Paczka do Etiopii

Broker kurierski AlleKurier umożliwia porównanie ofert najlepszych międzynarodowych przewoźników gwarantując przy tym najlepsze ceny na rynku. Nasi kurierzy bezpiecznie i szybko dostarczą twoją paczkę do Etiopii. Sprawdź wymiary twojej przesyłki i wyceń ją indywidualnie za pomocą naszej prostej w obsłudze wyceniarki już teraz!

Szybka dostawa paczki do Etiopii

Wysyłka paczek do Afryki nigdy nie była tak szybka! Oferujemy transport twojej paczki drogą powietrzną, dzięki czemu możliwie najszybciej trafi do odbiorcy. Szacowany czas doręczenia to od trzech do pięciu dni roboczych. Czas ten jednak może się wydłużyć. Niestety często przyczyny nie zależą od nas. Jednak ty możesz zrobić kilka rzeczy, które usprawnią transport przesyłki. Odpowiednio zapakuj paczkę kierując się wskazówkami zawartymi na naszej stronie oraz w regulaminie przewoźnika. Paczka zakwalifikowana jako standardowa jest sortowana automatycznie, a to przebiega bardzo szybko. Dodatkowo prawidłowy i szczegółowy opisa zawartości przesyłki zdecydowanie zapobiegnie wydłużeniu odprawy celnej na granicy. Warto wiedzieć, że masz także możliwość ubezpieczyć swoją przesyłkę. Chociaż transport samolotem, jakby nie było, że jest  bardzo szybki to jeszcze najbezpieczniejszy!

Weź pod uwagę fakt, że transport przesyłki może zostać opóźniony ze względu na odprawę celną na granicy. Wyślij paczkę odpowiednio wcześniej, aby dotarła na czas.

Paczka do Etiopii tanio? Proszę bardzo!

AlleKurier jako broker kurierski prezentuje oferty znanych przewoźników międzynarodowych. Oferty te często są tańsze niż na stronach firm kurierskich. Z nami masz szansę wysłać swoją paczkę do Etiopii nawet 70% taniej! Oprócz tego, zdradzimy ci, jak uniknąć niechcianych dodatkowych kosztów związanych z wysyłką. Przede wszystkim bardzo dokładnie dokonaj pomiarów paczki. Jeżeli nie będą się one zgadzały, gdy paczka zostanie ponownie zmierzona w magazynie kurierskim, może zostać zażądana dopłata. Wtedy wysyłka paczki zostanie wstrzymana do uregulowania płatności. Poinformuj również odbiorcę przesyłki o możliwej konieczności zapłaty za cło z jego strony. Jeżeli odmówi on uiszczenia tej płatności to przesyłka zostanie zwrócona do Polski. A koszty ponownego transportu i opłaty celnej poniesie nadawca.

Poznaj Etiopię!

Oficjalnie Federalna Demokratyczna Republika Etiopii(dawniej Abisynia) położona jest we wschodniej części Afryki, w tzw. Rogu Afryki. Graniczy z Kenią, Dżibuti, Sudanem, Somalią i Erytreą. Kraj ten ma ponad milion kilometrów kwadratowych powierzchni, a zamieszkuje go około 110 milionów ludzi. Stolica mieści się w Addis Abeba, a język urzędowy stanowi amharski. Obowiązującą walutą jest birr.

Jak spakować paczkę do Etiopii?

Istnieje kilka ważnych wytycznych dotyczących pakowania twojej przesyłki. Zastosowanie się do nich powoduje zakwalifikowanie paczki jako standardową. A to przyczynia się do przyspieszenia transportu i ograniczenia dodatkowych opłat. Dlatego też spakuj swoje przedmioty do zwykłego, kartonowego pudełka. Wolne przestrzenie wypełnij np. folią bąbelkową. Zamknij pudełko i zaklej taśmą klejącą tak, aby się nie otworzyło w trakcie transportu. Nie owijaj paczki folią stretch ani nie dołączaj do niej innych przesyłek. Jedyne co powinieneś umieścić na kartonie to list przewozowy. Wyślemy ci go po opłaceniu zamówienia. Wydrukuj go we własnym zakresie i naklej w widocznym miejscu. Teraz twoja paczka jest gotowa, aby ją wysłać.

Odprawa celna - ważne informacje

Twoja paczka do Etiopii będzie podlegała procedurze odprawy celnej na granicy. Z tego powodu konieczne jest dopełnienie pewnych formalności. Oprócz zwykłego listu przewozowego potrzebna jest faktura pro forma oraz deklaracja pełnomocnictwa dla kuriera. Ale nic się nie martw! Wygenerujemy te dokumenty za ciebie. Wystarczy, że uzupełnisz prosty i przejrzysty formularz nadawczy. Wyświetli się on pod wybraną przez ciebie ofertą przewoźnika. Postępuj zgodnie ze wskazówkami obok okienek. Zadbaj o dokładność i poprawność podawanych danych. Ma to duże znaczenie dla szybkiego i sprawnego przebiegu odprawy.

Paczka do Etiopii - FAQ

Ile idzie paczka do Etiopii?

Ile kosztuje paczka do Etiopii?

Co można wysłać kurierem do Etiopii?

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto