Paczka na Tajwan - tanie paczki na Tajwan | AlleKurier.pl

Przesyłki na Tajwan - tanie przesyłki na Tajwan

min czytania
Oferujemy szybkie i tanie przesyłki kurierskie na Tajwan oraz do kontynentalnych Chin. Współpracujemy z najlepszymi firmami kurierskimi (UPS, FedEx), a dzięki dużemy wolumenowi możemy zaproponować niską cenę! Przejdź dalej aby poznać koszt wysyłki na Tajwan i nie tylko!

Nadaj paczkę na Tajwan

Waga i wymiary
kg
x cm
x cm
x cm
Wyceń przesyłkę
paczki na Tajwan

Przesyłka do Tajwanu – przygotowanie

Tajwan to kraj tak odległy od Polski i zarazem tak nam obcy kulturowo, że może wydawać się, iż nie mamy z nim praktycznie nic wspólnego. A jednak nie bez powodu firmy kurierskie posiadają taką usługę jak paczka do Tajwanu (tak samo jak paczki na Ukrainę, paczki do Urugwaju lub paczki do Uzbekistanu). Okazuje się bowiem, że niejedna osoba ma potrzebę przesłania tam listu lub paczki. Taka usługa kurierska jest wygodną alternatywą dla niepraktycznych, drogich i powolnych tradycyjnych usług pocztowych. A najważniejsze jest to, że nie ma tu żadnych ograniczeń terytorialnych – można wysłać paczkę zarówno do takich znaczących miast, jak Tajpej (stolica kraju), Nowe Tajpej, Kaohsiung, Taizhon czy Tainan, jak i do mniejszych prowincji tajwańskich.

W przypadku potrzeby wysłania paczki do Tajwanu, należy zadbać o to, by odpowiednio ją przygotować. Chodzi tu zarówno o uwzględnienie jedynie dozwolonych przez tajwańskie prawo celne produktów, jak i o właściwe zabezpieczenie przesyłki. Przepisy celne na Tajwanie – jeśli chodzi o zawartość listów i paczek - nie są szczególnie restrykcyjne, jednak ich złamanie może prowadzić do poważnych konsekwencji, przede wszystkim do wysokiej kary grzywny (w przypadku narkotyków może być to nawet kara śmierci).

Wśród definitywnie zabronionych produktów należy wymienić narkotyki, materiały wybuchowe, substancje łatwopalne, broń, amunicję. Ale oprócz tego pamiętajmy, że zabronione są także materiały pornograficzne oraz niezgodne z tamtejszą propagandą. Ale są też grupy produktów, które można przewozić na pod pewnymi warunkami. Na przykład wydzielić można pewnie dopuszczalne artykuły żywnościowe wysyłane w paczce na Tajwan, rośliny, leki, wyroby alkoholowe oraz tytoniowe.

Bardzo często firmy kurierskie dysponują dodatkowo własnym spisem przedmiotów zakazanych, który ułatwia organizację zawartości przesyłki. Zwykle nie zezwala się także na dostarczanie spakowanych bagaży, zwierząt, roślin, gotówki oraz przedmiotów o dużej wartości materialnej.

Jak już zaznaczyliśmy, dobrze przygotowana paczka do Tajwanu, to także taka, która jest bezpiecznie spakowana. Daleka droga, jaką ma do przebycia kurier, sprawia, że listy i paczki są narażone na uszkodzenia. Dobre i bezpieczne opakowanie dla paczki to takie, które jest sztywne, wielkościowo jak najlepiej dostosowane do wymiarów zawartości, a także nie uginające się pod naciskiem. Dlatego też najlepiej jest pakować wszystko albo w kartony, albo w kartonowe koperty.

Ponadto nie zapominajmy o dodatkowych zabezpieczeniach amortyzujących wstrząsy i uderzenia na trasie. Tu należy wymienić przede wszystkim styropian, piankę, ale też gazety czy papier. Na końcu tak owińmy przesyłkę szeroką i mocną taśmą klejącą, by nie miała ona prawa sama się otworzyć w trakcie realizowania zlecenia.

Ile idzie paczka z Polski do Tajwanu?

Przesyłki na Tajwan realizowane są drogą lotniczą, ze względu na znaczną odległość, jaka dzieli nasze kraje. Dzięki temu, paczki na Tajwan docierają dużo szybciej, niż miałoby to miejsce za pośrednictwem tradycyjnej wysyłki drogą lądową. Korzystając z AlleKurier.pl możesz wybrać najbardziej pasującego Ci przewoźnika, który realizuje transport lotniczy właśnie na Tajwan. W przypadku tego państwa, wybór rozkłada się pomiędzy firmy takie jak FedEx, UPS oraz usługę AlleKurier ekspres. Zdecyduj się na ofertę, która najbardziej Ci odpowiada!

Paczka na Tajwan dociera do adresata w przeciągu od około 3 do 5 dni roboczych. Nie musisz więc czekać kilku tygodni, gdyby wysyłka miała być organizowana innym środkiem transportu niż samolot. Warto korzystać z tej opcji, jeśli zależy Ci na czasie!

Ile kosztuje przesyłka Polska-Tajwan?

Cena, jaką może osiągnąć paczka do Tajwanu, jest pojęciem złożonym i niejednoznacznym. Sam proces wyceny jest bardzo czytelny, jednak zależy on od wielu czynników. Co ma wpływ na koszt przesyłki na Tajwan?

Przede wszystkim cena zależna jest od wielkości oraz ciężaru paczki. Im większa i cięższa jest przesyłka, tym więcej trzeba będzie za nią zapłacić. Na koszt ma również wpływ to, czy nadawana przesyłka jest przesyłką standardową. Jeśli zapakujesz ją w sposób niezgodny z wymogami (owinięcie z zewnątrz folią stretch, nieregularny kształt paczki, wystające elementy), mogą zostać naliczone do niej dodatkowe opłaty. Cena wzrośnie również przy wyborze dodatkowych usług jak np. ubezpieczenie paczki.

Ze względu na to, że paczka na Tajwan realizowana jest drogą lotniczą, jej koszt będzie stosunkowo większy niż byłoby to w przypadku wysyłki drogą lądową. Nie ma jednak takiej możliwości, by wysłać ją klasycznie kurierem, dlatego musimy postawić na nieco droższą przesyłkę. Ceny paczki na Tajwan zaczynają się w AlleKurier od 232,39 zł. Dzięki nam nadasz paczkę nawet do 70% taniej niż w przypadku wysyłki bezpośrednio u przewoźnika. To się opłaca!

Jak wysłać paczkę do Tajwanu?

Być może na pierwszy rzut oka trudno w to uwierzyć, ale właściwe przygotowanie paczki do Tajwanu jest bardziej czasochłonne niż jej nadanie. To zadanie jest bowiem szybkie, proste, przejrzyste i do tego możliwe do wykonania o dowolnej porze doby we własnym domu, a więc online. Zamawianie kuriera składa się z kilku małych kroczków. Oto one:

  • Wejdź na stronę AlleKurier.pl
  • Wpisz w wyceniarce parametry paczki – wymiary, ciężar oraz kraj nadania.
  • Kliknij w przycisk "wyceń przesyłkę"
  • Uzupełnij dane nadawcy i odbiorcy – aby usługa kurierska mogła zostać zrealizowana, niezbędne są podstawowe dane osobowe, kontaktowe oraz adresowe.
  • Zaznacz dodatkowe opcje, jeśli ich potrzebujesz i opłać przesyłkę
  • Na adres e-mail otrzymasz Międzynarodowy List Przewozowy – ten dokument odgrywa kluczową rolę w procesie realizacji zlecenia. Jedna jego kopia musi zostać wydrukowana przez nadawcę i przyczepiona do paczki. Na tym dokumencie znajdują się dane odbiorcy, nadawcy, a także unikalny numer, za pomocą którego można śledzić aktualne postępy w realizacji usługi kurierskiej.
  • Kurier o ustalonej wcześniej porze odbiera przesyłkę z domu nadawcy.
Z AlleKurier możesz tanio wysłać przesyłki zagraniczne nie tylko na Tajwan! Realizujemy paczki do wielu państw z całego świata. Poniżej znajdziesz najpopularniejsze kierunki!
Wylogowanie po okresie nieaktywności

Podaj swoje dane aby zalogować się ponownie.

   Zapomniałem hasło

Porozmawiaj z nami