Paczki do Mongolii

Dlaczego międzynarodowe przesyłki kurierskie cieszą się tak dużą popularnością? Odpowiedź na to pytanie jest niejedna. Przede wszystkim jednak jest to najlepsza, a więc najtańsza, najszybsza i najbezpieczniejsza forma nadania listów i paczek. Za jej pomocą możliwe są do nadania nie tylko paczki do Mongolii, ale też paczki do Mongolii i do niemal wszystkich innych państw na świecie. Jednak bez względu na to, do jakiego kraju kierowana jest zagraniczna przesyłka kurierska, trzeba wiedzieć o tym, że będzie musiała ona przejść kontrolę graniczną, a być może także będzie ona podlegać dodatkowym opłatom narzucanym przez taką instytucję jak Urząd Celny. Dlatego też, zanim zgłosimy paczkę do nadania, upewnijmy się, czy jej zawartość okaże się zgodna z przepisami celnymi obowiązującymi w danym państwie.

Zamów kuriera po odbiór paczki do Mongolii na tej stronie: https://allekurier.pl/nadaj lub poniżej.

Paczki do Mongolii - co warto wiedzieć?

Przyjrzyjmy się więc temu, na co należy zwracać uwagę, przygotowując przesyłki do Mongolii. Dużym plusem jest to, że przepisy celne w tym państwie praktycznie niczym nie różnią się od tych powszechnie spotykanych w większości krajów europejskich. Nie wolno wwozić na teren tego państwa narkotyków, środków zagrażających życiu i zdrowiu (np. wybuchowych, trujących), broni oraz amunicji. Ponadto, urząd celny zezwala na lekarstwa, wyroby alkoholowe, wyroby tytoniowe, zwierzęta i rośliny pod określonymi prawnie warunkami. Co więcej, należy podać w deklaracji celnej ilość wwożonej gotówki oraz wszelkie produkty o większej wartości materialnej.

Kurier do Mongolii kieruje się w swojej pracy także wewnętrznym regulaminem firmy. A ten zabrania umieszczania w zwykłych przesyłkach nie tylko wszystkich wymienionych wyżej artykułów, ale też innych przedmiotów, które mogą sprawiać problemy w trakcie długiej przecież, bo wielotysięcznej, trasy z Polski do Mongolii. Tu wymienić trzeba przede wszystkim przedmioty o dużej wartości materialnej – takie jak np. dzieła sztuki, złoto, kamienie szlachetne, antyki – bagaże, a także produkty spożywcze, które odznaczają się krótkim terminem ważności lub też mogą łatwo zepsuć się w trakcie transportu (np. nabiał).

A jakie grożą konsekwencje, jeśli okaże się, że wysyłka do Mongolii zawiera w sobie produkty zakazane? Jeśli wyjdzie to podczas kontroli granicznej, wówczas należy liczyć się z karą grzywny lub, w niektórych przypadkach, nawet pozbawienia wolności. Jeśli natomiast sprawa wyjdzie na jaw wcześniej lub są to po prostu produkty zakazane jedynie regulaminem firmy kurierskiej, wówczas najczęściej paczka jest usuwana, a poniesione wcześniej przez nadawcę koszty nie zostają zwrócone. Dlatego też zaleca się, by przed nadaniem paczki zapoznać się nie tylko z przepisami celnymi kraju docelowego, ale też z regulaminem wybranej firmy kurierskiej.

Tania paczka do Mongolii – ubezpieczenie

Paczki, które mają tak duże odległości do pokonania, jak przesyłki kurierskie do Mongolii, są w szczególny sposób narażone na uszkodzenia powstałe na skutek różnego rodzaju wstrząsów czy uderzeń – w końcu trasa z Polski do Mongolii nie składa się tylko i wyłącznie z wysokiej jakości autostrad. I choć kurier zawsze stara się, by każda przesyłka dotarła do adresata w idealnym stanie, to nadawca powinien zadbać o to, by wykupić odpowiednie ubezpieczenie przesyłki. Odpowiednie, czyli takie, w którym klient nie zaniża rzeczywistej wartości zawartości paczki.

Ubezpieczenie zapewnia nadawcy rekompensatę finansową w przypadku zagubienia lub uszkodzenia przesyłki. Wysokość ubezpieczenia jest automatycznie liczona na podstawie zadeklarowanej przez nadawcę wartości przesyłki. Jednak, by móc skorzystać z takie formy rekompensaty finansowej, należy pamiętać o właściwym procesie reklamacji. A podstawą jest tutaj to, by odbiorca odpakował przesyłkę jeszcze przy kurierze, a najlepiej przed pokwitowaniem jej odbioru. Jeśli odbiorca uzna, że wszystko jest w porządku, reklamacja nie będzie potrzebna. W przeciwnym razie kurier musi sporządzić specjalny protokół reklamacyjny, na podstawie którego będzie opierać się wypłata odszkodowania. Bez tego kroku cały proces reklamacji nie będzie mógł mieć miejsca. Pamiętajmy także o tym, by o fakcie reklamacji poinformować także polską firmę kurierską, która przyjmowała zlecenie – dowozi ona paczki do państwa docelowego, a tam odbiera je partnerska firma z Mongolii.

Jak najtaniej wysłać paczkę do Mongolii?

Mówiliśmy już o tym, że przesyłki kurierskie to najtańszy sposób na nadanie listu lub paczki, także za granicę. Spróbujemy więc w tym miejscu odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje paczka do Mongolii, choć trzeba wyraźnie zaznaczyć, że koszt takiej usługi może być różny, gdyż zależy on od kilku czynników. W tym miejscu przedstawimy Państwu te najważniejsze.

Głównym czynnikiem wpływającym na cenę usługi kurierskiej są wymiary oraz ciężar paczki, a więc jej gabaryty. Tu, jak nie trudno się domyślić, wszystko opiera się na zasadzie – im większe gabaryty ma przesyłka, tym wyższe są koszty jej nadania.

Co więcej, cena przesyłki kurierskiej jest uzależniona od tego, ile idzie paczka do Mongolii. W praktyce chodzi tu o to, czy nadajemy list lub paczkę drogą standardową, a więc lądową, czy może w opcji ekspres (priorytetowej), czyli samolotem. W pierwszym wypadku zapłacimy mniej, ale paczka będzie iść do odbiorcy nawet kilka tygodni. W przypadku drogi lotniczej koszty usługi kurierskiej są wyższe, ale i przesyłka dociera na miejsce w niecałe dziesięć dni, choć zazwyczaj odbywa się to dużo szybciej.

Jak nadać paczkę do Mongolii?

Mówiąc o charakterze przesyłek kurierskich, nie sposób nie wspomnieć o tym, jak proste, szybkie i wygodne jest nadanie listów i paczek. Ale zanim opiszemy całą tę procedurę, napiszemy, że przesyłka kurierska kierowana do Mongolii dotrze zarówno do adresata mieszkającego w niewielkim, często nawet nie zaznaczanym na mapie miejscu, jak i w dużym, strategicznym mieście, takim jak Ułan Bator, Erdenet, Darchan, Czojbalsan, Bajanchongor czy Olgij.

Sposób nadania przesyłki kurierskiej jest taki sam nie tylko wtedy, gdy interesuje nas list do Mongolii, ale także paczka do Chile czy paczka do do Niemiec. Cała ta procedura spokojnie mieści się w ciągu dziesięciu minut i nie wymaga wychodzenia z domu – odbywa się całkowicie przez Internet (online). Klient musi dostać się na stronę internetową firmy kurierskiej, a może tego dokonać każdego dnia – także w niedziele i święta – oraz o dowolnej godzinie dnia i nocy. Na tej stronie www mieści się specjalny formularz. Najpierw trzeba podać w nim informacje dotyczące paczki, które będą potrzebne do tego, by oszacować koszt usługi kurierskiej. Chodzi tu o takie dane jak wymiary przesyłki, jej wagę, miejsce docelowe, wartość oraz konkretne opcje wysyłki (np. ubezpieczenie, priorytet itp.). Następnie – jeśli cena usługi będzie nam odpowiadać, a zapewniamy, że tańszej możliwości próżno będzie się szukać – należy podać informacje o sobie i o adresacie, czyli imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer telefonu oraz adres e-mailowy. Co więcej, nadawca sam wybiera termin (dzień i godzinę), w którym kurier ma przyjechać, by odebrać przesyłkę zgłoszoną do wysłania. Wygodnie, prawda?

Gdy nadawca opłaci koszty zlecenia, wówczas otrzymuje on na podany wcześniej adres e-mailowy bardzo ważny dokument, jakim jest Międzynarodowy List Przewozowy. Jest on niezbędny do tego, by dana przesyłka mogła opuścić polską granicę i dotrzeć do Mongolii pod wskazany adres. Do realizacji zlecenia potrzebne są trzy egzemplarze Międzynarodowego Listu Przewozowego, a obowiązkiem nadawcy jest sprawdzenie, czy wszystkie umieszczone w tym dokumencie dane są prawidłowe. Jedna kopia zostaje u klienta, druga przyklejana jest na paczkę i wraz z nią wędruje do adresata w Mongolii, trzecia natomiast jest kierowana do firmy kurierskiej. Co więcej, jeśli nadawca lub odbiorca wpiszą unikalny numer Międzynarodowego listu Przewozowego w specjalnej aplikacji zamieszczone na stronie internetowej firmy kurierskiej, wówczas będą oni mogli sprawdzić, na jakim etapie realizacji znajduje się aktualnie dana przesyłka.

Paczki do Mongolii - FAQ

Jak szybko moja paczka dotrze do Mongolii?

Co mogę wysłać w paczce?

Gdzie mogę wypełnić formalności?

Jakim językiem pisać nazwę kraju na paczce?

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto