Paczka do Mali

Zastanawiałeś się jak wysłać paczkę na inny kontynent? A szczególnie zaciekawiła Cię przesyłka do Mali? Z AlleKurier jest to banalnie proste! Wystarczy wybrać jedną z ofert naszych przewoźników. Następnie w kilka minut nadasz i wyślesz paczkę do Mali. My natomiast zajmiemy się resztą! 

Czy paczka do Mali może być tania?

W przypadku przesyłek kurierskich na inny kontynent, tak jak z Europy do Afryki ceny są trochę wyższe. Jednak z AlleKurier możemy choć trochę zaoszczędzić. Wystarczy, że skorzystasz z intuicyjnej wyceniarki znajdującej się na naszej stronie. W kilka minut znajdziesz najbardziej odpowiadającą Ci ofertę, nadasz i wyślesz paczkę do Mali. Gwarantujemy, że Twoja paczka bezpiecznie dotrze do celu!

Jak wygląda odprawa celna paczek do Mali?

Każda paczka poza granice Unii Europejskiej musi przejść odprawę celną. Przesyłki do Mali również. Stąd też w formularzu nadawczym, który wypełniasz po wybraniu jednego z dostępnych kurierów, musisz dopełnić pewnych formalności.

Jeśli chodzi o procedury celne, to w formularzu są dwa istotne elementy. Mowa tutaj o opisie przedmiotu wysyłki oraz fakturze do zgłoszenia celnego.

W pierwszej części formularza opisz przedmiot najdokładniej, jak się da. Najlepiej jest podać kod celny. W dalszej części musisz podać nazwę wysyłanego przedmiotu - po polsku i po angielsku. Następnie określasz ilość przedmiotów, ich wagę, wartość i walutę, w jakiej podajesz wartość. 

Odprawa celna zazwyczaj trwa do kilku godzin. Oczywiście jeśli wszystkie dokumenty się zgadzają. Natomiast jeśli służby uznają, że z paczką jest coś nie tak może się to wydłużyć nawet do miesiąca. Dlatego należy zadbać o to, by dostarczyć wszystkie dokumenty.

Tego nie można wysłać do Mali: substancji i materiałów niebezpiecznych, broni, materiałów wojskowych, alkoholi, wyrobów tytoniowych oraz żywności o krótkim terminie przydatności.

Jak prawidłowo wysłać paczkę do Mali?

Aby nasza paczka do Mali dotarła bez żadnych zbędnych problemów, należy ją przede wszystkim odpowiednio zabezpieczyć. Ale jak to zrobić dowiemy się później. Bardzo ważna jest również dokumentacja. Podczas oklejania paczki w widocznym miejscu powinno się przykleić etykietę nadawczą. Znajdziemy ją na stronie AlleKurier. Pamiętaj, aby podać dokładne wymiary paczki, gdyż kurier może odmówić jej przyjęcia. Co więcej mogą nam zostać naliczone dodatkowe koszty. A z pewnością nie chcemy przepłacać za naszą paczkę. Z AlleKurier to nie grozi! Oczywiście jeśli zastosujesz się do wszystkich naszych wskazówek. Teraz wiesz jak prawidłowo wysłać paczkę do Mali! 

Poznaj Mali!

Mali to oficjalnie Republika Mali. Śródlądowe państwo położone w Afryce Zachodniej oraz siódme co do wielkości w Afryce. Ma prawie 1 milion 240 tysięcy kilometrów kwadratowych. Kraj ten jest 4 razy większy od Polski. Liczba ludności Mali wynosi ponad 21 milionów. Walutą Mali jest frank Zachodnioafrykańskiej Wspólnoty Walutowej (XOF). Stolicą tego kraju jest Bamako.  

Bezpieczne doręczenie paczki do Mali 

Paczka do Mali ze względu na dużą odległość leci samolotem! Aby nie martwić się o jej bezpieczne doręczenie w ofercie AlleKurier masz możliwość wyboru sprawdzonych przewoźników, którzy pozwolą Ci na wysłanie paczki z ubezpieczeniem i odprawą celną w cenie. Pamiętaj tylko o odpowiednim zapakowaniu swoich przedmiotów! Aby uniknąć ewentualnych zniszczeń trzeba je unieruchomić. Możesz to zrobić za pomocą folii bąbelkowej, poduszek powietrznych lub gazet. Następnie karton z tak zapakowanymi rzeczami owiń stretchem lub taśmą klejącą. Oczywiście w widocznym miejscu trzeba nakleić etykietę nadawczą. Tym sposobem minimalizujesz ewentualne szkody jakie może wywołać podróż paczki do Mali. 

Jednak jak wiemy zdarzają się sytuacje losowe i w trakcie transportu nasza przesyłka może ostatecznie nie dotrzeć do miejsca docelowego lub zostać uszkodzona. Dlatego, aby temu zapobiec możemy wykupić dodatkowe ubezpieczenie. Co prawda w kwocie paczki kurierskiej mamy wliczone podstawowe ubezpieczenie. Jednak, gdy wysyłamy jakieś wartościowe przedmioty warto skorzystać z tej dodatkowej opcji. To rozwiązanie zdecydowanie pomoże zabezpieczyć paczkę do Mali!

Paczka do Mali - FAQ

Ile idzie paczka do Mali?

Ile kosztuje paczka do Mali?

Jaką drogą zostanie dostarczona paczka do Mali?

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto