Paczka do Nowej Zelandii - tani kurier | AlleKurier.pl

Paczka do Nowej Zelandii - tani kurier | AlleKurier.pl

Dzięki AlleKurier.pl szybko nadasz paczkę lotniczo do Nowej Zelandii. Kliknij, aby poznać koszt transportu.

Paczka do Nowej Zelandii – usługi kurierskie

Choć być może niektórym osobom trudno w to uwierzyć, każdego dnia wychodzą z Polski setki, jeśli nie tysiące różnego rodzaju przesyłek zagranicznych do obcych krajów. Dużym zainteresowaniem cieszy się także paczka do Nowej Zelandii. Jest to kraj oddalony od Polski o tysiące kilometrów, co sprawia, że tradycyjne usługi pocztowe nie za bardzo sprawdzają się w dostarczaniu przesyłek, które okazują się nie tylko drogie, ale i powolne. Na szczęście istnieje takie rozwiązanie, jak przesyłki Nowa Zelandia realizowane przez firmę kurierską. Są one najszybsze, najtańsze – mówiąc krótko, najlepsze. Kurier odbiera paczkę bezpośrednio z domu nadawcy i dowozi ją pod drzwi odbiorcy nawet w tak dalekim kraju jak Nowa Zelandia. I nie ważne, czy adresat mieszka w jednym z głównych punktów tego kraju, czyli w takim mieście jak Wellington, Auckland, Christchurch, North Shore, Waitakere, Hamilton, czy też w maleńkiej miejscowości, której nawet nie oznacza się na mapie kraju.

Osoba zainteresowana wysłaniem paczki z Polski do Nowej Zelandii ma do dyspozycji wiele elastycznych możliwości, dzięki którym można oscylować między przesyłką najtańszą a najszybszą. Można bowiem nadać przesyłkę tradycyjną, czyli lądowo-morską lub też samolotem – jest to przesyłka priorytetowa, realizowana kurierem lotniczym.

Za pośrednictwem firmy kurierskiej można nadać list, paczkę, a nawet przesyłkę spedycyjną, czyli realizowaną na palecie. Z tej ostatniej opcji zwykle korzystają polskie firmy trudniące się eksportem swoich produktów do Nowej Zelandii.

Bezpieczne wysłanie paczki do Nowej Zelandii

Trasa z Polski do Nowej Zelandii jest długa i złożona, dlatego też mimo wielkiego profesjonalizmu firmy kurierskiej przesyłki są narażone na wstrząsy i uderzenia, a tym samym na uszkodzenie swojej zawartości. Nadawca powinien więc zadbać o to, by wysyłana przez niego paczka do Nowej Zelandii była jak najbezpieczniej przygotowana. A w tej kwestii bardzo ważne jest właściwe opakowanie oraz wykupienie dobrego ubezpieczenia przesyłki (podobnie zresztą jak w przypadku paczki do Szwajcarii, paczki do Tadżykistanu lub paczki do Tunezji).

Właściwe opakowanie to podstawa do tego, by zapewnić swojej przesyłce bezawaryjny transport. Przede wszystkim zapomnijmy o miękkich opakowaniach, nawet o kopertach bąbelkowych. Co prawda amortyzują one wstrząsy, ale jednocześnie są narażone na rozdarcie i tym samym na uszkodzenie zawartości. Jeśli chcemy umieścić coś w kopercie, wybierzmy taką specjalną kartonową. Paczki z kolei wysyłajmy w sztywnych kartonach i pudłach. Warto pamiętać o tym, zwłaszcza wysyłając książki i płyty, które chętnie po prostu owijamy papierem, a prawda jest taka, ze kanty mogą bardzo łatwo ów papier przeciąć. Sama folia bąbelkowa okaże się za to przydatna do zabezpieczenia poszczególnych przedmiotów. Warto owinąć w nią te rzeczy, które są delikatne i narażone na różnego rodzaju uszkodzenia.

Karton zawsze będzie większy niż jego zawartość. Aby spakowane przedmioty umieszczone były w środku stabilnie, warto wypełnić wolną przestrzeń materiałem, papierem, gazetami lub nawet watą. Z kolei styropian, gąbka oraz pianka świetnie sprawdzą się do zabezpieczenia różnego rodzaju urządzeń elektrycznych, które ponadto najlepiej jest przesyłać w oryginalnych opakowaniach. Oczywiście nie zapomnijmy też o tym, by dobrze – najlepiej kilkukrotnie – owinąć przesyłkę mocną taśmą klejącą. Dobrym pomysłem może też okazać się przymocowanie karteczki z ostrzeżeniem „Uwaga! Szkło” (w języku polskim i angielskim).

Jeśli zaś chodzi o ubezpieczenie przesyłki, to jest ono naliczane na podstawie jej wartości. Ta z kolei jest deklarowana przez nadawcę w trakcie nadawania zlecenia. Opcja ta gwarantuje odszkodowanie w przypadku uszkodzenia zawartości przesyłki, a także w przypadku jej ewentualnego zagubienia. By reklamacja mogła zostać uwzględniona, paczka musi zostać otwarta w obecności kuriera, który ją dostarczał. Ten, w razie problemów, ma za zadanie sporządzenie protokołu reklamacyjnego. W przypadku, gdy przedmiotem reklamacji jest paczka do Nowej Zelandii lub innego obcego państwa, procedura jest trochę dłuższa. Wszystko dlatego, że zleceniem zajmują się dwie partnerskie firmy – polska, która odbiera paczkę od nadawcy i dostarcza ją aż do Nowej Zelandii oraz tamtejsza. Tam bowiem zlecenie przejmuje kurier z Nowej Zelandii i dostarcza przesyłkę do adresata. W związku z tym protokół reklamacyjny tworzy kurier z Nowej Zelandii, a polską firmę trzeba osobiście poinformować o tym fakcie w jak najkrótszym czasie.

Co możemy wysłać w paczce do Nowej Zelandii

Nowa Zelandia jest krajem, który dość restrykcyjnie podchodzi do kwestii przepisów celnych. Dlatego też przygotowują przesyłkę do tego państwa, trzeba koniecznie zwrócić uwagę na to, czy nie znajdzie się w niej nic niedozwolonego.

Urząd celny w Nowej Zelandii charakteryzują bardzo surowe przepisy fitosanitarne. Zgodnie z nimi nie wolno wwieźć na teren tego państwa żywności w żadnej formie (ani świeżej, ani konserwowanej, ani nawet przetwarzanej). Pewne odstępstwa dotyczą jedynie słodyczy oraz produktów konserwowanych, jednak firmy kurierskie zwykle decydują się całkowicie wykluczyć tę grupę produktów z paczek do Nowej Zelandii. Jeśli jednak znajdzie się taka możliwość, trzeba pamiętać o tym, że żywność musi zostać zadeklarowana w trakcie odprawy celnej – w przeciwnym razie można zapłacić karę pieniężną przekraczającą 2 tysiące NZD (w niektórych przypadkach może dojść nawet do zakazu wjazdu na teren państwa).

Pozostałe przepisy celne są zbliżone do tych obowiązujących w Europie. Nie wolno wwozić narkotyków, broni, amunicji, substancji wybuchowych, łatwopalnych, trujących i innych niebezpiecznych. Ograniczenia dotyczą też wyrobów alkoholowych, tytoniowych, zwierząt, roślin oraz lekarstw.

Jak nadać paczkę do Nowej Zelandii

Kiedy mamy już przygotowaną paczkę – bezpieczną i zawierającą jedynie dozwolone produkty – pozostaje już tylko jej nadanie. A jest ono bardzo proste, a co najważniejsze, w stu procentach odbywa się online.

Przesyłkę do Nowej Zelandii nadajemy za pośrednictwem strony internetowej wybranej firmy kurierskiej. Nadawca zobligowany jest do tego, by podać potrzebne dane swoje oraz odbiorcy paczki. A koniecznie trzeba podać imię, nazwisko, adres zamieszkania i swój adres e-mailowy. Opcjonalnie można udostępnić także adres e-mailowy odbiorcy oraz kontaktowe numery telefonów, które z pewnością pomogą w sprawnej realizacji zlecenia. Poza informacjami osobowo-kontaktowymi trzeba podać parametry przesyłki – jej wymiary, ciężar oraz deklarowaną wartość. Jeśli chcemy skorzystać z opcji priorytet, to także należy zadeklarować ów wybór na tym etapie. Korzystając z symulatora wyceny, można dowiedzieć się np. ile kosztuje czy jak długo idzie przesyłka priorytetowa do Nowej Zelandii, co z pewnością pomoże w doborze przydatnych opcji. Następnie następuje wycena zlecenia. Gdy klient zapłaci za dostarczenie przesyłki, wówczas otrzyma na adres e-mailowy specjalny międzynarodowy list przewozowy. Należy go wydrukować w trzech egzemplarzach – dla siebie, dla kuriera oraz na paczkę. Jeśli nie ma możliwości druku, firma i tak poradzi sobie ze zleceniem, gdyż wszystkie potrzebne informacje znajdują się w systemie. Ponadto, za pomocą numeru listu przewozowego można śledzić drogę przesyłki do adresata.

Jak tanio wysłać paczkę do Nowej Zelandii

Przesyłki do Nowej Zelandii siłą rzeczy nie mogą być tak tanie jak listy i paczki krajowe, a nawet te adresowane do krajów europejskich. Dzieli je bowiem długa i trudna trasa. Można jednak postarać się, wysłać paczkę jak najtaniej, jeśli tylko będzie się miało świadomość tego, od czego zależy cena przesyłki.

Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że za szybkość się płaci. Paczka lotnicza (ekspres) może i dojdzie w tydzień, ale będzie sporo kosztować. Jeśli czas nie gra roli, wybierzmy opcję standardową. Paczka może iść 5 tygodni, ale będzie zdecydowanie tańsza. Kolejnym czynnikiem są gabaryty przesyłki – im większe, tym droższa usługa kurierska. Postarajmy się tak spakować paczkę, by zmieścić ją w jak najmniejszym kartonie, a jeśli się uda, włóżmy przedmiot do koperty i spróbujmy wysłać go jako list.

Wylogowanie po okresie nieaktywności

Podaj swoje dane aby zalogować się ponownie.

   Zapomniałem hasło

Porozmawiaj z nami