Paczka do Irlandii Północnej

Broker kurierski AlleKurier oferuje przesyłki międzynarodowe u znanych przewoźników w najlepszych cenach na rynku. Z nami wyślesz list, paczkę, a nawet paletę nawet 70% taniej. Już teraz skorzystaj z naszej łatwej w obsłudze i intuicyjnej wyceniarki, aby wysłać paczkę do Irlandii Północnej.

Jak nadać przesyłkę do Irlandii Północnej?

To bardzo łatwe! Nie musisz nawet wychodzić z domu. Po prostu zmierz i zważ swoją paczkę, a następnie wpisz dane do naszej wyceniarki. Wybierz najbardziej korzystną dla ciebie ofertę i uzupełnij krótki formularz nadawczy. Opłać zamówienie i wydrukuj wygenerowany przez nas list przewozowy. Zapoznaj się z naszymi wskazówkami, jak poprawnie przygotować paczkę do wysyłki. List przewozowy naklej na pudełku w widocznym miejscu. Teraz wystarczy, że przekażesz przesyłkę kurierowi z twojego domu w ustalonym terminie. Możesz także nadać ją w jednym z naszych punktów w dogodnym dla ciebie momencie.

Dobrze spakuj swoją paczkę do Irlandii Północnej!

Aby twoja paczka do Irlandii Północnej dotarła jak najszybciej musi być odpowiednio przygotowana. To umożliwia zakwalifikowanie jej jako jako przesyłki standardowej, dzięki czemu będzie sortowana automatycznie w sortowni kurierskiej. Sortowanie ręczne przesyłek niestandardowych na pewno potrwa dłużej! Aby tego uniknąć przygotuj pudełko o regularnym kształcie prostopadłościanu bez wystających ostrych elementów. Umieszczona w środku rzecz nie może się swobodnie poruszać. Dlatego wypełnij paczkę papierem lub folią bąbelkową. Zamknij pudełko i zabezpiecz taśmą klejącą. Nie owijaj kartonu folią stretch ani nie dołączaj do niego dodatkowych przesyłek. Zadbaj o to by list przewozowy był dobrze widoczny. Tak przygotowana paczka jest gotowa do wysyłki.

Twoja paczka do Irlandii Północnej może zostać doręczona transportem lądowym (7 dni roboczych) lub powietrznym (1-2 dni robocze). Pamiętaj jednak, że jest to czas szacunkowy i może się wydłużyć.

Poznaj Irlandię Północną!

Irlandia Północna zajmuje północno-wschodnią część wyspy Irlandii i należy do Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Stolica znajduje się w Belfaście. Kraj zajmuje niecałe 15 tysięcy kilometrów kwadratowych, a zamieszkuje go prawie dwa miliony ludzi. Jest więc do kogo wysyłać paczki! W państwie tym obywatele posługują się językiem angielskim, lecz nieliczna część populacji mówi także po irlandzku. Obowiązującą walutę stanowi funt szterling.

Procedury celne dotyczące paczki do Irlandii Północnej

W związku z wystąpieniem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, paczki do Irlandii Północnej również będą podlegały odprawie celnej na granicy. Może spowodować to opóźniania w doręczeniu przesyłek niezależnie od AlleKurier. Aby odprawa celna przebiegła jak najbardziej sprawnie i szybko zastosuj się do naszych wskazówek. Przede wszystkim odpowiednio zapakuj paczkę. List przewozowy naklej w widocznym miejscu. Uzupełnienie naszego prostego formularza wysyłkowego wygeneruje również potrzebną podczas odprawy celnej fakturę pro forma oraz pełnomocnictwo do odprawy. Precyzyjne i zgodne z prawdą uzupełnienie danych umożliwi bezproblemowe przejście wszystkich procedur. Pamiętaj, że może zostać naliczona opłata celna. Odbiorca przesyłki powinien ją uiścić. W innym wypadku paczka zostanie zwrócona do Polski, a nadawca ponosi koszty ponownego transportu i cła.

Czego nie wysyłać do Irlandii Północnej?

Niektóre towary są objęte zakazem wwozu do Irlandii Północnej albo mogą być wwożone na podstawie specjalnej licencji. Należą do nich przede wszystkim:

  • broń palna, amunicja, materiały wybuchowe, broń ofensywna,
  • materiały pornograficzne (książki, magazyny, wydruki i nagrania wideo),
  • rośliny i cebulki,
  • żywe i martwe zwierzęta (w tym psy i koty, ptaki i drób),
  • gatunki zagrożone,
  • mięso i przetwory mięsne,
  • siano i słoma (nawet jeżeli służą do pakowania).

Zakazane jest także wysyłanie narkotyków i innych substancji psychoaktywnych, jak również leków. Na naszej stronie znajduje się pełna lista produktów zakazanych w przesyłkach międzynarodowych. Sprawdź ją już teraz. Warto także zapoznać się z regulaminem wybranego przez ciebie przewoźnika. Będziesz miał wtedy pewność, że produkty, które chcesz wysłać, są dozwolone.

Paczka do Irlandii Północnej - FAQ

Ile idzie paczka do Irlandii Północnej?

Ile kosztuje paczka do Irlandii Północnej?

Co można wysłać kurierem do Irlandii Północnej?

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto