Jak nadać paczkę w Paczkomacie InPost?

Paczkomaty stają się coraz bardziej popularnym narzędziem służącym do wysyłki różnego rodzaju paczek. Są one wygodne, umożliwiają szybkie nadanie paczki w dowolnej chwili, bez konieczności czekania na kuriera, co daje klientowi olbrzymią mobilność i swobodę w działaniu. Wciąż jednak jest to zjawisko dosyć nowe, a dla wielu osób proces nadania paczki może okazać się trudny i niezrozumiały. Sprawdź więc, jak nadać paczkę w paczkomacie, by odbyło się to sprawnie i szybko bez żadnych problemów!

jak nadać paczkę

Nadanie paczki w paczkomacie - co zrobić zanim pójdziesz do Paczkomatu?

Wielu osobom może się wydawać, że nadanie paczki w paczkomacie zaczyna się i kończy przy paczkomatach. Niestety, ale tak to do końca nie wygląda. Zanim udamy się do skrytek czekających na nas w pobliżu domu, musimy złożyć zlecenie i wygenerować list przewozowy, który będzie zawierać kod nadania. Bez tego ani rusz! Rozpoczynamy więc od kilku kroków wykonanych w domowym zaciszu, aby paczka mogła powędrować do odbiorcy!

Pierwszy krok musimy zatem wykonać w Internecie. Wchodząc na allekurier.pl możesz dokonać rejestracji zlecenia. Zajmie to zaledwie kilka chwil, dzięki funkcjonalnemu formularzowi umieszczonemu na stronie!

Jak to zrobić? Proces ten polega na uzupełnieniu danych niezbędnych do wykonania usługi transportowej, czyli wygenerowania listu przewozowego. Uzupełnij dane dotyczące nadawcy oraz odbiorcy, informacje dotyczące zawartości przesyłki, jej wymiarów oraz wagi, a także wybierz ewentualne usługi dodatkowe. Koniecznie, wybierz też opcję "sam dostarczę paczkę do paczkomatu". Później pozostaje wydrukować etykietę z danymi transportowymi. Wypełnienie wszystkich pól formularza pozwoli nam przejść do kolejnych kroków, doprowadzających nas do nadania paczki. Jednym z ostatnich etapów jest dokonanie płatności. Wybierz opcję płatności szybkim przelewem, by móc jak najszybciej umieścić paczkę do Inpostowej skrytki.

jak nadać paczkę w paczkomacie

Jak nadać paczkę w paczkomacie InPost bez etykiety?

Nie każdy posiada drukarkę, a długi spacer do punktu ksero może okazać się nie lada wyprawą. Co wtedy? Jak nadać paczkę w paczkomacie InPost bez etykiety? Jest to zdecydowanie prostsze niż może się wydawać. Po wyszukaniu takiego hasła w naszej przeglądarce trafimy na różne informacje. Jedyną odpowiedzią na nasze pytanie jest: “użycie aplikacji mobilnej”.

Użycie aplikacji, czyli jak nadać paczkę w paczkomacie InPost bez etykiety? 

Opisując tę czynność krok po kroku, należy:

  1. Zainstalować aplikację InPost
  2. W menu wybrać środkową opcję: “Nadaj”
  3. W nowym okienku uzupełnić dane dotyczące naszej paczki
  4. Po zatwierdzeniu należy uzupełnić dane odbiorcy
  5. Po zatwierdzeniu należy wybrać odpowiedni paczkomat
  6. Teraz należ już tylko uzupełnić nasze dane osobowe i zapłacić
  7. Następnie sprawdź czy wszystkie podane dane są prawidłowe i potwierdź operację

No i gotowe! Teraz musisz już tylko udać się do paczkomatu z paczką, gdzie po wybraniu opcji “Nadaj paczkę” maszyna poprosi cię o kod liczbowy zamówienia lub zeskanowanie kodu QR z aplikacji.

Zabezpiecz przesyłkę, którą chcesz nadać w jednym z paczkomatów Inpost

Aby nadać paczkę w paczkomacie, musimy dysponować numerem listu przewozowego (w tym celu wydrukuj etykietę). Mając go możemy śmiało zmierzać do wybranej, InPost-owej skrzynki! Jednak zanim to zrobimy, musimy dokonać jeszcze jednego, ważnego procesu. Jest nim odpowiednie zabezpieczenie przesyłki przed ewentualnym uszkodzeniem. Oczywistym jest iż chcesz uniknąć wszelkich szkód, dlatego warto poświęcić chwilkę czasu i zapakować przesyłkę tak, jak należy! Dobrze zapakowana paczka z pewnością dotrze bez szwanku do wskazanego odbiorcy, a my będziemy mieć satysfakcję, że zrobiliśmy to najlepiej, jak tylko umieliśmy.

Pamiętajmy, że to nadawca zgodnie z prawem przewozowym odpowiada za tę czynność, nie zaś firma kurierska. Wszystko więc w Twoich rękach, a nie kuriera!

Chodzi tu o zastosowanie odpowiedniego opakowania zewnętrznego, najlepiej pudełka kartonowego oraz zabezpieczeń wewnętrznych, które unieruchomią towar, a także będą amortyzowały ewentualne wstrząsy, jakie często zdarzają się podczas transportu przesyłek z punktu A do punktu B. Pamiętajmy też o zaklejeniu pudełka taśmą, tak, żeby nie doszło do rozszczelnienia i ewentualnej utraty zawartości w procesie transportowym. Na koniec, należy przykleić etykietę lub w przypadku kilku przesyłek, etykiety do pudełka. Raz, dwa i gotowe!

Paczkomat, nadanie paczki - jak wysłać paczkę paczkomatem?

Kiedy zlecenie jest już założone, paczka zabezpieczona, a etykiety naklejone, możemy udać się do paczkomatu. Obsługa tego urządzenia nie należy do zbyt skomplikowanych, a kolejność postępowania szczegółowo obrazuje instrukcja, dostępna na ekranie paczkomatu.

Na ekranie dotykowym wyświetlają się polecenia, które trzeba prawidłowo wykonać w paczkomacie Inpost. Najpierw musimy kliknąć w "dalej", a następnie "nadaj przesyłkę". Na kolejnym ekranie paczkomatu wybieramy "mam już paczkę ze specjalną etykietą". Kolejnym krokiem jest zeskanowanie paczki. Dokonujemy tego przy laserze świecącym na czerwono. Skanowany jest kod kreskowy, który widnieje na etykiecie. Zeskanuj go koniecznie!

Po tej czynności, urządzenie otrzymuje informacje na temat gabarytów paczki, dzięki informacjom wprowadzonym do systemu podczas rejestracji zlecenia. Na tej podstawie, zostanie otwarta odpowiednia skrytka, która zmieści naszą paczkę. Włóż paczkę do skrytki, po czym ją zatrzaśnij. Na ekranie głównym kliknij "drukuj potwierdzenie". Obsługa urządzenia nie powinna zająć dłużej jak dwadzieścia sekund. A ile kosztuje opcja inpost nadanie paczki w paczkomacie? Sprawdź to w cenniku przesyłek i wysyłaj tanio swoje paczki, bez konieczności zamawiania kuriera!

Dokąd można nadać paczkę w paczkomacie?

Paczkomaty działają prężnie na terenie całej Polski. Ich liczba z dnia na dzień robi się coraz większa, dlatego niewiele jest takich miejsc, do których nie można by było nadać paczki do Paczkomatu. Ogromnym plusem jest to, że paczkomatowe paczki przychodzą szybko, więc jeśli chodzi o przesyłki krajowe to mogą konkurować prędkością dostarczenia z paczkami, które trafiają za pośrednictwem kurierów. Co ciekawe, paczkomaty dostępne są nie tylko w Polsce, ale także w UK. Jeśli więc nadajesz paczki do Anglii, możesz śmiało skorzystać z opcji nadania jej w paczkomacie. Liczymy, że paczkomatowe szaleństwo ogarnie także pozostałe kraje UE i będziemy mogli nadać paczkę w paczkomacie także na przykład do Niemiec! Co prawda o przesyłkach do USA za pomocą paczkomatu możemy obecnie pomarzyć, ale warto korzystać z nich w Polsce oraz w Anglii. Jest to naprawdę wygodne rozwiązanie!

Nadanie paczki w paczkomacie - jak wysłać paczkę paczkomatem?

A teraz czas na metodę "krok po kroku". Chcemy, żeby nadanie paczki w paczkomacie było proste jak bułka z masłem, dlatego rozpisujemy działania punkt po punkcie. Od teraz już na pewno nie będziesz mieć problemu, żeby nadać do paczkomatu swoją przesyłkę!

1. Aby nadać paczkę InPost Paczkomaty skorzystaj z formularza na naszej stronie.

2. Wprowadź wszystkie potrzebne dane. Jeżeli dla Twojej przesyłki jest możliwość nadania w Paczkomacie, zobaczysz to w zakładce „Sam dostarczę przesyłkę do punktu”.

3. Po wprowadzeniu wszystkich danych nadawcy i odbiorcy oraz opłaceniu zlecenia na Twój adres e-mail trafi list przewozowy.

4. Wydrukuj etykietę i naklej ją na przesyłkę.

5. Ostatnim krokiem nadania będzie przekazanie przesyłki do paczkomatu.

6. Na ekranie paczkomatu wybierz opcję nadanie, zeskanuj kod z listu przewozowego.

7. Włóż paczkę do skrytki i zamknij paczkomat.

Co jeszcze musisz wiedzieć na temat przesyłek Inpost?

Paczkomat to jedna z tych usług, która coraz częściej wybierana jest zamiast tradycyjnego zamawiania kuriera. Opcję tą lubimy ze względu na wygodę i bliskość wielu skrytek Inpost w okolicy domu. Nadasz takie przesyłki w zasadzie o każdej porze, bo dostęp do nich jest nieograniczony, nawet w dni nierobocze i nie tylko w godzinach 8: 00 16:00.

Ważne jest jednak to, żeby korzystając z paczkomatów nie przepłacać za cenę paczek. W AlleKurier możesz nadawać przesyłki tanio, bez zakładania konta i sprawnie. A jeśli chcesz poznać więcej danych i informacji, sprawdź nasze poradniki!

Sprawdź także:

Sprawdź, gdzie jest Twoja przesyłka

Śledzenie przesyłki

Cennik przesyłek
Przesyłki zagraniczne
Firmy Kurierskie
Usługi
Punkty nadań
start Śledzenie Przesyłka Konto