Paczka do Belgii - tania wysyłka kurierem | AlleKurier.pl

Paczka do Belgii - tania wysyłka kurierem | AlleKurier.pl

min czytania

Przyjmujemy do przewozu przesyłki od osób indywidualnych oraz od firm. Usługi dostępne są bez podpisywania umowy. Aby nadać paczkę wystarczy wypełnić formularza zamówienia kuriera, wydrukować list przewozowy i przekazać przesyłkę kurierowi. Paczki odbierane są codziennie bez dodatkowych opłat z terenu całej Polski. Czas doręczenia do Belgii to 3 dni robocze. Ceny poniżej zawierają całkowty koszt transportu od drzwi do drzwi.

Paczka do Belgii – procedura nadania

Szacuje się, że w Belgii mieszka ok. 70 tysięcy osób polskiego pochodzenia. Oznacza to, że paczki z polski do tego kraju nie należą do rzadkości. Oczywiście do przesyłek nadawanych przez osoby prywatne należy dołączyć te, których nadawcami są firmy eksportujące swoje produkty do Belgii. Aby nadać paczkę do tego kraju, można skorzystać z usług pocztowych bądź kurierskich. Jednak już na pierwszy rzut oka widać, że korzystne jest to drugie rozwiązanie. Przesyłki pocztowe nie dość, że są znacznie droższe, to i idą dłużej niż kurier.

Aby nadać paczkę kurierską z Polski do Belgii, nie trzeba nawet wychodzić z domu. Jedyne, co będzie potrzebne, to komputer z dostępem do Internetu. Należy po prostu połączyć się ze stroną internetową wybranej firmy kurierskiej i tam wypełnić krótki formularz, na podstawie którego zostaną wyliczone koszty usługi. W tym formularzu jest miejsce na to, by podać dane adresowe nadawcy i odbiorcy, a także wymiary i ciężar przesyłki (są to bowiem główne kryteria, od których będzie zależeć koszt usługi). Po przesłaniu formularza klient otrzymuje wycenę przesyłki. Jeśli klient nadal jest zainteresowany, musi po prostu uiścić należność – wówczas otrzyma specjalny międzynarodowy list przewozowy. Jest to bardzo ważny dokument, od którego będzie zależeć to, czy paczka dojdzie we właściwe miejsce (znajdują się na nim dane nadawcy, odbiorcy i informacje o przesyłce). Dlatego też nadawca powinien dokładnie sprawdzić, czy wszystkie informacje zawarte na międzynarodowym liście przewozowym zgadzają się, jeśli tak – to wydrukować go i podpisać. Jeśli klient nie ma możliwości wydruku listu, nie musi się martwić. Może otrzymać taki od kuriera, ponadto wszelkie niezbędne dane i tak znajdują się w systemie komputerowym firmy kurierskiej. List przewozowy potrzebny jest w trzech egzemplarzach – dla nadawcy, dla odbiorcy (na przesyłce) oraz dla firmy kurierskiej.

Po opłaceniu należności w ustalonym wcześniej terminie do nadawcy zgłasza się kurier. W taki sposób w jego ręce trafia paczka do Belgii (podobnie działają paczki do Niemiec). Dalsze jej losy można śledzić na stronie internetowej firmy kurierskiej – do tego celu potrzebny będzie numer międzynarodowego listu przewozowego.

Przesyłki do Belgii – co można wysłać

Przesyłki nadawane między krajami Unii Europejskiej zwolnione są z opłat i kontroli celnej. Nie oznacza to, że można umieszczać w paczce wszystko, co tylko się chcę. Prawo wyraźnie wskazuje przedmioty zakazane. Jeśli w ramach potencjalnej kontroli okaże się, że takie są przewożone, wówczas należy liczyć się z wysoką karą, głównie grzywny. Lista przedmiotów zakazanych nie jest długa, a znajdują się na niej przede wszystkim takie produkty jak: różnego rodzaju broń, substancje niebezpieczne, trujące, żrące czy narkotyki, w wielu przypadkach także leki. Wiele artykułów można wwozić do Belgii w ograniczonych ilościach – dotyczy to np. wyrobów alkoholowych i tytoniowych. Aby uniknąć takich sytuacji mogących rodzić problemy w trakcie dostarczania przesyłki do Belgii, firmy kurierskie posiadają swoje wewnętrzne regulaminy, w których dokładnie określają, jakich produktów nie przewożą. Jeśli w trakcie dostarczania przesyłki okaże się, że w paczce znajduje się któryś z zakazanych produktów, ta może zostać cofnięta bez zwrotu poniesionych przez nadawcę kosztów. Wśród zakazanych przedmiotów zwykle znajdują się: żywność, leki, zwierzęta (żywe i martwe), rośliny, nasiona, futra naturalne, wyroby z kości słoniowej, materiały pornograficzne, często także rzeczy osobiste (np. bagaże) oraz przedmioty o wysokiej wartości (np. cenna biżuteria czy dzieła sztuki). Warto przed nadaniem paczki dokładnie zapoznać się z regulaminem przewozu paczek przez wybraną firmę kurierską.

Przesyłki kurierskie do Belgii – jak długo idą

Przesyłki do Belgii wysyłane drogą kurierską są nie tylko tanie, ale i, można powiedzieć, błyskawiczne – przynajmniej w porównaniu z tradycyjnymi usługami pocztowymi. Mimo tego, nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, jak długo jest dostarczana paczka do Belgii. Zależy to od wielu czynników. Przede wszystkim klient ma do wyboru dwa warianty przesyłki kurierskiej – standardowy oraz priorytetowy. Ten drugi to przesyłki wysyłane drogą lotniczą. Jest to usługa, za pomocą której paczka dociera do odbiorcy zwykle w ciągu 24 godzin. Trzeba jednak liczyć się z tym, że priorytet oznacza jednocześnie wyższy koszt nadania przesyłki. Standardowe przesyłki kurierskie dochodzą do Belgii przeważnie w ciągu 3 dni. Oczywiście zależy to od tego, jakiego dnia przesyłka została nadana. Jeśli miało to miejsce dzień przed weekendem lub też przed ważnymi świętami, wówczas przesyłka prawdopodobnie będzie musiała przeleżeć nieco dłużej w magazynie, co lekko opóźni jej dostarczenie. Ponadto nie bez znaczenia jest lokalizacja odbiorcy – i nie chodzi tu tylko o samą odległość. Większe miasta – takie jak Antwerpia, stolica państwa, czy też Gandawa, Charleroi, Liege, Bruksela lub Schaarbeek – zwykle posiadają własne sortownie, przez co paczki tam adresowane dochodzą szybciej niż do mniejszych miejscowości dość znaczne oddalonych od kluczowych miast.

Kurier do Belgii – Jak przygotować paczkę

Jakość usług kurierskich nie zależy tylko i wyłącznie od starań kuriera. Bardzo ważne jest, by odpowiednio zapakować wysyłane przedmioty, zwłaszcza te delikatne. Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że większość firm kurierskich nie pozwala na to, by łączyć ze sobą kilka opakowań. Nie można też pakować zawartości w taki sposób, by wystawały z paczki pojedyncze elementy. Dlatego należy dobrać jeden taki karton (lub inne opakowanie), w którym bez problemu zmieści się cała zawartość paczki. Jednocześnie pamiętajmy o tym, że od wymiarów opakowania zależy cena usługi kurierskiej do Belgii. A to oznacza, że to opakowanie powinno być jednocześnie jak najmniejsze i o regularnych wymiarach – opakowania ponadgabarytowe (zwane też niesortowanymi) wyceniane są indywidualnie i zawsze drożej niż przesyłki standardowe.

Oczywiście paczka do Belgii, a dokładnie jej zawartość, musi zostać dobrze zabezpieczona przed ewentualnymi uszkodzeniami. A przecież droga z Polski do Belgii jest daleka – paczka narażona jest na wiele wstrząsów, uderzeń itp. Podobna sytuacja występuje kiedy wysyłamy podobne paczki do USA lub paczki do Anglii. Dlatego tak ważne jest, by właściwie zabezpieczyć to, co może się stłuc, rozlać, zarysować, połamać czy pęknąć. Najlepszą metodą jest oczywiście owinięcie delikatnych przedmiotów folią bąbelkową, można też zabezpieczyć je watą, gazetą itp. A jeśli bardzo boimy się o zawartość paczki – pamiętajmy o tym, by ją ubezpieczyć.

Tanie przesyłki kurierskie do Belgii – ile kosztują

Podobnie jak nie można udzielić konkretnej odpowiedzi na temat tego, jak długą idą przesyłki kurierskie z Polski do Belgii, ciężko w jednym zdanie określić, jaki jest ich koszt. Jeśli porównamy ceny paczek kurierskich krajowych z tymi do Belgii, trudno w ogóle mówić o takim pojęciu jak „tanie przesyłki”. A jednak ceny są wyraźnie niższe niż te oferowane przez standardowe usługi pocztowe.

Cena przesyłek kurierskich do Belgii uzależniona jest od wielu czynników. Przede wszystkim jest to ciężar oraz wymiary paczki. Każda firma kurierska ma swój własny cennik, w którym wydziela konkretne gabaryty, w ramach których przesyłki muszą się zmieścić, by nie zostały uznane za niestandardowe (a tym samym, by nie były droższe).

Kolejnym czynnikiem mającym wpływ na koszt usługi kurierskiej do Belgii jest sposób dostawy – czy wybieramy przesyłkę standardową (za pomocą busa) czy też ekspresową, czyli lotniczą. Ta druga jest oczywiście droższa. Wpływ na cenę usługi ma także ubezpieczenie. Chroni ono zarówno przed uszkodzeniami zawartości przesyłki, jak i przed jej zagubieniem (aby reklamacja została uwzględniona, odbiorca musi otworzyć paczkę w obecności kuriera, by w razie jakichkolwiek problemów można było na miejscu wypisać odpowiedni protokół reklamacyjny). Zrezygnujmy z opcji ubezpieczenia, jeśli nie jest ono dla nas ważne, a jeśli dana firma traktuję tę opcję jako obligatoryjną, postarajmy się maksymalnie obniżyć deklarowaną wartość zawartości przesyłki.

Komentarze
Wylogowanie po okresie nieaktywności

Podaj swoje dane aby zalogować się ponownie.

   Zapomniałem hasło

Porozmawiaj z nami