Paczka na Fidżi

Zastanawiałeś się jak wysłać paczkę na odległe wyspy? A szczególnie jak wysłać paczkę do Fidżi? To nie takie trudne jak mogłoby się wydawać! A przynajmniej dla nas. AlleKurier to broker usług kurierskich. Natomiast Ty sam decydujesz, którą ofertę wybierasz. Skorzystaj z naszej prostej i intuicyjnej wyceniarki paczek, a cena nie będzie dla Ciebie zaskoczeniem. Znajdziesz ją na naszej stronie.

Czy opłaca się wysyłać paczki do Fidżi?

Wysyłając paczkę na wyspy znajdujące się na Oceanie Spokojnym zastanawiamy się co zrobić, aby przesyłka była jak najtańsza? Tak samo jest w przypadku paczki do Fidżi. Tu z pomocą przychodzi AlleKurier! Dzięki wyceniarce znajdującej się na tej platformie już przed wysyłką wiemy ile wyniesie nas taka usługa. Co więcej, możemy wybrać najtańszą wśród dostępnych ofert. Ale to nie wszystko! Powiemy Ci też jak uniknąć dodatkowych kosztów. Wystarczy, że dopilnujesz wszystkich formalności związanych z wysyłką i podasz prawidłowe wymiary paczki. Tym sposobem przyspieszysz też odprawę celną i samo doręczenie paczki. Już wiesz co zrobić, aby paczka do Fidżi była tania.

Procedury celne dotyczące paczek do Fidżi

Jak wiadomo przesyłki międzynarodowe muszą przejść przez odprawę celną. Nie inaczej jest w przypadku Fidżi. Dlatego wypełniając formularz nadawczy należy dopełnić pewnych formalności.

Szczególnie ważny jest tutaj opis przedmiotu, który wysyłamy oraz faktura do zgłoszenia celnego. Należy dokładnie uzupełnić te informacje, ponieważ przyspieszy to całą odprawę.

W pierwszej części formularza opisujemy przedmiot najdokładniej, jak się da. Jeśli znamy kod celny (HS) to również powinniśmy go podać. W dalszej części podajemy nazwę wysyłanego przedmiotu. Najlepiej po polsku i po angielsku. Następnie określamy ilość przedmiotów, ich wagę, wartość i walutę.

Przesyłki do Fidżi podlegają odprawie celnej. Dlatego nie można tam wysyłać między innymi: substancji i materiałów niebezpiecznych, w tym rtęci, kwasu, petard, broni czy sprzętu wojskowego, alkoholu, papierosów oraz żywności z krótkim terminem przydatności.

Jak zabezpieczyć paczkę do Fidżi?

Często nie chcemy wysyłać paczek na tak duże odległości, ponieważ obawiamy się ich zniszczenia podczas transportu. To prawda, że paczka wysłana na wyspy na Oceanie Spokojnym ma do przebycia długą drogę. Ale bez obaw! AlleKurier korzysta z usług tylko sprawdzonych przewoźników. Co więcej w kwocie paczki kurierskiej mamy wliczone podstawowe ubezpieczenie. Jednak jak wiemy zdarzają się sytuacje losowe i w trakcie transportu nasza przesyłka może ostatecznie nie dotrzeć do miejsca docelowego lub zostać uszkodzona. Dlatego, gdy wysyłamy jakieś wartościowe przedmioty warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie.

Czy możemy jeszcze coś zrobić, aby uniknąć uszkodzenia paczki? Tak! I to najważniejszą rzecz. Musimy dobrze zabezpieczyć nasze przedmioty. Jak to zrobić? Nasze przedmioty muszą być nieruchome, dlatego w tym celu umieśćmy je w kartonie wypełnionym folią bąbelkową, poduszkami powietrznymi lub gazetami. Taki karton najlepiej owinąć stretchem lub taśmą klejącą. Nie możemy też zapomnieć o etykiecie nadawczej, którą musimy nakleić w widocznym miejscu. W ten sposób nasza paczka do Fidżi powinna dotrzeć bez żadnych uszkodzeń.

Poznaj Fidżi

Fidżi to oficjalnie Republika Fidżi. Państwo wyspiarskie, położone w południowo-zachodniej części Oceanu Spokojnego. Powierzchnia to 18 tysięcy kilometrów kwadratowych. Liczba ludności Fidżi wynosi ponad 896 tysięcy. Dolar Fidżi to obowiązująca tam waluta. Stolicą tego kraju jest Suva. Mówi się, że lokalni mieszkańcy są jednymi z najbardziej przyjaznych ludzi, jakich kiedykolwiek spotkaliśmy. Są bardzo gościnni.  

Doręczenie paczki do Fidżi

Paczka do Fidżi nie musi płynąć statkiem przez wiele dni. Może polecieć tam samolotem! To najszybsza forma wysyłki jaką mamy do zaoferowania! Ten bezproblemowy transport jest możliwy dzięki rozbudowanej siatce połączeń naszych przewoźników. Paczka do Fidżi jest dostarczana w przeciągu 3-5 dni roboczych. Zadbaj o to, aby przesyłka została na pewno zakwalifikowana jako standardowa. Wtedy jest ona najtańsza, a także najszybciej można ją sortować. Co więcej, aby zaspokoić swoją ciekawość możesz śledzić przesyłkę na naszej platformie!  

Paczka na Fidżi - FAQ

Ile idzie paczka na Fidżi?

W jaki sposób zostanie dostarczona paczka do Fidżi?

Czego nie można wysłać kurierem do Fidżi?

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto