Paczka do Turkmenistanu

Turkmenistan to jedno z najbardziej zamkniętych państw na świecie dla podróżnych. Jednak AlleKurier dociera nawet tam! Wybrać można dwie opcje przesyłek ekspresowych, które mogą pokonać ponad 3000 km dzielących Polskę i Turkmenistan nawet w 3 dni. W szacowany czas dostarczenia przesyłki nie jest wliczona odprawa celna.

Wyślij tanio paczkę do Turkmenistanu!

Chcąc wysłać przesyłkę kurierską do Turkmenistanu, należy mieć na uwadze, że paczka będzie miała daleką drogę do przebycia. Dlatego warto wybrać do tego zadania firmę, która jest profesjonalna i świetnie sobie z tym poradzi. Azja Środkowa znajduje się kawał drogi od Polski, więc ważne jest również bezpieczeństwo dostawy oraz oczywiście atrakcyjna cena. Dzięki platformie AlleKurier łatwo nadasz i wyślesz swoją paczkę, która może trafić do odbiorcy w ciągu 3 do 5 dni roboczych. Oczywiście, należy pamiętać, że paczka musi przejść przez odprawę celną, co może wydłużyć czas jej doręczenia.

Odprawa celna paczek do Turkmenistanu

Przesyłki kurierskie opuszczające granice UE muszą przejść przez odprawę celną. Paczki do Turkmenistanu również. Na platformie AlleKurier wszelkie instrukcje dotyczące procedur celnych i wypełniania formularzy nadawczych są jasno opisane i na pewno każdy sobie z nimi poradzi!

Po wybraniu firmy kurierskiej pojawiają się formularze do wypełnienia. Jednym z nich jest faktura do protokołu Urzędu Celnego, w której uzupełnia się dane nadawcy oraz odbiorcy. Następnie należy opisać zawartość przesyłanej paczki - podaje się nazwę wysyłanego produktu w języku polskim oraz angielskim, ilość sztuk, wagę (w kilogramach), szacowaną wartość oraz odpowiednią walutę, w której podawana była wartość. W ten sposób powinno się opisać każdy rodzaj towaru wysyłanego odbiorcy.

Należy pamiętać, że odpowiednie i skrupulatne wypełnienie dokumentów może maksymalnie przyśpieszyć czas odprawy celnej.

Przesyłki do Turkmenistanu są objęte odprawą celną, tak jak każda paczka opuszczająca granice UE. Może to wpłynąć na dłuższy czas doręczenia do odbiorcy.

Najtańszy sposób wysłania paczki do Turkmenistanu

Aby wysłać tanio przesyłkę kurierską do Turkmenistanu należy odpowiednio wypełnić wszelką dokumentacją oraz należycie przygotować paczkę do podróży. Złe dobranie opakowania może wpłynąć na powiększenie się kosztów paczki. Dlatego powinno się przed wysyłką sprawdzić normy oraz regulamin dostawy wybranej firmy kurierskiej. Pamiętaj, że każdy przewoźnik może mieć inne zasady, więc warto przed nadaniem sprawdzić dokładnie wszelkie instrukcje dotyczące usługi. W ten sposób unikniesz niepotrzebnych kosztów i twoja przesyłka trafi do odbiorcy w szybki i tani sposób.

Poznaj Turkmenistan!

Turkmenistan to kraj położony w Środkowej Azji, pomiędzy Amu-darią a Morzem Kaspijskim. Ma ponad 488 tysięcy kilometrów kwadratowych. Liczba ludności Turkmenistanu wynosi około 6 milionów. Jest więc do kogo wysyłać paczki! Większość obszaru państwa, bo ok. 70-80%, pokrywa pustynia Kara-kum. Walutą używaną w Turkmenistanie jest Manat turkmeński, a stolicą tego kraju jest miasto leżące na południowym terytorium - Aszchabad.

Firmy kurierskie wysyłające paczki do Turkmenistanu

Wysyłając przesyłkę kurierską do Turkmenistanu poprzez platformę AlleKurier możesz skorzystać z usług UPS oraz AlleKuriera. Dzięki ofertom tych firm kurierskich możesz zamówić kuriera po odbiór paczki do domu lub do wybranego przez ciebie punktu nadawczego. W ten sposób nie musisz martwić się o brak obecności w domu, gdy kurier zapuka do twoich drzwi, tylko na spokojnie, samemu wybrać moment, który będzie dla ciebie najodpowiedniejszy! Pamiętaj jednak o właściwym przygotowaniu paczki do podróży, ponieważ wtedy jest ona najtańsza i szybciej trafia do rąk odbiorcy.

Paczka do Turkmenistanu - FAQ

Ile trwa dostawa paczki do Turkmenistanu?

Ile kosztuje paczka do Turkmenistanu? Jaki jest koszt paczki do Turkmenistanu?

Jakich produktów nie można przewozić do Turkmenistanu?

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto