Kurier lotniczy do Bahrajnu | AlleKurier.pl

Kurier lotniczy do Bahrajnu | AlleKurier.plPaczki do Bahrajnu – jak nadać

Przesyłki kurierskie to ciekawa alternatywa dla osób, które szukają tanich, szybkich i skutecznych sposobów na to, by dostarczyć list lub paczkę nie tylko do innego miasta, ale i do nawet najdalszych państw świata. Wystarczy tylko wybrać firmę kurierską, która realizuje przesyłki zagraniczne – np. paczki do Bahrajnu (ale również paczki do Liechtensteinu, czy też paczki do Luksemburgu, albo paczki na Łotwę). Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania są nie tylko atrakcyjne ceny i terminy krótsze niż w przypadku tradycyjnych usług pocztowych, ale i fakt, że na takich warunkach można dostarczyć przesyłki do Bahrajnu bez względu na to, czy interesuje nas większa miejscowość – np. Manama (stolica Bahrajnu), All-Muharrak, Ar-Rifa, Madinat Hamad, Sitra – czy też mniejsze i bardziej odległe od strategicznych punktów miejsca.

Trudno nie docenić usług kurierskich także ze względu na proces ich realizacji, a dokładnie na to, co nadawca musi zrobić, by wysłać paczkę czy list. Nie interesują go kolejki czy też godziny otwarcia punktów, w których można nadać przesyłkę. Cała procedura wysłania paczki odbywa się we własnym domu, o dowolnej godzinie, również w weekendy i święta – wystarczy tylko dostęp do komputera połączonego z Internetem.

Gdy już wybierzemy firmę kurierską, z którą chcemy jako nadawca podjąć współpracę, musimy tylko wejść (najczęściej bez konieczności rejestracji) na stronę internetową tejże firmy. Tam znajdziemy specjalny formularz bądź aplikację, dzięki którym można zgłosić przesyłkę do wysłania, następnie wycenić dokładnie wartość usługi i zamówić wizytę kuriera we własnym domu. W określonym dniu i godzinie przybędzie on po odbiór paczki – i od tego momentu obowiązki nadawcy będą już skończone. Będzie mógł on jeszcze co najwyżej śledzić postępy w dostarczaniu przesyłki, ale o tym później.

Na stronie internetowej nadawca musi podać niezbędne informacje na temat paczki, którą kurier do Bahrajnu będzie miał do dostarczenia. Chodzi tu o podanie gabarytów przesyłki – jej wymiarów i wagi – a także dokładnych opcji wysyłki (które będą miały wpływ na cenę oraz termin realizacji zlecenia). Ponadto nadawca musi podać dane osobowe, kontaktowe i adresowe swoje oraz odbiorcy przesyłki. Po naliczeniu płatności, nadawca może zapłacić za usługę także przez Internet. Następnie otrzymuje on na swój adres e-mailowy bardzo ważny Międzynarodowy List Przewozowy o unikalnym numerze, który będzie identyfikował daną przesyłkę. Jedna kopia tego listu musi zostać u nadawcy, druga zawędruje do odbiorcy na paczce, trzecia zaś trafi do firmy kurierskiej. Potem pozostaje już tylko czekać na wizytę kuriera, który osobiście odbierze paczkę i przekaże ją do magazynu firmowego.

Wspominaliśmy o możliwości śledzenia postępów w dostarczaniu przesyłki. Otóż, można łatwo i wygodnie to robić, wpisując numer wspominanego Międzynarodowego Listu Przewozowego w specjalnej aplikacji umieszczonej na stronie internetowej firmy kurierskiej. Status przesyłki można śledzić na bieżąco już od momentu jej rejestracji w systemie.

Bezpieczna wysyłka do Bahrajnu

Każdy, kto korzysta z usług kurierskich, liczy na to, że paczki do Bahrajnu trafiają w ręce odbiorców bez żadnych problemów. Ale trzeba liczyć się z tym, że mają one do pokonania długą, liczącą grubo ponad 5 tysięcy kilometrów, trasę oraz kontrolę celną. Dlatego też, przygotowując przesyłkę do tego państwa, warto zorientować się, w jakich przypadkach tamtejsza agencja celna cofa paczki, a także, jak zapakować swoją przesyłkę tak, by dotarła ona cała mimo wstrząsów i uderzeń w czasie długiej i trudnej jazdy.

Najważniejsze jest to, by paczka pozytywnie przeszła czekającą ją kontrolę celną. Koniecznie trzeba uwzględnić, iż zabronione jest wwożenie na teren tego państwa jakichkolwiek artykułów o charakterze pornograficznym, broni i amunicji, sterydów oraz narkotyków, leków i innych środków psychotropowych. Co ciekawe, nie ma żadnych ograniczeń odnośnie do ilości wwożonej gotówki. Ale uwaga, przygotowując zawartość paczki, należy uwzględnić również fakt, że tania przesyłka do Bahrajnu musi być zgodna także z regulaminem obowiązującym w firmie kurierskiej. A to oznacza, że nie wolno przewozić w przesyłkach produktów, które w jakikolwiek sposób mogłyby zostać źle odebrane na granicy lub też mogłyby przysporzyć problemów w trakcie drogi z Polski do Bahrajnu i innych państw. Chodzi tu o takie przedmioty, jak wszystkie leki, łatwopsujące się i z krótką datą ważności produkty spożywcze, szeroko pojęte substancje niebezpieczne, zwierzęta, rośliny, przedmioty o dużej wartości (np. dzieła sztuki, antyki, biżuteria), gotówka oraz bagaże.

Bezpieczna paczka do Bahrajnu to także taka, która jest właściwie zapakowana. Wbrew pozorom, wcale nie jest to takie trudne. Unikajmy po prostu zwykłych kopert (nawet bąbelkowe mogą się rozerwać) oraz opakowań miękkich. Wybierajmy sztywne kartony oraz specjalne kartonowe koperty. Dodatkowo warto zabezpieczyć poszczególne przedmioty – zwłaszcza te delikatne – owijając je folią bąbelkową. Z kolei wolną przestrzeń wewnątrz kartonu zapełnijmy skrawkami materiału, papierem, pianką lub styropianem.

Nie zapominajmy także o takiej opcji, jak ubezpieczenie przesyłki. Nie zaniżajmy w ramach oszczędności tego, ile warta jest zawartość wysyłanej paczki. W przeciwnym wypadku w razie problemów nie otrzymamy odpowiednio wysokiej rekompensaty finansowej za poniesione straty.

Ile kosztują przesyłki do Bahrajnu

Paczki do Bahrajnu wysyłane drogą kurierską są tańsze niż te dostarczane za pomocą tradycyjnych usług pocztowych. Oczywiście nie będą one tak tanie jak przesyłki krajowe. Jeśli kogoś interesuje zagadnienie, jak najtaniej wysłać paczkę do Bahrajnu, powinien zapoznać się z czynnikami, od których zależy koszt wysłania takiej przesyłki.

Cena paczki do tego odległego kraju zależy przede wszystkim od następujących czynników:

  • gabarytów przesyłki,
  • sposobu jej dostarczenia,
  • ubezpieczenia.
Jeśli chodzi o gabaryty, to ważne są tu, oczywiście, wymiary paczki oraz jej ciężar. Wystarczy spojrzeć na cenniki firm kurierskich, by zauważyć, że poszczególne grupy cenowe są uzależnione właśnie od gabarytów – im są one większe, tym za usługę kurierską trzeba więcej zapłacić. Miejmy to na uwadze, pakując przesyłkę do Bahrajnu. A jeśli mamy do wysłania mały i lekki przedmiot, spróbujmy nadać go jako list – być może uda się obniżyć w ten sposób koszty wysyłki.

Warto odpowiedzieć również na pytanie, ile kosztuje paczka do Bahrajnu w zależności od formy transportu. Tu trzeba zaznaczyć, że tańszą opcją jest wysyłka lądowa, droższą ekspresowa, czyli realizowana samolotem. Opcja standardowa jest jednak nie tylko tańsza, ale i wolniejsza, dlatego warto zastanowić się nad tym, co jest dla nas ważniejsze – koszt czy termin realizacji.

Jeśli zaś chodzi o koszty związane z ubezpieczeniem, to te są naliczane w zależności od zadeklarowanej wartości przesyłki.

Ile idzie paczka do Bahrajnu

Podobnie jak w przypadku ceny usług kurierskich, tak też mówiąc o terminie realizacji, nie da się podać jednoznacznej informacji. A jednak warto wiedzieć, jak nadać paczkę do Bahrajnu w sytuacji, w której bardzo zależy nam na czasie. Kluczową rolę odgrywa tu forma transportu. Jeśli wybierzemy opcję standardową, czyli lądową, zapłacimy mniej, ale odbiorca otrzyma przesyłkę mniej więcej po 5-6 tygodniach od nadania – w końcu trasa z Polski do Bahrajnu wynosi grubo ponad 5 tysięcy kilometrów. Wysyłka lotnicza idzie dużo szybciej, bo ok. 1 tygodnia, ale tu trzeba liczyć się z wyższymi kosztami usługi kurierskiej.

Warto pamiętać, że czas realizacji zlecenia kurierskiego może ulec wydłużeniu, gdy przesyłamy paczkę w okresie przedświątecznym – wówczas nieco dłużej możne ona leżeć w poszczególnych magazynach i sortowniach. Na czas dostawy paczki wpływa także wewnętrzna organizacja pracy firmy kurierskiej, ale nie tylko tej z Polski, u której nadajemy przesyłkę, ale i firmy partnerskiej – z Bahrajnu – która przejmuje paczki w kraju docelowym i w ramach zawiązanej współpracy sortuje je, a następnie rozwozi po odbiorcach. Taka współpraca ma miejsce także w przypadku przesyłek priorytetowych.

Wylogowanie po okresie nieaktywności

Podaj swoje dane aby zalogować się ponownie.

   Zapomniałem hasło

Porozmawiaj z nami