Przesyłki do Irlandii - tanie paczki do Irlandii | AlleKurier.pl

Przesyłki do Irlandii - paczki Polska Irlandia

min czytania

Potrzebujesz wysłać paczkę do Irlandii? Skorzystaj z usług AlleKurier! Przyjmujemy zlecenia na wysyłkę od osób indywidualnych oraz od firm. Oferta dostępna jest dla każdego! Aby zamówić kuriera należy uzupełnić formularz dostępny na naszej stronie, opłacić przesyłkę wygodnie online i nakleić list przewozowy. Całość zajmie Ci kilka chwil, a kurier przyjedzie pod umówiony adres (zarówno do domu, jak i do firmy). Przybliżony czas doręczenia paczki do Irlandii to około 3 do 7 dni roboczych. Co warto wiedzieć o przesyłkach za granicę z Polski do Irlandii? Przeczytaj o tym poniżej!

Nadaj paczkę do Irlandii

Waga i wymiary
kg
x cm
x cm
x cm
Wyceń przesyłkę
paczki do Irlandii

Paczki do Irlandii - jak zamówić kuriera?

Świat dzisiaj nie ma właściwie żadnych granic. Zwłaszcza dla firm kurierskich. Wystarczy kilka dni roboczych (średnio 3-7 dni), aby paczka różnymi formami transportu pokonała np. trasę z Polski do Irlandii. A przy tym sama procedura wysyłki nie należy do skomplikowanych. Jak zamówić kuriera?

W tym celu wejdź na stronę AlleKurier.pl i wpisz dane dotyczące Twojej przesyłki. Będzie to jej waga kg oraz wymiary. Nie zapomnij wpisać kraju doręczenia wysyłki, czyli w tym wypadku - Irlandia. Wyceń przesyłkę! Po kliknięciu w komunikat wyświetlą się dostępni dla kierunku Polska Irlandia przewoźnicy (DPD, UPS, AlleKurier Europa).

Oferujemy przesyłki od tych kurierów w atrakcyjnych cenach. Wybierz przewoźnika i uzupełnij formularz zamówienia. Umieść informacje o odbiorcy, nadawcy, adresie doręczenia i odbioru paczek. Nie zapomnij podać lokalnego nr telefonu do odbiorcy (polski numer, niestety się nie przyda). Możesz też na tym etapie wybrać opcje dodatkowe jak ubezpieczenie. Opłać paczkę i gotowe! Teraz pozostaje już tylko poczekać, aż kurier odbierze przygotowaną przesyłkę (w formularzu nadania możesz zaznaczyć w jakim dniu oraz w jakim przedziale czasowym, kurier powinien przyjechać po odbiór paczki).

kurier z Irlandii do Polski

Kurier Polska Irlandia – z usług jakiego kuriera skorzystać?

Firm kurierskich do wyboru jest sporo! Nie każda jednak będzie w stanie doręczyć paczkę do Irlandii. Z wysłaniem paczki do Irlandii pomoże Ci AlleKurier. W tym momencie dostępne są firmy kurierskie DPD oraz UPS, które transport na trasie Polska Irlandia obsługują od drzwi do drzwi. Warto też rozważyć wybór usługi AlleKurier Europa! Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na niską cenę przesyłki. Wyceń swoją paczkę i sprawdź, ile będzie kosztować Twoja przesyłka. Jesteśmy przekonani, że cena zaskoczy Cię pozytywnie!

Irlandia - nadaj przesyłkę do Irlandii

Paczka do Irlandii - pakowanie przesyłki

Aby odpowiednio zabezpieczyć wysyłane przedmioty przed transportem do odbiorcy paczki, wybierz solidny karton, który nie jest w żaden sposób uszkodzony. Musi być on jak najlepiej dopasowany do rzeczy znajdujących się w środku, by nie przemieszczały się po nim luzem. Jeśli wysyłane przedmioty są cenne, warto dodatkowo wyścielić pudełko materiałami, które je zabezpieczą. Możesz użyć przykładowo folii bąbelkowej, papieru, tektury czy styropianu. Warto w ten sposób zabezpieczyć swoją przesyłkę, by zminimalizować ryzyko jej uszkodzenia.

Co w sytuacji, gdy paczki do Irlandii mają niestandardowe wymiary? Za takie uważa się te, które mają nietypowe kształty – owalny, okrągły lub nieregularne z wystającymi elementami. Zalicza się do nich także paczki, które posiadają elementy z nierównomiernym rozkładem ciężaru oraz owinięte folią stretch. Takie przesyłki nie podlegają też automatycznemu sortowaniu i ich ceny będą znacznie wyższe.

paczki do Irlandii - tanie przesyłki kurierskie

Kurier do Irlandii - co może zawierać paczka do Irlandii?

Często nie zastanawiamy się nad tym, co może zawierać przesyłka, którą chcemy dostarczyć do bliskich osób mieszkających za granicą. Niektóre z produktów lub przedmiotów niestety nie mogą się w niej znaleźć. Paczka do Irlandii, którą planujesz wysłać do siostry czy cioci powinna zawierać jedynie te rzeczy, które nie zostały objęte zakazem. Każda firma przewozowa posiada swój wewnętrzny regulamin, w którym określona jest lista przedmiotów zabronionych w ramach ich usług. Na takiej liście zawsze znajdują się przedmioty prawnie zakazane. Czego nie można nadać w paczce do Irlandii? Zobacz listę przygotowaną poniżej, by nic nie zaskoczyło Cię podczas wysyłania paczki!

  • broń
  • narkotyki
  • trucizny
  • materiały wybuchowe
  • substancje łatwopalne

Jednak każda z tych firm ma też własne warunki – np. zakaz przewożenia:

  • żywych zwierząt
  • żywych roślin
  • żywności
  • leków itp.

transport paczek z Irlandii do Polski

Ponadto firmy kurierskie z reguły nie podejmują się przewiezienia do odbiorcy paczek zawierających wartościowe rzeczy jak biżuteria, dzieła sztuki, antyki czy kamienie szlachetne.

Irlandia - transport paczek do Irlandii

Przesyłki do Irlandii – czy warto kupić ubezpieczenie?

Jeśli wysyłany towar należy do tych bardziej wartościowych, warto pomyśleć o tym, żeby wykupić ubezpieczenie przesyłki do Irlandii. Jest to oczywiście usługa dodatkowa, ale daje ona nam szansę na to, że w razie zaginięcia, uszkodzenia bądź zniszczenia paczki czy przesyłki, możemy otrzymać odszkodowanie.

W formularzu nadania, wystarczy zaznaczyć opcję dodatkowego ubezpieczenia i określić kwotę, na którą chcemy ubezpieczyć swoją przesyłkę. Kwota ta powinna odzwierciedlać realną wartość wysyłanego przedmiotu. Dlaczego? Wpisanej kwoty nie należy zawyżać lub zaniżać, ponieważ w razie kontroli, będziemy musieli ujawnić dowód wartości przesyłki w postaci paragonu lub faktury. Warto więc ocenić rzetelnie swoją przesyłkę, jeśli zamierzamy zdecydować się na zakup dodatkowego ubezpieczenia.

paczki do Irlandii z Polski

Irlandia - jakie są ceny za paczkę do Irlandii?

Ceny przesyłek kurierskich do Irlandii będą zależne od kilku czynników. Przede wszystkim od wymiarów paczki oraz jej wagi. Im większa i cięższa paczka, tym większej ceny możemy się spodziewać. Koszt przesyłki będzie zależeć również od tego, na jaką z usług wysyłki się zdecydujemy.

W przypadku przesyłek do Irlandii, ceny zaczynają się już od 83,37 zł brutto (67,78 zł netto), w przypadku wysyłki standardowej (drogą lądową) usługą AlleKurier Europa. Jeśli natomiast zależy Ci na przesyłce ekspresowej, paczki do Irlandii drogą lotniczą mamy dostępne już od 269,19 zł brutto (218,85 zł netto).

kurier do Irlandii - jakie są ceny za paczki do Irlandii?

Irlandia to nie jedyny kraj, do którego chcesz wysłać paczkę? Skorzystaj z usług AlleKurier i nadaj paczki zagraniczne, gdzie tylko potrzebujesz! Szybko, tanio i bezpiecznie!
Wylogowanie po okresie nieaktywności

Podaj swoje dane aby zalogować się ponownie.

   Zapomniałem hasło

Porozmawiaj z nami