Paczki do Francji - tanie przesyłki do Francji


W AlleKurier przyjmujemy do przewozu przesyłki do Francji od Klientów indywidualnych oraz od firm. Aby nadać przesyłkę do Francji wystarczy wypełnić formularza zamówienia kuriera, wydrukować list przewozowy, nakleić go i przekazać przesyłkę kurierowi. Szacunkowy czas doręczenia do Francji to 3-5 dni roboczych. Ceny poniżej zawierają całkowity koszt transportu od drzwi do drzwi. Co warto wiedzieć na temat usługi przesyłek do Francji? Przekonaj się o tym już teraz!

Paczka do Francji - jakim kurierem możesz nadać paczkę do wysyłki?

Przesyłki kurierskie w Polsce cieszą się rosnącą popularnością. Głównymi przyczynami takiego stanu rzeczy są atrakcyjne ceny, wygodny sposób nadania oraz odbioru przesyłki, a także krótki czas realizacji usługi. Za pomocą przewoźników można wysłać zarówno paczki krajowe, jak i paczki zagraniczne. Tym sposobem, na przykład paczka do Francji może dotrzeć szybciej i taniej niż poprzez korzystanie z tradycyjnych usług pocztowych.

Za pośrednictwem AlleKurier dostępne są aż 4 możliwości nadania przesyłek do Francji. Możesz zdecydować się na transport za pomocą kuriera GLS, DPD, UPS lub AlleKurier Europa. W przypadku kuriera UPS dostępna jest zarówno opcja przesyłki drogą lądową, jak i drogą lotniczą, która skraca czas doręczenia paczki do Francji (są to ok. 1-2 dni robocze). Ofertę, która najbardziej pasuje Ci pod kątem ceny możesz wybrać po wpisaniu podstawowych parametrów dotyczących Twojej paczki. Usługi kurierskie realizowane przez AlleKurier są zawsze bezpieczne, skuteczne,a przy tym również tanie, dlatego zdecydowanie warto skorzystać i nadać paczkę do Francji już dzisiaj!

Jeśli zastanawiasz się jak zamówić kuriera na stronie AlleKurier, sprawdź przygotowane przez nas poradniki, które pomogą Ci w realizacji wysyłki nie tylko z Polski do Francji, ale też do innych krajów!

Jak wysłać paczkę do Francji

Jeśli zdecydujesz się wysłać przesyłkę do Francji wybierając ofertę od AlleKurier, jej nadanie okaże się prostą czynnością, którą możesz wykonać bez wychodzenia z domu. Wystarczy tylko dostęp do Internetu oraz drukarka. Przede wszystkim musisz wejść na stronę internetową allekurier.pl. Tam znajduje się specjalny formularz, który należy uzupełnić. Jakie informacje należy podać w takim formularzu? Przede wszystkim:

 • wymiary paczki oraz jej waga – informacje te wraz z miejscem docelowym będą niezbędne do tego, by określić koszt doręczenia paczki z Polski do Francji
 • dane osobowe nadawcy,
 • dane osobowe oraz dokładny adres odbiorcy paczki do Francji, do którego kurier ma dostarczyć paczkę. Warto umieścić tu również kontaktowy numer telefonu odbiorcy (musi to jednak być francuski numer telefonu - tylko w takim przypadku kurier będzie mógł się skontaktować z odbiorcą),
 • krótki opis zawartości znajdującej się w paczce wraz z jej szacowaną wartością,
 • numer konta, jeśli klient decyduje się na ubezpieczenie przesyłki – w razie ewentualnego uszkodzenia lub zaginięcia przesyłki.

Pamiętaj, że z AlleKurier możesz nadać przesyłki do wielu zakątków świata! Jakie są najczęściej wybierane kierunki wysyłek przez naszych Klientów? Oto one!

Paczka do Francji - co musisz przygotować do odbioru?

Gdy formularz nadania przesyłek zostanie ukończony prawidłowo, wówczas zobaczysz ostateczną cenę za transport swojej paczki. Po jej akceptacji i opłaceniu na stronie, musisz załatwić jeszcze jedną kwestię. Jest to międzynarodowy list przewozowy. Na międzynarodowym liście przewozowym znajdują się wszystkie dane dotyczące paczki – dane nadawcy, adresata oraz opis zawartości. W usłudze DPD oraz AlleKurier Europa, wysyłany jest jeden list przewozowy do naklejenia na przesyłkę oraz dwa protokoły przekazania towaru (listy spedycyjne). W przypadku wyboru przewoźnika GLS, kurier sam przywozi dokument (1 egzemplarz) i pozostawia nadawcy potwierdzenie nadania paczki. Wybierając firmę kurierską UPS, otrzymasz jeden list. Jeśli potrzebujesz potwierdzenia nadania, możesz go wydrukować i poprosić kuriera o podpis.

Następnie należy poczekać na przybycie kuriera, który odbierze od paczkę i od tego momentu rozpocznie się proces jej transportu do odbiorcy, który można śledzić na podstawie numeru międzynarodowego listu przewozowego. Pamiętaj, żeby zapakować przesyłkę w jak najlepszy sposób, by nie uszkodziła się w trakcie doręczenia jej do odbiorcy. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, sprawdź koniecznie nasz poradnik!

Ile kosztuje wysłanie paczki do Francji?

Przesyłki do Francji, to nie tak duży wydatek, jak mogłoby się wydawać. Ile kosztuje paczka do Francji? Cena zależy od kilku czynników. Tym decydującym jest oczywiście wielkość oraz waga przesyłki. W przypadku wielkości ważne jest to, czy dana paczka mieści się w gabarytach określonych przez cennik firmy kurierskiej. Jeśli jest to bowiem przesyłka niestandardowa lub ponadgabarytowa, wówczas trzeba liczyć się z wyższym kosztem transportu.

Cena przesyłki do Francji zależy także od tego, czy wysyłamy list czy paczkę. W ramach oszczędności Klienci czasami próbują wysyłać małe rzeczy w formie listów. Trzeba jednak mieć świadomość tego, że nie zawsze się to uda i kurier może odmówić przyjęcia takiej paczki. Może to być na przykład spowodowane zbyt dużym ryzykiem uszkodzenia zawartości lub zbyt dużym ciężarem listu. Cena urośnie także wtedy, gdy nadawca zdecyduje się ubezpieczenie przesyłki.

Dlatego też zadając sobie pytanie, jak najtaniej wysłać paczkę do Francji, trzeba przede wszystkim wziąć pod uwagę:

 • oferty konkretnych firm kurierskich (czas doręczenia i kwotę za przesyłkę - netto i brutto, bez problemu porównasz za pośrednictwem allekurier),
 • gabaryty oraz wagę paczki,
 • ustalenie statusu przesyłki – list czy paczka,
 • kwestię ubezpieczenia – mimo że jest to dodatkowy koszt, to czasem warto zainwestować w tę opcję, zwłaszcza jeśli w paczce naprawdę znajduje się cenny i delikatny przedmiot.

Ile trwa transport przesyłki do Francji?

Czas, jaki jest potrzebny na to, by przesyłka dotarła z Polski do Francji - podobnie jak to ile kosztuje paczka - nie jest kwestią jednoznaczną. Jest on uzależniony od dwóch czynników (nie licząc organizacji wewnątrz firm kurierskich). Jednym z nich jest odległość, jaką musi przebyć przesyłka. Paryż oraz inne większe miasta Francji, np. Marsylia, Lyon, Tuluza, Nicea czy Nantes, są szybciej obsługiwane ze względu na to, że są to główne miasta, jakimi Francja może się pochwalić. Ogólnie jednak rzecz ujmując, szacunkowy czas dostawy paczki przez kuriera do Francji to ok. 3 dni robocze do 5 dni roboczych.

Drugi czynnik mający wpływ na czas dotarcia przesyłki to kwestia, czy wybierzemy opcję express. Ile idzie paczka priorytetem do Francji? Wysyłka ekspresowa oznacza, że transport z Polski do Francji odbywa się samolotem. To z kolei oznacza, że doręczenia możemy spodziewać się już następnego dnia roboczego – co oczywiście wiąże się z wyższym kosztem.

przesyłki do Francji

Przesyłki kurierskie do Francji – jak je przygotować do transportu?

Tanie paczki do Francji, jakie możesz zrealizować w AlleKurier, powinny być przygotowywane z dużą uwagą. Długa podróż, częste przepakowywania do magazynów, sortowni, sprawiają, że zawartość jest stale narażona na wstrząsy i uderzenia. Ponadto od formy opakowania może zależeć cena usługi kurierskiej – pod tym względem najbardziej opłacalne jest pakowanie przedmiotów do jak najmniejszych kartonów. Jeśli jest taka możliwość, warto w tym celu chować jedne przedmioty w drugie, by transport z Polski do Francji kosztował jak najmniej.

Przygotowując paczkę do Francji (i nie tylko do tego kraju), zadbajmy o to, by delikatne przedmioty zostały dodatkowo zabezpieczone folią bąbelkową lub innym wypełniaczem. Nic nie powinno przemieszczać się luźno wewnątrz pudełka. Całość należy, nawet kilka razy, dokładnie okręcić taśmą klejącą.

Co można wysłać w paczce do Francji?

Wysyłając paczki do Francji – tak jak i do wszystkich innych krajów UE – nie trzeba obawiać się tego, że przesyłka zostanie oclona. Nie oznacza to jednak, że nie zostanie skontrolowana jej zawartość, choć trzeba przyznać, że nie zdarza się to często w przypadku lądowego transportu. Należy jednak wyraźnie zaznaczyć, że istnieją przepisy określające spis rzeczy, których do Francji przysyłać nie można. Na szczęście lista ta jest mało restrykcyjna i obejmuje jedynie takie przedmioty, jak narkotyki, substancje niebezpieczne i łatwopalne, broń oraz przedmioty ostre, alkohol i tytoń.

FAQ - wysyłka paczek do Francji

 • Ile trwa transport paczki do Francji z Polski?
  Szacunkowo transport paczki do Francji trwa 3 dni robocze do 5 dni roboczych, a w przypadku wysyłki ekspresowej 1-2 dni robocze.
 • Jaki jest koszt paczki do Francji?
  Cena przesyłki zależna jest od wybranej firmy kurierskiej, usług dodatkowych oraz wymiarów i wagi paczki. W AlleKurier nadasz przesyłkę do Francji już od 69,25 zł brutto (sprawdź nasz cennik)!
 • Jaki kurier doręcza przesyłki do Francji z Polski?
  W AlleKurier, firmy kurierskie doręczające przesyłki do Francji to: GLS, DPD, UPS oraz AlleKurier Europa
 • Jak zapakować paczkę do Francji?
  Wybierz karton w formie prostopadłościanu o wymiarze najbardziej dopasowanym do przedmiotów, które zamierzasz wysłać. Jeśli są to przedmioty delikatne, mogące ulec zniszczeniu w trakcie drogi jaką pokona kurier, zabezpiecz je dodatkowo akcesoriami ochronnymi - folia bąbelkowa oraz inne wypełniacze. Szczelnie zamknij karton i zaklej go mocną taśmą klejącą. Naklej na wierzch list przewozowy.
info

Serwis Allekurier.pl używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.