Paczki do Belgii

Chcesz wysłać paczki do Belgii? Zrób to z AlleKurier! Z naszej oferty mogą skorzystać zarówno osoby indywidualne, jak i firmy. Usługi od AlleKurier dostępne są dla Klientów bez podpisywania umowy! Aby nadać paczkę wystarczy wypełnić formularza zamówienia kuriera, wydrukować list przewozowy i przekazać przesyłkę kurierowi. Przewidywany czas doręczenia do przesyłki Belgii to około 3 dni robocze. Co musisz wiedzieć o wysyłce do tego państwa?

Zamów kuriera po odbiór paczki do Belgii na tej stronie: https://allekurier.pl/nadaj lub poniżej.

Rodzaj przesyłki

Paczka do Belgii – procedura nadania

Szacuje się, że w Belgii mieszka ok. 70 tysięcy osób polskiego pochodzenia. Oznacza to, że paczki z Polski nadawane do Belgii nie należą do rzadkości. Aby nadać paczkę do tego kraju, można skorzystać z usług pocztowych bądź kurierskich. Jednak bardziej korzystne jest to drugie rozwiązanie. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na atrakcyjną cenę wysyłek, komfort ich nadania oraz zdecydowanie krótszy czas doręczenia!

W jaki sposób możesz zamówić kuriera po odbiór paczki z Polski do Belgii? To proste i nie trzeba nawet wychodzić z domu! Wszystko zrobisz online na stronie AlleKurier! 1 krokiem jest wpisanie danych dotyczących przesyłki. Są to jej wymiary, waga okres kraj doręczenia - w tym przypadku będzie to oczywiście Belgia. Następnie, kliknij "wyceń przesyłkę", a wyświetlą się wszyscy dostępni przewoźnicy, którzy są gotowi do transportu przygotowanej wysyłki. Wybierz tego kuriera, który najbardziej Ci odpowiada pod kątem ceny oraz dni doręczenia przesyłki.

Jeśli już dokonasz wyboru, przejdź do wpisania szczegółowych danych. Są nimi informacje kontaktowe nadawcy, odbiorcy, adres odbioru i doręczenia przesyłek. Zalecamy również podanie numeru telefonu do odbiorcy (lokalny - z belgijskim kodem telefonicznym), by ułatwić kurierowi w Belgii kontakt w sprawie doręczenia paczki. Na tym etapie możesz zdecydować się na dodatkowe usługi, jak chociażby ubezpieczenie na wypadek nieprzewidzianej sytuacji.

Opłać przesyłkę i czekaj na przyjazd wybranego przewoźnika! Kurier pojawi się po odbiór zamówienia w wyznaczonym przez Ciebie terminie. Pamiętaj o tym, żeby umieścić na paczce międzynarodowy list przewozowy, niezbędny do tego, by przesyłka do Belgii mogła dotrzeć z naszego kraju do miejsca docelowego.

paczki do Belgii

Paczki do Belgii - jak sprawdzić gdzie są przesyłki?

Gdy Twoje paczki trafiły już do rąk kuriera i wysyłka do Belgii stała się już faktem, możesz sprawdzić na jakim etapie transportu się ona znajduje zanim dotrze do miejsca odbioru. Pomoże w tym sprawdzenie statusu przesyłki.

Wysyłka do Belgii - jakim kurierem?

AlleKurier posiada w swej ofercie dużo znanych firm kurierskich, które dostarczają przesyłki zagraniczne do wielu krajów na świecie. Transport odbywa się w sprawny i bezpieczny sposób, a przesyłka z pewnością dotrze do adresata. W przypadku przesyłek do Belgii, do dyspozycji mamy te oto opcje: kurier GLS, kurier DPD, kurier UPS oraz AlleKurier Europa. Zobacz cennik przesyłek dla wybranych kurierów i zadecyduj, która z firm będzie dla Ciebie odpowiednia!

Przesyłki do Belgii – czego nie można włożyć do paczek do Belgii?

Przesyłki nadawane między krajami Unii Europejskiej (np. na trasie Polska - Belgia) zwolnione są z opłat i kontroli celnej. Nie oznacza to, że możemy włożyć do paczek, co tylko chcemy. Jeśli w ramach potencjalnej kontroli okaże się, że w środku mamy rzeczy zakazane, musimy liczyć się z wysoką karą, głównie grzywny. Lista przedmiotów zakazanych nie jest długa, a znajdują się na niej przede wszystkim takie produkty jak: różnego rodzaju broń, substancje niebezpieczne, trujące, żrące czy narkotyki, w wielu przypadkach także leki.

Aby uniknąć sytuacji mogących rodzić problemy w trakcie dostarczania przesyłki do Belgii, firmy kurierskie posiadają regulaminy, w których dokładnie określają, jakich produktów nie przewożą. Jeśli w trakcie dostarczania przesyłki okaże się, że w paczce znajduje się któryś z zabronionych produktów, ta może zostać cofnięta bez zwrotu poniesionych przez nadawcę kosztów.

Wśród zakazanych przedmiotów zwykle znajdują się: żywność, leki, zwierzęta (żywe i martwe), rośliny, nasiona, futra naturalne, wyroby z kości słoniowej, materiały pornograficzne, często także rzeczy osobiste oraz przedmioty o wysokiej wartości (cenna biżuteria, dzieła sztuki). Warto przed nadaniem paczki dokładnie zapoznać się z regulaminem przewozu paczek wybranej firmy kurierskiej.

jak wysłać paczki do Belgii

Przesyłki kurierskie do Belgii – jak długo trwa dostawa paczki do Belgii?

Czas doręczenia przesyłek do Belgii zależny jest od kilku czynników. Przede wszystkim, kluczowy jest wybór przewoźnika oraz rodzaj transportu. Transport drogą lądową, czyli w opcji standardowej trwa od około 3 do 5 dni roboczych. W przypadku wyboru transportu drogą lotniczą, będącego wariantem expres, doręczenie przesyłki następuje w przeciągu około 1 do 2 dni roboczych.

Trzeba jednak liczyć się z tym, że priorytet (wysyłka lotnicza) oznacza jednocześnie wyższy koszt nadania przesyłki. Czas doręczenia zależy również od tego, jakiego dnia przesyłka została nadana. Jeśli miało to miejsce dzień przed weekendem lub też przed ważnymi świętami, wówczas przesyłka prawdopodobnie dotrze w późniejszym terminie.

Nie bez znaczenia jest lokalizacja odbiorcy – i nie chodzi tu tylko o samą odległość jaką ma do pokonania wysyłka. Większe miasta – takie jak Antwerpia czy też Gandawa, Liege lub Bruksela– zwykle posiadają własne sortownie, przez co paczki tam adresowane dochodzą szybciej niż do mniejszych miejscowości tego kraju.

Kurier do Belgii – Jak przygotować paczki do Belgii?

Jakość usług kurierskich nie zależy tylko i wyłącznie od starań kuriera. Bardzo ważne jest, by odpowiednio zapakować wysyłane przedmioty, zwłaszcza te delikatne. Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że większość firm kurierskich nie pozwala na to, by łączyć ze sobą kilka opakowań. Nie można też pakować zawartości w taki sposób, by wystawały z paczki pojedyncze elementy. Wówczas przesyłka może zostać uznana za niestandardową, a to wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Należy dobrać taki karton, w którym bez problemu zmieści się cała zawartość przesyłki. Jednocześnie pamiętajmy o tym, że od wymiarów opakowania (oraz tego jaka jest waga paczek do odbioru) zależy cena wysyłki do Belgii. A to oznacza, że opakowanie powinno być jednocześnie jak najmniejsze i o regularnych wymiarach!

Paczka do Belgii, a dokładnie jej zawartość, musi zostać dobrze zabezpieczona przed ewentualnymi uszkodzeniami. Ważne jest więc to, by właściwie zabezpieczyć wszystkie przedmioty, które mogą się zarysować czy pęknąć. Najlepszą metodą będzie owinięcie delikatnych przedmiotów folią bąbelkową, można też zabezpieczyć je watą, gazetą itp. A jeśli bardzo boimy się o zawartość paczki – wystarczy pamiętać o tym, by ją dodatkowo ubezpieczyć.

Tanie przesyłki kurierskie do Belgii – ile kosztują?

Ceny przesyłek kurierskich do Belgii uzależnione są od kilku czynników. Przede wszystkim jest to ciężar oraz wymiary paczki. Oznacza to, że im większa i cięższa przesyłka, tym większy będzie koszt jej wysłania.

Kolejnym czynnikiem mającym wpływ na koszt usługi kurierskiej do Belgii jest sposób dostawy – czy wybieramy przesyłkę standardową czy też typu express, czyli lotniczą, o czym już wspominaliśmy powyżej. Cena przesyłki zależy także od tego, czy będzie ona zapakowana w sposób standardowy. Wszelkie odstępstwa (szczególnie nieregularny kształt, zbyt duży ciężar, wystające elementy) spowodują, że wysyłka stanie się droższa.

W AlleKurier paczki do Belgii nadasz w atrakcyjnej cenie - nawet do 70% taniej niż bezpośrednio przez strony przewoźników! Ceny za przesyłkę zaczynają się już od 39,07 zł netto (48,06 zł brutto). Korzystaj z naszej oferty i wysyłaj paczki tanio, szybko i bezpiecznie, kiedy tylko tego potrzebujesz!

Belgia, a może Holandia? - Dokąd jeszcze wysłać przesyłki?

AlleKurier umożliwia wysłanie paczki do nawet najmniejszych zakątków świata. Egzotyczny Mauritius? Nie ma problemu! Realizujemy przesyłki zagraniczne do większości Państw - nie tylko w Europie, dlatego jeśli nie tylko Belgia jest krajem, do którego potrzebujesz coś wysłać, skorzystaj z oferty od AlleKurier!

Paczki do Belgii - FAQ

Ile idzie paczka do Belgii?

Ile może ważyć paczka do Belgii?

Jak spakować paczkę do Belgii?

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto