Paczka na Filipiny

Jak wysłać paczkę na Filipiny? Potrzebny Ci będzie tani kurier! Najlepszą ofertę na przesyłki krajowe i zagraniczne znajdziesz w AlleKurier. Wysyłaj swoje paczki nawet 70% taniej! Szkoda, nie skorzystać! A jeśli potrzebujesz informacji o paczkach na Filipiny, koniecznie doczytaj nasz poradnik!

Zamów kuriera po odbiór paczki na Filipiny na tej stronie: https://allekurier.pl/nadaj lub poniżej.

Paczki na Filipiny – co można wysyłać?

Dlaczego coraz więcej ludzi decyduje się na wysyłkę listów i paczek za pośrednictwem firmy kurierskiej? Odpowiedź jest prosta i bardzo przekonywująca – takie usługi są szybkie, tanie, bezpieczne, wygodne oraz solidne. Klientów nie obowiązują ani długie kolejki, ani godziny otwarcia firmy – paczkę można zgłosić do wysłania w dowolnym momencie doby, także w święta.

Nadawca musi jednak pamiętać, że ma on nie tylko swoje prawa, ale i obowiązki. A te w największym stopniu dotyczą odpowiedniego przygotowania przesyłki, a dokładnie – jej zawartości. Nieważne, czy interesuje nas paczka do Szwecji oraz paczka do Portugalii i paczki do Anglii czy opisywane tu przesyłki na Filipiny – bez względu na kraj docelowy przesyłki muszą przejść przez granicę, gdzie mogą być narażone na kontrolę, a nawet na złożoną odprawę celną. Dlatego ważne jest, by nie umieszczać w paczce takich produktów, które nie są zgodne z przepisami celnymi obowiązującymi w danym państwie. A jak ta kwestia wygląda w przypadku przesyłek na Filipiny?

Dużym ułatwieniem jest to, że przepisy celne na Filipinach praktycznie nie odbiegają od tych powszechnie stosowanych wśród krajów europejskich. Oczywiście kategorycznie zabronione jest wwożenie na teren tego państwa narkotyków, materiałów o charakterze pornograficznym, broni i substancji niebezpiecznych, zagrażających życiu i zdrowiu. Ponadto istnieją pewne ograniczenia – najczęściej ilościowe – jeśli chodzi o takie produkty, jak wyroby tytoniowe, wyroby alkoholowe, zwierzęta (w tym domowe), rośliny, gotówka, ale też perfumy, aparaty fotograficzne i inny sprzęt elektroniczny, który może być wwożony tylko na użytek własny (w przeciwnym wypadku urząd celny będzie kazał opłacić cło).

Kurier na Filipiny posiada ponadto własny regulamin, który decyduje o tym, jakie produkty są zabronione w przesyłkach zagranicznych. Trzeba zaznaczyć, że na tej liście znajdują się nie tylko produkty kategorycznie zabronione przez przepisy celne, jak i te wymienione wyżej, podlegające ograniczeniom. Ponadto firma kurierska nie zgadza się także na przewóz leków, łatwo psujących się i o kończącym się terminie przydatności produktów spożywczych, dzieł sztuki, cennej biżuterii, klejnotów, kamieni szlachetnych antyków (i innych produktów o dużej wartości materialnej) oraz bagaży.

A jakie mogą być konsekwencje, jeśli wysyłka na Filipiny będzie zawierać niedozwoloną zawartość? Jeśli zostanie to wykryte podczas kontroli granicznej, wówczas konsekwencją mogą być kary grzywny, a nawet pozbawienia wolności. W innych wypadkach firma kurierska może po prostu wycofać zlecenie, nie zwracając przy tym nadawcy poniesionych wcześniej kosztów.

Tania paczka na Filipiny – bezpieczeństwo

Filipiny to państwo, które od Polski oddzielają tysiące kilometrów. A to oznacza, że przesyłki – a dokładnie ich zawartość – mimo ogromnych starań kuriera mogą zostać uszkodzone, a nawet zagubione (wszak procedura dostarczenia paczek w tak dalekie miejsca jest bardzo złożona). Takie przypadki zdarzają się oczywiście bardzo rzadko, jednak nie można ich wykluczyć. Na szczęście można odpowiednio zabezpieczyć się na taką przykrą ewentualność.

Po pierwsze, nadawca może – a nawet powinien – bezpiecznie zapakować przesyłkę. Do tego wystarczą sztywne, nie uginające się pod naciskiem, kartonowe pudła, szeroka taśma klejąca, folia bąbelkowa, którą owija się dokładnie każdy, zwłaszcza delikatny, przedmiot oraz styropian lub papier, za pomocą których można zamortyzować wstrząsy. Wystarczy wypełnić takim materiałem wolną przestrzeń w kartonie.

Po drugie, bezpiecznie przygotowaną paczkę należy ubezpieczyć na wypadek zgubienia i uszkodzenia. Wysokość tej opcji jest zależna od tego, jaką wartość przedstawia zawartość paczki. Wartość tę deklaruje nadawca jeszcze przed opłaceniem usługi kurierskiej. Zdarza się, że ubezpieczenie nie jest opcją obowiązkową, wtedy jednak nie warto z niego rezygnować.

Aby móc liczyć na odszkodowanie, przesyłki kurierskie na Filipiny muszą zostać otwarte przez odbiorcę na oczach kuriera. Wówczas w razie uszkodzenia kurier sporządza specjalny protokół reklamacyjny, który jest podstawą do dalszej procedury reklamacyjnej. O fakcie reklamacji należy powiadomić także firmę z Polski (partnerska firma z Filipin przejmuje od niej przesyłki, gdy te już dotrą do kraju docelowego).

Jak najtaniej wysłać paczkę na Filipiny?

Osoby zainteresowane usługami kurierskimi do omawianego tu kraju z pewnością są zainteresowane odpowiedzią na pytanie, ile kosztuje paczka na Filipiny. Niestety, nie da się udzielić tu jednej konkretnej odpowiedzi, gdyż koszt takiej usługi uzależniony jest od kilku czynników.

Przede wszystkim na wysokość ceny wpływ mają gabaryty przesyłki. Najtaniej można wysłać list, w przypadku paczki liczą się jej wymiary oraz ciężar. Na tę drugą wartość wpływu raczej nie mamy, jednak możemy postarać się spakować przesyłkę w jak najmniejsze pudełko. Warto przeanalizować dokładnie cennik standardowych usług firmy kurierskiej, który podaje koszty dla konkretnych grup.

Po drugie, nie bez znaczenia pozostaje to, ile idzie paczka na Filipiny. Osoby, dla których czas nie gra istotnej roli, a liczy się natomiast koszt usługi, przeznaczona jest opcja standardowa, czyli lądowo-wodna. Tu jednak trzeba liczyć się z tym, że odbiorca otrzyma przesyłkę nawet w ciągu 5-6 tygodni. Jeśli czas jest czynnikiem istotnym, można wybrać opcję droższą (ekspres) – czyli wysłanie paczki samolotem. Tutaj przesyłka dociera do celu zwykle w ciągu tygodnia.

Jak nadać paczkę na Filipiny?

Usługi realizowane przez firmy kurierskie są nie tylko najtańsze i najszybsze. Ich olbrzymim atutem jest także to, że można je nadać bez uciążliwego stania w kolejce, o dowolnej godzinie – nawet w środku nocy, jeśli w ciągu dnia nie mamy na to czasu. Co więcej, gdy wysyłamy paczkę zagraniczną – mamy tu na myśli nie tylko Filipiny, ale też paczki do Danii i każdego innego kraju – odbiorca może mieszkać w dowolnym miejscu, a więc – w przypadku Filipin - zarówno w dużym i strategicznym mieście, takim jak Manila (stolica państwa), Quezon City, Caloocan, Davao, Cebu, Antipolo, jak i w maleńkich miejscowościach, nawet tych najdalej położonych od dużych i liczących się gospodarczo miast.

Przyjrzyjmy się temu, jak wygląda proces wygodnego nadania paczki kurierskiej na Filipiny. Cała procedura nie zabiera więcej niż kilka minut, a wykonujemy ją nawet bez wychodzenia z domu, jeśli tylko posiadamy komputer z dostępem do Internetu. Musimy bowiem dostać się na stronę internetową wybranej firmy kurierskiej. Tam należy wykonać kilka szybkich i prostych kroków. Po pierwsze, musimy ustalić cenę usługi kurierskiej. W tym celu podajemy w specjalnym formularzu dane paczki, to znaczy jej wymiary, ciężar i wybrane przez nas opcje wysyłki. Jeśli wygenerowana w ten sposób cena nam odpowiada, wówczas musimy już tylko podać dane osobowe, adresowe i kontaktowe swoje oraz adresata mieszkającego na Filipinach, musimy też ustalić, którego dnia i w jakich godzinach kurier ma odebrać przesyłkę (tak! kurier osobiście przyjeżdża po zgłoszoną do wysłania przesyłkę), a także opłacić usługę, co można dokonać także szybko i przez Internet.

Gdy płatność zostanie zaksięgowana w systemie firmy kurierskiej, wówczas ta wysyła na podany przez nadawcę adres e-mailowy specjalny i bardzo ważny dokument, jakim jest Międzynarodowy List Przewozowy. Znajdują się na nim wszystkie najważniejsze informacje dotyczące przesyłki, nadawcy oraz odbiorcy. Jest on więc niezbędny do tego, by paczka mogła dotrzeć pod właściwy adres na Filipinach. Co więcej, ów Międzynarodowy List Przewozowy posiada swój unikalny numer, za pomocą którego można zidentyfikować swoją przesyłkę w systemie firmy kurierskiej, sprawdzając tym samym, na jakim etapie procesu dostarczania znajduje się ona w danym momencie. Śledzenie paczki jest możliwe zarówno przez nadawcę, jak i przez odbiorcę danej usługi kurierskiej. Międzynarodowy List Przewozowy potrzebny jest w trzech egzemplarzach – dla nadawcy (jako potwierdzenie zlecenia usługi), dla firmy kurierskiej oraz dla odbiorcy (egzemplarz ten umieszcza się na przesyłce).

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto