Paczka do Belgii - tania wysyłka kurierem | AlleKurier.pl

Paczki do Belgii - tania wysyłka kurierem | AlleKurier.pl

min czytania

Chcesz wysłać paczki do Belgii? Zrób to z AlleKurier! Z naszej oferty mogą skorzystać zarówno osoby indywidualne, jak i firmy. Usługi od AlleKurier dostępne są dla Klientów bez podpisywania umowy! Aby nadać paczkę wystarczy wypełnić formularza zamówienia kuriera, wydrukować list przewozowy i przekazać przesyłkę kurierowi. Paczki odbierane są codziennie bez dodatkowych kosztów z terenu całej Polski. Przewidywany czas doręczenia do przesyłki Belgii to około 3 dni robocze. Co musisz wiedzieć o wysyłce do tego państwa?

Paczka do Belgii – procedura nadania

Szacuje się, że w Belgii mieszka ok. 70 tysięcy osób polskiego pochodzenia. Oznacza to, że paczki z Polski nadawane do Belgii nie należą do rzadkości. Aby nadać paczkę do tego kraju, można skorzystać z usług pocztowych bądź kurierskich. Jednak już na pierwszy rzut oka widać, że bardziej korzystne jest to drugie rozwiązanie. Przesyłki pocztowe nie dość, że są znacznie droższe, to i idą dłużej niż wysyłki kurierskie.

W jaki sposób możesz zamówić kuriera po odbiór paczki z Polski do Belgii? To proste i nie trzeba nawet wychodzić z domu! Wszystko zrobisz online na stronie AlleKurier! 1 krokiem jest wpisanie danych dotyczących przesyłki. Są to jej wymiary, waga okres kraj doręczenia - w tym przypadku będzie to oczywiście Belgia. Następnie, kliknij "wyceń przesyłkę", a wyświetlą się wszyscy dostępni przewoźnicy, którzy są gotowi do transportu przygotowanej wysyłki. Wybierz tego kuriera, który najbardziej Ci odpowiada pod kątem ceny oraz dni doręczenia przesyłki.

Jeśli już dokonasz wyboru, przejdź do wpisania szczegółowych danych. Są nimi informacje kontaktowe nadawcy, odbiorcy, adres odbioru i doręczenia przesyłek. Możesz na tym etapie zdecydować się na dodatkowe usługi, jak chociażby ubezpieczenie na wypadek nieprzewidzianej sytuacji.

Opłać przesyłkę i czekaj na przyjazd wybranego przewoźnika! Kurier pojawi się po odbiór zamówienia w wyznaczonym przez Ciebie terminie. Pamiętaj o tym, żeby umieścić na paczce międzynarodowy list przewozowy, niezbędny do tego, by przesyłka do Belgii mogła dotrzeć z naszego kraju do miejsca docelowego.

paczki do Belgii

Paczki do Belgii - jak sprawdzić gdzie są przesyłki?

Gdy Twoje paczki trafiły już do rąk kuriera i wysyłka do Belgii stała się już faktem, możesz sprawdzić na jakim etapie transportu się ona znajduje zanim dotrze do miejsca odbioru. Dalsze losy pozwoli Ci śledzić status przesyłki, dostępny dla klientów na stronie przewoźnika. Wystarczy podać nr listu przewozowego i od razu wszystko staje się jasne! Nie wiesz jak nadać przesyłki do Belgii? Poznaj poradniki, które pomogą Ci w wysyłce paczek, nie tylko do Belgii!

kurier Belgia - nadaj przesyłkę

Wysyłka do Belgii - jakim kurierem?

AlleKurier posiada w swej ofercie dużo znanych firm kurierskich (DHL, UPS DPD, Fedex, GLS, InPost) które dostarczają przesyłki zagraniczne do wielu krajów na świecie. Transport odbywa się w sprawny i bezpieczny sposób, a przesyłka z pewnością dotrze do adresata. W przypadku przesyłek do Belgii, do dyspozycji mamy te oto opcje: kurier GLS, kurier DPD, kurier UPS oraz AlleKurier Europa. Zobacz poniżej cennik przesyłek dla wybranych kurierów i zadecyduj, która z firm zapewni doręczenie Twojej paczki!

Cennik DPD Cennik DHL Cennik UPS Cennik Fedex

wysyłka paczek do Belgii

Przesyłki do Belgii – czego nie można włożyć do paczek do Belgii?

Przesyłki nadawane między krajami Unii Europejskiej (np. na trasie Polska - Belgia) zwolnione są z opłat i kontroli celnej. Nie oznacza to, że możemy włożyć do paczek, co tylko chcemy. Jeśli w ramach potencjalnej kontroli okaże się, że w środku mamy rzeczy zakazane, musimy liczyć się z wysoką karą, głównie grzywny. Lista przedmiotów zakazanych nie jest długa, a znajdują się na niej przede wszystkim takie produkty jak: różnego rodzaju broń, substancje niebezpieczne, trujące, żrące czy narkotyki, w wielu przypadkach także leki.

Aby uniknąć sytuacji mogących rodzić problemy w trakcie dostarczania przesyłki do Belgii, firmy kurierskie posiadają regulaminy, w których dokładnie określają, jakich produktów nie przewożą. Jeśli w trakcie dostarczania przesyłki okaże się, że w paczce znajduje się któryś z zabronionych produktów, ta może zostać cofnięta bez zwrotu poniesionych przez nadawcę kosztów.

Wśród zakazanych przedmiotów zwykle znajdują się: żywność, leki, zwierzęta (żywe i martwe), rośliny, nasiona, futra naturalne, wyroby z kości słoniowej, materiały pornograficzne, często także rzeczy osobiste oraz przedmioty o wysokiej wartości (cenna biżuteria, dzieła sztuki). Warto przed nadaniem paczki dokładnie zapoznać się z regulaminem przewozu paczek wybranej firmy kurierskiej.

jak wysłać paczki do Belgii?

Przesyłki kurierskie do Belgii – jak długo idą paczki do Belgii?

Przesyłki do Belgii wysyłane drogą kurierską są nie tylko tanie, ale i można powiedzieć, błyskawiczne – przynajmniej w porównaniu z dobrze znaną pocztą. Mimo tego, nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, jak długo jest dostarczana paczka do Belgii (co do dnia). Zależy to od wielu czynników. Przede wszystkim Klient ma do wyboru dwa warianty przesyłki kurierskiej – standardowy oraz priorytetowy (express). Opcja express to przesyłki wysyłane drogą lotniczą. Jest to usługa transportu, dzięki której paczka dociera do odbiorcy zwykle w ciągu 24 godzin. Taki express rozumiemy!

Belgia przesyłki

Trzeba jednak liczyć się z tym, że priorytet oznacza jednocześnie wyższy koszt nadania przesyłki. Ceny usług typu express będą widocznie większe. Standardowe przesyłki kurierskie dochodzą do Belgii przeważnie w ciągu kilku dni. Szacunkowo zajmuje to około 3 dni robocze. Oczywiście zależy to od tego, jakiego dnia przesyłka została nadana. Jeśli miało to miejsce dzień przed weekendem lub też przed ważnymi świętami, wówczas przesyłka prawdopodobnie będzie musiała przeleżeć nieco dłużej w magazynie, co lekko opóźni jej dostarczenie.

Nie bez znaczenia jest lokalizacja odbiorcy – i nie chodzi tu tylko o samą odległość jaką ma do pokonania wysyłka. Większe miasta – takie jak Antwerpia czy też Gandawa, Liege lub Bruksela– zwykle posiadają własne sortownie, przez co paczki tam adresowane dochodzą szybciej niż do mniejszych miejscowości tego kraju.

Jak długo idą paczki do Belgii? - wysyłka express

Kurier do Belgii – Jak przygotować paczki do Belgii?

Jakość usług kurierskich nie zależy tylko i wyłącznie od starań kuriera. Bardzo ważne jest, by odpowiednio zapakować wysyłane przedmioty, zwłaszcza te delikatne. Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że większość firm kurierskich nie pozwala na to, by łączyć ze sobą kilka opakowań. Nie można też pakować zawartości w taki sposób, by wystawały z paczki pojedyncze elementy.

Dlatego należy dobrać taki karton, w którym bez problemu zmieści się cała zawartość paczki. Jednocześnie pamiętajmy o tym, że od wymiarów opakowania (oraz tego jaka jest waga paczek do odbioru) zależy cena wysyłki do Belgii. A to oznacza, że opakowanie powinno być jednocześnie jak najmniejsze i o regularnych wymiarach!

Paczka do Belgii, a dokładnie jej zawartość, musi zostać dobrze zabezpieczona przed ewentualnymi uszkodzeniami. A przecież droga z Polski do Belgii jest daleka – paczka narażona jest na wiele wstrząsów, uderzeń itp. Dlatego tak ważne jest, by właściwie zabezpieczyć to, co może się stłuc, zarysować czy pęknąć. Najlepszą metodą jest owinięcie delikatnych przedmiotów folią bąbelkową, można też zabezpieczyć je watą, gazetą itp. A jeśli bardzo boimy się o zawartość paczki – wystarczy pamiętać o tym, by ją ubezpieczyć.

Kurier Belgia - Polska jak nadać paczkę

Tanie przesyłki kurierskie do Belgii – ile kosztują?

Ceny przesyłek kurierskich do Belgii uzależnione są od wielu czynników. Przede wszystkim jest to ciężar oraz wymiary paczki. Każda firma kurierska ma swój własny cennik dla Klientów, w którym wydziela konkretne gabaryty, w ramach których przesyłki muszą się zmieścić, by nie zostały uznane za niestandardowe.

Kolejnym czynnikiem mającym wpływ na koszt usługi kurierskiej do Belgii jest sposób dostawy – czy wybieramy przesyłkę standardową czy też typu express, czyli lotniczą. Opcja express jest oczywiście droższa. Wpływ na cenę usługi ma także ubezpieczenie. Chroni ono zarówno przed uszkodzeniami zawartości przesyłki, jak i przed jej zagubieniem (aby reklamacja została uwzględniona, odbiorca musi otworzyć paczkę w obecności kuriera, by w razie jakichkolwiek problemów można było na miejscu wypisać odpowiedni protokół reklamacyjny).

Belgia - Polska wysyłka paczki

Belgia, a może Holandia? - Dokąd jeszcze wysłać przesyłki?

AlleKurier umożliwia wysłanie paczki do nawet najmniejszych zakątków świata. Egzotyczny Mauritius? Nie ma problemu! Realizujemy przesyłki, do większości Państw - nie tylko w Europie, dlatego jeśli nie tylko Belgia jest krajem, do którego potrzebujesz coś wysłać, skorzystaj z oferty od AlleKurier! Jakie są najpopularniejsze kierunki wysyłek? Sprawdź je poniżej!

Komentarze
Wylogowanie po okresie nieaktywności

Podaj swoje dane aby zalogować się ponownie.

   Zapomniałem hasło

Porozmawiaj z nami