Paczka do Armenii

Paczka do Armenii? Z pewnością przyda się tani kurier, który bezpiecznie dostarczy ją do odbiorcy! A skoro o tanich przesyłkach mowa, to AlleKurier będzie tutaj najlepszym rozwiązaniem. Wysyłaj paczki do Armenii i nie tylko nawet 70% taniej niż bezpośrednio u przewoźników! W jaki sposób zamówić kuriera do Armenii? Zobacz poniższy poradnik i przekonaj się już teraz!

Zamów kuriera po odbiór paczki do Armenii na tej stronie: https://allekurier.pl/nadaj lub poniżej.

Paczki do Armenii – przepisy celne

Przesyłki z Polski do Armenii realizowane są każdego dnia. Osoby, które nie są zadowolone z cen oraz terminów ich realizacji oferowanych przez tradycyjne usługi pocztowe, mają jeszcze do dyspozycji usługi kurierskie, które są najtańsze, najbezpieczniejsze i najszybsze. Jednak zanim zdecydujemy się na to, by nadać paczki do Armenii drogą kurierską, musimy upewnić się, czy znajduje się w nich zawartość prawnie dozwolona. Pamiętajmy o tym, że przesyłki do Armenii będą musiały przejść przez taki organ jak tamtejszy urząd celny, a w przypadku wwożenia na teren tego kraju artykułów niedozwolonych trzeba liczyć się z karami, głównie pieniężnymi.

Dużym plusem jest to, że przepisy celne w Armenii nie są wyjątkowo surowe i praktycznie nie różnią się od tych ogólnie przyjętych na świecie. Nie ma żadnych ograniczeń, które regulowałyby ilość wwożonych i wywożonych stamtąd pieniędzy. Zabrania się natomiast umieszczania w przesyłkach do Armenii takich produktów, jak narkotyki, broń oraz substancje niebezpieczne, w tym trujące, wybuchowe i łatwopalne. Ograniczenia dotyczą natomiast lekarstw, zwierząt, roślin oraz wyrobów alkoholowych i tytoniowych. Warto zaznaczyć, że największe kary grożą za przewożenie narkotyków oraz substancji psychotropowych.

Ale przygotowując paczkę za granicę, należy pamiętać także o tym, że kurier do Armenii działa również zgodnie ze swoim wewnętrznym regulaminem, który jest bardziej restrykcyjny niż tamtejsze przepisy celne. Oznacza to, że te produkty, które są dozwolone pod określonymi warunkami w ogólnie nie mają prawa znaleźć się w paczce do Armenii. Co więcej, lista przedmiotów zakazanych jest jeszcze szersza. Znajdują się na niej także takie produkty, jak dzieła sztuki, antyki, klejnoty, cenna biżuteria i inne przedmioty przedstawiające dużą wartość materialną, a także bagaże, gotówka oraz produkty spożywcze – najczęściej te o krótkiej dacie przydatności oraz takie, które mogą się łatwo zepsuć. Takie przepisy wewnętrzne firmy kurierskiej mają na celu uniknięcie różnego rodzaju niedogodności i problemów na całej trasie, jaką kurier ma do pokonania z Polski do Armenii.

Wysyłka do Armenii paczek, w których znajdują się produkty niedozwolone, grozi wycofaniem ich z transportu, a ponadto nadawca nie otrzymuje z tego względu żadnego odszkodowania czy zwrotów poniesionych kosztów, bowiem nadanie paczki wiąże się z akceptacją regulaminu danej firmy kurierskiej.

Tania paczka do Armenii – ile idzie?

Przesyłki do Armenii dostępne są drogą lotniczą, co znacznie przyspiesza termin ich dostarczenia do odbiorcy. Przesyłka drogą lądową wędrowałaby znacznie dłużej, a to nie o to chodzi! W końcu zależy nam, by paczki dochodziły jak najszybciej i bez żadnych problemów. Dlatego właśnie przesyłka samolotem to najlepsze i najbardziej praktyczne rozwiązanie.

W AlleKurier przesyłki do Armenii realizuje firma kurierska UPS i jeśli zdecydujesz właśnie na tą ofertę, przesyłka dotrze do odbiorcy w Armenii w przeciągu około 3 do 5 dni roboczych. Drugą opcją jest usługa ekspresowa AlleKurier, z którą również możesz dostarczyć paczkę do Armenii w czasie od 3 do 5 dni roboczych. Jest to naprawdę niedługi okres oczekiwania. Jeśli więc musisz wysłać pilnie paczkę, to naprawdę warto skorzystać z AlleKurier!

Jak najtaniej wysłać paczkę do Armenii?

Paczki z Polski do Armenii nigdy nie będą mieć tak niskich cen, jak przesyłki kurierskie z Warszawy do Szczecina, czy z Lublina do Wrocławia. Niemniej jednak i tak są one atrakcyjne cenowo w porównaniu z tradycyjnymi usługami pocztowymi. Koszt przesyłek zależny jest od kilku czynników, o których za chwilę wspomnimy!

Szacując cenę, jaką trzeba uiścić, wysyłając paczki do Armenii, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim ich gabaryty, czyli – mówiąc ściślej – wagę oraz wymiary przesyłek. Zasada jest bowiem następująca – im większa i cięższa jest paczka, tym droższe jest jej nadanie. Brzmi to logicznie. W tym wszystkim należy uwzględnić również takie zjawisko, jak przesyłki ponadgabarytowe, czyli takie, których wymiary lub ciężar wykraczają poza standardową przesyłkę. Zwykle przesyłki ponadgabarytowe (zwane także niesortowanymi) są przewożone na palecie. Spedycja dotyczy zwykle firm eksportujących swoje produkty do Armenii, czasem też przeprowadzek do tego odległego kraju.

Najtaniej wyślesz paczkę do Armenii z AlleKurier. Dzięki nam nie musisz wchodzić na strony poszczególnych kurierów. Cenę za przesyłki wybranych firm kurierskich (które dla podanych przez Ciebie parametrów obsługują wysyłkę) znajdziesz w jednym miejscu. Łatwo więc porównasz, co bardziej Ci się opłaca i co najlepiej wybrać. Z nami zapłacisz za przesyłkę nawet 70% mniej niż w przypadku wysyłki bezpośrednio w firmie kurierskiej. To się opłaca!

Jak nadać paczkę do Armenii?

Mocną stroną zagranicznych przesyłek kurierskich jest to, że można nadać je w dowolne miejsce. Mówiąc o Armenii, odbiorca może mieszkać zarówno w jednym z głównych miast, jak np. Erywań (stolica tego państwa), Giumri, Wanadzor, Wagharszapat, Abowian, Kapan, jak i w małych prowincjach, które na mapach Armenii bywają nawet nieoznaczane. Ale dla wielu osób największą zaletą przesyłek kurierskich jest nie tyle cena, możliwości i szybkość realizacji zlecenia, jak wygoda. Trudno nie docenić faktu, że cały proces nadania przesyłki odbywa się bez konieczności wychodzenia z domu. Nadawca online (czyli za pomocą Internetu) zgłasza paczkę, płaci za usługę oraz rezerwuje termin jej odbioru przez kuriera, a ten osobiście przyjeżdża do domu nadawcy, by paczkę odebrać.

Zaledwie kilka kroków dzieli Cię od tego, by wygodnie wysłać paczkę z domu. Przede wszystkim zacznij od wpisania w wyceniarce AlleKurier informacji o swojej paczce. Należą do nich wymiary oraz waga przesyłki, jak również kraj, do którego zostanie ona wysłana. Wybierz przycisk wyceń przesyłkę. Po jego naciśnięciu wyświetlą się dostępne dla podanych parametrów firmy kurierskie, które mogą doręczyć zaplanowaną wysyłkę. Wybierz jedną z nich i przejdź do wypełnienia dalszej części formularza.

Uzupełnij pola formularzu o dane dotyczące nadawcy i odbiorcy paczki. Będą to informacje kontaktowe, adresowe oraz telefoniczne. Są one niezbędne, by przesyłka mogła właściwie dotrzeć na miejsce. Znajdziesz też tutaj do wyboru opcje dodatkowe jak np. ubezpieczenie przesyłki. Jeśli potrzebujesz, zaznacz właściwe okienko.

Możesz zaznaczyć również w jakim dniu i w jakim przedziale czasowym kurier powinien przyjechać po odbiór Twojej przesyłki. Dzięki temu, nie musisz przez cały dzień oczekiwać aż kurier pojawi się przed drzwiami. Na koniec opłać swoją przesyłkę online poprzez szybki przelew. Po umieszczeniu opłaty, na Twój adres e-mail zostanie wysłany międzynarodowy list przewozowy.

Międzynarodowy List Przewozowy należy umieścić w widocznym miejscu na paczce. Sprawdź przed jego naklejeniem, czy wszystkie dane na nim się znajdujące są poprawne. To gwarancja dostarczenia przesyłki pod odpowiedni adres!

Paczka do Armenii - FAQ

Ile zapłacę za paczkę do Armenii?

Ile idzie paczka do Armenii?

Co mogę wysłać w paczce?

Gdzie mogę wypełnić formalności?

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto