Paczka do Korei Południowej

Korea Południowa jest krajem oddalonym od Polski o tysiące kilometrów. Może więc wydawać się, że nadanie tam przesyłki – listu czy paczki – jest problematyczne i jedyne opcje, jakie mamy do wyboru to drogie usługi przewozowe oraz tradycyjna droga pocztowa. Na szczęście istnieje jeszcze jedna możliwość – najtańsza, najszybsza, po prostu najlepsza spośród wszystkich – czyli zagraniczne usługi kurierskie. Mogą korzystać z nich zarówno osoby prywatne, wysyłające niewielkie paczki, jak i firmy zainteresowane eksportem swoich produktów na teren Korei Południowej. Tanie przesyłki kurierskie? Z AlleKurier to możliwe!

Zamów kuriera po odbiór paczki do Korei Południowej na tej stronie: https://allekurier.pl/nadaj lub poniżej.

Paczki do Korei Południowej – co wolno wysyłać?

Przygotowując przesyłkę do Korei Południowej, koniecznie trzeba zadbać o to, by jej zawartość nie była sprzeczna z tamtejszymi przepisami celnymi. Będzie ona musiała bowiem przejść kontrolę wykonaną przez urząd celny i w razie jakichkolwiek problemów związanych z przemytem produktów zakazanych lub z niedostosowaniem się do innych ograniczeń mogą pojawić się sankcje – nawet wysokie kary grzywny oraz kara pozbawienia wolności.

W przypadku paczek do Korei Południowej należy bezwzględnie pamiętać o tym, że zakazane jest umieszczanie w nich jakichkolwiek produktów rolnych oraz spożywczych. Oczywiście zakazane są także takie produkty, jak broń, amunicja, narkotyki, materiały wybuchowe, trucizny, materiały łatwopalne itp. Zwykle także kurier nie pozwala na to, by w formie paczki wysyłane były gotowe bagaże, nie zezwala też na umieszczanie przedmiotów przedstawiających dużą wartość materialną, czyli dzieł sztuki, antyków, cennej biżuterii, złota itp.

W przypadku niedostosowania się do regulaminu firmy trzeba liczyć się z tym, że kurier nie przyjmie zlecenia, a jeśli złamanie zasad wyjdzie na jaw w trakcie realizacji usługi, wówczas przesyłka zostaje wycofana bez zwrotu poniesionych wcześniej kosztów za nadanie paczki.

Paczka do Korei Południowej

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, z usług kurierskich mogą korzystać także firmy zainteresowane tanim, szybkim, ale i przede wszystkim solidnie wykonanym eksportem swoich towarów do Korei Południowej. Firma kurierska, wśród usług której znajduje się taka spedycja, wykonuje tego typu usługi na palecie, dzięki czemu nie istnieją praktycznie żadne ograniczenia gabarytowe przesyłek. Trzeba zaznaczyć, że tego typu wysyłka do Korei Południowej podlega nieco innymi zasadom. Posiadając odpowiednie umowy i pozwolenia można przesłać w ten sposób także produkty zakazane, takie jak żywność, oraz z pominięciem ograniczeń ilościowych, dotyczących np. wyrobów alkoholowych.

Każda firma, która pragnie eksportować swój towar za pośrednictwem kuriera, chciałaby, by ten okazał się rzetelnym i solidnym parterem w biznesie, choćby dlatego, że sprawne działania mogą zaowocować stałą współpracą, która z kolei może przełożyć się na bardziej atrakcyjne warunki, w tym finansowe (koszty tego typu usług są zwykle wyceniane indywidualnie dla każdego klienta). Dobrze wybrany spedytor pomoże nie tylko w transporcie produktów z Polski do Korei Południowej, ale także zajmie się szerzej rozumianą logistyką firmy.

Tania paczka do Korei Południowej – jak wysłać?

Wysyłając paczkę z Polski do Korei Południowej z pewnością niejedna osoba ma obawy, czy dojdzie ona do odbiorcy bezpiecznie i w całości. W końcu trasa oddzielająca te dwa, położone na innych kontynentach, kraje jest bardzo długa i charakteryzuje się różnymi warunkami drogowymi. Na bezpieczeństwo takiej usługi mają wpływ trzy czynniki, spośród których klient może zadecydować o dwóch – o właściwym spakowaniu przesyłki oraz o jej ubezpieczeniu. Trzeci czynnik to działania kuriera, ale tu możemy mieć pewność, że ten będzie się bardzo starał, by każda przesyłka dotarła do adresata bez najmniejszych problemów.

Jak powinny być właściwie zapakowane przesyłki kurierskie do Korei Południowej? Najważniejsze jest to, by wybierać jedynie sztywne opakowania – takie, które nie będą uginać się pod naciskiem. Dlatego też nie zaleca się korzystania z papieru pakownego ani z papierowych kopert, nawet tych bąbelkowych. Miękkie opakowania mogą albo się rozerwać, albo spowodować, że zawartość uszkodzi się od samego nacisku w wyniku wstrząsów i przypadkowych uderzeń. Najlepsze więc okazują się specjalne kartonowe koperty oraz pudła kartonowe (w przypadku sprzętu elektronicznego najlepiej wybierać te oryginalne, pochodzące prosto od producenta sprzętu).

Folia bąbelkowa z pewnością okaże się praktyczna dla dodatkowego zabezpieczenia przedmiotów delikatnych, np. szklanych, porcelanowych, a także takich które mogą się zarysować, połamać itp. Choć dobrym pomysłem może okazać się owinięcie folią bąbelkową każdego z przesyłanych w paczce przedmiotów. Aby jeszcze lepiej zamortyzować ewentualne wstrząsy i uderzenia, dobrze jest pozostałą wolną przestrzeń w opakowaniu wypełnić styropianem, papierem, pianką itp.

Ubezpieczenie przesyłki zagranicznej bardzo często jest opcją obligatoryjną dla każdego klienta. Jednak, by faktycznie mogło się ono przydać, trzeba pamiętać o dwóch rzeczach. Po pierwsze, jego wysokość zależy od zadeklarowanej wartości przesyłki – nie zaniżajmy jej. Po drugie, aby firma mogła wypłacić należne odszkodowanie, adresat musi otworzyć przesyłkę w obecności kuriera i wtedy też zgłosić ewentualne uszkodzenia zawartości paczki. Kurier wówczas sporządza specjalny protokół, który jest warunkiem koniecznym dla całej procedury reklamacyjnej.

Jak najtaniej wysłać paczkę do Korei Południowej?

Kurierskie przesyłki zagraniczne, zwłaszcza w tak odległe rejony jak Korea Południowa, są atrakcyjne cenowo w porównaniu z innymi drogami dostarczenia paczek. Jeśli jednak ktoś szuka precyzyjnej odpowiedzi, ile kosztuje paczka do Korei Południowej, musi wiedzieć, że taka nie istnieje, gdyż zlecenia wyceniane są indywidualnie. Ich koszt zależy między innymi od tego, czy klient ma do nadania list czy paczkę. A może klientem tym jest firma zainteresowana spedycją dużej partii towarów na palecie? Do tego należy uwzględnić także gabaryty przesyłki – im są one większe (chodzi tu o wymiary oraz ciężar paczki), tym większy jest koszt usługi kurierskiej.

Na cenę zlecenia ma wpływ także to, ile idzie paczka do Korei Południowej. Tu pojawiają się bowiem dwie drogi transportu. Pierwsza z nich jest tradycyjna, a zarazem wolniejsza i tym samym tańsza. W tym wypadku paczki jadą do kraju docelowego drogą lądową (paczka jest u odbiorcy po kilku tygodniach od nadania). Ale istnieje też możliwość drogi lotniczej. Przesyłki docierające do Korei Południowej samolotem są dużo szybsze (docierają do odbiorcy nawet w ciągu 3-4 dni), ale jednocześnie są one droższe.

Jak nadać paczkę do Korei Południowej?

Zagraniczne usługi kurierskie cieszą się popularnością także dlatego, że przy swojej atrakcyjnej cenie mogą dotrzeć w dowolne miejsce danego kraju. Odbiorca może więc mieszkać i w dużym mieście – w przypadku Korei Południowej może to być np. Seul, Pusan, Incheon, Daegu, Daejeon, Gwangju – i w maleńkiej, rzadko spotykanej na mapie, miejscowości.

Ale dla wielu osób największą zaletą usług kurierskich jest procedura nadania przesyłek, która odbywa się całkowicie online. Dzięki temu można zgłosić paczkę do wysłania we własnym domu, dowolnego dnia i o każdej godzinie, nawet w środku nocy, nie mówiąc już o świętach.

W tym celu wystarczy tylko podać wymiary paczki, jej ciężar, wybrane opcje wysyłki, a także dane osobowe, kontaktowe i adresowe swoje i adresata. Następnie klient będzie musiał wydrukować Międzynarodowy List Przewozowy – dokument niezbędny do tego, by paczka mogła dotrzeć do odbiorcy w Korei Południowej. Wszystko to zajmuje kilka minut, a kurier osobiście odbiera paczkę gotową do wysłania.

Paczka do Korei Południowej - FAQ

Jak szybko moja paczka dotrze do Korei Południowej?

Jak wysłać paczkę do Korei Południowej?

Czy konieczne będzie opłacenie cła?

Ile zapłacę za wysłanie paczki do Korei Południowej?

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto