Paczka do Nowej Zelandii

Choć być może niektórym osobom trudno w to uwierzyć, każdego dnia wychodzą z Polski setki, jeśli nie tysiące różnego rodzaju przesyłek zagranicznych do obcych krajów. Dużym zainteresowaniem cieszy się także paczka do Nowej Zelandii. Jest to kraj oddalony od Polski o tysiące kilometrów, co sprawia, że tradycyjne usługi pocztowe nie za bardzo sprawdzają się w dostarczaniu przesyłek. Na szczęście w AlleKurier przesyłki kurierskie do Nowej Zelandii możesz zrealizować szybko, tanio i bezpiecznie! W jaki sposób można wysłać paczki do Nowej Zelandii? Sprawdź poniższy poradnik!

Zamów kuriera po odbiór paczki do Nowej Zelandii na tej stronie: https://allekurier.pl/nadaj lub poniżej.

Paczka do Nowej Zelandii – jak wysłać?

Osoba zainteresowana wysłaniem paczki z Polski do Nowej Zelandii ma do dyspozycji wiele elastycznych możliwości, dzięki którym można oscylować między przesyłką najtańszą a najszybszą. Można bowiem nadać przesyłkę tradycyjną, czyli lądowo-morską lub też samolotem – jest to przesyłka priorytetowa, realizowana kurierem lotniczym.

Za pośrednictwem firmy kurierskiej można nadać list, paczkę, a nawet przesyłkę spedycyjną, czyli realizowaną na palecie. Z tej ostatniej opcji zwykle korzystają polskie firmy trudniące się eksportem swoich produktów do Nowej Zelandii.

Paczki do Nowej Zelandii - jak pakować?

Trasa z Polski do Nowej Zelandii jest długa i złożona, dlatego też mimo wielkiego profesjonalizmu firmy kurierskiej przesyłki są narażone na wstrząsy i uderzenia, a tym samym na uszkodzenie swojej zawartości. Nadawca powinien więc zadbać o to, by wysyłana przez niego paczka do Nowej Zelandii była jak najbezpieczniej przygotowana. A w tej kwestii bardzo ważne jest właściwe opakowanie oraz wykupienie dobrego ubezpieczenia przesyłki.

Właściwe opakowanie to podstawa do tego, by zapewnić swojej przesyłce bezawaryjny transport. Przede wszystkim zapomnijmy o miękkich opakowaniach,nawet o kopertach bąbelkowych. Co prawda amortyzują one wstrząsy, ale jednocześnie są narażone na rozdarcie i tym samym na uszkodzenie zawartości. Jeśli chcemy umieścić coś w kopercie, wybierzmy taką specjalną kartonową. Paczki z kolei wysyłajmy w sztywnych kartonach i pudłach. Warto pamiętać o tym, zwłaszcza wysyłając książki i płyty, które chętnie po prostu owijamy papierem, a prawda jest taka, ze kanty mogą bardzo łatwo ów papier przeciąć. Sama folia bąbelkowa okaże się za to przydatna do zabezpieczenia poszczególnych przedmiotów. Warto owinąć w nią te rzeczy, które są delikatne i narażone na różnego rodzaju uszkodzenia.

Karton zawsze będzie większy niż jego zawartość. Aby spakowane przedmioty umieszczone były w środku stabilnie, warto wypełnić wolną przestrzeń materiałem, papierem, gazetami lub nawet watą. Z kolei styropian, gąbka oraz pianka świetnie sprawdzą się do zabezpieczenia różnego rodzaju urządzeń elektrycznych, które ponadto najlepiej jest przesyłać w oryginalnych opakowaniach. Oczywiście nie zapomnijmy też o tym, by dobrze – najlepiej kilkukrotnie – owinąć przesyłkę mocną taśmą klejącą.

Bezpieczne wysłanie paczki do Nowej Zelandii

Jeśli zaś chodzi o ubezpieczenie przesyłki, to jest ono naliczane na podstawie jej wartości. Ta z kolei jest deklarowana przez nadawcę w trakcie nadawania zlecenia. Opcja ta gwarantuje odszkodowanie w przypadku uszkodzenia zawartości przesyłki, a także w przypadku jej ewentualnego zagubienia.By reklamacja mogła zostać uwzględniona, paczka musi zostać otwarta w obecności kuriera, który ją dostarczał. Ten, w razie problemów, ma za zadanie sporządzenie protokołu reklamacyjnego. W przypadku, gdy przedmiotem reklamacji jest paczka do Nowej Zelandii lub innego obcego państwa, procedura jest trochę dłuższa.

Wszystko dlatego, że zleceniem zajmują się dwie partnerskie firmy – polska, która odbiera paczkę od nadawcy i dostarcza ją aż do Nowej Zelandii oraz tamtejsza. Tam bowiem zlecenie przejmuje kurier z Nowej Zelandii i dostarcza przesyłkę do adresata. W związku z tym protokół reklamacyjny tworzy kurier z Nowej Zelandii, a polską firmę trzeba osobiście poinformować o tym fakcie w jak najkrótszym czasie.

Co możemy wysłać w paczce do Nowej Zelandii?

Nowa Zelandia jest krajem, który dość restrykcyjnie podchodzi do kwestii przepisów celnych. Dlatego też przygotowują przesyłkę do tego państwa, trzeba koniecznie zwrócić uwagę na to, czy nie znajdzie się w niej nic niedozwolonego.

Urząd celny w Nowej Zelandii charakteryzują bardzo surowe przepisy fitosanitarne. Zgodnie z nimi nie wolno wwieźć na teren tego państwa żywności w żadnej formie (ani świeżej, ani konserwowanej, ani nawet przetwarzanej). Pewne odstępstwa dotyczą jedynie słodyczy oraz produktów konserwowanych, jednak firmy kurierskie zwykle decydują się całkowicie wykluczyć tę grupę produktów z paczek do Nowej Zelandii. Jeśli jednak znajdzie się taka możliwość, trzeba pamiętać o tym, że żywność musi zostać zadeklarowana w trakcie odprawy celnej – w przeciwnym razie można zapłacić karę pieniężną przekraczającą 2 tysiące NZD (w niektórych przypadkach może dojść nawet do zakazu wjazdu na teren państwa).

Pozostałe przepisy celne są zbliżone do tych obowiązujących w Europie. Nie wolno wwozić narkotyków, broni, amunicji, substancji wybuchowych, łatwopalnych, trujących i innych niebezpiecznych. Ograniczenia dotyczą też wyrobów alkoholowych, tytoniowych, zwierząt, roślin oraz lekarstw. Kiedy mamy już przygotowaną paczkę – bezpieczną i zawierającą jedynie dozwolone produkty – pozostaje już tylko jej nadanie. A jest ono bardzo proste, a co najważniejsze, w stu procentach odbywa się online.

Jak nadać paczkę do Nowej Zelandii?

Aby nadać paczkę do Nowej Zelandii skorzystaj z wyceniarki dostępnej na stronie AlleKurier.pl. Na wstępie należy podać wymiary i wagę paczki, a także kraj docelowy, do którego ma ona dotrzeć. Po kliknięciu przycisku wyceń przesyłkę, wyświetlą Ci się dostępne oferty

Znajdziesz tutaj firmy kurierskie, które dla wpisanych przez Ciebie parametrów będą mogły przyjąć przesyłkę do transportu. Obok konkretnego przewoźnika wyświetli się cena przesyłki oraz szacunkowy czas doręczenia paczki. Zdecyduj się na ofertę, która najbardziej spełnia Twoje oczekiwania!

Jeśli uda Ci się wybrać jedną z dostępnych opcji, musisz uzupełnić dalszą część formularza. Potrzebne będą dane dotyczące nadawcy oraz odbiorcy przesyłki (imię i nazwisko, adres, nr telefonu oraz adres e-mail). Możesz również zdecydować się na usługi dodatkowe jak np. ubezpieczenie przesyłki, które na dalekich trasach może okazać się przydatne.

Pozostaje Ci opłacić paczkę, którą nadajesz (zrobisz to wygodnie online) oraz nakleić na przesyłkę międzynarodowy list przewozowy, który zostanie wysłany na Twojego maila, po umieszczeniu opłaty. Jest on istotny, ponieważ zawiera wszystkie niezbędne dane o przesyłce. Sprawdź je zanim,umieścisz list na wierzchu swojej paczki.

Jak tanio wysłać paczkę do Nowej Zelandii?

Przesyłki do Nowej Zelandii siłą rzeczy nie mogą być tak tanie jak listy i paczki krajowe, a nawet te adresowane do krajów europejskich. Dzieli je bowiem długa i trudna trasa. Można jednak postarać się, wysłać paczkę jak najtaniej! Pomoże w tym jak zawsze AlleKurier.

Z AlleKurier możesz wysłać paczki do Nowej Zelandii nawet 70% taniej niż bezpośrednio na stronach przewoźników. To się opłaca! Koniecznie wyceń swoją przesyłkę do Nowej Zelandii i zobacz ile jesteś w stanie zaoszczędzić na pojedynczej wysyłce. Twoja paczka dotrze na miejsce do rąk adresata w przeciągu około 3 do 5 dni roboczych. Nie zwlekaj - zamawiaj kuriera już teraz!

Paczki do Nowej Zelandii - FAQ

Jak długo zajmuje doręczenie paczki do Nowej Zelandii?

Co mogę wysłać do Nowej Zelandii?

Ile kosztuje nadanie paczki do Nowej Zelandii?

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto