Paczka do Czarnogóry

Czarnogóra mimo tego, że jest niewielkim państwem zaczyna cieszyć się coraz większą popularnością. Nasi rodacy często wybierają ją jako miejsce do spędzenia wakacji nad morzem lub wybierają się tam jedynie na krótką wycieczkę z Chorwacji. Na ten moment czarnogórska Polonia liczy około 150 osób, jednak stale się powiększa. Bez względu na to, czy chcesz nadać przesyłkę dla zapominalskich urlopowiczów, czy prezent dla bliskich na emigracji najbezpieczniejszym wyborem będzie skorzystanie z usług firmy brokerskiej AlleKurier!

Jak szybko i tanio nadać paczkę do Czarnogóry?

Jeżeli jest to dla ciebie wygodne paczkę możesz wysłać z jednego z naszych punktów. Jednak dla zabieganych jest możliwość nadania jej z twojego domu! Sam ustalasz termin odbioru przesyłki przez kuriera. Jedyne co musisz zrobić to wypełnić prosty formularz, w którym podasz wagę i wymiary paczki oraz wybierzesz Czarnogórę z listy dostępnych państw. Następnie zdecyduj, która oferta jest dla ciebie najlepsza, opłać zamówienie i naklej na pakunek list przewozowy. Pamiętaj jednak, aby precyzyjnie podać dane w formularzu. Twoja paczka zostanie dokładnie zmierzona i zważona w sortowni. W sytuacji wystąpienia niezgodności firma kurierska ma prawo naliczyć dopłatę. Dalszy transport twojej przesyłki zostaje wtedy wstrzymany do momentu uregulowania płatności. Dlatego wypełnij formularz uważnie, aby twoja paczka do Czarnogóry dotarła szybko i tanio!

Pamiętaj, że odległość między Polską a Czarnogórą w linii prostej wynosi około 1100 kilometrów. Nasi kurierzy przemierzając prawie całą Europę Południowo-Wschodnią potrzebują na dostarczenie paczki około 3-4 dni robocze.

Poznaj Czarnogórę!

Czarnogóra to malutkie państwo w południowo-wschodniej Europie leżące w basenie morza Adriatyckiego. Jego nazwa pochodzi od ciemnych lasów górskich porastających ogromną część kraju. Czarnogóra liczy trochę ponad 600 tysięcy mieszkańców, a jej powierzchnia wynosi około 14 tysięcy kilometrów kwadratowych. Kiedyś należała do Jugosławii, a samodzielnie funkcjonuje dopiero od 2006 roku! Stolicą państwa jest Podgorica. Na miejscu zakupy zrobimy w euro, które jest oficjalną walutą Czarnogóry.

Jak zapakować paczkę do Czarnogóry?

Aby twoja paczka została dostarczona tanio, szybko i bez generowania dodatkowych kosztów musi być poprawnie zapakowana! Wtedy będzie zakwalifikowana jako przesyłka standardowa. Powinna mieć kształt prostopadłościanu, bez wystających ostrych elementów. Nie oklejaj jej taśmą stretch! Ciężar przesyłki powinien być równomiernie rozłożony, dlatego nie doklejaj do niej dodatkowych elementów. Zadbaj o to, by przedmiot znajdujący się w środku paczki nie poruszał się swobodnie. Możesz zastosować w tym celu specjalne wypełniacze, a nawet zwykły papier. Upewnij się, że karton jest dobrze zamknięty i mocno zaklejony taśmą. Paczka nie może się otworzyć przed dostarczeniem jej do odbiorcy. Otrzymasz od nas list przewozowy. Wydrukuj go i umieść na zewnątrz kartonu, w widocznym miejscu. Teraz twoja paczka jest gotowa, by ją nadać!

Odprawa celna paczek do Czarnogóry

Ze względu na to, że Czarnogóra nie należy do Unii Europejskiej konieczne jest wypełnienie formularza do odprawy celnej. Zawiera on opis przedmiotu oraz fakturę do zgłoszenia celnego. Opisz dokładnie produkt i podaj jego kod celny (HS). Uwzględnij polską i angielską nazwę przedmiotu, który wysyłasz. Następnie określ ilość produktów, wagę oraz przybliżoną wartość wraz z jej walutą. Dzięki dostosowaniu się do regulaminu przewoźnika oraz uważnemu uzupełnieniu wymaganych informacji proces odprawy będzie znacznie usprawniony. A twoja przesyłka ekspresowo dotrze do odbiorcy!

Czego nie możesz wysłać do Czarnogóry?

Przepisy celne wprowadziły pewne ograniczenia dotyczące produktów, które możesz wysłać do Czarnogóry. Do przedmiotów zabronionych należą:

  • produkty mięsne, tj. konserwy, wyroby wędliniarskie
  • produkty rybne
  • sery
  • jogurty
  • inne produkty mleczne

Natomiast Ilościowo ograniczone są:

  • papierosy (do 200 sztuk)
  • cygara (do 50 sztuk)
  • tytoń (do 250 gramów)

Jeżeli pragniesz wysłać swoim bliskim pieniądze, najlepiej aby była to kwota do 2000 euro. Wtedy unikniesz wypełnienia dodatkowego formularza deklaracyjnego.

Paczka do Czarnogóry - FAQ

Ile kosztuje nadanie paczki do Czarnogóry?

Jak długo zajmuje dostarczenie paczki do Czarnogóry?

Jakie produkty mogę wysłać do Czarnogóry?

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto