Paczki do Szwajcarii

Chcesz nadać paczkę do Szwajcarii? Możesz to zrobić bez wychodzenia z domu za pomocą strony AlleKurier.pl. To właśnie u nas znajdziesz tanie przesyłki kurierskie! Kliknij niżej, aby poznać koszt wysyłki.

Zamów kuriera po odbiór paczki do Szwajcarii na tej stronie: https://allekurier.pl/nadaj lub kliknij w przycisk poniżej:

Paczki do Szwajcarii – jak wysłać?

Jak najlepiej wysłać paczki do Szwajcarii lub innego państwa na świecie? Możliwości jest kilka, ale tą najbardziej komfortową okazują się usługi kurierskie. Kurier to, obiektywnie mówiąc, najszybszy i najtańszy sposób na to, by wysyłać paczki do Szwajcarii lub innych egzotycznych państw. Klienci mogą tak wybierać opcje wysyłki kurierskiej, by ta była jak najlepiej dostosowana do ich faktycznych potrzeb i oczekiwań, również finansowych.

A jakie przesyłki do Szwajcarii można nadać za pomocą usług kurierskich? Mogą to być różnego rodzaju listy, dokumenty, standardowe paczki wysyłane przez firmy i osoby prywatne, ale też przesyłki ponadgabarytowe, które najczęściej wymagają wysłania na palecie. Jak widać, gabaryty nie są tu praktycznie żadnym ograniczeniem, czego często nie można powiedzieć o konkurencyjnych spedytorach.

Należy jeszcze zaznaczyć, że kurier do Szwajcarii cieszy się popularnością i zaufaniem konsumentów nie tylko z powodu atrakcyjnych cen i krótkiego czasu realizacji zleceń. Usługi kurierskie to także rzetelność, profesjonalizm oraz wygoda. Klient nie musi nawet wychodzić z domu, by nadać przesyłkę – robi to online, a kurier osobiście przyjeżdża odebrać od niego list lub paczkę. Warto wspomnieć także o tym, że nie istnieją ograniczenia terytorialne w przypadku przesyłek zagranicznych – oznacza to, że paczka może dotrzeć tak samo do odbiorcy mieszkającego w dużym szwajcarskim mieście, jak np. Zurych, Genewa, Bazylea, Lozanna, Berno, Winterthur, jak i w maleńkiej, prowincjonalnej miejscowości, znacznie oddalonej od strategicznych miast.

Bezpieczna wysyłka do Szwajcarii

Ponieważ usługi kurierskie są wykonywane z pełnym profesjonalizmem, spedytorzy dokładają największych starań, by każda przesyłka dotarła do odbiorcy nie tylko szybko, ale i bezpiecznie. Niestety, są sytuacje, na które kurierzy wpływu nie mają, dlatego warto, by klient również zadbał o odpowiednie bezpieczeństwo wysyłanej paczki. Pod tym względem należy zwrócić uwagę na dwa aspekty przesyłki – na to, jak jest ona zabezpieczona przed uszkodzeniami, a także na jej ubezpieczenie.

Z Polski do Szwajcarii jest blisko półtora tysiąca kilometrów. Jest to długi dystans, podczas którego paczki są narażone na różnego rodzaju wstrząsy, a nawet uderzenia. Dlatego należy tak zapakować przesyłki, by były one odpowiednio zamortyzowane. A można uzyskać taki efekt w bardzo prosty sposób. Przede wszystkim zapomnijmy o opakowaniach, które są miękkie, przez co łatwo uginają się pod najmniejszym naciskiem. Wybierajmy jedynie sztywne, kartonowe opakowania – pudełka i koperty. Ich wolną przestrzeń należy dodatkowo wypełnić jednym z następujących materiałów – styropianem, pianką, gąbką, papierem. Dzięki temu zawartość pudełka nie będzie się przemieszczała. Kolejnym zabezpieczeniem, o którym warto pomyśleć, jest folia bąbelkowa. Świetnie sprawdzi się ona do ochrony delikatnych przedmiotów przed różnego rodzaju uszkodzeniami – złamaniem, stłuczeniem, zarysowaniem itp. Nie zapomnijmy także o tym, by karton został dokładnie i kilkukrotnie owinięty szeroką i mocną taśmą klejącą. Przydatna może okazać się również karteczka z ostrzeżeniem „Uwaga! Szkło”. Ta informacja powinna być podana w różnych językach.

Mamy już właściwie przygotowaną paczkę – teraz więc musimy zadbać o to, by ją ubezpieczyć. Dzięki temu otrzymamy odszkodowanie finansowe w sytuacji, gdy jednak ta ulegnie uszkodzeniu lub się zgubi. Często w przypadku przesyłek zagranicznych ubezpieczenie jest opcją obowiązkową – jeśli tak nie jest, nie warto z niego rezygnować. Nie da się wskazać precyzyjnie, jakie są koszty związane z wykupem ubezpieczenia, gdyż jego cena zależy od deklarowanej przez nadawcę wartości paczki. Warunkiem otrzymania rekompensaty finansowej w przypadku uszkodzenia paczki jest jej otwarcie (przez odbiorcę) w obecności kuriera. Zanim pokwitujemy odbiór przesyłki, sprawdźmy, czy wszystko z nią w porządku.

Jeśli zauważymy, że coś jest nie tak, wówczas kurier sporządzi specjalny protokół reklamacyjny, który będzie podstawą do wypłacenia rekompensaty po zakończeniu całego procesu reklamacyjnego.

Tania paczka do Szwajcarii a przepisy celne

Paczki wysyłane za granicę – nie tylko przesyłka do Szwecji, ale też paczka do Izraela, czy San Marino – muszą mieć zawartość zgodną z przepisami celnymi, zwłaszcza tymi obowiązującymi w kraju docelowym. Szwajcaria nie należy do krajów Unii Europejskiej, a więc trzeba liczyć się z tym, że tamtejszy Urząd Celny może dokładnie skontrolować zawartość paczki, a ponadto w niektórych sytuacjach konieczne okaże się uiszczenie opłaty celnej. Przyjrzyjmy się więc temu, czego można się spodziewać, nadając przesyłki kurierskie do Szwajcarii.

Same przepisy celne są zbliżone do tych obowiązujących w Unii Europejskiej. Nie można wwozić do Szwajcarii narkotyków, broni oraz substancji i materiałów zagrażających życiu oraz zdrowiu. Zwracajmy baczną uwagę na obecność noży, paralizatorów, rozpylaczy, pałek i podobnych przedmiotów. Jeśli te znajdą się w przesyłce, będzie trzeba zapłacić wysoką grzywnę (kilkaset franków). Na granicy szwajcarskiej nie ma ograniczeń, jeśli chodzi o ilość wwożonej gotówki, jednak różnego rodzaju ograniczenia dotyczą przewozu zwierząt, roślin, leków, wyrobów alkoholowych i tytoniowych. Opłatę celną trzeba zapłacić za przedmioty w ilości większej niż do osobistego użytku.

Jak najtaniej wysłać paczkę do Szwajcarii?

O tym, że koszty usług kurierskich są konkurencyjnie niskie, już pisaliśmy. Trudno jednak odpowiedzieć precyzyjnie na pytanie, ile kosztuje paczka do Szwajcarii. Ta wartość jest bowiem uzależniona od kilku czynników. Jeśli więc chcemy spróbować zaoszczędzić trochę na wysyłce, musimy poznać, o jakie to czynniki chodzi.

Przede wszystkim koszt usługi kurierskiej zależy od tego, jakim środkiem transportu przesyłki docierają do państwa docelowego - a więc od tego, ile idzie paczka do Szwajcarii. Możliwości są dwie. Tańsza, ale i jednocześnie dłuższa, to dowóz przesyłek drogą lądową. W takim wypadku adresat czeka na przesyłkę około tygodnia. Więcej trzeba będzie zapłacić za dostawę drogą lotniczą, w której przesyłki trafiają do Szwajcarii samolotem i dopiero tam są przeniesione do samochodów dostawczych, które rozwiozą paczki i listy po adresatach. A ci otrzymają swoje przesyłki nawet następnego dnia, licząc od nadania.

Drugim istotnym elementem wpływającym na koszt usługi kurierskiej są gabaryty przesyłki, a więc jej wymiary oraz wagę. Najtańszy do nadania będzie list. A to oznacza, by – jeśli jest taka możliwość – próbować pakować niewielkie, ale też lekkie, przedmioty do koperty i tym samym spróbować nadać je jako list. Jeśli już jednak nasza przesyłka musi mieć status paczki, postarajmy się zapakować ją w jak najmniejsze możliwe opakowanie. Nie możemy za bardzo wpłynąć na jej wagę, ale karton o mniejszych wymiarach może sprawić, że przesyłka zostanie zaliczona do niższej, a więc i do tańszej, grupy gabarytowej. Koszty i gabaryty przesyłek dla poszczególnych grup można przeczytać w cenniku umieszczonym na stronie internetowej firmy kurierskiej.

Jak nadać paczkę do Szwajcarii?

Wspominaliśmy już o tym, że wygodna procedura jest jednym z największych atutów przesyłek kurierskich, również tych do Szwajcarii. Proces nadania odbywa się przez Internet i nie zabiera więcej niż dziesięć minut. Klient musi jedynie wejść na stronę internetową firmy kurierskiej. Tam trzeba podać z jednej strony dane osobowe, kontaktowe i adresowe swoje oraz odbiorcy, a z drugiej strony – informacje dotyczące przesyłki do Szwajcarii, a więc gabaryty (ciężar i wymiary) paczki, jej przybliżoną wartość i opcje wysyłki, z których chce się skorzystać.

Gdy klient już opłaci przesyłkę, otrzymuje na podanego e-maila Międzynarodowy List Przewozowy. To dzięki temu dokumentowi paczka będzie mogła dotrzeć aż do Szwajcarii, by następnie trafić pod właściwy adres nadawcy. Co więcej, za pomocą numeru Międzynarodowego Listu Przewozowego i nadawca, i odbiorca mogą śledzić, na jakim etapie realizacji zlecenia aktualnie znajduje się dana przesyłka.

Paczki do Szwajcarii - FAQ

Ile idzie paczka do Szwajcarii?

Ile może ważyć paczka do Szwajcarii?

Jak nadać paczkę do Szwajcarii bez wychodzenia z domu?

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto