Paczka na Arubę

Skorzystaj z oferty AlleKurier! W ofercie jest wysyłka nawet na Arubę. Już w trzy dni Twoja paczka może znaleźć się w zakątkach na Morzu Karaibskim. Kurier odbierze ją bezpośrednio od Ciebie, a przewoźnik UPS lub AlleKurier dostarczy pod wskazany adres.

Tania paczka na Arubę? To możliwe!

W przypadku przesyłek kurierskich na tak duże odległości obawiamy się przede wszystkim ceny. A wystarczy tylko skorzystać z intuicyjnej wyceniarki lub sprawdzić cennik na naszej platformie. Z AlleKurier w kilka minut znajdziesz, nadasz i wyślesz paczkę na Arubę. A co zrobić, aby przesyłka była jak najtańsza? Wystarczy, że dopilnujesz wszystkich formalności związanych z wysyłką i podasz prawidłowe wymiary paczki. Tym sposobem unikniesz niespodziewanych kosztów. Pozwoli to również przejść pomyślnie przez odprawę celną oraz przyspieszy doręczenie paczki.  

Czego nie można wysyłać na Arubę?

Każda paczka poza granice Unii Europejskiej musi przejść odprawę celną. Przesyłki na Arubę również. Stąd też w formularzu nadawczym, który wypełniasz po wybraniu jednego z dostępnych kurierów, musisz dopełnić pewnych formalności. 

Jeśli chodzi o procedury celne, to w formularzu są dwa istotne elementy. Mowa tutaj o opisie przedmiotu wysyłki oraz fakturze do zgłoszenia celnego. 

W pierwszej części formularza opisz przedmiot najdokładniej, jak się da. Najlepiej jest podać kod celny. W dalszej części musisz podać nazwę wysyłanego przedmiotu - po polsku i angielsku. Następnie określasz ilość przedmiotów, ich wagę, wartość i walutę, w jakiej podajesz wartość. 

Na Arubę nie możesz wysłać: substancji i materiałów niebezpiecznych, w tym rtęci, kwasu, petard, broni czy sprzętu wojskowego, alkoholu, papierosów oraz żywności z krótkim terminem przydatności. Pełna lista rzeczy znajduje się na stronie AlleKurier.

Jak zabezpieczyć paczkę na Arubę?

Wysyłając paczkę na inny kontynent obawiamy się, że podczas tak długiej drogi nasza paczka ulegnie zniszczeniu. Jak tego uniknąć? Musimy tylko dobrze zabezpieczyć nasze przedmioty. Muszą być nieruchome podczas podróży. W tym celu umieśćmy je w kartonie wypełnionym folią bąbelkową, poduszkami powietrznymi lub gazetami. Taki karton najlepiej owinąć stretchem lub taśmą klejącą. W widocznym miejscu nakleić etykietę nadawczą. W ten sposób nasza paczka na Arubę powinna dotrzeć bez żadnych uszkodzeń. Jednak jak wiemy zdarzają się sytuacje losowe i w trakcie transportu nasza przesyłka może ostatecznie nie dotrzeć do miejsca docelowego lub zostać uszkodzona. Dlatego, aby temu zapobiec możemy wykupić dodatkowe ubezpieczenie. Co prawda w kwocie paczki kurierskiej mamy wliczone podstawowe ubezpieczenie. Jednak, gdy wysyłamy jakieś wartościowe przedmioty warto skorzystać z tej dodatkowej opcji. To rozwiązanie zdecydowanie pomoże zabezpieczyć paczkę na Arubę!      

Poznaj Arubę!

Aruba to terytorium zależne Holandii i jedna z wysp wulkanicznego archipelagu Małych Antyli, zamykającego od wschodu Morze Karaibskie. Ma prawie 179 kilometrów kwadratowych. Aruba zamieszkiwana jest przez 109,2 tysięcy osób, głównie pochodzenia hiszpańskiego, holenderskiego i afrykańskiego. Walutą używaną na tej wyspie jest florian arubański, a stolicą tego kraju jest Oranjestad. Aruba nazywana jest „Szczęśliwą wyspą” oraz „Rajem na ziemi”, gdyż przez cały rok występuje tam piękna pogoda, co wpływa na większe zainteresowanie wyspą wśród turystów.

Doręczenie paczki na Arubę

Paczka na Arubę nie będzie płynąć statkiem przez wiele dni. Poleci tam samolotem! Ten bezproblemowy transport jest możliwy dzięki rozbudowanej siatce połączeń naszych przewoźników. Paczka na Arubę może być dostarczona nawet w przeciągu 1 dnia roboczego. Wysyłając paczkę na Arubę za pośrednictwem AlleKurier masz pewność, że doręczymy ją bezpiecznie do dowolnego miejsca na wyspie. Co więcej, aby zaspokoić twoją ciekawość możesz śledzić swoją przesyłkę na naszej platformie! 

Paczka na Arubę - FAQ

Ile idzie paczka na Arubę?

Ile kosztuje paczka na Arubę?

W jaki sposób zostanie dostarczona paczka na Arubę?

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto