Paczkomaty InPost śledzenie przesyłek | AlleKurier.pl

Paczkomaty InPost śledzenie przesyłek

min czytania
Podaj numer przesyłki aby rozpocząć śledzenie w paczkomacie InPost

Śledzenie przesyłek paczkomat

Obecnie nie trzeba zastanawiać się nad tym, co dzieje się z przesyłką kurierską, bo można to szybko sprawdzić we własnym zakresie i to bez konieczności wychodzenia z domu, w dowolnym momencie i miejscu. Wystarczy znać numer listu przewozowego danej paczki, po czym wpisać ją na jednej z wielu stron internetowych, aby poznać dokładną lokalizację i status. Z narzędzia śledzenia przesyłki można korzystać w przypadku zarówno kuriera, jak i paczkomatu.

Paczkomat śledzenie przesyłek - kiedy można wiedzieć, gdzie jest paczka?

Jeśli tylko paczka zostanie nadana, co równa się z przypisaniem jej unikalnego numeru przewozowego, można już na bieżąco monitorować jej status. W dowolnym momencie możliwe staje się sprawdzenie, na jakim etapie jest paczka i gdzie dokładnie (w oddziale czy może już u kuriera).

W systemie wyświetlą się nie tylko daty, ale też nadgodziny przekazywania przesyłki, można poznać dokładną jej lokalizację o każdej porze dnia i nocy. W przypadku wybrania dostawy za pośrednictwem firmy Inpost można dokładnie śledzić wszystkie etapy podróży paczki. Wszystko zaczyna się od przygotowania do nadania, następnie wyświetla się informacja o nadaniu przesyłki paczkomacie/Punkcie Obsługi Paczek lub jej odbiorze przez kuriera.

Kolejnymi statusami są: paczka w drodze, przyjęta w sortowni, wysłana do sortowni, przyjęta w oddziale, wydana do doręczenia i gotowa do odbioru. Wszystko może skończyć się po odebraniu paczki, która uzyska status odebrana, chyba że upłynie termin jej odbioru i będzie musiała wrócić do oddziału. Kolejnym etapem jest pozostawienie paczki w oddziale, a jeśli nie zostanie odebrana, to niestety zostanie wysłana w drogę powrotną do nadawcy.

śledzenie paczek paczkomaty inpost

Paczkomat śledzenie przesyłki - jak znaleźć swoją przesyłkę?

Status i lokalizację swojej przesyłki można sprawdzić w dowolnym momencie, bez konieczności zakładania konta i logowania się do systemu Inpost czy Allekurier. Śledzenie paczek paczkomat odbywa się w oparciu o numer przewozowy, który przypisuje się przesyłce w momencie jej nadania Po wpisaniu dwudziestoczterocyfrowego ciągu znaków w puste pole na stronie https://allekurier.pl/sledzenie system wyświetli wszystkie dane dotyczące przesyłki.

Można zapoznać się nawet z dokładną godziną zrealizowania konkretnego etapu dostawy. Jest to możliwe dzięki temu, że przewoźnicy skanują dokumenty przewozowe na każdym etapie dostawy przesyłki.

Śledzenie przesyłki paczkomat - dlaczego warto?

Śledzenie przesyłek paczkomat to bardzo przydatne narzędzie, z którego można korzystać w dowolnym momencie i miejscu bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów ani zakładania konta na stronie. Może korzystać z niego zarówno nadawca paczki, jak i jej odbiorca. Wystarczy dostęp do Internetu i numer listu przewozowego, aby poznać dokładny status i lokalizację przesyłki.

Pozwala to upewnić się, czy zamówienie zostało już na pewno wysyłane i kiedy mniej więcej zostanie doręczone. Można też rzetelnie ocenić jakość wykonanej usługi przewozowej i uchronić przesyłkę przed zgubieniem.

śledzenie przesyłek paczkomaty inpost

Śledź paczki innych firm przewozowych

Niezależnie od tego, czy chce się sprawdzić status przesyłki kurierskiej, czy przesyłki paczkomat, można zrobić to w prosty i szybki sposób na stronie AlleKurier. Nie trzeba nawet podawać zbyt wielu danych, wystarczy skopiować numer listu przewozowego, który został wysłany na maila podczas składania zamówienia, po czym wkleić go w puste pole na stronie https://allekurier.pl/sledzenie i zatwierdzić, a system błyskawicznie wyszuka paczkę, paletę lub list i wyświetli wszystkie niezbędne informacje na temat przesyłki.

Temat śledzenia paczek nie został jeszcze wyczerpany, dlatego warto poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z wartościowymi poradnikami dostępnymi na AlleKurier.

Wylogowanie po okresie nieaktywności

Podaj swoje dane aby zalogować się ponownie.

   Zapomniałem hasło

Porozmawiaj z nami