Paczki do Austrii

Chcesz wysłać paczkę do Austrii do rodziny, znajomych? A może sprzedajesz na Ebay albo Amazonie i wysyłasz większą ilość paczek - jesteś na dobrej stronie. AlleKurier ma ofertę zarówno dla pojedynczych przesyłek (nadanie możliwe w kilka minut) jak i dla stałych nadawców przesyłek zagranicznych (w tym do Austrii i Niemiec).

Zamów kuriera po odbiór paczki do Austrii tej stronie: https://allekurier.pl/nadaj lub poniżej.

Paczka do Austrii – przygotowanie

Każdego dnia z Polski do Austrii wyrusza wiele paczek. Zdecydowana większość z nich przestała być wysyłana za pośrednictwem tradycyjnych usług pocztowych, które okazały się mniej komfortowe, droższe i dłuższe niż coraz popularniejsze usługi kurierskie. Paczki kurierskie można wysyłać do wszystkich miast austriackich, może to być zarówno Wiedeń – stolica tego państwa – Graz, Linz, Salzburg, Innsbruck, Villach, jak i małe miejscowości, nawet te najbardziej oddalone od Polski. Kurier dotrze w każde miejsce. Procedura wysłania paczki kurierem jest bardzo prosta. W tym wszystkim najwięcej uwagi trzeba poświęcić temu, by paczka do Austrii była odpowiednio przygotowana, zanim kurier zapuka do drzwi po jej odbiór. A w tej kwestii ważne jest jednocześnie to, co będzie znajdowało się w paczce, jak i sposób jej zapakowania.

Przed przygotowaniem paczki do Austrii warto zapoznać się z wewnętrznym regulaminem firmy kurierskiej, w którym można znaleźć wskazówki na temat tego, jakie artykuły są zabronione w transporcie w ramach wykonywanych usług. Fakt, że w Austrii – jak przystało na członka Unii Europejskiej – nie obowiązuje już agencja celna nie oznacza, że można sobie bez problemu wwozić tam dowolne produkty. Prawo unijne surowo zabrania przewożenia narkotyków, substancji niebezpiecznych (w tym łatwopalnych, wybuchowych i trujących), zwierząt egzotycznych, a także broni. Są również produkty, które zgodnie z prawem unijnym są dozwolone pod ściśle określonymi warunkami, jednak firmy kurierskie zwykle nie zezwalają na ich transport – są to przede wszystkim wyroby alkoholowe i tytoniowe, leki, zwierzęta i rośliny (w tym nasiona, sadzonki itp.).

Ponadto na listach przedmiotów zakazanych często pojawiają się wyroby spożywcze, zwłaszcza te łatwo psujące się oraz z krótkim terminem ważności, bagaże oraz przedmioty o wysokiej wartości (złoto, kamienie szlachetne, antyki itp.). Paczka do Austrii nie może więc zawierać wymienionych tu przedmiotów, w przeciwnym razie kurier albo nie przyjmie zlecenia, albo paczka zostanie cofnięta na granicy.

Drugi aspekt przygotowania przesyłki to jej odpowiednie opakowanie. Przede wszystkim musi ono być bezpieczne. Paczkę czeka długa droga oraz bytowanie w kilku sortowniach, dlatego warto zabezpieczyć jej zawartość przed przypadkowymi uszkodzeniami. Do pakowania przedmiotów zawsze wybierajmy mocne kartony lub specjalne kartonowe koperty. Koperty bąbelkowe mogą się łatwiej rozedrzeć, dlatego lepiej używajmy ich tylko w ostateczności. Szczególnie delikatne przedmioty zabezpieczmy dodatkowo folią bąbelkową lub też wykonajmy strefę amortyzującą wstrząsy za pomocą papieru, gazet, waty itp. Dobrym zabezpieczeniem dla sprzętów elektronicznych może okazać się także styropian, pianka lub gąbka. Co więcej, nie zapomnijmy o tym, by kilka razy owinąć karton mocną i szeroką taśmą klejącą.

Przesyłki kurierskie do Austrii – czy warto je ubezpieczać

Solidne i staranne zapakowanie przesyłki minimalizuje ryzyko uszkodzenia jej zawartości w trakcie transportu. Jednak trzeba pamiętać o tym, że paczka do Austrii ma do przebycia setki kilometrów, a zanim trafi do adresata, musi przejść przez różne magazyny i sortownie. Dlatego – mimo że kurierzy dokładają wszelkich starań, by usługi były świadczone na jak najwyższym poziomie – może dojść do zagubienia przesyłki lub uszkodzenia jej zawartości. W takich przypadkach firma kurierska bierze na siebie odpowiedzialność tylko wtedy, gdy klient wykupił opcję ubezpieczenia przesyłki. Wysokość ubezpieczenia jest dostosowywana do deklarowanej wartości paczki. Oczywiście ma to wpływ na wzrost kosztów usługi kurierskiej, jednak jeśli chcemy podać do Austrii coś ważnego i delikatnego, ubezpieczenie może okazać się naprawdę przydatne.

W przypadku ubezpieczenia należy pamiętać o jednej podstawowej zasadzie. Odbiorca paczki musi otworzyć ją w obecności kuriera. Tylko w ten sposób wykryte uszkodzenie może zostać zareklamowane – kurier wypisuje wówczas specjalny protokół reklamacyjny, na podstawie którego będzie toczyła się cała procedura reklamacyjna. Jeśli klient zgłosi swoje uwagi później, te niestety już nie będą mogły zostać uwzględnione. W przypadku przesyłek międzynarodowych - a więc i tych do Austrii – często bywa tak, że polski kurier dowozi przesyłki do państwa docelowego, a tam przejmuje je tamtejsza firma partnerska. W takich przypadkach reklamacja nie kończy się na sporządzeniu odpowiedniego protokołu.

Ponadto trzeba zgłosić fakt uszkodzenia/zagubienia przesyłki także polskiej firmie kurierskiej, która paczkę przyjmowała. Co więcej, trzeba to zrobić w określonym w regulaminie czasie – zwykle jest to do siedmiu dni dostarczenia paczki.

Najtańszy kurier do Austrii

Przesyłki kurierskie wiodą prym nad tradycyjnymi usługami pocztowymi przede wszystkim ze względu na swoją cenę. Nie ma jednej wspólnej ceny dla wszystkich rodzajów przesyłek wysyłanych do Austrii, na pewno też ceny te nie będą tak niskie jak w przypadku przesyłek krajowych. Nie oznacza to jednak, że nie można mówić o takim zjawisku, jak tanie przesyłki kurierskie. Co trzeba zrobić, aby z takiej właśnie skorzystać?

Przede wszystkim warto zapoznać się z ofertami wszystkich firm kurierskich posiadających w swojej ofercie przesyłki zagraniczne, w tym do Austrii. Choć na ostateczną cenę usługi wpływa wiele czynników, będzie można tym sposobem zrobić wstępną weryfikację pod kątem atrakcyjności ofert. Na stronie internetowej firmy kurierskiej znajduje się cennik, który uwzględnia przesyłki o różnych gabarytach (wymiarach) oraz wagach. Wystarczy tylko przyrównać własną paczkę do takiej tabeli, by orientacyjnie wydedukować koszt usługi kurierskiej.

Warto mieć tu na uwadze, że za paczkę, której waga będzie sugerowała niższą cenę niż wymiary, klient będzie musiał zapłacić cenę wyższą, dlatego pamiętajmy o tym, by pakować przesyłkę w jak najmniejszy możliwy karton – w wielu przypadkach można dzięki temu zaoszczędzić wcale nie takie małe pieniądze.

Ponadto, niższą cenę zapłacimy za paczkę wysyłaną drogą lądową – w przypadku Austrii odbiorca może się jej spodziewać w trakcie 3-4 dni roboczych. Jest jeszcze bowiem opcja ekspres, czyli wysyłana samolotem (paczka dociera do adresata nawet tego samego dnia), jednak wiąże się ona z wyższymi kosztami.

Wysyłka do Austrii – procedura

Niska cena to nie jedyna korzyść przesyłek kurierskich. Klienci cenią je sobie także ze względu na prostą i wygodną procedurę zamawiania kuriera, który osobiście odbiera od nadawcy paczkę – z czym nie wiążą się dodatkowe koszty. A co trzeba zrobić, by zamówić taką wizytę kuriera?

Przede wszystkim należy otworzyć stronę internetową wybranej firmy kurierskiej. Tam znajdziemy formularz lub prostą aplikację, która pomoże nam przejść przez proces nadania przesyłki. Wystarczy podać podstawowe dane dotyczące paczki, czyli jej wymiary oraz wagę, dane osobowe, adresowe i kontaktowe dotyczące nadawcy i odbiorcy, a także – jeśli jest taka potrzeba – opcje niestandardowe, np. ekspres lub ubezpieczenie. To także na tym etapie określamy, jakiego dnia i o której godzinie życzymy sobie, by kurier odebrał od nas przesyłkę.

Gdy już dostarczymy powyższe informacje, wówczas wystarczy już tylko uiścić należność za zamówioną usługę kurierską (to również można uczynić online), a następnie wydrukować bardzo ważny dokument, który zwykle przychodzi na podany w formularzu adres e-mailowy. Tym dokumentem jest międzynarodowy list przewozowy. Jest on niezbędny do tego, by paczka mogła ruszyć w daleką podróż i dotrzeć w docelowe miejsce. List ten jest potrzebny w trzech egzemplarzach – jeden zostaje u klienta w formie dowodu nadania przesyłki, drugi jest dołączany do paczki, z którą wędruje do adresata, trzeci z kolei jest przeznaczony dla firmy kurierskiej.

Gdy kurier odbierze paczkę, możemy albo po prostu przestać interesować się jej dalszym losem, albo też śledzić postępy w jej dostarczaniu. W tym celu wystarczy wpisać numer międzynarodowego listu przewozowego do specjalnej aplikacji znajdującej się na stronie internetowej firmy kurierskiej.

Paczki do Austrii - FAQ

Ile idzie paczka do Austrii?

Jak nadać paczkę do Austrii bez wychodzenia z domu?

Ile kosztuje paczka do Austrii?

Ile może ważyć paczka do Austrii?

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto