Jak nadać paczkę w Paczkomacie InPost? | AlleKurier.pl

Jak nadać paczkę w Paczkomacie InPost?

min czytania

Paczkomaty stają się coraz bardziej popularnym narzędziem służącym do wysyłki różnego rodzaju paczej. Fakt ten nie może dziwić. Są one wygodne, umożliwiają szybkie nadanie paczki w dowolnej chwili, bez konieczności czekania na kuriera, co daje klientowi olbrzymią mobilność i swobodę w działaniu. Wciąż jednak jest to zjawisko dosyć nowe, a dla wielu osób proces nadania paczki może okazać się trudny i niezrozumiały. Sprawdźmy więc, jak nadać paczkę w paczkomacie, by odbyło się to sprawnie i szybko bez żadnych problemów! 

Nadanie paczki w paczkomacie - co zrobić zanim wyruszysz do paczkomatu?

Wielu osobom może się wydawać, że nadanie paczki w paczkomacie zaczyna się i kończy przy paczkomatach. Niestety, ale tak to do końca nie wygląda. Zanim udamy się do charakterystycznych szafek czekających na nas w pobliżu miejsca zamieszkania, w których umieszcza się przesyłki, musimy założyć zlecenie i wygenerować list przewozowy. Bez tego ani rusz! Rozpoczynamy więc od kilku kroków wykonanych w domowym zaciszu! Na szczęście są to bardzo podstawowe rzeczy, z którymi każdy sobie z łatwością poradzi.

Pierwszy krok musimy zatem wykonać w internecie. Logując się na stronie allekurier.pl możemy dokonać rejestracji zlecenia. Zajmie to zaledwie kilka chwil, dzięki funkcjonalnemu formularzowi!

Jak to zrobić? Proces ten polega na uzupełnieniu danych niezbędnych do wykonania usługi transportowej, czyli wygenerowania listu przewozowego. Należy wprowadzić dane dotyczące nadawcy oraz odbiorcy, informacje dotyczące zawartości przesyłki, jej wymiarów oraz wagi, a także wybrać ewentualne usługi dodatkowe, jak np. "doręczenie do godziny x" czy "potwierdzenie doręczenia na adres e-mail". Koniecznie, należy wybrać opcję "sam dostarczę paczkę do paczkomatu" oraz wydrukować etykietę z danymi transportowymi. Wypełnienie wszystkich pól formularza pozwoli nam przejść do kolejnych kroków, doprowadzających nas do nadania paczki w paczkomacie

Zabezpiecz przesyłkę, którą chcesz nadać w wybranym paczkomacie

Aby nadać paczkę w paczkomacie, musimy dysponować numerem listu przewozowego. Mając go możemy śmiało zmierzać do wybranej, InPost-owej skrzynki! Jednak zanim to zrobimy, musimy dokonać jeszcze jednego, ważnego procesu. Jest nim odpowiednie zabezpieczenie przesyłki przed ewentualnym uszkodzeniem. Oczywistym jest iż chcemy uniknąć wszelkich szkód, dlatego warto poświęcić chwilkę czasu i zapakować przesyłkę tak, jak należy! Dobrze zapakowana paczka z pewnością dotrze bez szwanku do wskazanego odbiorcy, a my będziemy mieć satysfakcję, że zrobiliśmy to najlepiej, jak tylko umieliśmy.

Pamiętajmy, że to nadawca zgodnie z prawem przewozowym odpowiada za tę czynność, nie zaś firma kurierska. Wszystko więc w Twoich rękach!

Chodzi tu o zastosowanie odpowiedniego opakowania zewnętrznego, najlepiej pudełka kartonowego oraz zabezpieczeń wewnętrznych, które unieruchomią towar, a także będą amortyzowały ewentualne wstrząsy, jakie często zdarzają się podczas transportu z punktu A do punktu B. Pamiętajmy też o zaklejeniu pudełka taśmą, tak, żeby nie doszło do rozszczelnienia i ewentualnej utraty zawartości w procesie transportowym. Na koniec, należy przykleić etykietę do pudełka. Raz, dwa i gotowe!

Paczkomat, nadanie paczki - jak wysłać paczkę paczkomatem?

Kiedy zlecenie jest już założone, a paczka zabezpieczona, możemy udać się do paczkomatu. Obsługa tego urządzenia nie należy do zbyt skomplikowanych, a kolejność postępowania szczegółowo obrazuje instrukcja, dostępna na ekranie paczkomatu.

Na ekranie dotykowym wyświetlają się kolejne polecenia, które trzeba prawidłowo wykonać. Najpierw musimy kliknąć w "dalej", a następnie "nadaj przesyłkę". Na kolejnym ekranie paczkomatu wybieramy "mam już paczkę ze specjalną etykietą". Kolejnym krokiem jest zeskanowanie paczki. Dokonujemy tego przy laserze świecącym na czerwono. Skanowany jest kod kreskowy, który widnieje na etykiecie.

Po tej czynności, urządzenie otrzymuje informacje na temat gabarytów paczki, dzięki informacjom wprowadzonym do systemu podczas rejestracji zlecenia. Na tej podstawie, zostanie otwarta odpowiednia skrytka, która zmieści naszą paczkę. Przesyłkę wkładamy do skrytki, po czym ją zatrzaskujemy. Na ekranie głównym klikamy "drukuj potwierdzenie". Obsługa urządzenia nie powinna zająć dłużej jak dwadzieścia sekund. A ile kosztuje opcja inpost nadanie paczki w paczkomacie? Sprawdź to w cenniku i wysyłaj tanio swoje paczki!

Dokąd można nadać paczkę w paczkomacie? - gdzie działa paczkomat?

Paczkomaty działają prężnie na terenie całej Polski. Ich liczba z dnia na dzień robi się coraz większa, dlatego niewiele jest takich miejsc, do których nie można by było nadać paczki do Paczkomatu. Ogromnym plusem jest to, że paczkomatowe paczki przychodzą naprawdę szybko, więc jeśli chodzi o przesyłki krajowe to mogą śmiało konkurować prędkością dostarczenia z paczkami, które trafiają do nas za pośrednictwem kurierów. Co ciekawe (a wręcz fenomenalne), paczkomaty dostępne są nie tylko w Polsce, ale także w UK. Jeśli więc nadajesz paczki do Anglii, możesz śmiało skorzystać z opcji nadania jej w paczkomacie. Liczymy, że paczkomatowe szaleństwo ogarnie także pozostałe kraje Unii Europejskiej i będziemy mogli nadać paczkę w paczkomacie także na przykład do Niemiec! Co prawda o przesyłkach do USA za pomocą paczkomatu możemy obecnie pomarzyć, ale warto korzystać z nich w Polsce oraz w Anglii. Jest to naprawdę super wygodne rozwiązanie!

Nadanie paczki w paczkomacie - jak wysłać paczkę paczkomatem?

A teraz czas na lubianą przez wszystkich metodę "krok po kroku". Chcemy, żeby nadanie paczki w paczkomacie było proste jak bułka z masłem, dlatego rozpisujemy działania punkt po punkcie. Od teraz już na pewno nie będziesz mieć problemu, żeby nadać do paczkomatu swoją przesyłkę!

1. Aby nadać paczkę InPost Paczkomaty skorzystaj z formularza na naszej stronie.

2. Wprowadź wszystkie potrzebne dane. Jeżeli dla Twojej przesyłki jest możliwość nadania w Paczkomacie, zobaczysz to w zakładce „Sam dostarczę przesyłkę do punktu”.

3. Po wprowadzeniu wszystkich danych nadawcy i odbiorcy oraz opłaceniu zlecenia na Twój adres e-mail trafi list przewozowy.

4. List przewozowy musisz wydrukować i nakleić na przesyłkę.

5. Ostatnim krokiem nadania będzie przekazanie przesyłki do paczkomatu.

6. Aby nadać taką przesyłkę w paczkomacie, postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie paczkomatu.

Komentarze
Wylogowanie po okresie nieaktywności

Podaj swoje dane aby zalogować się ponownie.

   Zapomniałem hasło

Porozmawiaj z nami