Paczka do Serbii

Paczki do Serbii? To żaden problem! Z AlleKurier możesz wysłać tanie przesyłki za granicę! Przekonaj się jakie to proste - wyceń swoją przesyłkę! Nadaj paczkę nawet 70% taniej niż bezpośrednio na stronach przewoźników, a kurier odbierze od Ciebie paczkę z dowolnego miejsca - zarówno z domu, jak i z firmy. Co warto wiedzieć o przesyłkach do Francji? Sprawdź poniższy artykuł!

Zamów kuriera po odbiór paczki do Serbii na tej stronie: https://allekurier.pl/nadaj lub poniżej.

Przesyłka do Serbii - co warto wiedzieć?

Aby wysłać paczkę za granicę, można skorzystać z różnych możliwości. Jednak bezapelacyjnie najlepsze okazują się przesyłki do Serbii realizowane drogą kurierską. Za pomocą firmy kurierskiej można nadać przesyłkę w dowolne miejsce na świecie. A dlaczego kurier okazuje się najlepszym sposobem na nadanie przesyłki? Przede wszystkim takie usługi są najtańsze i najszybsze. Po drugie, cała procedura nadania paczki może odbyć się w domu nadawcy – bez kolejek i bez ściśle określonych godzin otwarcia.

Usługi kurierskie są ponadto bardzo elastyczne. Można tak dopasować usługę, by była ona jak najlepiej dostosowana do możliwości finansowych, oczekiwań czasowych, wysokości ubezpieczenia i innych istotnych kryteriów. Ponadto, w przypadku kuriera nie istnieją ograniczenia gabarytowe przesyłek – poza standardowymi listami i paczkami, można nadać tą drogą także towar przewożony na palecie, czyli tak zwane przesyłki ponadgabarytowe.

Paczka do Serbii – ubezpieczenie

Wszystkie przesyłki kurierskie, zwłaszcza te zagraniczne, które mają do pokonania trasę liczoną w tysiącach kilometrach, powinny być jak najbardziej bezpieczne. I nie chodzi tu tylko o właściwe i solidne zapakowanie paczki – choć oczywiście jest to bardzo ważna kwestia, która pozwala na to, by zawartość nie uległa uszkodzeniu. Firma kurierska zapewnia ze swojej strony zarówno profesjonalne podejście kuriera, który dokłada wszelkich starań, by paczki dotarły całe i nienaruszone, jak i ubezpieczenie, które w razie ewentualnych problemów (zagubienia lub uszkodzenia) gwarantuje finansową rekompensatę.

Trasa z Polski do Serbii wynosi blisko 1500 km. Do tego dochodzi kwestia jakości dróg, które nierzadko są w dość złym stanie. Dlatego też każda wysyłka do Serbii powinna zostać ubezpieczona, nawet w takim przypadku, kiedy opcja ta nie jest obowiązkowa. Aby ustalić wysokość ubezpieczenia, nadawca musi określić przybliżoną wartość przesyłki. Kolejną ważną kwestią jest to, by odbiorca przestrzegał procedury reklamacyjnej. Ta bowiem rozpoczyna się już na etapie odbioru paczki. Adresat musi ją otworzyć w obecności kuriera, najlepiej jeszcze przed podpisaniem jej odbioru. Wówczas należy sprawdzić, jaki jest stan zawartości paczki. Jeśli wszystko jest w porządku, należy po prostu pokwitować odbiór przesyłki i pożegnać się z kurierem. Jednak gdy ma miejsce uszkodzenie, kurier musi sporządzić bardzo ważny protokół, który stanie się podstawą do tego, by firma kurierska poprowadziła proces reklamacyjny. Ostatnią drobną kwestią, o którą trzeba zadbać, by ze swojej strony spełnić wszystkie elementy procedury reklamacyjnej, jest poinformowanie o fakcie sporządzenia protokołu reklamacyjnego także firmę z Polski, która dane zlecenie przyjmowała. Wszystko dlatego, że polska firma dowozi przesyłki z Polski do Serbii. Tam z kolei przejmuje je serbska firma partnerska, której zadaniem jest przesortowanie przesyłek na mniejsze rejony tego kraju, a następnie rozwiezienie ich pod drzwi odbiorców – w związku z tym ewentualny protokół reklamacyjny tworzy kurier z Serbii.

Co może zawierać tania paczka do Serbii?

Jeśli wysyłamy paczkę za granicę, musimy zdawać sobie sprawę z tego, że będzie musiała ona przejść odprawę celną. Szczegółowe kontrole i opłaty celne mają miejsce przede wszystkim wśród państw, które nie są członkami Unii Europejskiej, a do takich właśnie zalicza się Serbia. Dlatego też, gdy przygotowujemy paczkę do tego kraju, sprawdźmy dokładnie, czy szykowana przez nas zawartość jest zgodna z panującymi w Serbii przepisami prawnymi. Na szczęście te nie wydają się bardzo rygorystyczne i odbiegające od tych, które można zaobserwować w większości państw na świecie.

Zgodnie z serbskimi procedurami celnymi przesyłki kurierskie do Serbii nie mogą zawierać w sobie substancji i materiałów zagrażających życiu lub zdrowiu (trujących, wybuchowych, łatwopalnych, itp.), broni, amunicji, leków psychotropowych oraz, oczywiście, narkotyków. Jeśli chce się wwieźć na teren Serbii zwierzęta, rośliny (nawet sadzonki i nasiona), lekarstwa, wyroby alkoholowe, wyroby tytoniowe, produkty spożywcze lub gotówkę – trzeba liczyć się z tym, że te grupy produktów będą podlegały różnego rodzaju ograniczeniom, np. ilościowym. Jeśli chodzi o gotówkę, bardzo ważne jest to, by większą jej ilość (powyżej 10 tysięcy EUR) zadeklarować podczas kontroli celnej i otrzymać z tego faktu odpowiedni wpis. Jeśli nie będziemy mieć tego zaświadczenia podczas wywozu gotówki, ta może zostać skonfiskowana.

Przygotowując przesyłkę do Serbii, trzeba pamiętać o jeszcze jednej kwestii, a mianowicie o regulaminie firmy kurierskiej. Ten dokładnie określa, jakich paczek kurier nie przyjmie do realizacji. Obok wyżej wymienionych przedmiotów, zwykle znajdują się także bagaże, rzeczy wyjątkowo cenne, takie jak biżuteria, dzieła sztuki, a także produkty spożywcze o krótkiej dacie ważności oraz takie, które mogą się łatwo zepsuć w drodze z Polski do Serbii.

Jak najtaniej wysłać paczkę do Serbii?

O tym, że przesyłki kurierskie to najtańszy sposób na nadanie listu czy paczki w dowolne miejsce, już wspominaliśmy. A dokładnie ile kosztuje paczka do Serbii nadana drogą kurierską? Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie, są jednak pewne kwestie, które mają zasadniczy wpływ na koszt takiej usługi.

Największe znaczenie mają gabaryty paczki – wymiary oraz ciężar. Tu dominuje zasada – im mniejsza i lżejsza paczka, tym taniej. W przypadku przesyłek ponadgabarytowych cena ustalana jest indywidualnie.

Drugi bardzo ważny czynnik to środek transportu paczek. Można je nadać drogą lądową oraz lotniczą, czyli w opcji priorytetowej. Pierwsza z możliwości jest tańsza, ale jednocześnie dłuższa w realizacji.

Ile idzie paczka do Serbii?

Czas realizacji usługi kurierskiej zależy w największym stopniu od tego, jaką drogą nadawca chce dokonać wysyłki. Jak już wspomnieliśmy, do wyboru jest droga lądowa i opcja ekspres, czyli przesyłka docierająca do kraju docelowego samolotem. Oczywiście, szybsza będzie ta druga z opcji, gdyż nadawca może spodziewać się swojej przesyłki nawet w ciągu 2-3 dni. Sposób standardowy każe czekać na paczkę zwykle około tygodnia.

Pamiętajmy także, że na czas realizacji zlecenia kurierskiego wpływ ma także wewnętrzna organizacja firmy. Tu znaczenie ma magazynowanie oraz sortowanie, które odbywa się i w Polsce, gdzie paczki dzielone są na poszczególne kraje, i w Serbii, gdzie tamtejsza firma kurierska odbiera przesyłki i dzieli je na konkretne rewiry państwa.

Jak nadać paczkę do Serbii?

Nadając paczkę do Serbii, nie interesuje nas, czy odbiorca mieszka w maleńkiej, prowincjonalnej miejscowości, czy też w dużym mieście, jak np. Belgrad, Nowy Sad, Nisz, Kragujevac, Subotica czy Zrenjanin – kurier dotrze w każde miejsce tego państwa. A, co więcej, sam proces nadania przesyłki jest bardzo prosty i do tego szybki. Dotyczy to także sytuacji, gdy interesuje nas paczka do Portugalii, do RPA i innych państw.

Przesyłki kurierskie nadaje się całkowicie online, czyli za pomocą Internetu. Dzięki temu można tego dokonać o każdej godzinie, nawet w święta, i to bez wychodzenia z domu. Na stronie internetowej firmy kurierskiej wystarczy po prostu podać informacje dotyczące paczki – wymiary, wagę, oszacowaną wartość, konkretne opcje wysyłki – oraz dane nadawcy i odbiorcy, wśród których znajduje się imię i nazwisko, adres, numer telefonu i adres e-mailowy.

Gdy firma kurierska zaksięguje wykonaną płatność, wówczas wysyła ona na adres e-mailowy nadawcy Międzynarodowy List Przewozowy – dokument niezbędny do tego, by przesyłka mogła opuścić Polskę i dotrzeć do adresata w Serbii. Po wydrukowaniu tego dokumentu pozostaje już tylko czekanie na kuriera, który w określonym wcześniej terminie odbierze paczkę i przekaże ją do magazynu firmy.

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto