Paczka na Tajwan - tania wysyłka kurierem | AlleKurier.pl

Paczka na Tajwan - tania wysyłka kurierem | AlleKurier.pl

Oferujemy szybkie wysyłki lotnicze na Tajwan oraz do kontynentalnych Chin. Współpracujemy z najlepszymi firmami kurierskimi (UPS, DHL, FedEx), a dzięki dużemy wolumenowi możemy zaproponować niską cenę dla klienta końcowego. Przejdź dalej aby poznać koszt wysyłki na Tajwan lub do Chin.

Przesyłka do Tajwanu – przygotowanie

Tajwan to kraj tak odległy od Polski i zarazem tak nam obcy kulturowo, że może wydawać się, iż nie mamy z nim praktycznie nic wspólnego. A jednak nie bez powodu firmy kurierskie posiadają taką usługę jak paczka do Tajwanu (tak samo jak paczki na Ukrainę, paczki do Urugwaju lub paczki do Uzbekistanu). Okazuje się bowiem, że niejedna osoba ma potrzebę przesłania tam listu lub paczki. Taka usługa kurierska jest wygodną alternatywą dla niepraktycznych, drogich i powolnych tradycyjnych usług pocztowych. A najważniejsze jest to, że nie ma tu żadnych ograniczeń terytorialnych – można wysłać paczkę zarówno do takich znaczących miast, jak Tajpej (stolica kraju), Nowe Tajpej, Kaohsiung, Taizhon czy Tainan, jak i do mniejszych prowincji tajwańskich.

W przypadku potrzeby wysłania paczki do Tajwanu, należy zadbać o to, by odpowiednio ją przygotować. Chodzi tu zarówno o uwzględnienie jedynie dozwolonych przez tajwańskie prawo celne produktów, jak i o właściwe zabezpieczenie przesyłki. Przepisy celne na Tajwanie – jeśli chodzi o zawartość listów i paczek - nie są szczególnie restrykcyjne, jednak ich złamanie może prowadzić do poważnych konsekwencji, przede wszystkim do wysokiej kary grzywny (w przypadku narkotyków może być to nawet kara śmierci). Wśród definitywnie zabronionych produktów należy wymienić narkotyki, materiały wybuchowe, substancje łatwopalne, broń, amunicję. Ale oprócz tego pamiętajmy, że zabronione są także materiały pornograficzne oraz niezgodne z tamtejszą propagandą. Ale są też grupy produktów, które można przewozić na pod pewnymi warunkami. Na przykład wydzielić można pewnie dopuszczalne artykuły żywnościowe wysyłane w paczce na Tajwan, rośliny, leki, wyroby alkoholowe oraz tytoniowe. Ponadto wszystko, wjeżdżając do Tajwanu, należy zgłosić ewentualne posiadanie wszelkich wartościowych przedmiotów, np. kamer, aparatów fotograficznych czy telefonów komórkowych.

Bardzo często firmy kurierskie dysponują dodatkowo własnym spisem przedmiotów zakazanych, który ułatwia organizację zawartości przesyłki. Zwykle nie zezwala się także na dostarczanie spakowanych bagaży, zwierząt, roślin, gotówki oraz przedmiotów o dużej wartości materialnej.

Jak już zaznaczyliśmy, dobrze przygotowana paczka do Tajwanu, to także taka, która jest bezpiecznie spakowana. Daleka droga, jaką ma do przebycia kurier, sprawia, że listy i paczki są narażone na uszkodzenia. Dobre i bezpieczne opakowanie dla paczki to takie, które jest sztywne, wielkościowo jak najlepiej dostosowane do wymiarów zawartości, a także nie uginające się pod naciskiem. Dlatego też najlepiej jest pakować wszystko albo w kartony, albo w kartonowe koperty. Ponadto nie zapominajmy o dodatkowych zabezpieczeniach amortyzujących wstrząsy i uderzenia na trasie. Tu należy wymienić przede wszystkim styropian, piankę, ale też gazety czy papier. Na końcu tak owińmy przesyłkę szeroką i mocną taśmą klejącą, by nie miała ona prawa sama się otworzyć w trakcie realizowania zlecenia.

Ile idzie paczka z Polski do Tajwanu

By dostać się z Polski do Tajwanu, należy pokonać tysiące kilometrów wcale nie łatwej trasy. W związku z tym nie można spodziewać się, że paczka pokona tę trasę w krótkim czasie, choć warto zaznaczyć, że przesyłki kurierskie działają szybciej niż pocztowe. Z przesyłkami jest podobnie jak z dojazdem na wakacje – jeśli nam się bardzo nie śpieszy i chcemy podziwiać mijane widoki, po prostu siadamy w autobus i jedziemy dłużej, ale względnie tanio. Jeśli zaś czas odgrywa istotną rolę, wówczas wybieramy droższą drogę lotniczą. Samolotem docieramy bowiem na miejsce kilka razy szybciej niż drogą lądową. I podobnie jest z przesyłkami. Paczka do Tajwanu może zostać wysłana drogą standardową lub ekspresową (priorytetową), a więc lądową lub samolotem. Paczka wysłana samolotem dociera do odbiorcy mniej więcej w ciągu 7 dni. Z kolei jeśli zdecydujemy się na tańszą i dłuższą opcję przesyłki, wówczas musimy liczyć się z tym, że adresat odbierze paczkę w ciągu około 5 tygodni.

Nie trudno doliczyć się, że żaden samolot ani żaden pojazd lądowy nie dociera do Tajwanu w tak długim czasie. Dlatego trzeba wyjaśnić, że na całkowity czas realizacji zlecenia wpływa wiele czynników – jest wśród nich między innymi wewnętrzna organizacja pracy w firmie kurierskiej. Należy tu uwzględnić, że usługi kurierskie nie działają w okresach świątecznych, czasem także w weekendy lub tylko w niedziele. Ponadto wszystkie przesyłki muszą przejść przez etap magazynowania, a następnie sortowania na poszczególne rewiry. Gdy przesyłki z Polski dotrą do Tajwanu, wówczas przejmuje je działająca tam partnerska firma. Ona także musi je przemagazynować, przesortować na poszczególne rewiry (często mają miejsce kolejne sortowania na jeszcze mniejsze rewiry) i dopiero potem dostarczyć do adresatów.

Ile kosztuje przesyłka Polska-Tajwan

Cena, jaką może osiągnąć paczka do Tajwanu, jest pojęciem złożonym i niejednoznacznym. Sam proces wyceny jest bardzo czytelny, jednak zależy on od wielu czynników, przez co nie można jednoznacznie wskazać ogólnej ceny dla tej usługi kurierskiej.

Jak już zostało wyżej zasygnalizowane, przesyłki kurierskie na Tajwan dzielą się na standardowe i priorytetowe, czyli lotnicze. I jest to jedno z głównych kryteriów wpływających na cenę. Przesyłka standardowa potrafi być nawet kilka razy tańsza niż lotnicza, dlatego warto zastanowić się, co jest dla nas ważniejsze – czas realizacji czy koszt nadania paczki.

Po drugie, jest jeszcze jedna ważna ogólna zasada decydująca o cenie usługi kurierskiej – im większa i cięższa jest paczka, tym wyższa jest jej cena. Jeśli przyjrzymy się cennikowi firmy kurierskiej, zauważymy, że ten dzieli się na kilka grup gabarytowych, opisywanych zwykle dużymi literami alfabetu – A, B, C itd. Każda grupa gabarytowa to określony zakres wagowy i wymiarowy przesyłki, a także zupełnie inna cena (w myśl zasady – im wyższy gabaryt, tym drożej). Tu ważne jest jedno wyjaśnienie. Jeśli mamy przesyłkę, której waga odnosi się do gabarytu A, z kolei jej wymiary do gabarytu B, to cena, którą trzeba będzie zapłacić za jej nadanie jest taka, jaka odnosi się do gabarytu większego (droższego). Dlatego warto tak pakować przesyłki, by ich dostarczenie było jak najtańsze.

Oczywiście koszty umieszczone w cennikach mają charakter bardziej informacyjny. Do nich bowiem nieraz trzeba doliczyć dodatkowe koszty, takie jak na przykład priorytet czy ubezpieczenie, którego wysokość zależy od wartości danej przesyłki.

Jak wysłać paczkę do Tajwanu

Być może na pierwszy rzut oka trudno w to uwierzyć, ale właściwe przygotowanie paczki do Tajwanu jest bardziej problematyczne i czasochłonne niż jej nadanie. To zadanie jest bowiem szybkie, proste, przejrzyste i do tego możliwe do wykonania o dowolnej porze doby we własnym domu, a więc online. Zamawianie kuriera składa się z kilku małych kroczków. Oto one:

  • Wejście na stronę internetową firmy kurierskiej realizującej usługi zagraniczne, w tym do Tajwanu.
  • Parametry paczki – nadawca musi zadeklarować wymiary oraz ciężar paczki. Dane te będą potrzebne do oszacowania kosztów usługi. Ponadto należy zaznaczyć wszystkie inne usługi, z których chce się skorzystać, np. ubezpieczenie, priorytet.
  • Dane nadawcy i odbiorcy – aby usługa kurierska mogła zostać zrealizowana, niezbędne są podstawowe dane osobowe, kontaktowe oraz adresowe nadawcy i odbiorcy. Chodzi tu o takie informacje jak imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer telefonu oraz adres e-mailowy. Oczywiście wszystkie podane dane są chronione przed osobami trzecimi i nie są wykorzystywane do innych celów niż realizacja zamówionej usługi kurierskiej.
  • Wycena usługi kurierskiej oraz jej zapłata.
  • Międzynarodowy List Przewozowy – ten dokument odgrywa kluczową rolę w procesie realizacji zlecenia. Jedna jego kopia musi zostać wydrukowana przez nadawcę (otrzymuje on ów dokument na wskazany wcześniej adres e-mailowy) i przyczepiona do paczki, druga kopia zostaje u nadawcy w formie dowodu nadania przesyłki, a trzecia trafia do firmy kurierskiej. Na tym dokumencie znajdują się dane odbiorcy, nadawcy, a także unikalny numer, za pomocą którego można śledzić aktualne postępy w realizacji usługi kurierskiej.
  • Kurier o ustalonej wcześniej porze odbiera przesyłkę z domu nadawcy.

Wylogowanie po okresie nieaktywności

Podaj swoje dane aby zalogować się ponownie.

   Zapomniałem hasło

Porozmawiaj z nami