Paczka do Islandii

Może się wydawać, iż wysłanie paczki do Islandii jest dużo bardziej kłopotliwe niż jej nadanie do Krakowa, Opola czy Poznania, a jednocześnie że taka przesyłka kurierska dochodzi do adresata tygodniami. Nic bardziej mylnego, jeśli tylko zamiast tradycyjnych usług pocztowych skorzysta się z firmy kurierskiej. W takim wypadku paczka do Islandii może zostać nadana łatwo i bez wychodzenia z domu. Kurier dotrze wszędzie – zarówno do większych miast, np. Reykjavik, Kopavogur, Hafnarfjörður, Akureyri, Keflavik, Garðabær, jak do maleńkich prowincji. Swoją przesyłkę wyślij z AlleKurier - tanio, szybko i bezpiecznie!

Zamów kuriera po odbiór paczki do Islandii na tej stronie: https://allekurier.pl/nadaj lub poniżej.

Paczka na Islandię – jak wysłać?

Zamawianie kuriera odbywa się całkowicie online. Dzięki AlleKurier możesz w kilka chwil zlecić nadanie swojej przesyłki. Wystarczy, że skorzystasz z wyceniarki, umieszczonej na naszej stronie internetowej. Od czego należy zacząć? Musisz wpisać podstawowe dane dotyczące paczki - jej wymiar, wagę oraz kraj doręczenia. Po kliknięciu w przycisk wyceń przesyłkę, zobaczysz dostępne opcje wysyłki dla podanych parametrów

Wybierz dla siebie najlepszą ofertę! W tym miejscu pokażą się ceny przesyłek oraz firmy kurierskie, które zrealizują Twoją przesyłkę. Zdecyduj się na którąś z nich i przejdź do wypełnienia dalszej części formularza

Formularz jest prosty do wypełnienia – należy podać swoje imię, nazwisko, adres domowy, adres e-mailowy, numer telefonu, a także te same dane adresata. W tym miejscu wybieramy również ewentualne opcje dodatkowe, takie jak priorytet (ekspres) czy ubezpieczenie przesyłki. Dużym atutem jest możliwość zamówienia kuriera do domu lub na przykład pracy oraz określenie godziny przyjazdu kuriera, dzięki temu nie musimy czekać na odbiór przesyłki całego dnia.

Pozostaje opłacić przesyłkę online i wydrukować ze swojej skrzynki e-mailowej bardzo ważny dokument, czyli Międzynarodowy List Przewozowy. Na nim są zawarte dane odbiorcy, nadawcy oraz podstawowe informacje dotyczące paczki. Jest on niezbędny do tego, by paczka mogła pokonać trasę z Polski do Islandii i dotrzeć pod właściwy adres. Dodatkowo, wpisując numer Międzynarodowego Listu Przewozowego można śledzić drogę wysłanej przesyłki.

Ile kosztuje paczka do Islandii?

Trudno jest udzielić jedną odpowiedź na pytanie, jaki jest koszt paczki na Islandię. Zależy on bowiem od tego, jaką przesyłkę wysyłamy i jaką metodą. Przede wszystkim należy mieć na uwadze, że paczka do Islandii będzie droższa niż list wysłany kurierem do tego kraju. Ale nie wszystko, co wyślemy w kopercie zostanie potraktowane jako list – ważnym kryterium okaże się tu ciężar przesyłki. Decydujące o cenie czynniki można uznać właśnie gabaryty przesyłki, czyli jej wagę oraz wymiary.

Duży wpływ na cenę paczki do Islandii ma także rodzaj przesyłki, a więc to, czy zostanie ona przesłana jako ekspres – lotniczo – czy też w sposób standardowy, czyli drogą lądową plus promem. Oczywiście ta pierwsza opcja jest szybsza, dlatego też trzeba liczyć się w jej przypadku z wyższymi kosztami usługi kurierskiej.

Na szczęście w AlleKurier możesz liczyć na tanie przesyłki na Islandię! Przekonaj się o tym już teraz i wyceń swoją przesyłkę na naszej stronie!

Przesyłka na Islandię – co jeszcze warto wiedzieć?

W przypadku, gdy interesuje nas paczka do Islandii, warto wybrać opcję dodatkowego ubezpieczenia. Jest ono przydatne w momencie zagubienia lub zniszczenia paczki (jej zawartości). Trasa, jaką musi pokonać kurier z Polski do Islandii, jest daleka. Tym samym zdarza się, że mimo ogromnych starań kuriera oraz bardzo starannego i bezpiecznego zapakowania przesyłki, ta ulega uszkodzeniu. Jeśli nie będzie ona ubezpieczona, firma nie będzie miała podstaw do tego, by wypłacić odszkodowanie. Jeśli z kolei zaniżymy wartość zawartości paczki, rekompensata finansowa okaże się nieadekwatna do faktycznego stopnia strat.

Aby móc skorzystać z odszkodowania z tytułu zniszczonej paczki, należy pamiętać, że nie wystarczy samo wykupienie tej opcji. Konieczne jest to, by usterka została wykazana w obecności kuriera. Dlatego też odbiorca musi otworzyć przesyłkę jeszcze przed podpisaniem jej odbioru. Wówczas, jeśli coś jest nie tak, kurier sporządza specjalny protokół reklamacyjny, który jest podstawą do dalszych roszczeń o odszkodowanie.

Mówiąc o kurierskich usługach międzynarodowych, należy pamiętać o tym, że są one współpracą dwóch firm. W przypadku paczek do Islandii – polski kurier przywozi ją do tego kraju, następnie przejmuje ją partnerska firma islandzka, i to właśnie ona dostarcza przesyłkę do domu adresata. Dlatego też w tym wypadku ewentualny protokół reklamacyjny sporządza firma z Islandii. Aby reklamacja była uwzględniona, trzeba niezwłocznie powiadomić o tym fakcie także polską firmę kurierską, która przyjmowała zlecenie od nadawcy.

Przesyłki kurierskie na Islandię – jak długo trwa doręczenie?

Czas dostarczenia paczki na Islandię zależny jest od wybranej usługi kurierskiej. W przypadku przesyłki lotniczej, która jest znacznie szybszą formą dostawy, szacunkowy czas dostawy przesyłki do odbiorcy w Islandii wynosi około 3 do 5 dni roboczych.

Oczywiście trzeba mieć na uwadze fakt, że podany tu czas obejmuje dni robocze. Jeśli więc nadasz paczkę tuż przed weekendem czy w okresie przedświątecznym, musisz liczyć się z tym, że transport może potrwać dłużej. Ponadto w Islandii paczki przekazywane są od polskiego kuriera do partnerskiego islandzkiego. Następnie trafiają one do sortowni, gdzie są rozdzielane na poszczególne rewiry. Dopiero wtedy można już je rozwieźć do odpowiednich adresatów.

Islandia – co można wysłać w paczce?

Islandia jest krajem, który nie podlega prawom stanowionym przez Unię Europejską, co oznacza, że przewóz produktów na terytorium tego państwa jest bardziej kontrolowany, a reguły bardziej surowe. Trzeba przestrzegać tych zasad także w przypadku wysyłania paczek do Islandii. Należy zwracać uwagę zarówno na listę towarów zabronionych do wwiezienia na terytorium państwa, jak i na to, co podlega opłacie celnej w przesyłce do Islandii.

Bardzo ważne jest to, że bez specjalnego zezwolenia na teren Islandii nie można wwozić telefonów i akcesoriów telekomunikacyjnych, sprzętu wędkarskiego i przeznaczonego do jazdy konnej (takie przedmioty będą wymagały dezynfekcji na koszt właściciela), broni, amunicji, leków, zwierząt domowych, roślin, nasion, sadzonek i, oczywiście, narkotyków, środków odurzających, tabaki oraz tytoniu do żucia. Jeśli zaś chodzi o opłaty celne, to trzeba mieć świadomość, że będą im podlegać przedmioty, których wartość przekracza 13500 koron.

Trzeba jednak przed wykonaniem paczki do Islandii zwracać uwagę również na regulamin firmy kurierskiej, która posiada własną listę przedmiotów zakazanych w przesyłkach zagranicznych. Na tej liście znajdują się poza ogólnie zabronionymi przedmiotami także wyroby alkoholowe i tytoniowe, gotowe bagaże, produkty spożywcze o krótkiej dacie ważności, oraz takie, które łatwo mogą zepsuć się podczas transportu, a także przedmioty o dużej wartości, czyli dzieła sztuki, kamienie szlachetne, antyki, złoto itp.

Paczka do Islandii - FAQ

Jak szybko moja paczka dotrze do Islandii?

Jak wysłać paczkę do Islandii?

Czy konieczne będzie opłacenie cła?

Ile zapłacę za wysłanie paczki do Islandii?

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto