Paczka do Zimbabwe

Korzystając z usług brokera kurierskiego AlleKurier masz pewność, że twoja paczka do Zimbabwe dotrze bezpiecznie i szybko. Dodatkową zaletą jest najniższa na rynku cena wysyłki! Nawet 70% taniej w porównaniu do tradycyjnych metod np. poczty. W Zimbabwe mieszka nawet około 800 Polaków! Z nami wyślesz do swoich bliskich lub partnerów biznesowych list, paczkę, a także paletę. Skorzystaj z wyceniarki znajdującej się na naszej stronie, aby poznać cenę twojej paczki do Zimbabwe.

Pakowanie paczki do Zimbabwe

Niska cena przesyłki to przede wszystkim również brak dodatkowych kosztów. Aby twoja paczka była jak najtańsza, musi być odpowiednio zapakowana. Wtedy zostanie zakwalifikowana jako standardowa i poddana sortowaniu automatycznemu w sortowni paczek. Jest to o wiele szybsze rozwiązanie niż sortowanie ręczne, któremu podlegają przesyłki niestandardowe. Zastosuj się więc do tych wskazówek podczas pakowania swojej przesyłki. Przygotuj odpowiedniej wielkości kartonowe pudełko i umieść w nim swoje produkty. Nie mogą się one swobodnie poruszać wewnątrz kartonu. Dlatego wolne przestrzenie uzupełnij papierem, folią bąbelkową lub innym wypełniaczem. Pamiętaj, aby karton miał regularny kształt prostopadłościanu. Zamknij pudełko i ciasno oklej taśmą klejącą. Nie może się ono otworzyć w trakcie transportu. Od zewnętrznej strony, w widocznym miejscu przyklej list przewozowy. Nie przyklejaj do pudełka nic innego, nie dołączaj dodatkowych przesyłek ani nie owijaj go folią stretch. Od twojej paczki nie mogą też odstawać ostre fragmenty. Sprawdź także regulamin wybranego przez ciebie przewoźnika, by mieć pewność, że twoja paczka do Zimbabwe spełnia wszystkie wymagania.

Nadanie paczki do Zimbabwe

Paczkę do Afryki nadasz tak samo jak przesyłkę krajową. Nic prostszego! Dokładnie zmierz i zważ pudełko, a następnie wpisz te dane do naszej wyceniarki. Po wybraniu najbardziej korzystnej dla twojego portfela oferty wypełnij krótki formularz nadawczy. Wszystkie jego elementy są dobrze opisane. Jeżeli nie jesteś pewny jak wypełnić dane okienko, czytaj wskazówki. Zadbaj o to, aby podane informacje były poprawne i zgodne z prawdą. Na pewno zostaną dokładnie sprawdzone w sortowni oraz w trakcie odprawy celnej. Gdy już masz pewność, że wszystkie dane w formularzu się zgadzają, opłać zamówienie. Wyślemy ci list przewozowy do wydrukowania we własnym zakresie. Nalej go na przesyłce. Paczkę możesz zanieść do jednego z naszych punktów nadawczych o wygodnej dla ciebie porze lub przekazać kurierowi z twojego domu w wybranym terminie.

Poprawne uzupełnienie formularza nadawczego ma kluczowe znaczenie dla przyspieszenia czasu doręczenia przesyłki. Przed przekazaniem paczki kurierowi sprawdź dwa razy, czy wszystkie dane w liście przewozowym się zgadzają.

Przesyłka do Zimbabwe szybko i bezpiecznie

Teraz, gdy już przekazałeś paczkę naszemu kurierowi może ona ruszać do odbiorcy. Jeśli zapakowałeś ją zgodnie z naszymi wskazówkami będzie ona doręczona w około 3-5 dni roboczych. Tak szybka przesyłka do Afryki jest możliwa dzięki temu, że paczka poleci samolotem! Pamiętaj jednak, że jest to szacowany czas dostawy. Może się wydłużyć z przyczyn niezależnych od nas. Jednak na pewno duży wpływ będzie miało poprawne i precyzyjne wypełnienie formularza nadawczego. Zdecydowanie ułatwi i przyśpieszy to czas odprawy celnej. Dlatego pamiętaj, że stosowanie się do wytycznych i norm przewoźników umożliwia ekspresowe dostarczenie twojej paczki do Zimbabwe.

Poznaj Zimbabwe!

Zimbabwe, oficjalnie Republika Zimbabwe, znajduje się w południowej części Afryki. Graniczy z Botswaną, Mozambikiem, RPA i Zambią. Państwo liczy około 15 milionów mieszkańców, a jego powierzchnia to niecałe 400 tysięcy kilometrów kwadratowych. Stolica znajduje się w Harare. Z racji tego, że Zimbabwe było kolonią brytyjską, język urzędowy stanowi tam angielski. Na miejscu obowiązującą walutą jest dolar amerykański.

Procedura odprawy celnej

Paczka do Zimbabwe, tak jak każda przesyłka międzynarodowa podlega odprawie celnej. Aby proces ten przebiegł sprawnie i szybko uzupełnij formularz nadawczy zgodnie z naszymi zaleceniami. Nie podawaj informacji ogólnych. Powinieneś szczegółowo opisać wysyłane produkty, ich ilość, pomiary oraz wartość wyrażoną w odpowiedniej walucie. Nazwę produktów podaj także w języku angielskim. Przydatne będzie również podanie kodu celnego twoich przedmiotów, jeśli go znasz. Pamiętaj, że może zostać naliczona opłata celna za twoją paczkę. AlleKurier nie ma wpływu na jej wysokość. Dlatego poinformuj odbiorcę przesyłki o możliwej konieczność opłacenia cła.

Paczka do Zimbabwe - FAQ

Ile kosztuje paczka do Zimbabwe?

Ile idzie paczka do Zimbabwe?

Co mogę wysłać do Zimbabwe?

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto