Wysyłka do Albanii - tania paczka kurierem | AlleKurier.pl

Wysyłka do Albanii - tania paczka kurierem | AlleKurier.pl

Paczki do Albanii

Eksport z Polski do Albanii to między innymi produkty przemysłu metalowego, ceramicznego czy elektromaszynowego. Nie da się ukryć, że dostawy z firm to tylko jedna gałąź działalności przewoźników. Poza ogromnymi ilościami towarów handlowych nadajemy też paczki, które są prezentem dla wujka mieszkającego w Tiranie, dokumentami dla wspólnika biznesowego lub zawierają zabawki dla siostrzenicy z Elbasan. Jak nadać paczkę do Albanii i ile to kosztuje? Ile idzie paczka do Albanii i co może się w niej znajdować?

Paczki do Albanii

Albania jest państwem kandydującym do UE. Jeśli zostanie członkiem Unii Europejskiej, zostanie włączona w obszar swobodnej wymiany handlowej. Obecnie jednak wszystkie paczki do Albanii muszą przejść przez odprawę celną. Opłaty związane z cłem i podatkiem zostaną doliczone do naszego rachunku za usługę transportową.

Aby przesyłki do Albanii bezproblemowo przeszły odprawę celną, powinny posiadać dołączone faktury. W przypadku wysyłania prezentu dla kogoś bliskiego, który nie stanowi towaru handlowego, drukujemy fakturę pro forma. W tym drugim przypadku obowiązkowo dołączamy fakturę handlową.

Przesyłki do Albanii

Aby nadać paczki do Albanii, musimy wypełnić list przewozowy. To dokument potwierdzający wysyłkę, dlatego nie warto wyrzucać go wkrótce po tym, jak kurier opuści nasze mieszkanie z paczką. W liście podajemy wymiary, wagę oraz sposób transportu przesyłki. Zaznaczmy, czy decydujemy się na opcję ekonomiczną, czy też zależy nam na czasie i wybieramy dostawę ekspresową. Zaznaczamy też opcje dodatkowego ubezpieczenia, jeśli mamy zamiar z niego skorzystać.

Firmy kurierskie oferują nam możliwość skorzystania z usługi śledzenia przesyłki oraz mogą poinformować nas o dostarczeniu jej do rąk adresata. Śledzenie odbywa się dzięki aplikacji na telefon lub za pośrednictwem Internetu na ekranie komputera. Widzimy, kiedy paczka opuściła Fier, minęła Berat lub dotarła do celu, którym jest Kawaja. Jest to przydatna funkcja, jeśli ustaliliśmy termin dostawy i chcemy sprawdzić skuteczność firmy przewozowej.

List przewozowy powinien tez zawierać opis zawartości przesyłki. Musi się on zgadzać z dołączoną do niej fakturą. Deklarujemy też wartość towaru, który przesyłamy. List przewozowy zawiera ponadto informacje o płatności za usługę. Jego wypełnienie możliwe jest za pośrednictwem sieci, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.

Kurier do Albanii

Przesyłki kurierskie do Albanii mogą zostać dostarczone na kilka sposobów. Jednym z nich jest door to door. Kurier odbiera paczkę pod wskazanym przez nas adresem i dostarcza ją odbiorcy w domu lub firmie, w zależności, jaki adres podamy w liście przewozowym. Jest to system dostawy paczek ważących do trzydziestu kilogramów. Korzystamy z niego zarówno podczas nadawania prezentów, jak też przesyłek handlowych.

Paczki do Albanii mogą być transportowane w systemie burta-burta. W tym przypadku kurier do Albanii transportuje przesyłki ciężkie. Odbiór odbywa się w miejscu, w które można swobodnie dojechać samochodem dostawczym. Również rozładunek ma miejsce w punkcie, z którego adresat będzie mógł samodzielnie wywieźć przesyłkę dalej. Kurier nie dostarcza paczki do samych drzwi.

System rampa-rampa towarzyszy zwykle przesyłkom handlowym. Odbiorca samodzielnie rozpakowuje transport. Do tego celu konieczne jest posiadanie chociażby wózka widłowego.

Wysyłka do Albanii

Pakowanie przesyłki powinno być uważne, aby podczas transportu nie uległa ona uszkodzeniu z naszej winy. Warto posiadać sztywny karton lub zamówić darmowe opakowanie tego typu w firmie kurierskiej, z której usług zdecydowaliśmy się skorzystać. Najlepszym sposobem na zabezpieczenie przedmiotów w pudełku jest zawinięcie każdego z nich w osobny papier czy materiał. Korzystnym rozwiązaniem jest też zastosowanie folii bąbelkowej. W ten sposób wszelkie uderzenia zostają zamortyzowane, a towar dociera na miejsce w nienaruszonym stanie.

Jeśli przesyłamy delikatne przedmioty, których przenoszenie wymaga specjalnej uwagi, warto oznaczyć karton naklejkami informującymi o tym, gdzie znajduje się dół, a gdzie góra opakowania. Ponadto dostępne są oznaczenia informujące o delikatnej zawartości, jak chociażby „uwaga szkło”. Kurier będzie postępował z naszą paczką jak należy, a odbiorca, który może nie spodziewać się prezentu, nie zniszczy go przez przypadek.

Podczas pakowania warto pamiętać o sztywnym kartonie. W przeciwnym razie nasza paczka przybierze nietypowe kształty i zostanie uznana za przesyłkę niestandardową. Utrudniony transport może oznaczać wyższą opłatę za usługę. Nie warto też zaniżać wagi czy podawać błędnych wymiarów przesyłki podczas wypełniania listu przewozowego. Możemy za to zostać obciążeni karą pieniężną.

Tania paczka do Albanii

Wysyłka do Albanii jest droższa niż przesyłki krajowe. Na rynku panuje jednak konkurencja, dlatego firmy przewozowe dostosowują ceny do oczekiwań klientów, a tania paczka do Albanii to koszt zaczynający się od około dwustu złotych. Biorąc pod uwagę odległość, nie jest to odstraszająca cena. (Chociaż np. paczki do Danii oraz paczki do Anglii i paczka do Niemiec są w podobnych cenach.)

Jeśli zastanawiamy się, z usług której firmy przewozowej skorzystać, warto sprawdzić cenniki w sieci. Porównamy w ten sposób oferty czołowych przewoźników i dowiemy się, który z nich oferuje usługi międzynarodowe. Sprawdzimy również, w jakim czasie nasza paczka może osiągnąć cel.

Przesyłki kurierskie do Albanii

Paczki do Albanii to nie tylko przesyłki lekkie i zapakowane z pudełka. Istnieje tez możliwość przygotowania większej i cięższej przesyłki. W tym celu musimy zaopatrzyć się w paletę. Europaletę nabywamy w odpowiednim punkcie sprzedaży lub kupujemy za pośrednictwem sieci. Wybieramy sposób dostawy burta-burta lub rampa-rampa. Podczas pakowania trzymamy się zasad dotyczących maksymalnej wagi palety. Pudełka, które na niej ustawiamy, nie mogą wystawać poza jej obrys. W przeciwnym razie możemy zostać obciążeni kosztami za przesyłkę niestandardową.

Ważne, aby poszczególne kartony lub inne pojemniki nie mogły rozpaść się podczas transportu. Ułożona konstrukcja musi być solidna i odpowiednio zamocowana, aby paleta dotarła na miejsce w nienaruszonym stanie.

Jak najtaniej wysłać paczkę do Albanii?

Jeśli nie wiemy, jak najtaniej wysłać paczkę do Albanii, wystarczy odwiedzić portal jednego z pośredników. Jest to propozycja dla osób, które rzadko nadają przesyłki i nie chcą podpisywać umowy z firmą kurierską. Ceny są dość atrakcyjne, ponieważ to pośrednik posiada umowę z przewoźnikiem i może wynegocjować odpowiednie stawki. Korzystanie z takich portali to zazwyczaj najtańszy sposób na nadanie paczki.

Ile kosztuje paczka do Albanii?

Ceny paczek to kilkaset złotych. Droższą usługą jest transport palet. Cennik usług znajdziemy na stronach firm kurierskich, a także na stronach pośredników. Możemy porównać sobie oferty i wybrać tę, która jest dla nas najkorzystniejsza.

To, ile kosztuje paczka do Albanii, zależy od jej wymiarów i wagi. Lekkie prezenty czy dokumenty będą nadane taniej niż cięższe kartony. Cennik zależy tez od wybranego przez nas czasu dostawy. Przesyłki ekspresowe są droższe.

Ile idzie paczka do Albanii?

Pilne przesyłki mogą znaleźć się w rękach odbiorcy nawet następnego dnia.(podobnie jak w przypadku paczki do Anglii) Wysyłka ekspresowa do Albanii jest droższa, ale bardzo szybka. Jeśli jednak nie zależy nam na czasie, to możemy skorzystać z opcji ekonomicznej. Paczka dotrze po kilku dniach, ale zapłacimy za nią mniej. To, gdzie aktualnie znajduje się nasza przesyłka, możemy obserwować dzięki usłudze śledzenia paczek.

Jak nadać paczkę do Albanii?

Nadawanie paczki jest bardzo proste, ponieważ wszelkie formalności możemy załatwić w Internecie. Wypełniamy list przewozowy i zamawiamy kuriera na wybrany przez nas dzień. Sprawdźmy, czy firma przewozowa oferuje dogodne dla nas formy płatności. Szybki przelew internetowy pozwala na przyspieszenie procedury.

Odbiór paczki wymaga jej właściwego zapakowania i zaopatrzenia w list przewozowy oraz fakturę potrzebną podczas odprawy celnej. O tym, kiedy przesyłka dotrze do rąk adresata, możemy zostać poinformowani drogą mailową lub smsem, czyli podobnie jak paczka do Grecji.

Wylogowanie po okresie nieaktywności

Podaj swoje dane aby zalogować się ponownie.

   Zapomniałem hasło

Porozmawiaj z nami