Paczka do Albanii

Paczki do Albanii? Tutaj niezbędny będzie tani kurier! Na szczęście przesyłki do Albanii możesz szybko i bezpiecznie wysłać z AlleKurier. Nie tylko dotrą one na czas do odbiorcy, lecz również zapłacisz nawet 70% mniej niż w przypadku wysyłki bezpośrednio kurierem. Co warto wiedzieć o paczkach wysyłanych do Albanii? Przekonaj się o tym z poniższego poradnika i wszystko stanie się jasne!

Zamów kuriera po odbiór paczki do Albanii na tej stronie: https://allekurier.pl/nadaj lub poniżej.

Paczki do Albanii - o czym warto wiedzieć?

Albania jest państwem kandydującym do UE. Jeśli zostanie członkiem Unii Europejskiej, zostanie włączona w obszar swobodnej wymiany handlowej. Obecnie jednak wszystkie paczki do Albanii muszą przejść przez odprawę celną. Opłaty związane z cłem i podatkiem są wliczone w koszt przesyłki dostępnej na AlleKurier.pl. Nie musisz już nic dodatkowo dopłacać!

Aby przesyłki do Albanii bezproblemowo przeszły odprawę celną, powinny posiadać dołączone faktury. W przypadku wysyłania prezentu dla kogoś bliskiego, który nie stanowi towaru handlowego, drukujemy fakturę pro forma. W tym drugim przypadku obowiązkowo dołączamy fakturę handlową.

Przesyłki do Albanii - jak nadać?

Nadanie paczki do Albanii to zaledwie kilka prostych kroków, które wykonasz bez żadnych problemów korzystając jedynie z Internetu. Od czego zacząć? Przede wszystkim musisz na stronie allekurier.pl wpisać parametry swojej przesyłki - wagę, wymiary, jak również kraj, do którego zamierzasz wysłać paczkę. W tym przypadku będzie to oczywiście paczka do Albanii. Kliknij przycisk wyceń przesyłkę i zapoznaj się z ofertami, które dostępne są dla zaznaczonych parametrów.

Kolejnym krokiem jest uzupełnienie formularza wysyłki. Tutaj umieszczamy dane dotyczące nadawcy oraz odbiorcy. Będą to m.in imię i nazwisko, adres zamieszkania, nr kontaktowe oraz adresy e-mail. W tym miejscu jest także możliwość zaznaczenia opcji dodatkowych jak chociażby ubezpieczenie przesyłki. Określ, w jakim dniu i godzinach, kurier powinien zjawić się u Ciebie po odbiór przesyłki.

Ostatni etap to opłacenie przesyłki. Możesz to zrobić wygodnie online, dzięki szybkim przelewom. Po uzyskaniu opłaty, na Twój adres e-mail zostanie przesłany międzynarodowy list przewozowy. Jest to ważny dokument, bez którego nie wyślemy paczki. Należy nakleić go na wierzch kartonu i sprawdzić wcześniej, czy wszystkie informacje na nim się znajdujące, są poprawne. Jeśli to zrobisz, pozostaje już tylko czekać, aż kurier przyjedzie zabrać przesyłkę!

Wysyłka do Albanii - jak zapakować?

Pakowanie przesyłki powinno być uważne, aby podczas transportu nie uległa ona uszkodzeniu z naszej winy. Warto posiadać sztywny karton, dobrze dopasowany do przedmiotów, które chcesz wysłać. Najlepszym sposobem na zabezpieczenie przedmiotów w pudełku jest zawinięcie każdego z nich w osobny papier czy materiał. Korzystnym rozwiązaniem jest też zastosowanie folii bąbelkowej. W ten sposób wszelkie uderzenia zostają zamortyzowane, a towar dociera na miejsce w nienaruszonym stanie.

Jeśli przesyłamy delikatne przedmioty, których przenoszenie wymaga specjalnej uwagi, warto oznaczyć karton naklejkami informującymi o tym, gdzie znajduje się dół, a gdzie góra opakowania. Ponadto dostępne są oznaczenia informujące o delikatnej zawartości, jak chociażby „uwaga szkło”. Kurier będzie postępował z naszą paczką jak należy, a odbiorca, który może nie spodziewać się prezentu, nie zniszczy go przez przypadek. Jest to jednak usługa dodatkowa płatna, za którą zostanie doliczona dodatkowa kwota do ceny przesyłki.

Podczas pakowania warto pamiętać o sztywnym kartonie. W przeciwnym razie nasza paczka przybierze nietypowe kształty i zostanie uznana za przesyłkę niestandardową. Utrudniony transport może oznaczać wyższą opłatę za usługę. Nie warto też zaniżać wagi czy podawać błędnych wymiarów przesyłki. Możemy za to zostać obciążeni karą pieniężną.

Tania paczka do Albanii - ile kosztuje?

Zamiast porównywać ceny przesyłek u poszczególnych firm kurierskich, warto skorzystać z brokera kurierskiego, takiego jak Allekurier. Dzięki temu oferty wszystkich firm przewozowych mamy w jednym miejscu i jesteśmy w stanie wybrać dla siebie najbardziej pasującą nam opcję. W przypadku paczki do Albanii, dostępne są przesyłki drogą lotniczą. Dzieje się tak ze względu na stosunkowo dużą odległość pomiędzy naszymi krajami. W związku z tym koszt przesyłki może być nieco większy. Nie są to jednak kwoty na tyle duże, by rezygnować z wysyłania przesyłek do krajów takich jak chociażby Albania. Paczki wyślesz nawet 70% taniej niż zamawiając kuriera bezpośrednio u przewoźników! Nie ma co zwlekać, nadaj paczkę już teraz i korzystaj z niskich cen!

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, paczki do Albanii realizowane są drogą lotniczą. Dzięki temu ich transport trwa zdecydowanie krócej, a odbiorca może szybciej cieszyć się z doręczonej przesyłki. Czas dostarczenia przesyłki zależny jest od tego, z jakiej firmy kurierskiej skorzystasz. Przesyłki do Albanii wysyłane za pośrednictwem AlleKurier, dostarczane są przez firmę UPS oraz usługę ekspresową AlleKurier. Szacowany czas doręczenia przesyłki przez kuriera UPS to od 2 do 5 dni roboczych. Wybierając z kolei usługę ekspresową od AlleKurier będą to 3 do 4 dni roboczych. Jest więc to naprawdę niedługo! W razie potrzeby przesyłkę możesz śledzić, by sprawdzić na jakim etapie znajduje się w danym momencie. Możemy jednak śmiało stwierdzić, że w tak krótkim czasie doręczenia, nie będzie takiej potrzeby!

Ile idzie paczka do Albanii?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, paczki do Albanii realizowane są drogą lotniczą. Dzięki temu ich transport trwa zdecydowanie krócej, a odbiorca może szybciej cieszyć się z doręczonej przesyłki. Czas dostarczenia przesyłki zależny jest od tego, z jakiej firmy kurierskiej skorzystasz.

Przesyłki do Albanii wysyłane za pośrednictwem AlleKurier, dostarczane są przez firmę UPS oraz usługę ekspresową AlleKurier. Szacowany czas doręczenia przesyłki przez kuriera UPS to od 2 do 5 dni roboczych. Wybierając z kolei usługę ekspresową od AlleKurier będą to 3 do 4 dni roboczych. Jest więc to naprawdę niedługo! W razie potrzeby przesyłkę możesz śledzić, by sprawdzić na jakim etapie znajduje się w danym momencie. Możemy jednak śmiało stwierdzić, że w tak krótkim czasie doręczenia, nie będzie takiej potrzeby!

Z AlleKurier możesz wysyłać nie tylko paczki do Albanii. Mamy doskonałą ofertę na przesyłki międzynarodowe nie tylko w UE, ale też do krajów poza Europą. Przekonaj się o tym. Wyceń przesyłkę już teraz i zobacz, jak niewiele będzie Cię kosztować!

Przesyłki do Albanii - FAQ

Czy mogę śledzić swoją paczkę?

Ile zapłacę za wysłanie paczki?

Ile czasu zajmie doręczenie przesyłki?

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto