Paczki do Włoch

Przyjmujemy do przewozu przesyłki od osób indywidualnych oraz od firm. Usługi dostępne są bez podpisywania umowy. Aby nadać paczkę wystarczy wypełnić formularza zamówienia kuriera, wydrukować list przewozowy i przekazać przesyłkę kurierowi. Paczki odbierane są codziennie bez dodatkowych opłat z terenu całej Polski. Czas doręczenia do paczki do Włoch to 4-5 dni roboczych. Ceny poniżej zawierają całkowity koszt transportu od drzwi do drzwi.

Zamów kuriera po odbiór paczki do Włoch na tej stronie: https://allekurier.pl/nadaj lub kliknij poniżej:

Jak najtaniej wysłać paczkę do włoch?

Analizując oferty kurierów dostępne na rynku, cena widoczna na stronie AlleKurier.pl to jedna z najatrakcyjniejszych możliwości nadania paczki kurierem do Włoch. Nie ma konieczności podpisywania umowy - wystarczy wypełnienie formularza na stronie.

Z AlleKurier możesz wysłać przesyłki międzynarodowe do wielu krajów z całego świata, nie tylko do Włoch!

Jakie są najpopularniejsze zagraniczne kierunki, gdzie nasi klienci nadają paczki? Anglia, Niemcy i USA.

Przesyłki Polska - Włochy

Ze względu na fakt, iż Polska jest członkiem Unii Europejskiej, procedury wysyłki do Włoch zdecydowanie się uprościły. Już sam fakt, że przesyłki kurierskie wysyłane do krajów UE nie wymagają oclenia, jest dużym ułatwieniem.

Wysyłając paczkę do Włoch należy mieć świadomość tego, że koszty przesyłki będą wyższe, niż w przypadku wysyłki krajowej. Poziom ceny będzie oczywiście uzależniony od parametrów paczki, odległości, jaką ma do pokonania, a także tego, jakie są nasze oczekiwania w kwestii czasu doręczenia do odbiorcy końcowego.

Paczki do Włoch dostarczane są najczęściej w przeciągu 4 – 7 dni roboczych. Wszystko zależy od tego, gdzie mieszka odbiorca. W przypadku mniejszych miejscowości musimy liczyć się z tym, że dostawa może trwać do 7 dni roboczych.

Paczki do Włoch - jak zamówić?

Nasi pracownicy udzielają klientom rzetelnych informacji i przydatnych porad. Pomagają wybrać taką opcję wysyłki, która będzie najkorzystniejsza pod względem cenowym, a jednocześnie spełni wszystkie oczekiwania dotyczące czasu i sposobu doręczenia.

AlleKurier oferuje usługi UPS Polska oraz DPD Polska. Posiadamy także w swojej ofercie usługę AlleKurier Europa - ekonomiczne wersja paczki do Włoch. Zapraszamy do wycenienia przesyłki do Włoch za pomocą przycisku u góry strony.

Paczka do Włoch - jak najlepiej wysłać?

Bardzo często wydaje nam się, że chcąc wysłać niewielką partię towaru lub pojedynczą paczkę do Włoch, czy też innego kraju Unii Europejskiej, najrozsądniej jest skorzystać z usług drobnych przewoźników.

Kierowanie się logiką, że mniejsza firma oznacza mniejsze koszty może okazać się dużym błędem. Większe firmy przewozowe, zajmujące się dostarczaniem przesyłek kurierskich często są zdecydowanie lepszym partnerem.

Należy pamiętać, że koszty usługi kurierskiej to tylko jeden z elementów, którym należy się kierować przy wyborze przewoźnika. Zdecydowanie istotniejszym kryterium doboru powinna być wiarygodność firmy, a także jakość oferowanych przez nią usług.

Wysyłka do Włoch

Równie ważną kwestią jest wybór firmy kurierskiej, która obsługuje dany region we własnym zakresie i samodzielnie dostarcza przesyłki pod wskazany adres. Na rynku działają przewoźnicy, którzy korzystają z usług kilku podwykonawców, dowożących przesyłki do miejsca przeznaczenia. Takie działanie może, choć nie musi spowodować, że wydłuży się czas dostawy. Jednocześnie konieczność przeładowania towaru, jak również uczestnictwo w procesie dostawy kilku przewoźników, wpływa na podniesienie wysokości taryfy, a tym samym powoduje wzrost kosztów przewozu.

Dodatkową zaletą wynikającą z faktu korzystania z usług profesjonalnej firmy kurierskiej, zajmującej się przesyłkami na trasie kurier Polska – Włochy, jest to, że przewoźnik najczęściej przygotowuje w imieniu klienta dokumenty przewozowe, oszczędzając mu tym samym dodatkowej pracy. Użytkownicy platformy AlleKurier otrzymują automatycznie gotowe dokumenty przewozowe na podany w zleceniu adres e-mail.

Tania paczka do Włoch

Znalezienie dobrego, ale przede wszystkim sprawdzonego partnerta ułatwia pracę przy wchodzeniu na rynek międzynarodowy. Pozwala sprzedawcy zająć się innymi ważnymi zagadnieniami, niezbędnymi dla odniesienia sukcesu w biznesie.

Nasza oferta przesyłek kurierskich do Włoch jest dopasowana właśnie do potrzeb takich sprzedawców - stawiamy na prostotę i automatyzację. W rezultacie możemy zaoferować jedną z najniższych cen na przesyłki do Włoch.

Co więcej w dużej mierze zwalnia nas z obowiązku zagłębiania się w aktualne przepisy, czy monitorowania wszystkich nowelizacji, jakie niesie za sobą przesyłanie towaru do Włoch.

Jak wygląda proces dostarczania towaru do Włoch?

Wysyłając paczki do Włoch (m.in. do Rzymu, Mediolanu, Turynu, Neapolu, Florencji czy Palermo) niespecjalnie możemy liczyć na to, że od określonego punktu w Polsce, do docelowego punktu we Włoszech dowiezie je jeden samochód. Tak zdarza się tylko wtedy, kiedy wynajmujemy cały samochód i wypełniamy go do ostatniego metra kwadratowego towarem. W przeciwnym wypadku wygląda to nieco inaczej.

Najczęściej kurierzy w Polsce odbierają przesyłki kurierskie od rodzimych przedsiębiorców, czy osób prywatnych, a następnie dostarczają je do magazynów przeładunkowych znajdujących się w kreślonym miejscu w kraju. Następnie paczki są załadowywane do TIR-a zbiorczego i przewożone do magazynu we Włoszech.

Kiedy towar dotrze do Włoch, trafia do analogicznego jak Polsce magazynu, z którego kurierzy pobierają przesyłki, a następnie dowożą je pod wskazany przez nadawcę adres.

Cena paczki do Włoch

W zależności od tego, jaką firmę przewozową wynajmiemy, czas dostarczenia przesyłki jest różny. W dużej mierze zależy to od tego, w ilu magazynach tranzytowych nasza przesyłka znajdzie się po drodze. Zresztą ilość odwiedzanych po drodze magazynów wpływa nie tylko na czas dostarczenia paczki, ale również na cenę przesyłki. Im większa ilość przewoźników, którzy będą naszą paczkę przewozili, tym cena może być wyższa. Nie jest to oczywiście regułą. Koszty mogą również się zmieniać w zależności od naszych indywidualnych wymagań.

Co warto eksportować do Włoch?

Poszukując pomysłu na rozszerzenie listy odbiorców dla dystrybuowanych towarów, przedsiębiorcy coraz chętniej i częściej otwierają się na możliwości, jakie dają im otwarte granice w obrębie Unii Europejskiej. Bardzo interesującym krajem dla eksporterów są Włochy, a mianowicie miasta takie jak: Rzym, Mediolan, Neapol, Turyn, Katalonia, Florencja czy Bolonia. I choć polskie produkty są tam raczej mało znane i rzadko występują pod własną marką, to asortyment towarów, które można eksportować jest całkiem pokaźna.

Włosi są zainteresowani przetworzonymi komponentami dla przemysłu metalowego. Dużym powodzeniem cieszą się również produkty drewniane wykorzystywane w budownictwie. Do tej kategorii możemy zaliczyć różnego rodzaju listwy, półprodukty, a nawet domy prefabrykowane. Równie dużym zainteresowaniem cieszą się elementy wykończenia domów, a także drewniane meble ogrodowe.

Odbiorców we Włoszech znajdą również przedsiębiorcy zajmujący się produktami spożywczymi, mięsem czy chociażby mlekiem w proszku. Co więcej, coraz większym powodzeniem cieszą się polskie kosmetyki. Obecnie na włoski rynek trafia spora ilość komponentów, wykorzystywanych przy produkcji oświetlenia, mebli, a także różnego rodzaju urządzeń.

Najtańsza wysyłka do Włoch

Nikt nie mówi, że podbój włoskiego rynku jest rzeczą banalną i prostą. Sprzedając na ebay.com, amazon.com lub innym portalu, kluczowy jest koszt przesyłki, który odbiorca włoski musi zapłacić, aby otrzymać towar. Przygotowanie oferty także wymaga odpowiedniego nakładu pracy.

Należy pamiętać o tym, aby koncentrować się na całości przedsięwzięcia i właściwie ocenić możliwości rynku. Planując takie przedsięwzięcie należy nie tylko koncentrować się na znalezieniu odbiorcy, ale również właściwie ocenić koszty, które wiążą się z całym zabiegiem. Tak więc nie tylko produkcja jest ważna, ale również cała logistyka.

Bardzo istotnym elementem całego przedsięwzięcia jest znalezienie odpowiedniej firmy spedycyjnej, która zatroszczy się o całe zaplecze magazynowo-logistyczne.

W takiej współpracy należy zwrócić uwagę na to, aby partner był rzetelny, terminowo dostarczał towar, a także zadbał o wszystkie formalności i aspekty związane z obowiązującymi przepisami, a także procedurami.

Jeśli na terenie Włoch znajdziemy kilku odbiorców, dobra firma spedycyjna zadba o to, aby odbierając towar z jednego punktu, dostarczyć go wszystkim naszym kontrahentom, bez konieczności dzielenia dostaw i wysyłania ich w kilku oddzielnych partiach.

Tak więc, szukając pomysłu na rozwój biznesu, warto poświęcić dłuższą chwilę, aby przyjrzeć się możliwościom, jakie daje rynek włoski.

Paczka do Włoch - FAQ

Ile kosztuje paczka do Włoch?

Ile idzie paczka do Włoch?

Ile może ważyć paczka do Włoch?

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto