Tania paczka do Francji | Kurier już od 52,76 zł netto | AlleKurier.pl

Tania paczka do Francji | Kurier już od 52,76 zł netto | AlleKurier.pl

Przyjmujemy do przewozu przesyłki kurierskie od osób indywidualnych oraz od firm. Usługi dostępne bez podpisywania umowy. Aby nadać przesyłkę wystarczy wypełnić formularza zamówienia kuriera, wydrukować list przewozowy, nakleić go i przekazać przesyłkę kurierowi. Paczki odbierane są codziennie bez dodatkowych opłat z terenu całej Polski. Czas doręczenia do Francji to 4 dni robocze. Ceny poniżej zawierają całkowty koszt transportu od drzwi do drzwi. AlleKurier to obecnie najtańszy kurier do Francji dostępny na rynku.

Kurier do Francji

Przesyłki kurierskie w Polsce cieszą się rosnącą popularnością. Głównymi przyczynami takiego stanu rzeczy są atrakcyjne ceny, wygodny sposób nadania oraz odbioru przesyłki, a także krótki czas realizacji zlecenia. Nie każdy jednak wie, że firmy kurierskie posiadają także w swojej ofercie przesyłki poza granice Polski. Tym sposobem paczka do Francji może dotrzeć szybciej i taniej niż za pomocą tradycyjnych usług pocztowych. A ponieważ polski rynek posiada bogatą ofertę firm kurierskich, klient ma możliwość wyboru najdogodniejszej dla siebie opcji.

Jak wysłać paczkę do Francji

Jeśli decydujemy się wysłać przesyłkę do Francji za pośrednictwem firmy kurierskiej, jej nadanie okaże się prostą czynnością, którą można wykonać bez wychodzenia z domu. Wystarczy tylko dostęp do Internetu oraz drukarka. Przede wszystkim musimy wejść na stronę internetową wybranej firmy kurierskiej. Tam znajduje się specjalny formularz, który należy uzupełnić. Jakie informacje należy podać w takim formularzu? Przede wszystkim:

  • wymiary paczki oraz jej ciężar – informacje te wraz z miejscem docelowym będą niezbędne do tego, by określić koszt doręczenia paczki,
  • dane osobowe nadawcy,
  • dane osobowe oraz dokładny adres odbiorcy paczki do Francji. Warto umieścić tu również kontaktowy numer telefonu odbiorcy - ułatwi to pracę kurierowi,
  • krótki opis zawartości znajdującej się w paczce wraz z jej szacowaną wartością,
  • numer konta, jeśli klient decyduje się na ubezpieczenie przesyłki – w razie ewentualnego uszkodzenia zawartości na podany numer konta zostanie przesłane odszkodowanie.
Gdy formularz zostanie ukończony, wówczas zostaje ustalona ostateczna cena. Po jej akceptacji i opłaceniu następuje kolejny krok transakcji, czyli międzynarodowy list przewozowy, który przychodzi na adres e-mailowy nadawcy. Ów list jest potrzebny w trzech egzemplarzach podpisanych przez nadawcę – jeden egzemplarz zostaje u niego, drugi u firmy kurierskiej, trzeci natomiast otrzyma odbiorca wraz z przesyłką. Na międzynarodowym liście przewozowym znajdują się wszystkie dane dotyczące paczki – dane nadawcy, adresata oraz opis zawartości. Następnie należy poczekać na przybycie kuriera, który odbierze od nadawcy paczkę i od tego momentu rozpocznie się proces jej transportu do odbiorcy, który można śledzić w Internecie na podstawie numeru międzynarodowego listu przewozowego.

Ile kosztuje wysłanie paczki do Francji

Przesyłki do Francji, nawet kurierskie, zawsze będą droższe od tych krajowych. Trudno jednak określić jednoznacznie, ile kosztuje paczka do Francji. Zależy to bowiem od wielu czynników, podobnie jak w przypadku paczki do Danii lub paczki do Anglii. Tym decydującym jest wielkość oraz waga przesyłki. W przypadku wielkości ważne jest to, czy dana paczka mieści się w gabarytach określanych przez cennik firmy kurierskiej. Jeśli jest to bowiem przesyłka ponadgabarytowa, wówczas trzeba liczyć się z wyższym kosztem transportu.

Cena przesyłki do Francji zależy także od tego, czy mamy do czynienia z listem czy z paczką. W ramach oszczędności klienci często próbują wysyłać małe rzeczy w formie listów. Trzeba jednak mieć świadomość tego, że nie zawsze się to uda i kurier może odmówić przyjęcia takiej dyspozycji. Może to być na przykład spowodowane zbyt dużym ryzykiem uszkodzenia zawartości lub zbyt dużym ciężarem listu. Cena urośnie także wtedy, gdy nadawca zdecyduje się ubezpieczyć zawartość przesyłki.

Koszt transportu paczki zależy także od organizacji pracy firmy kurierskiej. Cena zależy między innymi od tego, czy dana firma współpracuje z podwykonawcami (jeśli tak, w jakim stopniu)oraz od tego, przez ile magazynów i sortowni przejdzie paczka, zanim trafi w ręce odbiorcy. Na takie czynniki nadawca nie ma wpływu, może jednak porównać w Internecie poszczególne oferty firm kurierskich, by wybrać najkorzystniejszą opcję. Dlatego też zadając sobie pytanie, jak najtaniej wysłać paczkę do Francji, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę:

  • oferty konkretnych firm kurierskich,
  • gabaryty oraz wagę paczki,
  • ustalenie statusu przesyłki – list czy paczka, a także to, czy przesyłka ma być priorytetowa,
  • kwestię ubezpieczenia – mimo że jest to dodatkowy koszt, to czasem warto zainwestować w tę opcję, zwłaszcza jeśli w paczce naprawdę znajduje się cenny i delikatny przedmiot (w niektórych firmach opcja ta jest wręcz obligatoryjna i klient może co najwyżej spróbować zaniżyć wartość paczki, co oczywiście przekłada się na niższe odszkodowanie w razie problemu).

Ile idzie kurier do Francji

Czas, jaki jest potrzebny na to, by paczka dotarła z Polski do Francji - podobnie jak koszt - nie jest kwestią jednoznaczną. Jest on uzależniony od dwóch czynników (nie licząc organizacji wewnątrz firmy). Pytając, jak długo idzie paczka do Paryża, można odpowiedzieć, że średni czas oczekiwania na przesyłkę trwa do trzech dni. Paryż oraz inne większe miasta Francji, np. Marsylia, Lyon, Tuluza, Nicea czy Nantes, są szybciej obsługiwane ze względu na to, że są to główne punkty kraju.

Drugi czynnik mający wpływ na czas dotarcia przesyłki to priorytet. Ile idzie paczka priorytetem do Francji? Priorytet oznacza, że paczka wędruje do Francji samolotem, a to z kolei oznacza, że przesyłka może dojść nawet następnego, a nawet tego samego dnia – co oczywiście wiąże się z wyższym kosztem. Podobnie jest w przypadku jeśli jest to paczka do Niemiec.

Przesyłki kurierskie do Francji – jak je przygotować

Wszystkie tanie paczki do Francji powinny być przygotowywane z dużą uwagą. Długa podróż, częste przepakowywania do magazynów, sortowni, kolejnych busów, sprawiają, że zawartość jest stale narażona na wstrząsy i uderzenia. Ponadto od formy opakowania może zależeć cena usługi kurierskiej – pod tym względem najbardziej opłacalne jest pakowanie przedmiotów do jak najmniejszych kartonów. Jeśli jest taka możliwość, warto w tym celu chować jedne przedmioty w drugie.

Przygotowując paczkę do Francji, zadbajmy o to, by delikatne przedmioty zostały dodatkowo zabezpieczone folią bąbelkową, a także o to, by nic nie latało luźno. Artykuły, które mogą się wylać, warto umieścić w dodatkowych woreczkach foliowych. Całość należy, nawet kilka razy, dokładnie okręcić taśmą klejącą, a dla pewności umieścić również karteczkę z napisem „Uwaga, szkło”.

Co można wysłać w paczce do Francji

Wysyłając paczki do Francji – tak jak i do wszystkich innych krajów UE – nie trzeba obawiać się tego, że przesyłka zostanie oclona. Nie oznacza to jednak, że nie zostanie skontrolowana jej zawartość, choć trzeba przyznać, że nie zdarza się to często w przypadku lądowego transportu. Należy jednak wyraźnie zaznaczyć, że istnieją przepisy określające spis rzeczy, których do Francji przysyłać nie można. Na szczęście lista ta jest mało restrykcyjna i obejmuje jedynie takie przedmioty, jak narkotyki, substancje niebezpieczne i łatwopalne, broń oraz przedmioty ostre. Oczywiście istnieją także określone przez Unię Europejską limity odnośnie do wyrobów tytoniowych oraz alkoholu.

Kurier Polska-Francja dla firm

Usługi kurierskie do Francji nie dotyczą tylko osób prywatnych. Wiele firm eksportujących tam (bądź też prowadzących import z Francją) różne produkty korzysta właśnie z pośrednictwa firm kurierskich. W takich przypadkach koszt transportu naliczany jest indywidualnie, a ładunek przewożony jest zwykle na palecie lub w kontenerze.

Spedycja prowadzona przez firmy kurierskie jest dużo droższa niż transport standardowych przesyłek. Firmy powinny więc z uwagą podchodzić do wyboru najlepszego kuriera. Firma spedycyjna powinna być odpowiedzialnym partnerem w biznesie. Takim, który charakteryzuje się terminowością, profesjonalizmem, wysoką jakością usług i atrakcyjną ceną. Aby upewnić się co do danej firmy spedycyjnej, sprawdźmy, z jakim partnerem współpracuje we Francji (czy jest on rzetelny). Dużym ułatwieniem będzie też firma z własnym składem celnym oraz z własnymi pomieszczeniami magazynowymi. Warto wybrać firmę spedycyjną, która weźmie na siebie wszystkie czynności związane z logistyką, a nawet z magazynowaniem.

Wylogowanie po okresie nieaktywności

Podaj swoje dane aby zalogować się ponownie.

   Zapomniałem hasło

Porozmawiaj z nami