Paczki do Bułgarii

Trudno zaprzeczyć temu, że przesyłki kurierskie są najszybszą, najtańszą i najwygodniejszą formą nadania paczki czy listu. Z tego też powodu coraz więcej osób rezygnuje z długich kolejek oraz uciążliwych warunków panujących u tradycyjnych usługobiorców pocztowych. Dużym zainteresowaniem cieszą się nie tylko przesyłki kurierskie krajowe, ale też zagraniczne - zwłaszcza do krajów europejskich. Jedną z częściej wybieranych opcji są paczki do Bułgarii. Z usług kierowanych do tego państwo korzystają zarówno osoby prywatne, jak i firmy, które zajmują się eksportem swoich produktów.

Zamów kuriera po odbiór paczki do Bułgarii na tej stronie: https://allekurier.pl/nadaj lub poniżej.

Paczki do Bułgarii - jak przygotować?

Zanim paczki do Bułgarii zostaną nadane, należy zadbać o to, by były one odpowiednio przygotowane. Można wręcz powiedzieć, że ten etap jest najtrudniejszy spośród całego procesu nadania paczki. Wszystko dlatego, że trzeba postarać się o to, by paczka była z jednej strony zabezpieczona przed uszkodzeniem, a z drugiej strony, jej zawartość musi być zgodna z przepisami celnymi Bułgarii oraz z regulaminem obowiązującym w firmie kurierskiej.

Oczywiście, nie ulega wątpliwości, że kurier do Bułgarii robi wszystko, by przewożone przez niego przesyłki były bezpieczne. .Jednak nie jest on w stanie uniknąć podczas jazdy wstrząsów. Ich amortyzację może zapewnić jednak odpowiednie zapakowanie. Nie jest to trudne, trzeba jedynie pamiętać o kilku ważnych zasadach. Przede wszystkim zapomnijmy o miękkich opakowaniach – kopertach (nawet tych bąbelkowych, które przecież łatwo mogą się rozedrzeć) czy papierze pakownym. Najlepsze okazują się kartony oraz specjalne sztywne, kartonowe koperty. Mówiąc krótko, opakowanie musi być takie, by nie zapadało się pod naciskiem. Co więcej, dobrze jest owinąć delikatne przedmioty – czyli takie, które mogą się stłuc, porysować czy pęknąć – folią bąbelkową. Kolejnym sposobem na amortyzację wstrząsów jest wypełnienie wolnej przestrzeni w kartonie styropianem, papierem czy pianką. Dzięki temu zawartość nie będzie „latać” po całym kartonie.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo przesyłki, to warto pamiętać również o ubezpieczeniu. Nie rezygnujmy z niego, jeśli jest taka możliwość, i nie zaniżajmy z powodu oszczędności jego wartości. Dzięki temu w przypadku uszkodzenia przesyłki (lub jej zagubienia) otrzymamy odpowiednią rekompensatę finansową za poniesione straty.

Jeśli chodzi o przepisy celne, przez które paczka będzie musiała przejść, to trzeba zaznaczyć, że Bułgaria jako członek Unii Europejskiej nie pobiera od nas opłat celnych. Dzięki temu jedyne ograniczenia, którym podlega zawartość przesyłek do tego kraju, dotyczą produktów, których w ogóle nie wolno przewozić do krajów UE lub można to robić pod określonymi warunkami (np. ilościowymi). Z kolei regulamin firmy kurierskiej zabrania przewożenia wszystkich tych produktów plus kilku innych, które mogą stanowić utrudnienia na trasie. Ogólnie więc wśród artykułów zakazanych w paczkach wymienić należy – narkotyki, substancje zagrażające życiu lub zdrowiu (np. materiały wybuchowe, trujące, łatwopalne), broń i amunicję, zwierzęta, rośliny (w tym sadzonki i nasiona), lekarstwa (zwłaszcza psychotropowe), przedmioty cenne, takie jak antyki, kamienie szlachetne, dzieła sztuki, a także gotówkę, bagaże i łatwo psujące się produkty spożywcze.

Wysyłka do Bułgarii - spedycja

Jak już wspomnieliśmy wyżej, paczki do Bułgarii nie ograniczają się jedynie do tych wysyłanych przez osoby prywatne. Z usług kurierskich korzystają także firmy eksportujące do tego odległego kraju swoje wyroby. Taka usługa to inaczej spedycja. W takich przypadkach kurier nie przewozi małych paczek czy listów, a duże pakunki, które umieszczane są na palecie oraz w dużych kontenerach.

Ponieważ takie przesyłki nie mieszczą się w standardowych grupach gabarytowych, są one zwykle wyceniane indywidualnie, a koszt jest uzależniony przede wszystkim od wielkości palety. W przypadku stałej współpracy z jedną firmą kurierską, nadawcy mogą liczyć na bardziej atrakcyjne warunki finansowe. Ponadto, warto wybrać takiego kuriera, który zajmie się szeroko pojętą logistyką. Wówczas nie trzeba będzie osobiście dowozić do niego produktów – kurier sam zajedzie do magazynu i załaduje do samochodu dostawczego potrzebny towar. Jest to duże ułatwienie dla klienta.

Tania paczka do Bułgarii – jak długo idzie?

Dużą zaletą przesyłek kurierskich jest krótki czas realizacji zleceń. Nie można jednak oczekiwać, że przesyłki kurierskie do Bułgarii dotrą do odbiorców w ciągu jednego dnia. Przede wszystkim zależy to od tego, jaką opcję wysyłki wybierzemy oraz jak wygląda wewnętrzna organizacja firmy kurierskiej.

Klienci mogą nadać swoje paczki do Bułgarii dwiema drogami – lądową oraz lotniczą. Ta pierwsza to przesyłka standardowa, a czas jej realizacji wynosi około 7 dni. Z kolei wysyłka samolotem dociera do odbiorcy średnio w trzy dni.

Pamiętajmy jednak o tym, że za opcję ekspresową trzeba zapłacić więcej. W tym wszystkim uwzględnić należy również wewnętrzną organizację usług kurierskich, a więc magazynowanie i sortowanie przesyłek – zarówno w Polsce, jak i na terenie Bułgarii.

Jak najtaniej wysłać paczkę do Bułgarii?

Koszty usługi kurierskiej to kolejny atut tej alternatywy dla tradycyjnych usług pocztowych. Jednak pytając o to, ile kosztuje paczka do Bułgarii, trudno jest jednoznacznie udzielić odpowiedzi. Ów koszt zależy bowiem od kilku czynników, które warto znać, jeśli chcemy tak przygotować swoją przesyłkę, by nadać ją jak najtaniej.

Po pierwsze, ustalmy, czy da się naszą przesyłkę nadać jako list. Będzie to tańsze niż paczka. Jest to możliwe, jeśli chcemy wysłać niewielki przedmiot (mieszczący się w kopercie) o niewielkiej wadze. Po drugie, ogromny wpływ na koszt usługi kurierskiej mają gabaryty przesyłki – oczywiście odbywa się to wedle zasady, im większa i cięższa paczka, tym więcej kosztuje jej dostarczenie do Bułgarii. Można to sprawdzić, analizując cennik umieszczony na stronie internetowej wybranej firmy kurierskiej. Wystarczy po prostu porównać wagę i wymiary swojej paczki z cennikiem i wybrać tę grupę gabarytową (i cenową), która będzie miała przypisane te właśnie gabaryty. Ale uwaga – jeśli paczka będzie wagowo zaliczać się do gabarytu A, ale wymiarowo do gabarytu B, obowiązywać będzie cena przyporządkowana do gabarytu droższego, czyli B. Dlatego tak ważne jest to, by pakować przesyłkę w możliwie jak najmniejszy karton.

Koszt przesyłki kurierskiej zależy ponadto od tego, ile idzie paczka do Bułgarii – a więc od tego, czy nadajemy ją standardową drogą lądową, czy priorytetową, a więc lotniczą. W tym drugim przypadku płacimy dodatkowo za krótszy czas realizacji zlecenia, dlatego przemyślmy dokładnie, co jest dla nas priorytetem – prędkość dostarczenia paczki czy cena usługi kurierskiej.

Jak nadać paczkę do Bułgarii?

Proces nadania paczki do Bułgarii jest dziecinnie prosty. W stu procentach odbywa się on przez Internet, czyli online. Po prostu wchodzimy na stronę internetową wybranej firmy kurierskiej i tam podążamy za czytelnymi wskazówkami systemu. Przede wszystkim określamy cenę usługi, podając gabaryty przesyłki (wymiary i wagę), państwo docelowe (w tym wypadku Bułgarię) oraz ewentualne opcje dodatkowe, takie jak ubezpieczenie czy priorytet. Jeśli cena nam odpowiada, pozostaje nam tylko podanie danych osobowych, adresowych i kontaktowych (numer telefonu i adres e-mail) do siebie i odbiorcy. Dużym plusem jest to, że odbiorca może mieszkać zarówno w którymś z większych miast Bułgarii, jak np. Sofia, Płowdiw, Warna, Burgas, Ruse czy Stara Zagora, jak i w niewielkiej i peryferyjnej prowincji.

Nadając paczkę do Bułgarii przez Internet, ustalamy również to, którego dnia i o jakiej godzinie chcemy, by kurier przyjechał po odbiór paczki – wszystko to dla wygody klienta. Czekając na kuriera, musimy jeszcze tylko wydrukować bardzo ważny Międzynarodowy List Przewozowy, który znajdziemy na podanym wcześniej adresie e-mailowym. Na tym liście zostały zebrane wszystkie podane wcześniej informacje odnoszące się do przesyłki, nadawcy i odbiorcy. Ciekawą opcją jest to, że dzięki numerowi tego Listu można obserwować na bieżąco (przez Internet) postępy w dostarczani przesyłki.

Paczki do Bułgarii - FAQ

Ile idzie paczka do Bułgarii?

Co mogę wysłać w paczce?

Ile kosztuje nadanie paczki do Bulgarii?

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto