Paczka do Grecji

Paczka do Grecji? Nic trudnego! Wyślij ją dzięki AlleKurier! To najlepszy sposób na to, by szybko, skutecznie, tanio i solidnie wysłać paczkę z Polski do Grecji. Przekonaj się jak to zrobić krok po kroku, co jest niezbędne by nadać tanie przesyłki kurierskie do Grecji i jaki jest ich koszt. O wszystkim dowiesz się właśnie z tego poradnika, do którego przeczytania gorąco zachęcamy!

Zamów kuriera po odbiór paczki do Grecji na tej stronie: https://allekurier.pl/nadaj lub poniżej.

Paczka do Grecji – jak przygotować?

Paczka do Grecji nadawana drogą kurierską musi zostać odpowiednio przygotowana. Trzeba bowiem wiedzieć, że nie wszystkie przedmioty można sobie tak po prostu zapakować w karton i wysłać. Są pewne przepisy – zarówno unijne, jak i wewnętrzne, utworzone na potrzeby firm kurierskich – których należy przestrzegać. W przeciwnym wypadku paczka może zostać cofnięta, i to bez zwrotu poniesionych przez nadawcę kosztów. Mimo że w obrębie Unii Europejskiej, do której Grecja należy, procedura transportu międzynarodowego została uproszczona – między innymi przestał funkcjonować urząd celny – to nadal przewożenie pewnych grup towarowych jest surowo zabronione, a jego nieprzestrzeganie grozi poważnymi sankcjami finansowymi. Dlatego też w paczce do Grecji nie może znajdować się broń, narkotyki oraz substancje niebezpieczne (wybuchowe, żrące, łatwopalne, trujące).

Nie wolno wysyłać kurierem wyrobów tytoniowych, alkoholowych oraz zwierząt – mimo że prawo ogólnie zezwala na ich przewóz pod określonymi warunkami. Zwykle firmy kurierskie w swoich wewnętrznych regulaminach nie zgadzają się również na przewóz łatwo psującej się żywności, roślin i nasion, leków, bagaży oraz przedmiotów o dużej wartości (np. cennej biżuterii, antyków czy dzieł sztuki).

Gdy mamy pewność, że wszystko, co zamierzamy przesłać do Grecji, jest zgodne z regulaminem firmy kurierskiej, musimy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie przesyłki. Paczki są narażone na różne niedogodności, takie jak wstrząsy i uderzenia, w wyniku których zawartość przesyłek może ulec uszkodzeniu. Co prawda istnieje opcja ubezpieczenia paczki, ale chyba każdy wolałby, żeby jego przesyłka dotarła w całości. Dlatego warto korzystać z folii bąbelkowej, a nawet z takich metod, jak gazety, miękkie materiały czy nawet wata. Zapewnijmy również jak najmniej luzu rzeczom znajdującym się w kartonie. Co więcej, firmy kurierskie nie zezwalają na to, by łączyć ze sobą kilka opakowań bądź tak umieszczać przedmioty, by odstawały one od reszty.

Jak wysłać paczkę do Grecji?

Gdy paczka do Grecji jest już przygotowana, należy ją wysłać. Przesyłki kurierskie są dużo wygodniejsze w realizacji niż te pocztowe, gdyż cała procedura nadania może odbyć się bez konieczności wychodzenia z domu – online. Wszystko to jest proste, wygodne, a kurier po odbiór paczki przyjeżdża do domu szybko i bez dodatkowej opłaty. Jak to wygląda dokładnie?

Po pierwsze, nadawca musi zgłosić swoją paczkę, wypełniając odpowiedni formularz. Znajdziesz go na stronie allekurier.pl. W tym formularzu określa, kiedy chce, by jego paczka została odebrana z domu, jakie są właściwości paczki (czyli jej wymiary, waga oraz deklarowana wartość), a także dane swoje i odbiorcy (imię, nazwisko, e-mail, dokładny adres, numer telefonu).

Kolejny krok to wycena zlecenia – jeśli klientowi odpowiadają ustalone warunki, może uiścić należność także drogą internetową. Po zaksięgowaniu wpłaty klient otrzymuje na adres poczty elektronicznej specjalny międzynarodowy list przewozowy, który musi sprawdzić (czy zgadzają się umieszczone na nim dane osobowe nadawcy i odbiorcy), a następnie wydrukować i nakleić na paczkę. List ten będzie dostępny jeszcze w dwóch egzemplarzach – dla nadawcy, jak dowód nadania przesyłki oraz dla firmy kurierskiej.

Przesyłka do Grecji – ile kosztuje?

Standardowa paczka do Grecji wysyłana za pośrednictwem firmy kurierskiej jest zdecydowanie tańsza niż taka sama wysłana tradycyjną pocztą jest uzależniona od kilku kwestii.

Przede wszystkim koszt przesyłki do Grecji zależny jest od rodzaju oraz parametrów wysyłanej paczki. List jest tańszy niż przesyłka, jednak nie wszystkie przedmioty z racji swojego rozmiaru i ciężkości mogą zostać wysłane. Im większa i cięższa jest Twoja paczka, tym większa będzie cena przesyłki. Wysokość opłaty zależna jest także od miejsca, do którego ma dotrzeć przesyłka. Paczka, która wysyłana jest na znaczną odległość np. poza kraje Europejskie, będzie więcej kosztować niż przesyłka krajowa lub do państw UE.

Tanie przesyłki do Grecji znajdziesz jednak w AlleKurier! U nas za paczkę do Grecji możesz zapłacić nawet 70% mniej niż w przypadku przesyłki nadanej bezpośrednio u przewoźnika - to się opłaca!

Czy jeszcze jakieś czynniki mają wpływ na to, ile kosztuje paczka do Grecji? Na pewno więcej trzeba będzie zapłacić za opcję ekspres, dzięki której przesyłka dociera do klienta maksymalnie do 48 godzin – jest to przesyłka lotnicza. Paczki nadawane drogą lądową idą zwykle do 8 dni roboczych. Przesyłki nadawane do Aten – stolicy Grecji – Saloników, Patrasu, Heraklionu, Larisy czy Wolosu są zwykle szybciej realizowane niż paczki do mniejszych miast. W pierwszej kolejności są bowiem obsługiwane przez kurierów główne miasta z danego rewiru – tam znajdują się sortownie.

Przesyłka do Grecji – ubezpiecz paczkę

Ubezpieczenie paczki jest kolejnym czynnikiem, który nie pozostaje bez wpływu na ostateczną cenę usługi kurierskiej. W przypadku przesyłek krajowych ubezpieczenie zwykle jest kwestią dobrowolną. Często jednak przesyłki międzynarodowe są traktowane surowiej, przez co ubezpieczenie staje się opcją obowiązkową. Wysokość kwoty, jaką trzeba dopłacić za ubezpieczenie, jest obliczana na podstawie podanej przez nadawcę deklarowanej wartości przesyłki.

Oznacza to, że jeśli nie zależy nam na ubezpieczeniu, a przy tym chcemy nieco zaoszczędzić na wysyłce, możemy zaniżyć wartość przesyłki. To się oczywiście wiąże z pewnym ryzykiem. Jeśli z jakiegoś powodu coś się stanie z paczką – zostanie zagubiona lub jej zawartość ulegnie uszkodzeniu – wówczas należne odszkodowanie także będzie niższe. Dlatego warto zastanowić się nad tym, jak ważne w przypadku danej paczki może okazać się ubezpieczenie.

Mimo że kurierzy dokładają wszelkich starań, by przesyłki docierały do odbiorców w stanie nienaruszonym, to, jak wiadomo, w tak dalekim dystansie, jaki dzieli Polskę i Grecję, wiele może się przydarzyć. Jeśli zawartość paczki zostanie uszkodzona, a przesyłka była ubezpieczona, można zgłosić reklamację do firmy kurierskiej.

Paczka do Grecji - FAQ

Jak szybko moja paczka dotrze do Grecji?

Ile zapłacę za wysłanie paczki do Grecji?

Jak wysłać paczkę do Grecji?

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto