Kurier Polska - Irlandia | wyślij paczki do Irlandii | AlleKurier.pl

Kurier Polska - Irlandia | wyślij paczki do Irlandii z AlleKurier.pl

min czytania

Potrzebujesz wysłać paczkę do Irlandii? Skorzystaj z usług AlleKurier! Przyjmujemy zlecenia na wysyłkę od osób indywidualnych oraz od firm. Oferta dostępna jest dla każdego i nie wymagamy od Ciebie podpisywania umowy! Aby nadać paczkę należy uzupełnić formularz zamówienia kuriera, przygotować list przewozowy i wręczyć przesyłkę kurierowi. Paczki odbierane są bez dodatkowych opłat z obszaru całej Polski. Przybliżony czas doręczenia paczki do Irlandii to około 6 dni roboczych. Co warto wiedzieć o przesyłkach za granicę z Polski do Irlandii? Przeczytaj o tym poniżej!

Paczki do Irlandii - jak zamówić kuriera?

Świat dzisiaj nie ma właściwie żadnych granic. Zwłaszcza dla firm kurierskich. Wystarczy kilka dni roboczych (średnio 4-6 dni), aby paczka różnymi formami transportu pokonała np. trasę z Polski do Irlandii. A przy tym sama procedura wysyłki nie należy do skomplikowanych. Jak zamówić kuriera?

W tym celu wejdź na stronę AlleKurier.pl i wpisz dane dotyczące Twojej przesyłki. Będzie to jej waga kg oraz wymiary. Nie zapomnij wpisać kraju doręczenia wysyłki, czyli w tym wypadku - Irlandia (docelowe miejsce - np. Dublin, Cork). Wyceń przesyłkę! Po kliknięciu w komunikat wyświetlą się dostępni dla kierunku Irlandia Polska przewoźnicy (DPD, UPS).

Oferujemy przesyłki od tych kurierów w atrakcyjnych cenach, a jeśli chcesz wiedzieć ile konkretnie będzie kosztować taka przesyłka, sprawdź nasz cennik. Wybierz przewoźnika i uzupełnij formularz zamówienia. Umieść informacje o odbiorcy, nadawcy, adresie doręczenia i odbioru paczek. Możesz też na tym etapie wybrać opcje dodatkowe jak ubezpieczenie. Opłać paczkę i gotowe! Oczekuj kuriera, który zabierze wysyłkę do dalszego transportu.

kurier z Irlandii do Polski

Kurier Polska Irlandia – z usług jakiego kuriera skorzystać?

Firm kurierskich do wyboru jest sporo! Nie każda jednak będzie w stanie doręczyć paczkę do Irlandii. Z racji Brexitu część przewoźników ma wyłączone usługi doręczenia przesyłek do krajów należących do Wielkiej Brytanii. Z wysłaniem paczki do Irlandii pomoże Ci AlleKurier. W tym momencie dostępne są firmy kurierskie DPD oraz UPS, które transport na trasie Polska Irlandia obsługują od drzwi do drzwi.

Jesteśmy przekonani, że gdy sytuacja się bardziej wyklaruje, powrócą także i pozostali przewoźnicy i przesyłka do Irlandii stanie się jeszcze łatwiejsza i ogólnie dostępna. Kurier Polska Irlandia? Wybierz nasze usługi, a na pewno nie będziesz żałować!

A jeśli nie wiesz jak możesz nadać przesyłkę kurierem, oferujemy Ci poradniki, z których dowiesz się niezbędnych informacji! Pomogły już naszym Klientom nie raz!

Irlandia - nadaj przesyłkę do Irlandii

Paczka do Irlandii – niestandardowe wymiary paczek

Co zrobić gdy paczka do Irlandii zawiera niestandardowe przedmioty lub ma niestandardowe wymiary? Aby odpowiednio zabezpieczyć takie rzeczy przed transportem do odbiorcy paczki, wybierz większy i solidny karton, który nie jest w żaden sposób uszkodzony. Lepiej usunąć również z niego wszelkiego typu naklejki czy etykiety. Jeśli wysyłane przedmioty są cenne, warto dodatkowo wyścielić pudełko materiałami, które je zabezpieczą. Możesz użyć przykładowo folii bąbelkowej, papieru, tektury czy styropianu.

W ten sposób zamortyzujemy przed różnymi uszkodzeniami naszą paczkę. Kurier powinien otrzymać od Ciebie list przewozowy z naklejoną na wierzchu paczki etykietą z dodatkowymi oznaczeniami, które będą już sugerować, że trzeba na nią uważać podczas transportu.

Co w sytuacji, gdy paczki do Irlandii mają niestandardowe wymiary? Za takie uważa się te, które mają nietypowe kształty – owalny, okrągły lub nieregularne z wystającymi elementami. Zalicza się do nich także paczki, które posiadają elementy z nierównomiernym rozkładem ciężaru. Takie przesyłki nie podlegają też automatycznemu sortowaniu i ich ceny będą znacznie wyższe. Jeśli nie chcesz płacić za usługi niestandardowe, przemyślmy jak dobrze zorganizować pakowanie przesyłek.

paczki do Irlandii - tanie przesyłki kurierskie

Kurier do Irlandii - co może zawierać paczka do Irlandii?

Przygotowując paczkę, którą za chwilę przewiezie kurier do Irlandii musimy zapoznać się z przepisami obowiązującymi w tym kraju. Niektóre towary bowiem podlegają całkowitemu zakazowi przewozu. W przypadku Irlandii na pewno nie można wysłać żadnych wyrobów alkoholowych, tytoniowych i bezwzględnie - narkotyków.

Czego jeszcze nie możemy dodać do paczek? Do paczki do Irlandii nie można zapakować żywych i martwych zwierząt, gatunków zagrożonych, roślin i cebulek, mięsa i przetworów z niego, a także siana i słomy. Nie wolno też włożyć do paczki broni palnej, amunicji, materiałów wybuchowych, a także materiałów pornograficznych.

transport paczek z Irlandii do Polski

Dodatkowo w Irlandii towary, które wwozimy traktowane są jako te, które wykorzystywane są do użytku osobistego. W tym znaczeniu chodzi konkretnie o przeznaczenie na prezenty, gdyż wszelka sprzedaż podlega już określonym sankcjom.

Ponadto firmy kurierskie z reguły nie podejmują się przewiezienia do odbiorcy paczek zawierających wartościowe rzeczy jak biżuteria, dzieła sztuki, antyki czy kamienie szlachetne.

Irlandia - transport paczek do Irlandii

Przesyłki kurierskie do Irlandii – monitoruj paczki wysłane z Polski

Dużą wygodą dla nadawcy przesyłki, stosowaną przez firmy kurierskie, jest monitoring online wysłanej paczki. Pozwala on nam śledzić na jakim etapie jest nasza wysyłka - od momentu nadania jej w Polsce aż do momentu, gdy dojdzie do jej odbioru i doręczenia. Możesz to sprawdzić dzięki numerowi listu przewozowego, który ma formę kodu kreskowego i jest skanowany w kolejnych punktach, które „zalicza” na drodze do adresata.

O statusie paczki czy przesyłki dowiemy się z powiadomienia otrzymanego na podany adres mailowy lub telefon. Jeśli więc chcesz dowiedzieć jak wygląda los przesyłki do Irlandii, sprawdź czy nie dostałeś już wiadomości! Śledzenie online nadanych przesyłek pozwala zminimalizować fakt ich zaginięcia w systemie logistycznym kurierów.

Jednocześnie jesteśmy na bieżąco informowani, kiedy dana paczka czy korespondencja znajdzie się w docelowym miejscu i za ile dni może dotrzeć. Ciekawostką może być fakt, iż niektórzy przewoźnicy umożliwiają śledzenie nawet kilkudziesięciu takich przesyłek kurierskich jednocześnie na swojej stronie.

Irlandia - przesyłki kurierskie express

Przesyłki do Irlandii – czy warto kupić ubezpieczenie?

Jeśli wysyłany towar należy do tych bardziej wartościowych, warto pomyśleć o tym, żeby wykupić ubezpieczenie przesyłki do Irlandii. Jest to oczywiście usługa dodatkowa, ale pozwala ona – w razie zaginięcia, uszkodzenia bądź zniszczenia paczki czy przesyłki – na otrzymanie odszkodowania.

Zazwyczaj kwota ubezpieczenia paczki nie jest zbyt wielka (obliczana jest z reguły procentowo w stosunku do wartości ogólnej przesyłki) i nie wpływa na zwiększenie wartości ogólnej przesyłki. Na liście przewozowym zaznacza się odpowiednią opcję ubezpieczenia (podawane są bowiem różne ceny) i podaje się rzeczywistą wartość towaru.

Procedura ubezpieczenia paczki obejmuje okres od chwili przekazania przesyłki przez nadawcę aż do momentu wydania jej adresatowi. Jednocześnie składają się na nią wszelkie czynności po stronie przewoźnika wynikające z umowy zawartej z klientem.

To bardzo dobre rozwiązanie dla klientów indywidualnych i dla firm, które zazwyczaj zobligowane są do rozliczenia się z każdego towaru, jakie mają w swoim posiadaniu.

paczki do Irlandii z Polski

Irlandia - jakie są ceny za paczkę do Irlandii?

Ceny przesyłek kurierskich do Irlandii będą zależne od kilku czynników. Przede wszystkim od wymiarów paczki oraz jej wagi. Im większa i cięższa paczka, tym większej ceny możemy się spodziewać. Koszt przesyłki będzie zależeć również od tego, na jaką z usług wysyłki się zdecydujemy.

kurier do Irlandii - jakie są ceny za paczki do Irlandii?

Czy będzie to opcja express czy klasyczna. Kurier przyjeżdżający po paczkę w trybie express będzie oczywiście droższy. Irlandia to nie jedyny kraj, do którego chcesz wysłać paczkę? Skorzystaj z usług AlleKurier i nadaj paczki zagraniczne, gdzie tylko potrzebujesz!
Komentarze
Wylogowanie po okresie nieaktywności

Podaj swoje dane aby zalogować się ponownie.

   Zapomniałem hasło

Porozmawiaj z nami