Paczka do Surinamu

Po przeliczeniu na mieszkańców uznaje się, że w tym kraju używa się najwięcej fajerwerków na świecie! Chcesz zapewnić swojej przesyłce wystrzałową podróż? Z AlleKurier to możliwe! Twoja paczka powinna dotrzeć na miejsce w ciągu 3-5 dni roboczych. Wszelkie formalności zostaw nam!

Paczka do Surinamu

Chcesz wysłać paczkę do Surinamu? Świetnie się składa, ponieważ wysyłka paczki zajmie ci tylko kilka minut! Jak to działa? Z pomocą przychodzi porównywarka cen kurierów AlleKurier! Z nami wyślesz swoją przesyłkę w mgnieniu oka! Jeśli przy każdej wysyłce martwi cię papierkowa robota, tym razem możesz być spokojny! Na naszej stronie dostępny jest bardzo intuicyjny formularz nadawczy, który poprowadzi cię krok po kroku! Kilka chwil i kliknięć myszką i twoja przesyłka ruszy w drogę.

Skorzystaj z intuicyjnej wyceniarki, którą znajdziesz pod linkiem https://allekurier.pl/nadaj.

Jak wysłać paczkę do Surinamu?

Cała procedura nadania paczki jest prosta i z pewnością nie sprawi kłopotu. Pierwszym krokiem jest wejście na stronę brokera kurierskiego AlleKurier! Skorzystaj z wycieniarki, która w szybki sposób przedstawi ci dostępnych przewoźników i dostępne opcje wysyłki do Surinamu. Jest to bardzo odległy kraj, dlatego wysyłkę do tak egzotycznych krajów zwykle oferuje AlleKurier Przesyłka Ekspresowa albo UPS Express Saver. Każda z tych opcji to gwarancja bezpieczeństwa, pewności i szybkości w dostawie! Nawet jeśli kraj jest oddalony od Polski o tysiące kilometrów, to gwarantujemy, że paczka dotrze tam nawet w mniej niż tydzień! Dlatego warto wybrać jedną z tych opcji, mają na uwadze również świetne ceny u brokera kurierskiego. 

Procedury celne dotyczące paczek do Surinamu

Jeśli chcemy wysłać paczkę do Surinamu, należy pamiętać o warunkach odprawy celnej. Dlatego też w formularzu nadawczym, który wypełniasz po wybraniu jednego z dostępnych przewoźników, musisz zadbać o dopełnienie  pewnych formalności. Nie będzie to jednak żadnym problemem! Wszystko jest dokładnie wyjaśnione, dlatego też żadna osoba nie zgubi się, tylko będzie prowadzona krok po kroku. Każdy bez najmniejszego problemu jest w stanie nadać swoją paczkę!

W samym formularzy są dwa bardzo istotne elementy, które dotyczą procedury celnej. Pierwszy z nich to opis przesyłki, a drugi dotyczy faktury do zgłoszenia celnego. Warto podkreślić, że poprawne i dokładne uzupełnienie tych wszystkich informacji, sprawi, że cała odprawa znacznie przyspieszy! 

Wypełniając pierwszą część formularza, pamiętaj, żeby opisać przedmiot bardzo dokładnie! Jeśli znasz kod celny (HS), koniecznie go podaj! Następnie musisz podać nazwę wysyłanego przedmiotu - po polsku i angielsku. Na koniec określ ilość przedmiotów, ich wagę, wartość i walutę, w jakiej podajesz wartość. 

Odprawa celna przesyłek do Surinamu

Jeśli już wybrałeś i zdecydowałeś  się na jednego z przewoźników, który ma dostarczyć twoją paczkę, to następnym krokiem będzie wypełnienie formularza. Co taki formularz powinien zawierać? Po pierwsze należy podać zleceniodawcy. Musimy określić tu, czy wysyłamy przesyłkę jako firma, czy jako osoba prywatna. Kolejnym krokiem będzie wypełnienie danych nadawcy i odbiorcy. 

Pamiętaj, że jeśli wysyłałeś już paczkę za pośrednictwem platformy AlleKurier, twoje dane teleadresowe mogą być zapisane w koncie klienta! Pozwala to na automatyczne uzupełnienie formularza, a co za tym idzie, jeszcze szybsze nadanie paczki do Surinamu!

Istotnym elementem podczas wypełniania formularzu jest określenie, co znajduje się w przesyłce. To ważne, ponieważ poprawnie uzupełnione dane sprawią, że odprawa celna pójdzie szybki i sprawnie. Z dużą uwagą zapoznaj się z wytycznymi podanymi przy każdym z okienek do wypełnienia - nasz zespół AlleKurier zadbał o to, aby wszystko było jak najprościej opisane. Dzięki temu bez problemu w odpowiedni sposób wypełnisz wszelkie dane, a twoja paczka wyryszu do Surinamu lada chwila!

Paczka do Surinamu - jak to zrobić taniej?

Cena przy każdej wysyłce jest bardzo ważna. Dlatego, skorzystaj z naszej porównywarki cen kurierów, gdzie bez problemu znajdziesz najlepsze oferty na wysyłkę do Surinamu. Jednakże, jeśli chcesz, żeby cena była jak najniższa, pamiętaj o kilku ważnych kwestiach! Po pierwsze podaj prawidłowe wymiary i wagę paczki. Jest to o tyle istotne, dlatego, że jeśli w trakcie odprawy okaże się, że są one źle określone, cena paczki może wzrosnąć! Pamiętaj również, że podanie nieprawidłowych danych w formularzu do odprawy celnej także może narazić na dodatkowe koszty, a dodatkowo bardzo wydłuży czas dostawy. Dlatego wszystkie dane wpisuj ze szczególną uwagą! Bardzo istotne jest to, aby przesyłkę odpowiednio zapakować. Podane w wyceniarcę AlleKurier ceny tyczą się paczek standardowych. Czyli takich o regularnych kształtach w kartonie - bez dodatkowych oznaczeń, owinięcia folią strecz czy łączonych ze sobą elementów.

Poznaj Surinam!

Surinam to państwo położone w północno-wschodniej Ameryce Południowej, nad Oceanem Atlantyckim. Powierzchnie ponad 160 tysięcy kilometrów kwadratowych zamieszkuje około 580 tysięcy osób! Walutą używaną w Surinamie jest Dolar surinamski, a stolicą tego kraju jest miasto Paramaribo.

Do Surinamu w mniej niż tydzień!

Przesyłkę do Surinamu wyślemy za pomocą przewoźników: Przesyłka Ekspresowa AlleKurier i UPS EXPRESS SAVER. Mimo że odległość między Polską a Surinamem to prawie 9000 km, to twoją paczkę kurierzy dostarczą tam do 5 dni! Czas ten jednak może się wydłużyć ze względu na ewentualne odprawy celne. Jednak, jeśli chcesz uniknąć nadprogramowego czasu dostawy, pamiętaj, aby poprawnie zaadresować paczkę, dokładnie opisać jej zawartość i poprawnie określ jej wagę i wymiary. Dodatkowo sprawdź, co twoja paczka może zawierać! Uniknij problemów celnych i sprawdź regulamin danego przewoźnika. 

Paczka do Surinamu - FAQ

Ile czasu trwa dostarczenie paczki do Surinamu?

Ile kosztuje paczka do Surinamu?

Co można wysłać kurierem do Surinamu?

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto