Paczka do Słowenii

Paczki do Słowenii? Wysyłaj bez żadnych problemów! Skorzystaj z oferty na paczki zagraniczne od Allekurier! Z nami nadasz przesyłki nawet 70% taniej niż w przypadku bezpośredniego zamawiania kuriera na stronach przewoźników. To się opłaca! Przekonaj się już teraz! Wyceń swoją przesyłkę i zobacz ile możesz zaoszczędzić. A jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o przesyłkach do Słowenii, zostań z nami do końca. Na wszystkie pytania znajdziesz odpowiedzi w naszym poradniku!

Zamów kuriera po odbiór paczki do Słowenii na tej stronie: https://allekurier.pl/nadaj lub poniżej.

Przesyłki do Słowenii - co warto wiedzieć?

Wysyłka paczek i listów za granicę rozwija się wcale nie mniej prężnie niż przesyłek krajowych. I Choć spedytorów mogących wykonać takie zlecenia jest wielu, najlepsze pod każdym względem okazują się usługi kurierskie. Największą popularnością cieszą się przesyłki europejskie, ale nie brakuje też takich możliwości, jak paczki na Łotwę, do Macedonii oraz do Makao). Jedną z opcji w przypadku usług kurierskich są przesyłki kierowane do adresatów w Słowenii. Tym sposobem można nadać zarówno zwykłe listy i niewielkie paczki, jak i przesyłki ponadgabarytowe, które najczęściej trafiają do odbiorcy na palecie. Tu warto zaznaczyć, że jest to szersza oferta niż w przypadku tradycyjnych usług pocztowych.

Przesyłki do Słowenii – a także do innych państw na całym świecie – wyróżniają się tym, że są najtańsze i najszybsze ze wszystkich możliwych sposobów dostarczenia paczki. To jednak nie wszystko. Usługi kurierskie są wykonywane z pełnym profesjonalizmem, cechują się bezpieczeństwem oraz wygodą zarówno dla nadawcy, jak i dla odbiorcy. Nadawca nie musi stać w kolejce i czuć się ograniczony godzinami funkcjonowania firmy – bez wychodzenia z domu może nadać przesyłkę nawet w środku nocy, a kurier odbierze ją od niego osobiście. Z kolei adresat otrzyma oczekiwaną paczkę prosto pod swoje drzwi.

Przesyłka do Słowenii dla firm

Wspomnieliśmy wyżej, że usługi kurierskie obsługują nie tylko standardowe przesyłki, ale również te ponadgabarytowe, przesyłane na palecie. Takie są głównie (choć nie tylko) przekazywane od klientów w postaci firm zajmujących się między innymi eksportem swoich towarów do Słowenii. Taka spedycja jest dla nich często bardziej opłacalna niż inne oferowane na rynku środki takiego transportu.

Zlecenia ponadgabarytowe najczęściej są wyceniane indywidualnie. Zwykle jednak w szacowaniu wysokości kosztów bierze się pod uwagę wielkość i ilość palet, a na bardziej atrakcyjne warunki realizacji zleceń można liczyć w przypadku nawiązania stałej współpracy między firmą (klientem) a kurierem.

Jeśli interesuje nas spedycja w postaci firmy kurierskiej, to niewątpliwie bardzo dobrym wyborem będzie taka, dla której wysyłka do Słowenii towarów nie będzie ograniczała się jedynie do samego przewozu paczek z magazynu firmy kurierskiej do odbiorcy. Warto, by spedytor zajął się także osobistym odbiorem przesyłek z magazynu klienta, pomocą w załatwieniu formalności związanych z eksportem i procedurami celnymi oraz innymi czynnościami z zakresu szeroko pojętej logistyki. Wówczas kurier staje się dla klienta biznesowego bardzo ważnym partnerem w prowadzonym biznesie.

Tania paczka do Słowenii – przepisy celne

Firma kurierska posiada swój regulamin, który wyraźnie wskazuje rodzaje produktów, które nie mogą znaleźć się w paczkach. Ale dużo ważniejsze w przypadku przesyłek zagranicznych okazują się przepisy celne. Należy więc postarać się, by przesyłki kurierskie do Słowenii i do innych państw były przygotowane pod kątem zgodności z owymi przepisami.

W przypadku Słowenii sprawa jest łatwiejsza niż w sytuacji, gdy wysyłamy na przykład paczki do Bangladeszu. Wszystko dlatego, że od 2004 r. Słowenia znajduje się w Unii Europejskiej. Dzięki temu, wysyłając przesyłki z Polski, nie musimy martwić się taką instytucją jak Urząd Celny. Trzeba jednak mieć świadomość tego, że kurier może przechodzić przez wyrywkową kontrolę, a gdy wówczas okaże się, że przepisy celne zostały złamane, może grozić kara grzywny lub nawet, w niektórych przypadkach, pozbawienia wolności.

Jeśli chodzi o listę przedmiotów zakazanych, to wymienić tu można niewiele – narkotyki oraz substancje i materiały wybuchowe, trujące i inne, które mogą zagrażać życiu lub zdrowiu.Specjalne pozwolenia lub ograniczenia ilościowe dotyczą natomiast lekarstw, zwierząt, roślin, wyrobów alkoholowych, wyrobów tytoniowych oraz broni. Nie istnieją natomiast praktycznie żadne ograniczenia, jeśli chodzi o produkty spożywcze, gotówkę czy nawet sprzęt elektroniczny, o ile nie są to produkty w ilości sugerującej, że mogą być one przeznaczone na sprzedaż. Do tego należy zwrócić uwagę na wspominany już regulamin firmy kurierskiej, który mimo przepisów celnych nie zezwala na to, by w paczce znajdowały się wyżej wymienione produkty, w tym gotówka, przedmioty o wysokiej wartości materialnej oraz produkty spożywcze, które mogą się zepsuć na trasie z Polski do Słowenii.

Jak najtaniej wysłać paczkę do Słowenii?

Ceny poszczególnych usług kurierskich są różne i zależne od kilku czynników, dlatego też trudno jest precyzyjnie odpowiedzieć na pytanie, ile kosztują paczki do Słowenii. Z całą pewnością możemy jednak stwierdzić, że ich cena jest zawsze atrakcyjna i konkurencyjna względem podobnych usług u innych spedytorów. Wiedząc, od czego zależy koszt paczek kurierskich, można tak dobrać ich opakowanie i opcje wysyłki, by cena okazała się możliwie najniższa.

Przede wszystkim zwróćmy uwagę na opakowanie, a dokładnie na jego wymiary, gdyż gabaryty to pierwszy z czynników mających największy wpływ na koszt usługi kurierskiej. I choć nadawca nie ma wpływu na ciężar przesyłki, to może postarać się tak ją spakować, by opakowanie było możliwie najmniejsze. Być może dzięki temu przesyłka zostanie zaliczona do tańszej grupy gabarytowej. Po drugie, pomyślmy, czy czas dostawy ma dla nas duże znaczenie. Jeśli nie, wybierzmy tańszą formę przesyłki, czyli lądową. Druga opcja – lotnicza – jest co prawda szybsza, ale jednocześnie wiąże się z wyższymi kosztami usługi.

Na cenę usługi kurierskiej ma wpływ także ubezpieczenie przesyłki. Jego koszty są naliczane na podstawie tego, jaką przybliżoną wartość przesyłki zadeklaruje nadawca. Tu jednak nie zaleca się oszczędności w postaci zaniżania ubezpieczenia, które może okazać się bardzo przydatne.

Ile idzie paczka do Słowenii?

Podobnie jak cena przesyłek kurierskich jest dość ruchoma, tak samo nie da się precyzyjnie określić tego, jak długo idzie list czy paczka z Polski do Słowenii. Najistotniejszym czynnikiem, który ma na to wpływ, jest wybór środku transportu, którym przesyłki docierają do kraju docelowego. Te dwie metody zostały wspomniane wyżej – paczki mogą iść drogą lądową lub lotniczą. Przesyłki lecące samolotem to tak zwana opcja ekspres (priorytet). Dzięki temu można mieć pewność, że adresat otrzyma swoją przesyłkę w czasie nie przekraczającym trzech dni roboczych. Z kolei opcja standardowa, czyli lądowa, wymaga od kuriera więcej czasu na wykonanie zlecenia. Tutaj bowiem odbiorca otrzymuje swoją przesyłkę mniej więcej w ciągu siedmiu dni roboczych, licząc od daty nadania.

Czas dostarczenia przesyłki zależy także od tego, jak szybko firma kurierska wykona sortowanie przesyłek – najpierw na poszczególne kraje, a następnie na mniejsze rewiry słoweńskie. A trzeba zaznaczyć, że przesyłki są magazynowane i sortowane nie tylko w Polsce, ale i na terenie Słowenii, gdzie odbiera je zaprzyjaźniona i partnerska firma kurierska z tego państwa. Pamiętajmy też o tym, że nadanie paczki przed weekendem lub w okresie świątecznym może lekko opóźnić realizację zlecenia.

Jak nadać paczkę do Słowenii?

Zaletą usług kurierskich do Słowenii jest to, że nie ma żadnych ograniczeń terytorialnych – odbiorca nie musi mieszkać w jednym z głównych miast, jak np. Lublana, Maribor, Celje, Kranj, Velenje czy Koper. Może on także odebrać paczkę w maleńkiej, nie oznaczanej nawet na mapach, miejscowości.

Ostatnim z największych atutów usług kurierskich, o którym chcemy wspomnieć, jest procedura nadania przesyłki – bardzo przyjazna dla nadawcy, czyli szybka, łatwa i bez konieczności wychodzenia z domu (całkowicie online).

Klient nadaje przesyłkę za pośrednictwem strony internetowej wybranej firmy kurierskiej. Tam musi jedynie podać wagę, wymiary i przybliżoną wartość przesyłki, a także wybrane opcje wysyłki. Te informacje posłużą do określenia kosztów usługi. Ponadto niezbędne będą dane osobowe, adresowe i kontaktowe nadawcy i odbiorcy. Po spełnieniu tych formalności klient otrzymuje Międzynarodowy List Przewozowy – ważny dokument niezbędny do tego, by dostarczyć list pod wskazany adres w Słowenii.

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto