Paczka do Brazylii

Brazylia to państwo oddalone od Polski o tysiące kilometrów, położone na terytorium Ameryki Południowej, a do tego o dość obcej nam kulturze. Mimo to szacuje się, że mieszka tam blisko 2 miliony osób polskiego pochodzenia. Jest to duży odsetek Polonii rozsianej po całym świecie. W związku z dość licznym zasiedleniem Brazylii przez Polaków każdego dnia realizowanych jest dziesiątki przesyłek z Polski do Brazylii. Coraz więcej osób rezygnuje z tradycyjnych usług pocztowych na rzecz pośrednictwa kurierów, oferujących przesyłki kurierskie tanie, szybkie i komfortowe w nadawaniu.

Zamów kuriera po odbiór paczki do Brazylii na tej stronie: https://allekurier.pl/nadaj lub poniżej.

Paczka do Brazylii - jak wysłać?

Jeśli interesuje nas paczka do Brazylii i procedura jej wysłania, musimy pamiętać o tym, że nadając ją do tak odległego państwa, trzeba przestrzegać panujących tam przepisów celnych, które są dużo bardziej rygorystyczne od tych, z którymi spotykamy się na terenie Unii Europejskiej. Brazylia to kraj bardzo wyczulony na przemyt narkotyków, dlatego też można spodziewać się zarówno dokładnych rewizji paczek, jak i dość surowych kar za przewożenie narkotyków – do 15 lat pozbawienia wolności. Ponadto urząd celny działający w Brazylii wymaga, by podczas wwożenia kwot pieniężnych wyższych niż 10 tysięcy BRL oraz sprzętu elektronicznego i telefonu komórkowego fakt ten został zgłoszony do agencji celnej.

Bardzo ważne jest także to, że bez konieczności opłacenia cła można przewieźć na teren Brazylii produkty, których wartość nie przekracza 500 USD. Brazylijskie przepisy celne regulują także przewóz produktów spożywczych – muszą posiadać one pieczęć kontroli sanitarnej. Ponadto nie można wwieźć na teren tego państwa roślin i zwierząt bez specjalnego zezwolenia.

To samo dotyczy produktów wykonanych ze skór i futer zwierzęcych – w związku z tym lepiej nie umieszczać takich produktów w paczce. Przygotowywana przez nas przesyłka do Brazylii powinna uwzględniać także spis przedmiotów zakazanych, który znajduje się w regulaminie firmy kurierskiej. Nawet, jeśli są tam produkty, które przejdą kontrolę celną w Brazylii, to może się okazać, że na ich przewóz w paczce nie zezwala kurier. I jeśli takie przedmioty zostaną wykryte, kurier będzie miał prawo wycofać paczkę, nie zwracając przy tym nadawcy poniesionych kosztów – wysłanie przesyłki kurierskiej wiąże się przecież z akceptacją regulaminu.

A co zwykle znajduje się na takiej liście przedmiotów niedozwolonych? Do wyżej wymienionych produktów doliczyć należy wyroby alkoholowe, wyroby tytoniowe, bagaże, lekarstwa, przedmioty o wyjątkowej wartości, m.in. antyki, dzieła sztuki, złoto, platyna, kamienie szlachetne itp., a także produkty spożywcze, które mogą ulec zepsuciu w trakcie długiej drogi do Brazylii.

Ile kosztuje paczka do Brazylii?

Osoby, które planują po raz pierwszy wysłać przesyłkę do tego gorącego kraju Ameryki Południowej, z pewnością zastanawiają się, ile kosztuje wysłanie paczki do Brazylii. Bez wątpienia jest to koszt wyższy niż wysłanie paczki do Lublina, Krakowa czy nawet do innego państwa europejskiego – w końcu przesyłka będzie miała do pokonania grube tysiące kilometrów niełatwej trasy. A jednak nie można udzielić jednej odpowiedzi na pytanie, ile kosztuje paczka do Brazylii – bo to zależy od wielu czynników, a przede wszystkim od tego, jakie są jej gabaryty oraz w jaki sposób chcemy, by została ona przetransportowana do miejsca docelowego.

Jeśli chodzi o gabaryty przesyłki, to wpływ na cenę mają jej wymiary oraz ciężar. Firmy kurierskie posiadają cenniki, w których uwzględnione są poszczególne grupy gabarytowe. Każda grupa gabarytowa różni się ceną realizacji usługi kurierskiej, a także zakresem właściwych dla siebie wymiarów i wagi przesyłki. Lecz uwaga, jeśli ciężar paczki wskazuje na najtańszy gabaryt A, lecz jej wymiary sięgają już gabarytowi B, obowiązująca będzie cena dla gabarytu B, dlatego starajmy się tak przygotowywać przesyłkę, by wszystko zmieściło się w jak najmniejszym opakowaniu. Będąc przy gabarytach, warto wspomnieć także o paczkach ponadgabarytowych, czyli takich, których wymiary i waga nie wpisują się w żadna grupę gabarytową. W takich wypadkach ceny zostają uzgadniane indywidualnie do każdego zamówienia.

Sposób wysłania paczki to kolejny czynnik mający duży wpływ na koszt zlecenia kurierskiego. Paczka do Brazylii może być bowiem wysłana drogą lądowo-wodną (morską) lub też samolotem. Tutaj oczywiście najtańsza okaże się przesyłka standardowa (kurier lotniczy to opcja ekspres), lecz jednocześnie czas jej realizacji jest wyraźnie dłuższy i może sięgać nawet miesiąca. Dlatego też musimy zastanowić się nad tym, co jest dla nas ważniejsze – czas dostarczenia paczki czy też koszty związane z tą usługą.

Niewątpliwie bez wpływu na cenę zlecenia kurierskiego nie pozostaje też ubezpieczenie paczki, które zwykle w przypadku przesyłek międzynarodowych jest obowiązkowe. Dodatkowe koszty z nim związane są uzależnione od tego, na jak wysoką kwotę ma być wykupione ubezpieczenie, a to z kolei zależy od tego, jaką wartość przesyłki zadeklaruje nadawca w trakcie jej rejestracji w systemie firmy kurierskiej.

Jak wysłać paczkę do Brazylii?

Spośród wszystkich czynności wchodzących w skład procedury wysłania paczki do Brazylii najtrudniejsze jest chyba jej właściwe przygotowanie i zabezpieczanie. Cała reszta zadań, które ma do wykonania nadawca – a więc wysyłka paczki do Brazylii - odbywa się całkowicie online, a więc we własnym domu, za pomocą komputera wyposażonego w dostęp do Internetu. Jeśli już nadawca paczki do Brazylii wybrał firmę kurierską, która jest najtańsza, najszybsza i najlepsza, musi wejść na jej stronę internetową, by tam nadać swoją przesyłkę. W tym celu zostanie od poproszony o podanie takich danych, jak wymiary i ciężar paczki (dane te będą potrzebne do ustalenia ceny usługi), a także informacji dotyczących odbiorcy i nadawcy (dane osobowe, adres zamieszkania, numer telefonu oraz adres e-mailowy).

Kolejne etapy nadania przesyłki to:

  • paczka do Brazylii, cena – system oblicza i informuje klienta, ile będzie kosztować jego zlecenie, tu będzie można zmodyfikować swoje zamówienie np. decydując się na opcję ekspres,
  • zamawianie kuriera – czyli wybór dnia i godziny, kiedy kurier przyjedzie osobiście odebrać z domu nadawcy paczkę,
  • zapłata należnej kwoty za usługę kurierską,
  • odebranie ze skrzynki elektronicznej, a następnie wydrukowanie specjalnego międzynarodowego listu przewozowego.

Międzynarodowy list przewozowy to bardzo ważny dokument, który jest niezbędny do tego, by przesyłka zagraniczna mogła dotrzeć do nadawcy mieszkającego w Brazylii. Dokument ten potrzebny będzie aż w trzech egzemplarzach. Ten wydrukowany przez klienta powinien zostać podpisany przez niego, a następnie doczepiony do spakowanej już przesyłki, kolejny zostanie jako dowód nadania paczki u nadawcy, ostatni z kolei trafi do firmy kurierskiej. Międzynarodowy List Przewozowy posiada unikalny numer identyfikujący daną przesyłkę. Firmy kurierskie udostępniają możliwość śledzenia aktualnego statusu realizacji zlecenia.

Wystarczy po prostu podać numer opisywanego tu dokumentu w specjalnej aplikacji mieszczącej się na stronie internetowej firmy kurierskiej. Gdy paczka zostanie już zgłoszona, opłacona, a międzynarodowy list przewozowy wydrukowany i naklejony na paczce – pozostanie już tylko czekać na przybycie kuriera.

Paczka lotnicza do Brazylii

Warto oddzielnie przyjrzeć się kwestii przesyłek kurierskich do Brazylii realizowanych samolotem. Jest to co prawda droższy sposób na dostarczenie paczki, jednak wygodniejszy, bezpieczniejszy, a przede wszystkim – dużo szybszy. Kurier lotniczy zwany jest inaczej priorytetowym (lub też ekspres). Taką formę usługi można wybrać do każdego zakątka Brazylii – do Sao Paulo, Rio de Janeiro, Salvadoru, Brasilii, Fortalezy czy Belo Horizonte, ale też do małych, nieznaczonych na mapie miejscowości i prowincji. I bez względu na miejsce docelowe ekspresowa (lotnicza) usługa kurierska nie trwa dłużej niż tydzień. Trzeba mieć na względzie fakt, że do czasu tego trzeba zaliczyć nie tylko sam przelot samolotem, ale i przejście paczki przez sortownie i magazyny w Polsce i w Brazylii, a także dostarczenie paczki bezpośrednio pod drzwi odbiorcy.

Paczka do Brazylii - FAQ

Czy konieczne będzie opłacenie cła?

Ile zapłacę za wysłanie paczki do Brazylii?

Jak szybko moja paczka dotrze do Brazylii?

Jak wysłać paczkę do Brazylii?

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto