda nie daje pewności na bezpieczną przesyłkę. Korzystając z takich usług nie możemy sprawdzić na jakim etapie doręczenia jest nasza paczka. Z wysokiej jakości pomocą przychodzi AlleKurier. Odradzamy wybieranie niesprawdzonych źródeł. W naszych rękach twoja przesyłka będzie jak najbardziej bezpieczna. W porównaniu do prywatnych przewoźników, za usługę kurierską w AlleKurier oszczędzisz nawet do 70%! Wybierz mądrze, wybierz AlleKuriera! 

Nadanie przesyłki do Gwinei

Jeśli zdecydujesz się na wybór kuriera z naszej firmy AlleKurier, nadanie przesyłki będzie najprostszym elementem całego procesu. Dzięki nam możesz wysłać paczkę bez wychodzenia z domu! Zatem jak to zrobić? Wystarczy wejść na naszą stronę internetową. Do nadania paczki posłuży nam wyceniarka, do której wpisujemy wagę i rozmiar paczki oraz kraj. W tym przypadku jest to Gwinea. Gdy wprowadzimy wszystkie parametry, przechodzimy do uzupełnienia formularza. Tam zamieszczamy nasze dane osobowe oraz informacje na temat odbiorcy. Kiedy wszystko jest już gotowe zamawiamy kuriera na wybrany przez nas dzień i godzinę. 

Adresując naszą przesyłkę musimy zrobić wszystko prawidłowo. Dzięki temu unikniemy kłopotów podczas doręczania paczki. Musimy pamiętać o jednej bardzo ważnej rzeczy. Podczas pakowania przesyłki, na jej zewnętrznej stronie musimy napisać kraj, do którego ma zostać dostarczona. W tym przypadku jest to Gwinea. Jednak nazwa kraju musi być napisana w języku urzędowym danego państwa. Językiem urzędowym Gwinei jest język francuski.

Poznaj Gwineę!

Gwinea jest państwem, które leży w zachodniej Afryce. Stolicą Gwinei jest miasto Konakry. Powierzchnia tego kraju wynosi 245 857 kilometrów kwadratowych, przez co jest mniejszy od Polski o 1,2 razy. Gwineę zamieszkuje blisko 15 milionów społeczeństwa. Walutą jaką posługują się gwinejczycy jest Frank gwinejski. Kurs tej waluty jest bardzo ciekawy. Jedna złotówka jest równa aż 1 849,15 Franków gwinejskich!

Zabronione towary w wysyłkach do Gwinei

Przesyłki kurierskie międzynarodowe są bardzo dokładnie sprawdzane podczas odpraw celnych. Muszą być przestrzegane przez nas pewne przepisy, których nie możemy łamać. Między innymi dotyczą one towarów, których nie możemy zamieszczać w naszych paczkach. Przede wszystkim są to pieniądze, materiały łatwopalne, amunicja i broń, narkotyki, alkohol oraz wyroby tytoniowe. Aby nie ponosić dodatkowych kosztów, nie zamieszczajmy w przesyłkach produktów, które są zakazane.

Czas doręczenia paczki do Gwinei

Wysyłając paczkę do Gwinei, musimy być świadomi dłuższego czasu oczekiwania na jej doręczenie. Dystans pomiędzy Polską a Gwineą wynosi ponad 5 tysięcy kilometrów. Jest to dosyć spora odległość. Jednak AlleKurier robi wszystko, aby przesyłki były dostarczane w trybie ekspresowym. Decydując się na skorzystanie z usług naszych kurierów, twoja paczka zostanie doręczona do Gwinei od trzech do pięciu dni roboczych. Musimy jednak spodziewać się opóźnień i być na nie przygotowani. Dlatego wysyłajmy swoje paczki z wyprzedzeniem, nie róbmy tego na ostatnią chwilę.

Paczka do Gwinei - FAQ

Czy Gwinea jest objęta odprawą celną?

Jak zapakować paczkę do Gwinei?

Czy ubezpieczenie paczki do Gwinei jest obowiązkowe?

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto