Paczka do Bośni i Hercegowiny

Zagraniczne przesyłki kurierskie cieszą się coraz większą popularnością. Klienci doceniają to, że są one dużo szybsze, tańsze i wygodniejsze w realizacji niż tradycyjne usługi pocztowe. Każdego dnia z Polski nadawanych jest tysiące paczek do osób i firm mieszkających poza granicami kraju. W grę wchodzą państwa z całego świata, nawet te pozornie mało popularne, jak bałkańska Bośnia i Hercegowina.

Zamów kuriera po odbiór paczki do Bośni i Hercegowiny na tej stronie: https://allekurier.pl/nadaj lub poniżej.

Paczki do Bośni i Hercegowiny – jak przygotować?

Paczki do Bośni i Hercegowiny można wysyłać do dowolnego miejsca w tym kraju, co jest niewątpliwą wygodą. Nie ważne, czy odbiorca mieszka w jednej z większych miejscowości, jak np. Sarajewo (stolica państwa), Banja Luka, Tuzla, Zenica, Mostar, Brczko, czy też w mniejszych, i sporo oddalonych od strategicznych miast prowincjach. Kurier jest w stanie dotrzeć do każdego miejsca w Bośni i Hercegowinie.

Bośnia i Hercegowina nie należy do krajów Unii Europejskiej. A to oznacza, że paczki tam wysyłane przechodzą kontrolę, którą wykonuje tamtejszy urząd celny. W związku z tym przesyłki do Bośni i Hercegowiny muszą być odpowiednio przygotowane – tak, by nie zostały zatrzymane na granicy. Przepisy celne obowiązujące w tym kraju raczej nie różnią się od tych powszechnie obowiązujących na świecie. Nie można wwozić na teren Bośni i Hercegowiny narkotyków, broni, amunicji, substancji zagrażających życiu i zdrowiu (np. wybuchowych i łatwopalnych). Przewóz zwierząt, roślin, leków, wyrobów tytoniowych oraz alkoholowych jest dozwolony tylko przy spełnieniu określonych prawnie warunków. Podobnie sprawa wygląda z wwiezieniem na teren państwa środków finansowych – bez kontroli celnej można wwieźć nie więcej niż 2500 EURO (większe kwoty muszą być zgłoszone, a ich pochodzenie udokumentowane).

Kurier do Bośni i Hercegowiny – dla wygody i bezpieczeństwa – dysponuje wewnętrznym regulaminem, zgodnie z którym wszystkie produkty, które można wwozić na teren tego obcego kraju pod ustalonymi warunkami są zabronione do umieszczania w przesyłkach kurierskich. Dzięki temu na granicy nie dochodzi do niepotrzebnych komplikacji. A miejmy na uwadze to, że łamanie przepisów celnych może grozić surowymi karami pieniężnymi, a nawet pobawienia wolności. Ponadto – zgodnie z regulaminem firmy kurierskiej – wysyłka do Bośni i Hercegowiny musi być wolna od takich produktów, jak łatwo psujące się oraz o krótkiej dacie przydatności artykuły spożywcze, przedmioty o dużej wartości (np. antyki, dzieła sztuki, kamienie szlachetne), bagaże czy produkty o charakterze pornograficznym.

Pamiętajmy jednak o tym, że dobrze przygotowana paczka kurierska to nie tylko taka, która zawiera jedynie dozwoloną zawartość, ale także taka, która jest bezpiecznie zapakowana. Dotyczy to zwłaszcza przesyłek zagranicznych, które mają do pokonania wiele, zwykle tysiące, kilometrów.

Dlatego też paczki do Bośni i Hercegowiny najlepiej jest pakować w jak najbardziej sztywne pudełka/kartony lub, ewentualnie, w kartonowe koperty. Folia bąbelkowa może okazać się doskonała do tego, by owinąć nią dodatkowo poszczególne przedmioty, zwłaszcza te delikatne, które mogą łatwo się stłuc, połamać czy porysować. Wstrząsy w trakcie jazdy doskonale zamortyzuje także styropian, pianka, gąbka, a nawet zwykły papier. Wystarczy tylko zapełnić którymś z tych materiałów wolną przestrzeń w kartonie. Warto pamiętać także o tym, że dla maksymalnego bezpieczeństwa paczki warto ją dodatkowo ubezpieczyć. Wówczas w razie jej zagubienia lub uszkodzenia sprawa może zostać zareklamowana, dzięki czemu nadawca otrzyma stosownej wielkości rekompensatę finansową za poniesione straty.

Tania przesyłka do Bośni i Hercegowiny – ile idzie?

Wiele osób jest niezadowolonych z tego, ile wynosi termin realizacji przesyłek dostarczanych przez tradycyjnych usługodawców pocztowych. A jak kwestia ta wygląda w przypadku usług kurierskich? Trudno wskazać jeden termin odpowiadający temu, ile idą przesyłki kurierskie do Bośni i Hercegowiny. A to dlatego, że trzeba dokonać tu podziału na przesyłki standardowe oraz priorytetowe.

Standardowe paczki idą do Bośni i Hercegowiny drogą lądową. Odległość jaka dzieli Polskę od tego kraju wynosi ponad tysiąc kilometrów. Pamiętajmy o tym, że drogi, które należy przebyć często są trudne i wymagają wolnej, ostrożnej jazdy. W związku z tym taka przesyłka nie dotrze do odbiorcy w ciągu dwóch dni, jednak może on się jej spodziewać w czasie do siedmiu dni od momentu nadania. Z kolei paczki do Bośni i Hercegowiny wysyłane w opcji ekspres dostają się do tego bałkańskiego kraju samolotem, co jest dużo szybszą alternatywą. W tym wypadku bowiem odbiorca może spodziewać się swojej paczki w ciągu 3 dni od momentu jej nadania.

Podane przedziały czasowe mogą wydawać się dość długie jak na trasę liczącą średnio około tysiąca kilometrów. Trzeba jednak wziąć pod uwagę także to, że dostarczanie przesyłek kurierskich nie kończy się na samym ich transporcie. Muszą one również przejść przez proces magazynowania i sortowania – zarówno na terenie Polski, jak i Bośni i Hercegowiny. Ponadto, w tym bałkańskich kraju przesyłki przejmuje tamtejsza partnerska firma kurierska, która staje się odpowiedzialna za dostarczenie paczek pod wskazane adresy odbiorców. Ona również ma swoje wewnętrzne procedury w realizacji usług kurierskich.

Jak najtaniej wysłać paczkę do Bośni i Hercegowiny?

Wiemy już, że ceny za usługi kurierskie są bardziej atrakcyjne niż te oferowane przez innych dostawców. Ale w praktyce, ile kosztuje paczka do Bośni i Hercegowiny? Tak naprawdę nie można udzielić na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Koszt nadania przesyłki zagranicznej zależy bowiem od kilku czynników. Do podstawowych należy to, czy wysyłamy przesyłkę w formie listu – który jest opcją tańszą – czy też paczki. Jeśli w grę wchodzi paczka, to tu cena wysyłki będzie zależała od jej gabarytów, a więc od tego, jakie są jej wymiary oraz ciężar. W praktyce wygląda to tak, że im większe są te gabaryty, tym cena za usługę kurierską również będzie wyższa. Tutaj warto przejrzeć cennik znajdujący się na stronie firmy kurierskiej, z którego można dowiedzieć się, jaka jest cena wysyłki paczki o poszczególnych wymiarach i ciężarach.

Koszty, które można przeczytać w cennikach, dotyczą przesyłek standardowych, a więc takich, które docierają do odbiorcy drogą lądową. Przesyłki priorytetowe, a więc lotnicze, wiążą się już z wyższymi cenami. W związku z tym cena usług kurierskich zależy także od tego, ile idzie paczka do Bośni i Hercegowiny. Dlatego też warto zastanowić się nad tym, czy bardziej zależy nam na tym, by paczka dotarła o te kilka dni szybciej, czy też preferujemy niższe koszty zlecenia.

Jak wysłać paczkę do Bośni i Hercegowiny?

Usługi kurierskie są nie tylko najtańsze i najszybsze (mówiąc ogólnie, najlepsze), ale także bardzo wygodne z punktu widzenia nadawcy i odbiorcy. Kurier bowiem osobiście odbiera zgłoszoną do wysłania przesyłkę, a ta trafia prosto pod drzwi odbiorcy.

Równie komfortowy jest sam etap zgłaszania przesyłki do systemu firmy kurierskiej. Można tego dokonać bowiem w swoim własnym domu, o dowolnej godzinie. Wystarczy jedynie dysponować komputerem połączonym z Internetem. Na stronie www wybranej firmy kurierskiej należy wypełnić prosty i szybki formularz, który pozwoli wycenić zlecenie i przygotować je do wysłania. W tym celu należy podać takie informacje, jak gabaryty przesyłki (ciężar i wymiary), ewentualne dodatkowe opcje wysyłki (np. ekspres), a także imię, nazwisko, adres, numer telefonu kontaktowego oraz adres e-mailowy nadawcy i odbiorcy przesyłki.

Gdy płatność za usługę kurierską zostanie zaksięgowana w systemie, wówczas nadawca otrzymuje na swój adres e-mailowy bardzo ważny dokument, jakim jest specjalny Międzynarodowy List Przewozowy. Jest on potrzebny w następujących celach:

  • nadaje on przesyłce unikalny numer, po którym jest ona identyfikowana,
  • służy jako dowód nadania paczki,
  • pozwala dostarczyć paczkę pod wskazany adres w Bośni i Hercegowinie,
  • dzięki jego numerowi można na bieżąco sprawdzać, na jakim etapie drogi do odbiorcy znajduje się paczka.

Paczka do Bośni i Hercegowiny - FAQ

Ile zapłacę za wysłanie paczki do Bośni i Hercegowiny?

Jak szybko moja paczka dotrze do Bośni i Hercegowiny?

Jak nadać paczkę do Bośni i Hercegowiny?

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto